Kaip atrodo namuose gyvenantys parazitai (Eye of Science nuotr.)

Kaip atrodo namuose gyvenantys parazitai (Eye of Science nuotr.)

Jie atrodo kaip ateiviai iš fantastinių Holivudo filmų. Bet šie šlykštūs padarai jau įsibrovė į jūsų namus, rašo „Mail Online“.

Tai daugiau kaip milijoną kartų padidintos tikros erkės, musės ir blusos, besislepiančios mūsų kilimuose, sofose ir virtuvės spintelėse.

Pradėkime nuo miltų erkutės, gyvenančios makaronų pakelyje, miltų maišelyje ir duoninėje, ir dulkių erkutės, pasirinkusios baldus, užuolaidas ir kilimus. Bjaurūs vabalai.

vien bežiūrint. Ant negyvos ordos lastelių gyvenanti dulkių erkutė (Eye of Science nuotr.)Niežti vien bežiūrint. Ant negyvos odos lastelių gyvenanti dulkių erkutė (Eye of Science nuotr.)

Kiti pasislėpę siaubai – cukrinis žvyninukas, dar vadinamas sidabrine avižėle, ir greitai judantis, spintelę po kriaukle mėgstantis raudonasis miltų vabalas. Pastarasis į mūsų namus atkeliauja miltų maišeliuose.

Vienoje neįtikėtinoje nuotraukoje – parazitas su dantis primenančiomis burnos ataugomis.

kačių draugas – blusa savo mėgstamoje vietoje, padidinta daugiau kaip 100 kartų (Eye of Science nuotr.)Geriausias kačių draugas – blusa savo mėgstamoje vietoje, padidinta daugiau kaip 100 kartų (Eye of Science nuotr.)

Zzz.. Itin priartinta paprasta naminė musė, pasirodo, yra plaukuota (Eye of Science nuotr.)Zzz.. Itin priartinta paprasta naminė musė, pasirodo, yra plaukuota (Eye of Science nuotr.)

Mėlynosios musės lervų galima rasti virtuvėje, netoli maisto arba per ilgai saulėje paliktoje konservų skardinėje.

Vienoje iš nuotraukų – naminė dulkinė erkutė. Šie vabalai paprastai yra nekenksmingi, bet nuo astmos kenčiantiems žmonėms gali sukelti alerginę reakciją.

Netgi jūsų pusryčiai neapsaugoti. Miltinė erkutė, ilgais plaukais ir didelėmis, galingomis priekinėmis kojomis, gadina javainius ir grūdus, ypač, jei spintelės blogai vėdinamos.

Jei jau kartą erkutės apsigyveno namuose, vienintelis būdas jomis nusikratyti yra išmesti visus potencialius jų maisto šalltinius ir pakeisti juos naujais sandariose dėžutėse.

Dar vienas jūsų kukurūzų dribsnių gerbėjas – raudonasis miltų vabalas. Taip pat jam patinka javainiai, sausainiai ir netgi makaronai.

Gyvūnų mylėtojai turi papildomą miniatiūrinę priešų armiją. Kačių blusa – dažnas kailio gyventojas, padarantis augintinio gyvenimą apgailėtinu.

Gretas papildo ilgakojis voras. Jį galite rasti ant lubų, garaže, rūsyje.

Iš visų parazitų rūšių, turbūt daugiausiai dėmesio skiriama kačių blusoms. Kates ar šunis turintys žmonės dažnai įtaria galintys turėti šių parazitų ar netgi žino jų turintys, nes jie kanda. Tuo tarpu dulkinė erkutė dažniausiai lieka nepastebėta.

info@balsas.lt

Naujienų portalo Balsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB Balsas.lt sutikimo draudžiama.

Skaityti komentarus 8 Parašyk komentarą


  Gyvenimas

  50 Cent (vibesource.files.wordpress.com nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
  Reperiui 50 Cent iškeltas 5 milijonų dolerių ieškinys 2014.04.25 10:20 Modelis Sally Fereira, pasirodęs 50 Cent muzikiniame vaizdo klipe „Big Rich Town“, padavė reperį į teismą. 50 Cent yra kaltinamas merginos karjeros žlugdymu bei šmeižtu. Fereira siekia prisiteisti 5 milijonų dolerių vertės kompensaciją.
  O. Oprisco nuotraukos (Bored Panda nuotr.)
  Ukrainietiška dvasia: O. Oprisco fotografijos 2014.04.25 10:15 Olegas Oprisco yra talentingas fotografas iš Lvovo, Ukrainos. Išsitraukęs seną, 50 dolerių tekainavusį fotoaparatą, ukrainietis sukuria siurrealias ir spalvingas fotografijas.
  Katažyna Nemycko (nuotr. LNK)
  K. Nemycko perdainuos Ruslanos dainą „Wild Dances“ 2014.04.25 10:56 Gegužės 1-ąją sukanka lygiai dešimt metų, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Šia iškilia proga LNK televizija kviečia visą Lietuvą 21.00 val. prie ekranų ir į Vilniaus Katedros aikštę – čia, įspūdingo dydžio mobilių ekranų ir konstrukcijų pripildytoje scenoje, nugriaudės šventinis koncertas „Mes švenčiam 10 metų ES“. ...
  Atlanta su dukra (nuotr. LNK)
  SOS vaikų kaimų paramos koncerte garsios atlikėjos dainuos su savo dukromis 2014.04.25 10:53 Užrakintuose namuose – keturi vaikai ir... kepaliukas duonos. Per balkoną mažyliai mato tolstančią mamos nugarą ir šaukia: neišeik. Mama net neatsisuka. Jos vaikai kelioms dienoms palikti likimo valiai. Auga taip, kaip sugeba, gyvena pusbadžiu. Taip gyveno šie vaikai, kol pateko į SOS vaikų kaimą. Čia, remiantis šeimos ...
  Vaida Genytė (nuotr. LNK)
  Koncerto „Tau, mama“ žvaigždės atskleidė, kaip švenčia Motinos dieną 2014.04.25 10:08 Į tradicinį Motinos dienai skirtą koncertą „Tau, mama“ gegužės 4 d. pakviesiantys ryškiausi Lietuvos scenos atlikėjai Vilniaus „Siemens“ arenoje žada muzikinę kelionę kvapą gniaužiančiu greičiu – nuo šeštojo dešimtmečio iki pat šių dienų. Nors per dešimtmečius keitėsi mados, muzika, bėgo metai, visais laikais meilė mamai ...
  Grožio šventė lauks mamyčių (nuotr. Organizatorių)
  Grožio ekspertai dalins patarimus mamoms 2014.04.25 09:59 Artėjančios Mamos dienos proga mamytės kviečiamos į grožio šventę „Už gražias mamas!“. Gegužės 2 d., penktadienį, nuo 10 val. šeimų pamėgtame kino centre „Multikino“ mamytės klausys grožio ekspertų patarimų stiliaus, nagų priežiūros, makiažo temomis, taip pat galės čia pat pasigražinti bei pasilepinti. Į nemokamą grožio ...
  S. Meyersas (nuotr. Alloverpress.ee)
  Paaiškėjo, kas ves prestižinius „Emmy“ apdovanojimus 2014.04.25 09:07 Televizijos laidų vedėjui, aktoriui Sethui Meyersui buvo patikėta vesti šių metų „Emmy“ apdovanojimų ceremoniją. Prestižiškiausių televizijos apdovanojimų ceremonija vyks rupgjūčio 25 dieną, Los Andžele, „Nokia“ teatre.
  Dietologai rekomenduoja valgyti 4-5 kartus per dieną (nuotr. Organizatorių)
  Snaudulio bei vangumo priežastys darbe – ir žalingi valgymo įpročiai 2014.04.25 09:00 Darbe vėl jaučiatės mieguistas, nepavyksta susikaupti? Regis, labai nepervargote, bet kažkodėl svaigsta galva, jaučiate silpnumą? Mitybos specialistai teigia – tai gali lemti ir netinkamai pasirinktas maistas bei žalingi valgymo įpročiai.
  N. Džokovičius ir J. Ristic (nuotr. Alloverpress.ee)
  Teniso žvaigždė N. Džokovičius taps tėčiu 2014.04.25 08:51 Teniso žvaigždė Novakas Džokovičius su sužadėtine Jenela Ristic laukiasi pirmagimio. „Esu nepaprastai laimingas galėdamas pranešti.. kad Jelena yra nėščia!! Greitai būsime tėvai!! Abu esame devintame danguje ir jaučiamės nepaprastai palaiminti“, –„Instagram“ paskyroje ketvirtadienį paskelbė 26-erių metų serbas. Ilgametei ...
  Beissoul ir Einius (nuotr. Organizatorių)
  Į Didžiąją Britaniją išvykstantis Beissoul ir Einius: netrukus Lietuvoje būsime tik svečiai 2014.04.25 08:43 Balandžio 30-ąją elektroninės muzikos duetas Beissoul ir Einius į „Roadtrip & The Workshop“ muzikos klubą pakvies Londone gyvenančius gerbėjus. Muzikantai tęsia naujojo albumo „Laikas Paikas“ pristatymo turą ir pašnibždomis prasitaria, kad netrukus Lietuvoje jiedu bus vis retesni svečiai.
  Bėgikės (nuotr. Eli.lt) (nuotr. Balsas.lt)
  Geležis moterims padeda sportuoti 2014.04.25 08:17 Australijoje atliktas tyrimas parodė, kad geležies papildus vartojančios moterys gali efektyviau sportuoti. Melburno universiteto mokslininkai išnagrinėjo anksčiau atliktų tyrimų duomenis apie geležies papildų poveikį sportuojančioms vaisingo amžiaus moterims. Iš daugiau kaip 6,5 tūkst. atliktų įvairių tyrimų tinkamais ...
  Skunko jauniklis (nuotr.pics.funnierpics.net)
  Kol maži – mieli ir žavūs? Kas paskui? 2014.04.25 08:03 Kol maži – jie mieli ir žavūs.O užaugę dauguma turi aštrų snapą ir nagučius. Tad pasigrožėkite šiais mažyliais, kol jie dar nespėjo užaugti.                                      ...
  Gelbėjimas (nuotr. Organizatorių)
  Internetinė svetainė, kurioje gelbėsite gyvybę 2014.04.25 07:40 Kaip išsiskirti tarp begalės internetinių svetainių? Vienas geriausių kelių – interaktyvumas. Kitaip tariant, svetainės lankytojo įtraukimas bei sudominimas svetainėje esančia informacija ar veikla. Įvairūs filmukai, žaidimai ar gražus dizainas gali nudžiuginti, bet vargu ar labai nustebins ir suintriguos. O kaip ...
  Asmens duomenų bet kam nesakykite (Fotodiena.lt/R. Vilimo nuotr.)
  Skaitytojo naujiena: vadybininkė pareikalavimo telefonu padiktuoti asmens kodą Duomenų apsaugos inspekcija: kliento tapatybę galima patikrinti ir be asmens kodo(1) 2014.04.25 07:00 Įprasta manyti, kad asmens kodas – ta informacija, kuria į kairę ir dešinę tikrai nereikėtų dalintis. Tačiau kada jį reikia pateikti, o kada – ne? Toks klausimas kilo vilnietei Irenai J. Telefonu pareikalavo asmens kodo „Gerokai nustebau, kai skaitmeninės televizijos, kurios paslaugomis naudojuosi, vadybininkė telefonu ...
  Idilė - vaikai, gamta ir naminiai gyvūnai (nuotr. Facebook/Elena-Shumilova-Photography)
  Horoskopas balandžio 25 d., penktadieniui 2014.04.25 00:08 Avinas Nepraleiskite geros progos surengti svarbų susitikimą, dalyvauti pokalbyje ar pasiekti reikšmingą susitarimą. Dabar galite padedami draugų ir partnerių pakreipti įvykius jums svarbia linkme. Per juos įgysite didesnę apsisprendimo ir manevravimo laisvę. Tauras Atsiribokite nuo rūpesčių, išgyvenimų, problemų ir ...
  Asmenukės (nuotr. imgur.com) (nuotr. Balsas.lt)
  Tėvai ir vaikai asmenukių žaidime Kas laimi? 2014.04.24 23:30 Dvidešimtmetis Joshas Andersonas socialiniame tinkle „Facebook” paviešino asmenukę su drauge Sammy. Jo tėtis Peris, pamatęs nuotrauką, nusprendė, jog su savo žmona, Josho pamote Deborah, galėtų sukurti tokią pat asmenukę, rašo huffingtonpost.com.       Po to, kai nuotrauka labai paplito „Imgur” ...
  Jennifer Aniston (nuotr. iš vaizdo įrašo)
  12 pasaulio moterų, kurių vyrai norėtų labiau už viską (7) 2014.04.24 23:16   „Cosmpolitan“ tradiciškai paskelbė 12 pasaulio moterų, dėl kurių kiekvienas vyras galėtų varvinti seilę. O kuri, Jūsų nuomone, geriausia? Jennifer Lawrence Jennifer Aniston   Megan Fox   Yvonne Strahovski   Kate Upton   Beyonce   Selena Gomez   Scarlett ...
  DNR (nuotr. SCANPIX)
  DNR diena – ant atradimų slenksčio 2014.04.24 22:56 2014 balandžio 25 d. Lietuvoje septintą kartą minima DNR diena. Tai viena svarbiausių datų medicinos istorijoje. Būtent genetikos srityje dirbantys medikai visuomet vos per žingsnį nuo svarbiausių medicinai atradimų. Paskaičiuota, kad pasaulyje gydytojų genetikų yra maždaug tiek pat, kiek astronautų. Lietuvoje šių ...
  Shakira ir Rihanna (nuotr. Alloverpress.ee)
  Karščiausios 2014 metų dainos (I) (1) 2014.04.24 20:35 Radijo stotis „Capital FM“ paskelbė perkamiausių 2014 metų dainų sąrašą. Pristatome pirmąjį dainų dešimtuką. 40. Shakira ir Rihanna – „Can't Remember To Forget You“       39. „Little Mix“ – „Move“       38. „Little Mix“ – „Little Me“       37. Avicii – ...
  Mėgstamiausi keliautojų kampeliai (news.distractify.com nuotr.)
  Keliautojų nuomonė: 24 mėgstamiausi keliautojų miestai 2014.04.24 17:15 Kelionių puslapio „Trip Advisor“ kūrėjai paskelbė 24 pasaulio miestus, kuriuos keliautojai išrinko geriausiais. Jūsų dėmesiui pristatome 24 geriausius pasaulio miestus keliautojų akimis.
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!