Privatūs sekliai Lietuvoje pluša kone dešimtmetį. Specialistų teigimu, tokios paslaugos paklausa neslūgsta, rinka yra aktyvi, įkainiai – susitarimo reikalas. Ypač jų prireikia, kai sutuoktinis ar sutuoktinė nori patikrinti partnerio ištikimybę. Tik viena bėda – privačių seklių veikla Lietuvoje yra neteisėta, skelbia LTV „Panorama“.
Rasti privatų seklį nėra sunku. Pakanka panaršyti internete, kur daugiausia nurodomi elektroniniai pašto adresai, arba paskambinti informaciją teikiančioms bendrovėms – šios padiktuoja ne tik telefono numerius, bet ir adresus.
Per pora minučių LTV žurnalistės gavo šešių privačiais sekliais pasiskelbiančiųjų kontaktus.
Tie, su kuriais tarėsi LTV, gyrėsi plačiu jų teikiamų paslaugų spektru: nuo vizualaus stebėjimo iki priėjimo prie finansinių dokumentų.
„Pažiūrėsim, kas yra laisvesnis, kokia užduotis. Ar verta žiūrėti tą partnerį, ar ką jūs norit būtent? Jeigu reikia jį medžioti, tai, be abejo, tada ir fotografuojam, ir filmuojam, jeigu yra įdomių dalykų“, – sakė privačias seklių paslaugas teikiantis asmuo, kurio LTV žurnalistės prašė sekti verslo partnerį.
Anot vyro, valanda sekti vieną asmenį kainuos 90 Lt, jei užsakymas tėra dienai. Jei pageidaujama sekti ilgiau, paslauga atsieitų pigiau, apie 600 Lt savaitei.
Kitas, taip pat besiskelbiantis, kad užsiima privačia seklio veikla vyras, dieną įvertino 400 Lt. Tačiau abu pabrėžė, kad galutinė kaina – sutartinė.
Privačių seklių paslaugas aktyviau pirkti pradėta prieš 6–7 metus. Dažniausi užsakovai – dėl partnerio ištikimybės abejojantys sutuoktiniai. Tarp užsakymų yra ir verslo partnerio lojalumo įmonei patikrinimas bei galimo konkurentų šnipinėjimo patvirtinimas ar paneigimas.
Klausimų, kur rasti privatų seklį, sulaukia saugos tarnybos. Kai kurių jų atstovai seklių veiklą prilygina lošimų verslui, kurį legalizavus, biudžetas gauna pajamų.
„Žmonėms jie daug padėtų. Dabar įstatyminė bazė neleidžia vienų dalykų atlikti policijai, kitų dalykų neleidžia – prokuratūrai, o čia būtų atrištos rankos privatiems sekliams, ir jie galėtų šitą daryti. Šiandien, kiek aš žinau, policija neužsiimtų tokiais dalykais: ar vyras ištikimas žmonai, ar žmona ištikima vyrui“, – sakė Egidijus Merkevičius, saugos tarnybos vadovas.
Anot vidaus reikalų ministro, tokias funkcijas gali vykdyti tik valstybės institucijos.
„Visa mūsų teisinė sistema yra sutvarkyta taip, kad tokias funkcijas, kurios yra susijusios su asmenų įsikišimu į privatų gyvenimą, atlieka tik atsakingos valstybės institucijos“, – „Panoramai“ teigė Raimondas Šukys, vidaus reikalų ministras.
Anot jo, pokyčiai reikalautų labai didelių diskusijų, gilios analizės.
Projektą, kuris būtų reglamentavęs ir privačių seklių veiklą, ministerija buvo parengusi prieš 7 m., tačiau tąkart suabejota, ar tokio verslo įteisinimas nepažeis Konstitucijos. Ši Vyriausybė legalizuoti seklių darbo, pasak ministro, nenumačiusi.
Skaityti komentarus 10 Parašyk komentarą


  Lietuva

  „Gintarinė viltis 2011“ (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko) (nuotr. Balsas.lt)
  Seimas ėmėsi projekto dėl karinių poligonų išplėtimo 2014.09.18 13:25  Seimas ketvirtadieni ėmėsi nagrinėti projektą, kuriuo būtų plečiama karinių poligonų teritorija. Už Krašto apsaugos ministerijos teikiamą projektą balsavo 59 Seimo nariai, vienas buvo prieš, 4 susilaikė. Projektą svarstyti planuojama spalį.
   (nuotr. Balsas.lt)
  Seimas ėmėsi pataisų, kad karo atveju kariuomenei būtų priskirti viešojo saugumo ir VAD pareigūnai 2014.09.18 14:22  Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė įstatymų pataisų paketui, kad karo padėties atveju Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms būtų priskiriami Viešojo saugumo tarnybos (VST) ir Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnai. Projektams pritarta vienbalsiai, juos toliau svarstys Seimo komitetai. Karo padėties ir ...
  Paskola (nuotr. SCANPIX)
  Stiprinama kova su neteisėtu praturtėjimu 2014.09.18 14:29 Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Civilinio kodekso, Akcinių bendrovių bei Įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymų pataisos šiandien priimtos Seime. Šie sprendimai sustiprins kovą su neteisėtu praturtėjimu ir padės efektyviau pažaboti piktnaudžiavimą fiktyviais skolos rašteliais, ...
  Šaulių priesaikos ceremonija (nuotr. Organizatorių)
  Šaulių sąjunga – pilietinės atsakomybės pavyzdys 2014.09.18 14:18 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos šaulių sąjungos vadovybe aptarė organizacijos svarbą aštrėjant geopolitinei situacijai regione ir pasirengimą šalies gynybai. Pasveikinusi vadovybę artėjančių 25-ųjų Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo metinių proga, Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva bus stipri ...
  Ramūnas Karbauskis (nuotr. Fotodiena.lt)
  R. Karbauskis: politiniame Kauno spektaklyje nedalyvausim 2014.09.18 14:14 Nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dar netapo labai įtakinga Kauno miesto savivaldos dalimi, bet sparčiai didėjantis Kauno gyventojų palaikymas mūsų Sąjungai rinkimuose, mus įpareigoja aiškiai apibrėžti savo požiūrį į situaciją Kaune.
  Žvakės (nuotr. SCANPIX)
  Sporto aikštyne rastas pakaruoklis 2014.09.18 14:10 Rugsėjo 18 d. apie 2 val. 5 min. Klaipėdoje, Paryžiaus Komunos g., prie namo esančiame sporto aikštyne rastas pasikorusio nenustatytos tapatybės apie 60-65 metų amžiaus vyriškio kūnas.
  Rimantė Šalaševičiūtė (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  R. Šalaševičiūtė: vaikų reabilitacijai skirtos lėšos tenka suaugusiems 2014.09.18 14:10 Lietuvos vaikų reabilitacijai kasmet nepanaudojama apie 2-3 mln. litų. „Tai tikra tiesa. Dar būdama vaiko teisių apsaugos kontroliere, organizavau didelį tyrimą dėl vaikų reabilitacijos – buvo atlikta daug darbų ir 2008 metais Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino vaikų reabilitacijos programą,. Tačiau problema, kad ...
  Andrius Kubilius (nuotr. Fotodiena.lt/Ievos Budzeikaitės)
  Opozicijos lyderis: premjeras turbūt išsigando klausimų? R. Šadžius: kiekviena valdžios šaka turi daryti savo darbą 2014.09.18 14:02 Opozicijos lyderis Andrius Kubilius, ketvirtadienį Vyriausybės valandoje Seime pasigedęs premjero ir kai kurių kitų ministrų, kuriems buvo parengęs klausimus, klausimų nepritrūko. ,,Aš buvau paruošęs klausimą premjerui, bet premjeras išsigando matyt, jo nėra. Buvau paruošęs klausimą vidaus reiklaų ministrui. Irgi nematau. ...
  S. M. Lanza (nuotr. asm. archyvo)
  Kauniečiams – nemokamos meilės kalbos paskaitos 2014.09.18 13:57 Kauniečiai ir vėl galės nemokamai pramokti meilės kalbos – Lietuvoje gyvenantis italas Stefano M. Lanza kviečia į nemokamas interaktyvias italų kalbos paskaitas visuomenei. Paskaitos vyks rugsėjo 23 ir 25 dieną Vytauto Didžiojo universitete.
  Europos Sąjunga (nuotr. SCANPIX)
  Klausti apie ES lėšas skatins skaidrumo iniciatyva „Jonvabaliai“ 2014.09.18 13:54 Šiandien buvo viešai pristatyta skaidrumo iniciatyva „Jonvabaliai“, kuria siekiama didinti Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamų projektų skaidrumą. Tai – analogų ES neturinti iniciatyva, kuri skatins įmones bei organizacijas visuomenei savanoriškai atskleisti daugiau informacijos. Gyventojai turės galimybę ne tik ...
  A. Butkevičius (nuotr. SCANPIX)
  Premjeras A. Butkevičius: Lietuva – šviesiausių protų ir puikių verslo sąlygų kraštas 2014.09.18 13:53 Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį priėmė Vilniuje viešintį Indijos farmacijos pramonės milžinės kompanijos “Cipla” valdybos pirmininką Yusufą K. Hamiedą. Susitikime aptartos bendradarbiavimo ir investavimo Lietuvoje galimybės. “Iš mūsų krašto kilę šviesiausi pasaulio protai – Jūs ir pats esate ...
  Ugnis (nuotr. technologijos.lt)
  Padegėjas sunaikino ir savo, ir kaimynės turtą 2014.09.18 13:50 Rugsėjo 17 d. 12 val. 30 min. Panevėžio r., Kirkūnų k., P. F. V. (gimęs 1937 m.) padegė savo garažą, nuo kurio užsidegė 1955 m. gimusios moters medinis garažas. Gaisro metu sudegė abu statiniai ir juose buvę daiktai. Įtariamasis neblaivus (1,81 prom. alkoholio) P. F. V. uždarytas į areštinę.
  Užsieniečių registracijos centras Pabradėje (nuotr. VSAT)
  Pabradėje dėl cigarečių susimušė gruzinai ir vietnamiečiai 2014.09.18 13:48 Per ketvirtadienio naktį Užsieniečių registracijos centre Pabradėje kilusį konfliktą susimušė pusšimtis vietnamiečių ir dešimt gruzinų, vienam iš kurių sužalota ranka. Pasieniečiai užsieniečius tramdė panaudodami jėgą ir ašarines dujas. Pirminiais duomenimis, konfliktas kilo dėl cigarečių. Apie 2 val. nakties Valstybės ...
  Seimas (nuotr. „Balsas.lt“)
  A. Kubilius Vyriausybės valandoje Seime pasigedo premjero 2014.09.18 13:22 Ketvirtadienį Vyriausybės valanda Seime prasidėjo savotišku apsišaudymu. „Ministras pirmininkas šiandien iškeitė Vyriausybės valandą į paminklo atidarymą Šiauliuose. Tai kas toliau? Čia pusės ministrų nematom. Pateikit, prašom, ataskaitą, kur jie yra?“ – prasidedant Vyriausybės valandai į Seimo posėdžiui pirmininkaujantį ...
  KTU rektorius Petras Baršauskas (nuotr. KTU archyvas)
  KTU rektorius Petras Baršauskas: kokybinis studijų šuolis – tereikia imti ir daryti 2014.09.18 13:22 KTU rektorius prof. Petras Baršauskas rugsėjo 17 dieną dalyvavo interaktyvioje diskusijoje „Lietuva, quo vadis? Mūsų universitetai“. Ar Lietuvos universitetai geba išugdyti lyderius? Svarbiausia čia – tikėjimas, kad tai galime padaryti. Be šio tikėjimo tikrai nieko nebus. Kitas itin svarbus dalykas, kurį reikia sužinoti – ...
  Asociatyvi nuotrauka (nuotr. „Akistatos”)
  Trakų r. vagys nusiaubė sodybą 2014.09.18 13:20 Rugsėjo 16-17 d. Trakų r., Malūnių k., iš sodybos, išdaužus langą, pavogti įvairūs daiktai, buitinė technika, o iš garažo pavogtas keturratis motociklas „Yamaha 686 CC“, sniego valymo traktoriukas ir kiti daiktai. Nuostolis – 77523 litai.
  Žeminanti reklama
  Žeminanti reklama pašalinta iš darbo vietos po LGL skundo 2014.09.18 13:18 Lipdukas, vaizduojantis dviejų vyrų sueitį su prierašu STOP AIDS pažeidžia lygias galimybes ir yra diskriminacinis, pripažino Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT). Šių metų liepą toks lipdukas buvo pastebėtas vieno prekybos centrų apsaugos darbuotojų patalpoje. Darbuotojams atsisakius jį pašalinti, buvo kreiptasi ...
  Tarptautinė konferencija „Kaip užtikrinti įteisinto darbo patrauklumą“ (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Ministrė A. Pabedinskienė: „Siekiant efektyvesnės kovos su nedeklaruotu darbu, reikia įtraukti visas susijusias institucijas“ 2014.09.18 12:54  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, šiandien atidarydama Vilniuje vykstančią tarptautinę konferenciją „Kaip užtikrinti įteisinto darbo patrauklumą“, atkreipė dėmesį į nedeklaruoto darbo sukeliamas neigiamas pasekmes darbuotojams ir valstybės finansams bei pakvietė konferencijos dalyvius ...
  Eurai (nuotr. SCANPIX)
  Užpuolikai nusitaikė į užsienietį 2014.09.18 12:50 Rugsėjo 17 d. apie 12 val. 30 min. Kazlų Rūdos sav., miške ties Bundziškės k., keturi vyriškiai sumušė 1982 m. gimusį Moldavijos pilietį ir pagrobė 10 000 eurų, 100 litų bei mobiliojo ryšio telefoną. Materialinis nuostolis – 37 200 litų.
  Voveraitės (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono)
  Specialistai: miško gėrybių mėgėjai neįvertina grybų pavojaus 2014.09.18 12:39  LRT.lt Įsibėgėjus grybavimo sezonui ir socialiniuose tinkluose „dygstant“ grybų kalnų fotografijoms, rankas trina miško gėrybių rinkėjai, tačiau dalis jų pamiršta, kad grybai gali turėti ne tik vertingų maistinių, bet ir pražūtingų sveikatai savybių, sako vaistininkai ir gydytojai, pastaruoju metu fiksuojantys ...

  Oras Lietuvos žemėlapyje

  Ketvirtadienis, 2014 m. rugsėjo 18 d.
  Alytus
  +11
  0.9 m/s
  Kaunas
  +20
  4.0 m/s
  Vilnius
  +19
  4.0 m/s
  Panevėžys
  +19
  4.0 m/s
  Klaipėda
  +20
  0.9 m/s
  Šiauliai
  +19
  4.0 m/s
  Utena
  +19
  4.0 m/s

  Vilnius

  Giedra
  +19
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų +19
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!