Privatūs sekliai Lietuvoje pluša kone dešimtmetį. Specialistų teigimu, tokios paslaugos paklausa neslūgsta, rinka yra aktyvi, įkainiai – susitarimo reikalas. Ypač jų prireikia, kai sutuoktinis ar sutuoktinė nori patikrinti partnerio ištikimybę. Tik viena bėda – privačių seklių veikla Lietuvoje yra neteisėta, skelbia LTV „Panorama“.
Rasti privatų seklį nėra sunku. Pakanka panaršyti internete, kur daugiausia nurodomi elektroniniai pašto adresai, arba paskambinti informaciją teikiančioms bendrovėms – šios padiktuoja ne tik telefono numerius, bet ir adresus.
Per pora minučių LTV žurnalistės gavo šešių privačiais sekliais pasiskelbiančiųjų kontaktus.
Tie, su kuriais tarėsi LTV, gyrėsi plačiu jų teikiamų paslaugų spektru: nuo vizualaus stebėjimo iki priėjimo prie finansinių dokumentų.
„Pažiūrėsim, kas yra laisvesnis, kokia užduotis. Ar verta žiūrėti tą partnerį, ar ką jūs norit būtent? Jeigu reikia jį medžioti, tai, be abejo, tada ir fotografuojam, ir filmuojam, jeigu yra įdomių dalykų“, – sakė privačias seklių paslaugas teikiantis asmuo, kurio LTV žurnalistės prašė sekti verslo partnerį.
Anot vyro, valanda sekti vieną asmenį kainuos 90 Lt, jei užsakymas tėra dienai. Jei pageidaujama sekti ilgiau, paslauga atsieitų pigiau, apie 600 Lt savaitei.
Kitas, taip pat besiskelbiantis, kad užsiima privačia seklio veikla vyras, dieną įvertino 400 Lt. Tačiau abu pabrėžė, kad galutinė kaina – sutartinė.
Privačių seklių paslaugas aktyviau pirkti pradėta prieš 6–7 metus. Dažniausi užsakovai – dėl partnerio ištikimybės abejojantys sutuoktiniai. Tarp užsakymų yra ir verslo partnerio lojalumo įmonei patikrinimas bei galimo konkurentų šnipinėjimo patvirtinimas ar paneigimas.
Klausimų, kur rasti privatų seklį, sulaukia saugos tarnybos. Kai kurių jų atstovai seklių veiklą prilygina lošimų verslui, kurį legalizavus, biudžetas gauna pajamų.
„Žmonėms jie daug padėtų. Dabar įstatyminė bazė neleidžia vienų dalykų atlikti policijai, kitų dalykų neleidžia – prokuratūrai, o čia būtų atrištos rankos privatiems sekliams, ir jie galėtų šitą daryti. Šiandien, kiek aš žinau, policija neužsiimtų tokiais dalykais: ar vyras ištikimas žmonai, ar žmona ištikima vyrui“, – sakė Egidijus Merkevičius, saugos tarnybos vadovas.
Anot vidaus reikalų ministro, tokias funkcijas gali vykdyti tik valstybės institucijos.
„Visa mūsų teisinė sistema yra sutvarkyta taip, kad tokias funkcijas, kurios yra susijusios su asmenų įsikišimu į privatų gyvenimą, atlieka tik atsakingos valstybės institucijos“, – „Panoramai“ teigė Raimondas Šukys, vidaus reikalų ministras.
Anot jo, pokyčiai reikalautų labai didelių diskusijų, gilios analizės.
Projektą, kuris būtų reglamentavęs ir privačių seklių veiklą, ministerija buvo parengusi prieš 7 m., tačiau tąkart suabejota, ar tokio verslo įteisinimas nepažeis Konstitucijos. Ši Vyriausybė legalizuoti seklių darbo, pasak ministro, nenumačiusi.
Skaityti komentarus 10 Parašyk komentarą


  Lietuva

  Muitinės automobilis (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono)
  Baltarusijos pasienyje sumažėjo transporto pralaidumas 2014.08.30 12:26 Muitinės departamentas informuoja, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje dėl Baltarusijos muitinės informacinių sistemų neveikimo (trikdžių) susidarė sudėtinga situacija Baltarusijos pusėje. Pasak pranešimo, 80 proc. sumažėjo transporto priemonių per sieną pralaidumas, ypač Kamenyj Log (Medininkų) ir Kotlovkos ...
  Darželis (nuotr. Gamintojo)
  Savivaldybės pažadai pažadais ir liko: šimtai vaikų liks be darželio 2014.08.30 08:23 Nors statistika rodo, kad sostinėje pastaruosius ketverius metus daugėja jaunų šeimų ir kasmet gimsta daugiau nei 7 tūkst. vaikų, efektyvių priemonių parūpinti jiems darželius nesiimama. Pasak Vilniaus savivaldybės viešųjų ryšio vyriausiojo specialisto Andrėjaus Žukovskio, šiai dienai patenkintų prašymų yra 6500. „Tačiau ...
  Vilkikas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Eksporto traukinys švilpia pro šalį 2014.08.30 12:36 Vyriausybė kaip mantrą kartoja, kad bus skatinama naujų eksporto rinkų paieška. Perdirbėjai ir žemdirbiai apgailestauja, kad tik ekstremalios sąlygos verčia imtis veiksmų ir priimti sprendimus, kurie galėjo būti priimti daug anksčiau.
  Vagis (nuotr.“Akistata“)
  Vagių grobiu tampa net suvirinimo aparatai 2014.08.30 11:15 Rugpjūčio 29 d. apie 10 val. Panevėžyje, Zanavykų g., iš parduotuvės sandėliavimo patalpų, išlaužus lango grotas ir rėmą, pavogta apie 15 suvirinimo aparatų. Nuostolis - apie 30 000 litų.
  Vingio parke rastas negyvas žmogus (nuotr. Aurimo Kuckailio)
  Šiurpi nelaimė: Vingio parko estradoje rastas negyvas žmogus 2014.08.30 10:07 Šį rytą Vilniuje esančioje Vingio parko estradoje aptiktas negyvas žmogus. Pirminiais duomenimis vyriškis nusišovė, tačiau neatmetamos ir kitos mirties versijos. Įvykio vietoje dirba pareigūnai, laukiama tolimesnės informacijos.   Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas Vaikų linija ...
  Nėštumas (nuotr. Scanpix)
  Būsimos mamos ir tėčiai žygiuos į savo mokyklą 2014.08.30 08:43 Rugsėjį žinių derlių sems ne tik moksleiviai ir studentai. Po nedidelių vasaros „atostogų“ Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro patalpose duris vėl atveria „Tėvelių mokykla“ ir kviečia į nemokamas paskaitas visus, besiruošiančius naujos gyvybės atėjimui. Nauja užsiėmimų „sesija“ prasidės rugsėjo 9 d. Iki mėnesio ...
  D. Grybauskaitė (nuotr. Fotodiena.lt/Tomo Lukšio)
  D. Grybauskaitė vyksta į ES viršūnių susitikimą (1) 2014.08.30 08:25 Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį vyksta į Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimą Briuselyje tartis dėl institucijų vadovų ir krizės Ukrainoje, kuri apkaltino Rusiją pradėjus tiesioginę karinę invaziją į šalį.
  Kiaulės (nuotr. SCANPIX)
  Afrikinio kiaulių maro protrūkio Rokiškyje priežastis – pašarai 2014.08.29 22:14 Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautos pirminės tyrimo išvados dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje. Tyrimą vykdžiusių specialistų teigimu, labiausiai tikėtina, kad pavojinga liga gyvūnai užsikrėtė per pašarus. „Tyrimo metu mūsų išsiaiškinome, ...
  Buvęs fizinio lavinimo mokytojas, vėliau – kovotojas su pedofilija M. Kuprevičius tyrėjams teigė matęs, kaip direktorė skriaudė vaikus („Akistatos“ archyvo nuotr.)
  Nepavykęs paauglių kerštas (2) 2014.08.29 22:00 Dar 2009 metais dėl žiauraus elgesio su nepilnamečiais aštuoniems Vėliučionių vaikų socializacijos centro (VVSC) darbuotojams buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Teismo verdiktas šioje byloje paskelbtas tik prieš mėnesį.
  Greitoji medicinos pagalba, asociatyvi nuotrauka (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Gesindami gaisrą parduotuvėje, nukentėjo darbuotojai 2014.08.29 21:34 Šiauliuose, Lyros g. 13 esančiame prekybos centre „Kubas“ iš ryto užsidegus elektros laidams, nukentėjo darbuotojai. Gaisras kilo maisto prekių parduotuvės duonos skyriuje. Iš elektros skydinės pradėjus rūkti dūmams, darbuotojai suskubo skambinti į bendrąjį pagalbos centrą. Gaisro malšinti išskubėjo keturios autocisternos ...
  Naikintuvai F-16 Falcon (nuotr. SCANPIX)
  Į Šiaulius atskrido Portugalijos naikintuvai 2014.08.29 19:30 Penktadienį Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido šeši Portugalijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16 „Fighting Falcon”. Nuo rugsėjo 1 dienos Portugalija ir jos misiją sustiprinanti Kanada pradės 36-ąją NATO oro policijos misijos rotaciją Baltijos šalyse.
  Iš A. A. Kaušakio ŽGA išpirkti žirgai (nuotr. ŽGA)
  Garsioji banda mažėja: lieka klausimas, kiek žirgų išgelbėti nepavyks Žmonių dėmesys pranoko lūkesčius 2014.08.29 19:05 Badu marintų ir neprižiūrimų žirgų bandos istorija tęsiasi. Vasaros viduryje pradėjus daugiau nei šimto iš ūkininko Algio Alfredo Kaušakio konfiskuotų sunkiųjų žemaitukų pardavimą šiuo metu jų liko nei daug nei mažai – pusė bandos.
  Žaliojo tilto skulptūros (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)
  Dar vienas „balvonas“, apie kurį visi kalba (3) 2014.08.29 19:00 Tie, kas atidžiai seka lietuvišką „Facebook“ ir viešosios nuomonės erdvę, turėjo atkreipti dėmesį, kad vėl iškilo Žaliojo tilto skulptūrų – „balvonų“ – klausimas. Prieš tai buvo„daugelį jaudinantys“ geležinio vamzdžio, „sužvėrėjusių“ rusakalbių, net Baltijos kelio minėjimo klausimai. Lenktynės, kuris iš mūsų didesnis ...
  LGBT protesto akcija (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Norvegų požiūris į seksualinių mažumų teises įkvepia Lietuvai yra ko pasimokyti(2) 2014.08.29 18:58 Norvegijos ryžtą kovoti su diskriminacija visame pasaulyje nusako valdžios veiksmų planas „Lesbiečių, gėjų ir transseksualų gyvenimo kokybės kėlimas“ 2012-2019 metams. Studijoje aiškiai apibrėžta, kad kompleksinės pastangos turi būti nukreiptos prieš diskriminaciją dėl asmens seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės, ...
  Šviesoforas (“Scanpix“ nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
  Mašinų nėra ir laukti kartais tingiu... Tai nėra teisingas atsakymas 2014.08.29 16:44 „Tiesiog dega raudona, o mašinų nėra ir laukti kartais tingiu“, - prisipažinkite, juk ir jūs kartais taip pagalvojate stovėdami prie perėjos ir laukdami, kol šviesoforas sumirguliuos žalia spalva. Balsas.lt redakcija tęsia vaizdo siužetų seriją apie saugumą kelyje.
  Algirdas Butkevičius (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Premjeras lankėsi į eksportą orientuotose aprangos ir tekstilės įmonėse Kaune 2014.08.29 16:35 Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičiaus, penktadienį Kaune lankydamasis bendrovėse „Liteksas“, „Kauno Baltija“, „Klasikinė tekstilė“, „Omniteksas“, „Audimas“ ir „Garlita“, susipažino su modernias, naujausias technologijas taikančiomis ir inovatyvias tekstilės bei aprangos prekes gaminančiomis įmonėmis. Po to ...
  D. Valys (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
  D. Grybauskaitė grąžino D. Valį J. Sabatauskas: tam reikėjo Seimo sutikimo (papildyta 16.50)(3) 2014.08.29 16:25  Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo į darbą grąžino laikinai nušalintą generalinį prokurorą Darių Valį, penktadienį pranešė prezidentės spaudos tarnyba. D.Valys į pareigas grąžintas remiantis Panevėžio miesto apylinkės teismo priimta nutartimi dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo. Panevėžio miesto ...
  Algimanta Pabedinskiene (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)
  Ministrė A. Pabedinskienė: skurdo riziką labiausiai mažina didėjančios realios gyventojų pajamos 2014.08.29 16:21 Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė priminė, kad veiksmingiausias skurdo lygio mažinimo būdas yra realių gyventojų pajamų augimas.
  Bendra nuotrauka (nuotr. VU TF)
  Ar turės ateitį Lietuvos socialinis modelis? (1) 2014.08.29 16:13 Pirminius tyrimo, kuriuo siekiama sukurti naują Lietuvos socialinį modelį, rezultatus pristatę mokslininkai įsitikinę – efektyviausia yra ta sistema, kuri ne tik baudžia pažeidėjus, bet skatina žmones dirbti, mokėti sąžiningus mokesčius bei orų pragyvenimą garantuojančius atlyginimus. Socialinės apsaugos ir darbo ...
  Julius Panka (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)
  Trečiojo pasaulinio karo belaukiant... Ar viskam esame pasiruošę? (27) 2014.08.29 16:05 Praėjusią savaitę visą informacinę padangę nušvietė nelaukta naujiena – sužinojome, kad Lietuvos valdžia susirūpino mūsų šalies gynybiniais pajėgumais. Krašto apsaugos ministras nusprendė išleisti apie miljardą litų tanketėms pirkti. Suma tikrai stulbinanti, ypač keistą apie ją išgirsti po daugybę metų vykdytos mūsų ...

  Oras Lietuvos žemėlapyje

  Šeštadienis, 2014 m. rugpjūčio 30 d.
  Alytus
  +11
  -
  Kaunas
  +16
  1.3 m/s
  Vilnius
  +18
  0.9 m/s
  Panevėžys
  +14
  1.3 m/s
  Klaipėda
  +11
  -
  Šiauliai
  +14
  1.3 m/s
  Utena
  +18
  0.9 m/s

  Vilnius

  Giedra
  +18
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų +18
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!