Atsiradus bent mažiausiai galimybei, V. Šilys teismus užverčia skundais (Eltos nuotr.)

Atsiradus bent mažiausiai galimybei, V. Šilys teismus užverčia skundais (Eltos nuotr.)

Lietuvos Apeliacinis teismas dar kartą užvertė Žemaitijos nusikalstamo pasaulio šulo Vinco Šilio ir jo bendrininkų bylą. Aukštesnės instancijos teisėjai vėl sušvelnino nuosprendį.

Tiek Apeliacinio, tiek Aukščiausiojo Teismo teisėjai jau ne pirmą kartą nagrinėja V. Šilio (45 m.), Danieliaus Eremino (47 m.), Virgilijaus Vrubliausko (50 m.), kitų su jais 2004 metų sausio 15-ąją ir 2008 metų kovo 28 dieną Šiaulių apygardos teisme nuteistųjų skundus – ir po truputį vis švelnina nuosprendžius. Prityrę advokatai suranda neatitikimų ir jais sėkmingai pasinaudoja.

Šiliniai – taip Telšiuose buvo vadinami aplink V. Šilį besisukiojantys nusikaltėliai – nusikaltimus vykdė dar tuo metu, kai galiojo 1961-ųjų metų Baudžiamasis kodeksas. 2000-aisiais Baudžiamasis kodeksas buvo pakeistas. Pakito ne tik bausmių dydis, bet ir kai kurios kitos nuostatos. Pakeistas ir Civilinis kodeksas.

2004-aisiais Šiliniai buvo nuteisti už turto prievartavimą, apiplėšimus, dolerių padirbinėjimą. Šiai gaujai buvo inkriminuojamos ir žmogžudystės, tačiau teisme jų įrodyti nepavyko. Nemaža dalis liudininkų neatvykdavo į teismus, keitė parodymus. Vis dėlto visi teisiamieji ilgesniam ar trumpesniam laikui susodinti už grotų. Daugiausia tuomet atseikėta pačiam V. Šiliui – jis gavo 14 metų. Metais mažiau teismas skyrė Algimantui Albinskui, Valdui Butkevičiui ir Albertui Skulskui. Gintaras Račkauskas ir Vladas Šimkus buvo nuteisti kalėti po 12 metų.

2008 metais Šiaulių apygardos teismas Šilinius nuteisė už tai, kad 1993 metų kovo mėnesį jie nušovė Ričardą Jomantą, o 1998 metų balandį nušovė brolius Jonikas. Teismas skyrė ne tik ilgus metus kalėti, bet ir 200 000 litų neturtinei žalai atlyginti. Pasirodo, teisėjai suklydo – kai buvo įvykdytas nusikaltimas, galiojo senasis 1964 metų Civilinis kodeksas, kuriame nebuvo numatytas neturtinės žalos atlyginimas. Pagal tą kodeksą tik bylose dėl garbės ir orumo gynimo buvo įmanoma prisiteisti iki 10 000 litų. 2001-aisiais pradėjusiame galioti kodekse numatyta, kad žmogus, patyręs moralinę žalą dėl nusikalstamų veikų, turi teisę gauti ir neturtinės žalos atlyginimą. Apeliacinio teismo teisėjai ištaisė tą klaidą – nukentėjusiųjų giminės neturtinės žalos nebegaus.

Bausmės švelnėja

Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija (pirmininkas Linas Žukauskas, teisėjai Albinas Bielskis bei Jonas Algimantas Venckus) sušvelnino ir kai kuriuos nuosprendžius. Labiausiai pasisekė V. Šiliui, kuris, apibendrinus ankstesnių teismų bausmes, buvo nuteistas kalėti 20 metų pataisos namuose. Generalinės prokuratūros prokuroras apeliaciniu skundu paprašė sugriežtinti laisvės atėmimo sąlygas ir V. Šilį perkelti į kalėjimą. Išėjo atvirkščiai – Apeliacinis teismas V. Šiliui bausmę sumažino 4 metais ir 6 mėnesiais. Galutinė bausmė jam dabar yra 15 su puse metų. Didžiąją dalį jis jau yra atsėdėjęs, nes buvo suimtas dar 2000 metais.

Apeliacinis teismas buvo gailestingas ir V. Vrubliauskui. Jam bausmė sumažinta 2 metais – kaip galutinė bausmė palikta 10 metų laisvės atėmimo.

Dar vienam teisiamajam – D. Ereminui – prokurorai prašė bausmę nuo 8 metų, skirtų Šiaulių apygardos teismo, padidinti iki 15 metų. Tačiau prokurorų skundas teisėjų neįtikino ir jie paliko galioti apygardos teismo nuosprendžio dalį dėl nelaisvės metų. Šiaulių teisėjai D. Ereminui, taip pat ir Algirdui Vaičiuliui bylą dėl nepranešimo apie ruošiamą daryti nusikaltimą ir dėl neteisėto ginklų laikymo nutraukė suėjus senaties terminui, o Apeliacinis teismas abu dėl to išteisino.

Taigi nors visa žiniasklaida metų metus pasakoja apie Šilinius ir jų juodus darbus, teisėjai po truputį juos vis balina. Dar anksčiau Apeliacinis teismas panaikino kaltinimus dėl nusikalstamo susivienijimo. Dabar jau išeina taip, kad jie ne gauja, o vieniši banditėliai, kuriems taikomos amnestijos ir esama įvairių kitokių būdų, kaip sutrumpinti įkalinimo laiką. Aukštesnio teismo teisėjai išteisino ir du Šilinius, nuteistus už Rolando Pociaus nužudymą. Tad netrukus prie įkalinimo įstaigas jau palikusių telšiškių banditų prisidės ir jų buvęs vadeiva, ir visi kiti.

Juolab kad V. Šilys netyli ir skundus rašo pasitaikius bent mažiausiai progai. Šių metų pradžioje dar vieną jo skundą baigė nagrinėti Vilniaus apygardos administracinis teismas. V. Šilys buvo pareiškęs ieškinį Lietuvos valstybei už tai, kad gydydamasis Lukiškių ligoninėje buvo laikomas kameros tipo palatoje, o pasivaikščioti buvo vedamas su antrankiais. Dėl tokio teisėsaugininkų elgesio jis, girdi, patyręs psichinį sukrėtimą, tad paprašė teismo priteisti 3000 litų neturtinės žalos atlyginimą. Teismas šį V. Šilio skundą atmetė.

Skaityti komentarus 3 Parašyk komentarą


  Kriminalai

  Pinigai (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)
  „Šešėliniai milijonieriai“ pakratys pinigines 2014.04.16 22:15 Panevėžio apygardos teisme išnagrinėta paskutinė byla iš penkių teismo verdikto sulaukusių nusikaltimų ekonomikai ir finansų sistemai baudžiamųjų bylų, kuriose Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su FNTT ir VMI atskleidė milijonines pajamas iš šešėlinio verslo gavusių grupės narių padarytus nusikaltimus.
  Avarija Panevėžio aplinkkelyje (nuotr. Sekunde.lt)
  Susidūrus trims automobiliams, nukentėjo nepilnametė 2014.04.16 21:59 Antradienio vakarą Panevėžio aplinkkelyje susidūrė trys mašinos. Per avariją nukentėjo penkiolikametė. Pranešimą apie eismo įvykį Bendrasis pagalbos centras gavo apie 18 valandą.
  Lukas Jablonskas (nuotr. kaunas.kasvyksta.lt)
  Siūlo griežtesnę bausmę du žmones pėsčiųjų perėjoje užmušusiam L. Jablonskui 2014.04.16 18:47 kaunas.kasvyksta.lt Kauno apygardos teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti Luko Jablonsko ir prokuroro apeliacinius skundus. 20-metis kaunietis pripažintas kaltu ir buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme. Praėjusių metų liepą vaikinas Baltų prospekte pėsčiųjų perėjoje partrenkė ir mirtinai sužalojo mamą su ...
  Žvakės kapinėse (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
  Staigi paauglio mirtis Druskininkuose suglumino ir medikus, ir policininkus 2014.04.16 15:58 Antradienį Druskininkuose 15-metį vaikiną staiga ištikusi mirtis tapo mįsle ir medicinos ekspertams, ir policijos kriminalistams. Iš Alytaus pas senelę į Druskininkus atostogų atvažiavęs Saulius K. mirė jos buto vonioje, rašo 15 min.lt. Dieną moteris trumpam buvo išėjusi į parduotuvę, bet grįžusi namo anūko niekur ...
  Plėšikas („Akistatos“ nuotr.)
  14 kartų teistas recidyvistas į brutalų nusikaltimą įtraukė ir paauglį (1) 2014.04.16 13:31 94-erių senolę apiplėšęs vyras į nusikaltimą įtraukė ir 16-metį, jam grasino, slėpė pėdsakus, savo tapatybę, bet buvo sulaikytas. Brutalaus elgesio su senole sukrėstas 16-metis į policiją atėjo pats. Balandžio 11 d. į Panevėžio apskrities policijos komisariatą kreipėsi 94-erių panevėžietė, kad 1 val. nakties į jos namus, ...
  Narkotikai Tauragėje (nuotr. Policijos)
  Moksleivių pramogos: narkotikus nepilnamečiams tiekė jų bendraamžis 2014.04.16 11:18 Pirmadienio, balandžio 14-osios, vakarą, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė narkotinių medžiagų įsigijusius ir gabenusius nepilnamečius, o vėliau ir pardavėją. Atlikus kratas pas įtariamuosius rasta 16 pakuočių su narkotine medžiaga, kaip įtariama – kanapėmis.
  Mopedo vairuotojas (nuotr. Policijos)
  Įšgėręs žemaitis susiruošė pasivažinėti mopedu 2014.04.16 10:52 Balandžio 14 d., 14.40 val. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaukė pilietiško asmens skambučio, kuris informavo apie neblaivų mopedo vairuotoją. Gavę informacijos, policijos pareigūnai nedelsdami ėmėsi veiksmų ir nuvyko į nurodytą vietą – Telšių rajono Nevarėnų miestelį, kur juos pasitiko ...
  Smurtas (nuotr. Alloverpress.ee)
  Klaipėdos pareigūnai baigė ciniško nužudymo tyrimą 2014.04.16 09:58 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai išaiškino ir baigė ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo nužudyti, viešosios tvarkos pažeidimo ir žmogaus nužudymo.   Įtariamasis A. J. 2013 m. birželio mėnesį viešojoje vietoje Kalipėdoje, Molo gatvės namo kieme, ...
  Kvaišalai (nuotr. VSAT)
  Moteris į pataisos namus bandė „nuskraidinti“ narkotikų 2014.04.16 09:17 Balandžio 15 d. apie 18 val. 15 min. į Vilniaus pataisos namų teritoriją moteris bandė įmesti cigarečių pakelį, kuriame buvo folijos lankstinukas su šviesios spalvos biria medžiaga – įtariama, kad tai narkotikai. Už tokius veiksmus moteriškė pati atsidūrė už grotų: įtariamoji G. A. (gimusi 1983 m.) uždaryta į areštinę.
  Smurtas prieš moteris (nuotr. Balsas.lt)
  Šeimos smurtautojams – kalėjimas ir net mirties bausmė 2014.04.15 22:23 Netiesa, kad artimoje aplinkoje (šeimoje) smurtaujantys asmenys savo elgesio ir supratimo nekeičia vien dėl to, jog žino išvengsią griežtesnės atsakomybės – esą jiems laisvės tai tikrai niekas neatimsiąs, o visos kitos bausmės – kaip vanduo nuo žąsies. Faktai rodo, kad šeimos smurtautojai kartais neišvengia ne tik realaus ...
  Narkotikai (nuotr. Tauragės aps. VPK) (nuotr. Balsas.lt)
  Tauragėje policijos pareigūnai demaskavo nepilnametį kvaišalų platintoją ir jo klientus 2014.04.15 19:16 Pirmadienio, balandžio 14-osios, vakarą, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė narkotines medžiagas įsigijusius ir gabenusius nepilnamečius, o vėliau ir pardavėją. Atlikus kratas pas įtariamuosius rasta 16 pakuočių su narkotine medžiaga, kaip įtariama, kanapėmis.
  Avarijoje žuvęs Biržų klebonas D. Tubys (nuotr. Sekunde.lt)
  Avarijoje žuvęs Biržų klebonas prie vairo sėdo visiškai girtas 2014.04.15 15:02 Prokurorai baigia sudėlioti paskutines praėjusių metų lapkritį įvykusios šiurpios avarijos detales. Tuomet per eismo įvykį Pasvalio rajone žuvo Biržų klebonas 49 metų Dalius Tubys. Kunigo vairuojamas visureigis „Lexus RX 450h“ išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir kaktomuša rėžėsi į sunkiasvorį vilkiką. Iš „Lexuso“ ...
  Vilniaus oro uostas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Vilniaus oro uoste sulaikytas policijos ieškotas kaunietis 2014.04.15 13:52 Vilniaus oro uoste Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai sulaikė iš Nyderlandų grąžintą lietuvį. Nemalonumų su teisėsaugininkais užsienyje turėjęs vyras, kaip paaiškėjo, Lietuvoje įtariamas nusikaltimo padarymu. Pirmadienį Vilniaus oro uoste budėję pasieniečiai patikrino reisu iš Nyderlandų per Lenkiją už ...
  Kontrabandos slėptuvė (nuotr. Policijos)
  Išradingai pertvarkytame automobilyje – kontrabandinos slėptuvė 2014.04.15 13:08 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio pareigūnai nustatė neteisėtą akcizinių prekių gabenimo atvejį. Vairuotojas „išradingai“ pertvarkytame kroviniame automobilyje gabeno 8500 pakelių cigarečių su Baltarusijos ...
  Policininkas (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Policija ieško įvykio liudininkų: vaiką sužalojęs vairuotojas tiesiog nuvažiavo iš įvykio vietos 2014.04.15 11:23 Penktadienį, balandžio 11 dieną,  apie 07.30 val. Kaune, J. Basanavičiaus al. ir J. Žemgulio g. sankryžoje, nenustatytas lengvasis automobilis kliudė ir sužalojo nepilnametį pėsčiąjį. Vairuotojas automobiliu iš įvykio vietos pasišalino ir yra ieškomas. Dėl eismo įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Asmenis, ...
  gyventojai darosi atsparesni telefoniniams sukčiams (Vaido Bivainio nuotr.)
  Gyventojai darosi atsparesni telefoniniams sukčiams, bet apgavikai taip pat nesnaudžia 2014.04.15 10:28 Pirmą šių metų ketvirtį į SEB banką kreipėsi 16 gyventojų, nukentėjusių nuo telefoninių sukčių. Per 2013 metų pirmą ketvirtį – 74. Banko duomenimis, bendras jų patirtas nuostolis buvo 73 tūkst. litų – beveik 4 kartus mažesnis negu tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, kai ši suma siekė 285 tūkst. litų. Vis dėlto bankas ...
  Moteris paguldyta į psichiatrijos ligoninę (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus) (nuotr. Balsas.lt)
  Paslaptinga mirtis Skuodo rajone: vyras – morge, žmona – psichiatrijos ligoninėje Kelias dienas pragyveno bute su lavonu 2014.04.15 09:40 Pirmadienį Sruodo rajone, Lenkimų miestelyje, savo namuose rastas vyriškio kūnas sumušta galva. Pirminiais duomenimis, lavonas ten prabuvo bent kelias dienas. Tame pačiame bute gyvenanti velionio sutuoktinė paguldyta į Klaipėdos psichiatrijos ligoninę. Kaip portalui Balsas.
  „Pažvelgęs į gležnus kūnus, nepasakytum, kad jie mėgsta ginklus“, – taip jaunųjų Panevėžio gangsterių kompiuteriuose aptiktas nuotraukas komentavo visko matę šio liūdnomis istorijomis garsėjančio miesto kriminalistai (nuotr. socialinio tinklo) (nuotr. Balsas.lt)
  Mafijos virusas puola prarastą jaunimo kartą (2) 2014.04.14 22:49 Pastaruoju metu plačiai diskutuojama apie nusikalsti linkusį Lietuvos jaunimą. Ta pačia tema skelbiame ištrauką iš antros rašytojo, žurnalisto Dailiaus Dargio knygos „Kruvinasis mafijos maršrutas” (2011 m.). 2009-ųjų sausio 5 diena. Net dvidešimt Panevėžyje ir jo apylinkėse gyvenančių jaunų vyrų nusprendė riteriškai ...
  (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus) V. Romanovas (nuotr. Balsas.lt)
  Generalinė prokuratūra kol kas neinformuota apie V.Romanovo paleidimą (3) 2014.04.14 19:52 Lietuvos generalinė prokuratūra teigia iki pirmadienio darbo dienos pabaigos negavusi patvirtinimo apie Maskvos teismo sprendimą netaikyti suėmimo buvusiam Ūkio banko didžiausiam akcininkui Vladimirui Romanovui. „Kol kas jokios oficialios informacijos nesame gavę“, - BNS sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos ...
  Keturikompiuteris (nuotr. SCANPIX)
  Policija įspėja: būkite atsargūs – plinta kompiuterių virusas Programišiai naudojasi pareigūnų įvaizdžiu(1) 2014.04.14 16:39 Lietuvos kriminalinės policijos biuras įspėja, kad plinta kompiuterinis virusas, kuris skirtas apgaule išvilioti pinigus iš kompiuterių vartotojų prisidengiant Lietuvos teisėsaugos įstaigų vardu. Kompiuterinis virusas „užrakina" užkrėstą kompiuterį, o kompiuterio vartotojui parodo pranešimą su Lietuvos teisėsaugos įstaigų ...
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!