Atsiradus bent mažiausiai galimybei, V. Šilys teismus užverčia skundais (Eltos nuotr.)

Atsiradus bent mažiausiai galimybei, V. Šilys teismus užverčia skundais (Eltos nuotr.)

Lietuvos Apeliacinis teismas dar kartą užvertė Žemaitijos nusikalstamo pasaulio šulo Vinco Šilio ir jo bendrininkų bylą. Aukštesnės instancijos teisėjai vėl sušvelnino nuosprendį.

Tiek Apeliacinio, tiek Aukščiausiojo Teismo teisėjai jau ne pirmą kartą nagrinėja V. Šilio (45 m.), Danieliaus Eremino (47 m.), Virgilijaus Vrubliausko (50 m.), kitų su jais 2004 metų sausio 15-ąją ir 2008 metų kovo 28 dieną Šiaulių apygardos teisme nuteistųjų skundus – ir po truputį vis švelnina nuosprendžius. Prityrę advokatai suranda neatitikimų ir jais sėkmingai pasinaudoja.

Šiliniai – taip Telšiuose buvo vadinami aplink V. Šilį besisukiojantys nusikaltėliai – nusikaltimus vykdė dar tuo metu, kai galiojo 1961-ųjų metų Baudžiamasis kodeksas. 2000-aisiais Baudžiamasis kodeksas buvo pakeistas. Pakito ne tik bausmių dydis, bet ir kai kurios kitos nuostatos. Pakeistas ir Civilinis kodeksas.

2004-aisiais Šiliniai buvo nuteisti už turto prievartavimą, apiplėšimus, dolerių padirbinėjimą. Šiai gaujai buvo inkriminuojamos ir žmogžudystės, tačiau teisme jų įrodyti nepavyko. Nemaža dalis liudininkų neatvykdavo į teismus, keitė parodymus. Vis dėlto visi teisiamieji ilgesniam ar trumpesniam laikui susodinti už grotų. Daugiausia tuomet atseikėta pačiam V. Šiliui – jis gavo 14 metų. Metais mažiau teismas skyrė Algimantui Albinskui, Valdui Butkevičiui ir Albertui Skulskui. Gintaras Račkauskas ir Vladas Šimkus buvo nuteisti kalėti po 12 metų.

2008 metais Šiaulių apygardos teismas Šilinius nuteisė už tai, kad 1993 metų kovo mėnesį jie nušovė Ričardą Jomantą, o 1998 metų balandį nušovė brolius Jonikas. Teismas skyrė ne tik ilgus metus kalėti, bet ir 200 000 litų neturtinei žalai atlyginti. Pasirodo, teisėjai suklydo – kai buvo įvykdytas nusikaltimas, galiojo senasis 1964 metų Civilinis kodeksas, kuriame nebuvo numatytas neturtinės žalos atlyginimas. Pagal tą kodeksą tik bylose dėl garbės ir orumo gynimo buvo įmanoma prisiteisti iki 10 000 litų. 2001-aisiais pradėjusiame galioti kodekse numatyta, kad žmogus, patyręs moralinę žalą dėl nusikalstamų veikų, turi teisę gauti ir neturtinės žalos atlyginimą. Apeliacinio teismo teisėjai ištaisė tą klaidą – nukentėjusiųjų giminės neturtinės žalos nebegaus.

Bausmės švelnėja

Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija (pirmininkas Linas Žukauskas, teisėjai Albinas Bielskis bei Jonas Algimantas Venckus) sušvelnino ir kai kuriuos nuosprendžius. Labiausiai pasisekė V. Šiliui, kuris, apibendrinus ankstesnių teismų bausmes, buvo nuteistas kalėti 20 metų pataisos namuose. Generalinės prokuratūros prokuroras apeliaciniu skundu paprašė sugriežtinti laisvės atėmimo sąlygas ir V. Šilį perkelti į kalėjimą. Išėjo atvirkščiai – Apeliacinis teismas V. Šiliui bausmę sumažino 4 metais ir 6 mėnesiais. Galutinė bausmė jam dabar yra 15 su puse metų. Didžiąją dalį jis jau yra atsėdėjęs, nes buvo suimtas dar 2000 metais.

Apeliacinis teismas buvo gailestingas ir V. Vrubliauskui. Jam bausmė sumažinta 2 metais – kaip galutinė bausmė palikta 10 metų laisvės atėmimo.

Dar vienam teisiamajam – D. Ereminui – prokurorai prašė bausmę nuo 8 metų, skirtų Šiaulių apygardos teismo, padidinti iki 15 metų. Tačiau prokurorų skundas teisėjų neįtikino ir jie paliko galioti apygardos teismo nuosprendžio dalį dėl nelaisvės metų. Šiaulių teisėjai D. Ereminui, taip pat ir Algirdui Vaičiuliui bylą dėl nepranešimo apie ruošiamą daryti nusikaltimą ir dėl neteisėto ginklų laikymo nutraukė suėjus senaties terminui, o Apeliacinis teismas abu dėl to išteisino.

Taigi nors visa žiniasklaida metų metus pasakoja apie Šilinius ir jų juodus darbus, teisėjai po truputį juos vis balina. Dar anksčiau Apeliacinis teismas panaikino kaltinimus dėl nusikalstamo susivienijimo. Dabar jau išeina taip, kad jie ne gauja, o vieniši banditėliai, kuriems taikomos amnestijos ir esama įvairių kitokių būdų, kaip sutrumpinti įkalinimo laiką. Aukštesnio teismo teisėjai išteisino ir du Šilinius, nuteistus už Rolando Pociaus nužudymą. Tad netrukus prie įkalinimo įstaigas jau palikusių telšiškių banditų prisidės ir jų buvęs vadeiva, ir visi kiti.

Juolab kad V. Šilys netyli ir skundus rašo pasitaikius bent mažiausiai progai. Šių metų pradžioje dar vieną jo skundą baigė nagrinėti Vilniaus apygardos administracinis teismas. V. Šilys buvo pareiškęs ieškinį Lietuvos valstybei už tai, kad gydydamasis Lukiškių ligoninėje buvo laikomas kameros tipo palatoje, o pasivaikščioti buvo vedamas su antrankiais. Dėl tokio teisėsaugininkų elgesio jis, girdi, patyręs psichinį sukrėtimą, tad paprašė teismo priteisti 3000 litų neturtinės žalos atlyginimą. Teismas šį V. Šilio skundą atmetė.

Skaityti komentarus 3 Parašyk komentarą


  Kriminalai

  Pinigai (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
  Girtas vairuotojas negailėjo pinigų kyšiui 2014.08.27 11:30 Rugpjūčio 26 d. apie 22 val. Vilniaus r., Rudaminos k., Gamyklos g., G. V. (gimęs 1986 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (vairavo automobilį neblaivus (2,65 prom. alkoholio)), Vilniaus aps. VPK pareigūnams siūlė 3 000 litų kyšį. G. V. apklaustas. Pradėtas ikiteisminis ...
  Šovinių gilzės (nuotr. SCANPIX)
  Gyvenamojo namo palėpėje rasta šovinių ir granatų sprogdiklių 2014.08.27 11:03 Rugpjūčio 26 d. apie 11 val. 20 min. Radviliškyje, J. Jaramino g., E. Č. (gimusio 1965 m.) gyvenamo namo palėpėje rasti ir paimti 178 įvairaus kalibro šoviniai, 5 granatų sprogdikliai bei nenustatyto šautuvo buožė ir šautuvo vamzdis.
  Ugnis (nuotr. technologijos.lt)
  Padegėjai – neišrankūs: liepsnojo ir fotelis, ir biotualetas 2014.08.27 10:34 Rugpjūčio 24 d. apie 20 val. 35 min. Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto g., daugiabučio gyvenamojo namo laiptinėje kilo gaisras, kurio metu sudegė laiptinėje stovėjęs fotelis. Įtariamas padegimas. Nuostolis nustatinėjamas. Tą pačia dieną apie 14 val. 25 min. Tauragėje, V. Kudirkos g., statybos objekto teritorijoje rastas ...
  Patiklius gyventojus mausto sukčiai (nuotr. Giedriaus Baranausko)
  Sukčių grobis – 24 tūkst. litų 2014.08.27 10:11 Rugpjūčio 26 d. 16 val. 35 min. į Šiaulių aps. VPK Šiaulių m. PK kreipėsi 1934 m. gimusi moteris, kuri pareiškė, kad tą pačią dieną apie 0 val. 30 min. Šiauliuose, Tilžės g., jai į namų fiksuotojo ryšio telefoną paskambino policijos pareigūnu prisistatęs asmuo ir teigdamas, jog jos sūnus sužalojo mažametę mergaitę, ...
  Areštinė (nuotr. „Akistatos”)
  Ginčą sprendė švaistydamasis peiliu 2014.08.27 09:41 Rugpjūčio 26 d. apie 7 val. Telšių r., Kęsų k., namo kieme, vyriškis ginčo metu peiliu sužalojo 1971 m. gimusį vyrą, kuris dėl durtinės žaizdos pilve paguldytas į ligoninę. Įtariamasis N. M. (gimęs 1984 m.) uždarytas į areštinę.
  Mopedo vairuotojas (nuotr. Policijos)
  Vilniuje fiksuojama trečdalis visų motorolerių sukeltų avarijų šalyje 2014.08.27 09:14  Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis daugiausia motorolerių jau kelerius metus iš eilės registruojama Vilniuje. Atitinkamai čia fiksuojama ir daugiausiai eismo įvykių – apie dešimt kiekvieną sezoną (28 atvejai per nepilnus trejus metus), tuo tarpu mažesniuose miestuose - po du ar dar mažiau.
  Kyšis („Akistatos“ archyvo nuotr.)
  Visiškai girtas vairuotojas pasiūlė 1000 litų kyšį 2014.08.26 19:00 Rugpjūčio 25 d. apie 9 val. 20 min. Kaune, Jotvingių g., V. P. (gimęs 1955 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (vairavo automobilį neblaivus (2,71 prom. alkoholio)), Kauno aps. VPK pareigūnams siūlė 1 000 litų kyšį. V. P. uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis ...
  Šokoladas (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)
  Už informaciją siūlė šokolado plytelę 2014.08.26 18:36 Rugpjūčio 25 d. 15 val. 40 min. Marijampolės aps. VPK areštinės administracinėse patalpose, E. P. (gimęs 1990 m.), siekdamas iš Marijampolės aps. VPK Viešosios tvarkos skyriaus Areštinės viršininko gauti informacijos apie suimtą asmenį, ant rašomojo stalo paliko šokolado plytelę. E. P. apklaustas. Pradėtas ikiteisminis ...
  Balkonas (nuotr. Etaplius.lt) (nuotr. Balsas.lt)
  Vyriškį pražudė aukštis 2014.08.26 18:14 Rugpjūčio 25 d. apie 17 val. Jonavoje, A. Kulviečio g., prie namo rastas 1960 m. gimusio vyro kūnas su įvairiais sužalojimais. Įtariama, kad vyras iškrito iš buto pro virtuvės langą ketvirtame aukšte. Aplinkybės aiškinamos.
  Mušimas (nuotr. Akistata)
  Sargas nepadėjo apsaugoti bendrovės turto 2014.08.26 17:51 Rugpjūčio 25 d. 7 val. 12 min. Kauno r., Juragių k., Ūkininkų g., bendrovės gamybinėse patalpose rastas surištas ir sumuštas 1954 m. gimęs sargas. Sargas paaiškino, kad rugpjūčio 24 d. apie 22 val. bendrovės patalpose, jį užpuolė 3-4 asmenys, kurie, grasindami peiliu, jį sumušė ir surišo. Galimai iš bendrovės gamybinių ...
  Revolveris (MKT) “Klaipėda“
  Mažeikiuose aidėjo šūviai (2) 2014.08.26 17:24 Rugpjūčio 25 d. apie 17 val. Mažeikiuose, M. Pečkauskaitės g., vyriškis iš revolverio sužalojo neblaivų (2,26 prom. alkoholio) 1984 m. gimusį vyrą, kuris dėl šautinės žaizdos galvoje paguldytas į ligoninę.
  Kontrabanda (nuotr. Muitinės kriminalinės tarnybos)
  Gariūnuose muitinės kriminalistai aptiko kontrabandos sandėlį Sulaikyti 3 automobiliai su nelegaliais rūkalais 2014.08.26 12:14 Gavę anoniminį pranešimą apie galimai sandėliuojamą cigarečių kontrabandą, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pirmadienį patikrino vieną iš Gariūnų prekyvietėje esančių kioskų. Čia pareigūnai užklupo trejetą vilniečių, iš lengvųjų automobilių į minėtą kioską kraunančių nelegalias cigaretes. Du iš sulaikytųjų ...
  V. Romanovas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)
  Prokuroras: neatmetama galimybė V. Romanovą teisti už akių (3) 2014.08.25 17:08 Rusijai nusprendus neišduoti buvusio Ūkio banko savininko Vladimiro Romanovo, bus ieškoma kitų būdų jį apklausti, Lietuvos prokurorai neatmeta ir teismo už akių galimybės.
  Akistata (nuotr. Organizatorių)
  Ką turėtų atminti gabenantys narkotikus į Indoneziją? 2014.08.25 11:29 Gabenantieji narkotikus į Indoneziją turėtų atminti, kad ši šalis taiko itin griežtas bausmes už narkotikų kontrabandą – nusikaltusiems gali būti skiriamas net įkalinimas iki gyvos galvos arba mirties bausmė.
  STT (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus) (nuotr. Balsas.lt)
  STT: Kauno advokatas įtariamas prekyba poveikiu (1) 2014.08.25 11:01 Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai, įtardami nusikaltimo - prekyba poveikiu - padarymu, 2014 m. rugpjūčio 22 d. sulaikė Kauno antrinės teisinės pagalbos advokatų kontoroje dirbantį advokatą V. K. Advokatas, įtariamas iš asmens reikalavęs kyšio, žadėjo paveikti prokurorą, kad kyšio davėjo šeimos nariui, ...
  Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
  Sukčius prisistatė policininku (1) 2014.08.24 19:01 Rugpjūčio 23 d.23.15 val. Kuršėnuose V. Dambrausko g. sukčiaus auka tapo 82-ejų metų gyventoja S. B. Pasak policijos, į namų laidinį telefoną paskambinęs vyras pristatė policijos pareigūnu ir papasakojo, kad brolio žmona namo laiptinėje sužalojo mažametę mergaitę. Apgaviko scenarijus buvo toks įtikinantis, kad moteris nė ...
  Taip R. Zamolskis atrodė pernai (Policijos nuotr.)
  Pripažintas nepakaltinamu, ilgus metus slapstėsi ir toliau žudė 2 metrų ūgio nusikaltėlis puolė rusų pareigūnus peiliu(6) 2014.08.24 13:30 Rusijos žiniasklaida paskelbė, kad sulaikytas itin pavojingas žudikas iš Lietuvos Romas Zamolskis. Jo ieškota daugiau nei 10 metų. Dabar 44-erių R. Zamolskis sulaikytas Jekaterinburge praėjusį šeštadienį. Tai padarė vietos policijos pareigūnai, garsųjį bėglį pašaudami. Sulaikė Urale Ieškomiausių nusikaltėlių sąraše buvęs ...
  Policijos patruliai patys tarnybinę transporto priemonę paliko ant žaliosios vejos (Tauragės kurjeris)
  Bausdami kitus policininkai baudą gavo patys 2014.08.24 13:10 Karolina STAŽYTĖ Už tai, kad atliekdamas tarnybą tarnybinį automobilį pasistatė neleistinoje vietoje, jį vairavusiam policijos pareigūnui bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Skaitytojo nuotrauka Miesto daugiabučių kiemuose – ankšta. Nerasdami kur pasistatyti automobilį daugelis gyventojų juos ...
  Meile ir mirtis
  Lietuvą krečia mirtinos šeimų dramos (1) 2014.08.24 07:15 Ilgąjį Žolinių savaitgalį Vilniuje paženklino kraupi šeimos drama: 27 metų D. T. peiliu mirtinai sužalojo savo sugyventinę, sužeidė jos brolį ir tuo pačiu peiliu taip stipriai bedė sau į krūtinę, kad po akimirkos susmuko nebegyvas. „Akistatos“ paskaičiavimu, šiemet panašiai baigėsi jau penkta šeimos drama, akimirksniu ...
  Alkoholis („Akistatos“ archyvo nuotr.)
  Už grotų ilgiems metams įkišo alkoholis Nužudytasis prieš mirtį jautė stiprų skausmą ir kančias 2014.08.23 21:00 Mirtinų tragedijų priežastis – ta pati. Keičiasi tik nužudytųjų ir žudikų vardai ir pavardės, amžius, socialinis statusas. Tokias alkoholio nulemtas istorijas kasdien priversti gvildenti šalies teismai. Jaunystė už grotų Išgertuvės su keliais jaunesniais sugėrovais pražudė Verebiejų kaimo (Alytaus r.) gyventoją Vidą ...

  Oras Lietuvos žemėlapyje

  Trečiadienis, 2014 m. rugpjūčio 27 d.
  Alytus
  +16
  4.0 m/s
  Kaunas
  +14
  2.7 m/s
  Vilnius
  +14
  3.6 m/s
  Panevėžys
  +14
  8.0 m/s
  Klaipėda
  +16
  4.9 m/s
  Šiauliai
  +14
  8.0 m/s
  Utena
  +14
  3.6 m/s

  Vilnius

  Liūties pakraštyje
  +14
  Liūties pakraštyje
  Toks jausmas lyg būtų +14
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!