Antarktida (nuotr. SCANPIX)

Antarktida (nuotr. SCANPIX)

Remonto meistrui iš Naujosios Zelandijos ne sava valia teko prisijungti prie nelegalios į Antarktidą vykstančios ekspedicijos.Pranešama, kad laivų mechanikas Oklando uoste taisė jachtos „Nilaya“ inkarą, kai laivas staiga išplaukė iš uosto, rašo telegraph.co.uk.

Jachta išplaukė, nes migracijos pareigūnai norėjo kapitonui, 34-erių norvegui Jarle Andhoy, įteikti deportavimo dokumentus.

J. Andhoy su trimis įgulos nariais, negavę nei Norvegijos, nei Naujosios Zelandijos vyriausybių leidimo, leidosi į ekspediciją į Roso jūrą prie Antarktidos krantų.

Kita norvego kelionė į Antarktidą beveik prieš metus baigėsi nelaime. Per audrą jo jachta nuskendo ir žuvo trys žmonės.

Tuomet Naujosios Zelandijos valdžia surengė didžiulę paieškos ir gelbėjimo operaciją, ir dabar šalis pasipiktinusi, kad J. Andhoy vėl išplaukė. Naujosios Zelandijos pareigūnai bando susekti „Nilaya“.

Naujosios Zelandijos užsienio reikalų ministras pirmadienį Norvegijos vyriausybės pareigūnams sakė, kad šalis susirūpinusi dėl piliečio, kuris, kaip pranešama, yra į Antarktidą plaukiančioje jachtoje. Naujoji Zelandija susirūpinusi, kad nepasikartotų praėjusių metų įvykiai.

Ekspertai teigia, kad remonto darbuotojas tikriausiai su savimi neturėjo pakankamai šiltų drabužių, be to, jam esant laive, greičiau baigsis atsargos.

Skaityti komentarus 10 Parašyk komentarą


  a:3:{s:4:"data";s:5691:"

  klonio gatves dienorastis

  L.Stankūnaitė slapta emigravo, N. Venckienė Amerikoje – ar Garliavos istorija tuo ir baigsis?
  L.Stankūnaitė slapta emigravo, N. Venckienė Amerikoje – ar Garliavos istorija tuo ir baigsis? (48) 2013.08.26 11:26 Neabejotinai garsiausioje pastarojo dešimtmečio byloje – nauji likimo vingiai. Vadinamosios Galiavos istorijos herojai jau seniai nebemina teismų slenksčių, o ir Lietuvos gatvėse jų nesutiksite, mat neseniai paaiškėjo, kad parlamentarė Neringa Venckienė su sūnumi šiuo metu yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje, o Drąsiaus Kedžio dukters motina Laimutė Stankūnaitė apie savo itin slaptą išvykimą gyventi į užsienį apsiskelbė viename pagrindinių šalies dienraščių.
   Kaune išniekintas paminklas D. Kedžiui
  Kaune išniekintas paminklas D. Kedžiui (25) 2013.06.01 22:07 Šeštadienį nuvykę aplankyti vietos, kur buvo rastas D. Kedžio lavonas, artimieji buvo šokiruoti – vyriškio atminimui pastatytas paminklas buvo suniokotas – angelui nukirsta galva, informuoja socialinio tinkle paskyra “Klonio gatvės dienoraštis”. Po 2010 metais ant Kauno marių pastatyta skulptūra pritvirtinta lenta su žodžiais „Palaiminti persekiojami dėl teisumo; Jų yra Dangaus karalystė“ – taip pat sudaužyta.
  Dveji Renaldo metai Klonio gatvėje: grasinimai ir bandymai susidoroti (I)
  Dveji Renaldo metai Klonio gatvėje: grasinimai ir bandymai susidoroti (I) (263) 2012.05.29 19:00 Pedofilijos byla ir visi su ja susiję įvykiai plačiai nuskambėjo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidoje. Per šalį ne kartą ritosi protestų bangos ir ne vienas aukštas pareigūnas buvo priverstas atsisveikinti su postu, bet viena šios istorijos detalė, galima sakyti, fenomenali: beveik dvejus metus prie Kedžių ir Venckų namų organizuotos budėjimo akcijos, kurios vėliau peraugo į grandiozines kultūrinių renginių akcijas ir net bendras pamaldas.
  L. Stankūnaitė pagalbos prašo vokiškai, prancūziškai ir itališkai
  L. Stankūnaitė pagalbos prašo vokiškai, prancūziškai ir itališkai (175) 2012.04.30 13:00 Dažnai ironiškai skambantis pasakymas „karas Garliavoje“ jau įgavo ne vieną prasmę: jau kelerius metus vyksta teisminiai procesai vadinamojoje pedofilijos byloje, ne mažiau karingi abiejų istorijos pusių veiksmai dėl Drąsiaus Kedžio dukrelės globos, o kur dar kultūrinė apgultis Garliavoje ir vis įvairesnes formas įgaunantis informacinis karas... Neseniai naujienų portalas Balsas.lt domėjosi, kurios pusės viešieji ryšiai veikia sklandžiau ir daro didesnį poveikį Lietuvos visuomenei.
  ";s:4:"meta";a:1:{s:5:"title";s:38:"Klonio gatves dienorastis | 1 puslapis";}s:15:"cachedBlockVars";a:0:{}}

  Oras Lietuvos žemėlapyje

  Ketvirtadienis, 2014 m. spalio 23 d.
  Alytus
  -4
  4.0 m/s
  Kaunas
  -4
  5.8 m/s
  Vilnius
  -4
  3.6 m/s
  Panevėžys
  -5
  3.1 m/s
  Klaipėda
  -2
  3.1 m/s
  Šiauliai
  -4
  5.8 m/s
  Utena
  -5
  3.6 m/s

  Vilnius

  Giedra
  -4
  Giedra
  Toks jausmas lyg būtų -4
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!