Finalas: Andrius Vasiliauskas prieš Andrių Čibirką (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)

Finalas: Andrius Vasiliauskas prieš Andrių Čibirką (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)

Šeštadienį, rugpjūčio 25 d., paskutinį vasaros savaitgalį „drifteriai“ ir šios sporto šakos gerbėjai šventė pačiu tinkamiausiu būdu ‒ Kačerginės „Nemuno“ žiede įvyko trečiasis šalies čempionato etapas. Tarptautinėse varžybose šį kartą greta šeimininkų lietuvių dalyvavo ir sportininkai iš Latvijos, Baltarusijos bei Rusijos. Trečiasis etapas itin sėkmingas buvo „BMWFan“ komandai. Varžybas po atkaklios kovos laimėjo Andrius Vasiliauskas su 3 serijos BMW (E46), antroje vietoje liko Andrius Čibirka vairuojantis 3 serijos BMW (E30), trečiąja vieta turėjo tenkintis „Motoring“ klubui atstovaujantis latvis Erikas Ulassas.

Komentuodamas savo pasirodymą trečiajame „drifto“ čempionato etape, A. Vasiliauskas nebuvo linkęs sureikšminti antros pasiektos pergalės. Anot sportininko, tai vis dar yra sėkmės, o ne dėsningumas. „Šiame sporte niekuomet negali žinoti, kas nutiks. Automobilį susirinkau neseniai ir, tarkime, Kėdainiuose jisai mane pavedė, taip pat nesisekė ir EEDC varžybose Kaune“, ‒ prisiminė jis, pridurdamas, kad pagaliau yra patenkintas naujojo bolido technine būkle.

Dviejų „BMWFan“ komandos narių susirėmime nebuvo apsieita be pakartojimo, tačiau ir per antrąją važiavimų seriją abiem pilotams išvengus klaidų, pergalė buvo skirta įvertinus balais. „Aš visuomet sakiau, kad noriu kada nors važiuoti kartu su Andriumi Čibirka. Finale šį kartą varžėsi du draugai, aš juk ir „driftint“ pradėjau bendraudamas su juo. Toks važiavimas buvo mano svajonė“, ‒ kalbėjo A. Vasiliauskas.

Poriniai važiavimai prasidėjo nedidele gamtos staigmena visiems čempionato dalyviams – prasidėjo lietus. Nors jis truko vos 20 min. ir nebuvo itin stiprus, jo užteko, kad trasos danga taptų drėgna, taigi važiavimo sąlygos visiškai pasikeitė. Dėl slidžios dangos vairuotojai turėjo važiuoti žymiai lėčiau ir atsargiau, o tai, kaip vėliau paaiškėjo, buvo naudinga ne tokius galingus automobilius vairuojantiems ir mažiau patirties turintiems pilotams. Nutiko taip, kad Simas Sinkevičius iš tolimesnės kovos pašalino Darių Balį, latvis Jevgenijus Sapunas įveikė Mantą Kulvinską, o Valdas Vindžigelskis nugalėjo Evaldą Kovalenko.

„Top8“ važiavimų metu varžybose įvyko nedidelis „kriminalas“, kuomet pakartotinio susirėmimo metu sekdamas paskui V. Vindžigelskio 3 serijos BMW (E30), A. Vasiliauskas kliudė priešininko automobilio kampą. Teisėjams skyrius pergalę „BMWFan“ komandos nariui, V. Vindžigelskis pareiškė protestą rodydamas į kliudytą automobilio kėbulą. Po ilgų teisėjų diskusijų su abiem vairuotojais, buvo skirtas pakartotinis, jau trečiasis važiavimas. Būtent šio susirėmimo metu įvyko retas lietuviškame „drifte“ nutikimas – A. Vasiliauskas nepažeisdamas taisyklių aplenkė pernelyg plačiai pirmajame posūkyje slydusį priešininką. Kovos baigtis buvo aiški.

info@balsas.lt

Naujienų portalo Balsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB Balsas.lt sutikimo draudžiama.

Skaityti komentarus 3 Parašyk komentarą


  Autonaujienos

  Eismas (nuotr Laimono Ciūnio) (nuotr. Balsas.lt)
  Jaunimas rizikingiausiai vairuoja ne dėl įgūdžių trūkumo 2014.04.24 20:00 Agnė Skamarakaitė, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Į didžiausios rizikos grupę jauni vairuotojai patenka ne dėl įgūdžių stokos, o dėl visai kitų priežasčių, sako VDU Teorinės psichologijos katedros lektorė Laura Šeibokaitė. „Tyrimai rodo, kad svarbiausia ne įgūdžiai, o tai, kad [...] jauniems vairuotojams svarbiau ...
  Schema (Vilniaus miesto savivaldybės) (nuotr. Balsas.lt)
  Nuo pirmadienio tarp Vasario 16-osios ir J. Tumo – Vaižganto gatvių bus draudžiamas eismas Keisis viešojo transporto darbas 2014.04.24 16:01 Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad nuo pirmadienio iki rugpjūčio 24 d. dėl šilumos tinklų tinklų modernizavimo darbų Naujamiesčio seniūnijos teritorijoje iš dalies bus ribojamas transporto eismas įvairiose gatvėse. Darbai bus vykdomi septyniais etapais. Pirmo etapo metu nuo balandžio 28 d. iki birželio 14 d. ...
  Motociklas. (nuotr. Gamintojo)
  Automobilis ar motociklas – kas geriau? 2014.04.24 15:10 Lietuvoje įregistruota daug daugiau automobilių nei motociklų, tačiau nepaisant šio skirtumo, besidominčiųjų motociklais vis daugėja.
  Bauda (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
  Už melagingus parodymus dėl KET pažeidėjo – baudos iki 3000 Lt 2014.04.24 14:30 Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai atkreipia dėmesį, kad už melagingą liudijimą dėl KET pažeidėjo gresia bauda iki 3000 litų. Prieš kelias savaites jau nubaustas vienos sostinės įmonės vadovas. Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai užfiksavo Kelių eismo taisykles pažeidžiantį automobilį, ...
  „Renault“ – Lietuvos traukos lenktynių čempionato partneris. (nuotr. Gamintojo)
  „Renault“ – Lietuvos traukos lenktynių čempionato partneris 2014.04.24 14:15 Oficialiu. 2014 m. Lietuvos automobilių traukos („drag“) lenktynių čempionato, kurio pirmasis etapas startuoja gegužės 17 d. Kazlų Rūdos aerodrome, partneriu šįmet tapo „Renault“.
  Geležinkelio pervaža (nuotr. Elta) (nuotr. Balsas.lt)
  Traukinys automobiliui – mirtina grėsmė 2014.04.24 13:01 Traukinio ir automobilio susidūrimą galima palyginti su automobilio ir konservų dėžutės susidūrimu. Nepaisant to, vairuotojai vis tiek rizikuoja ir kerta pervažas matydami artėjantį traukinį.
  Bernie Ecclestone'as (nuotr. SCANPIX)
  B. Ecclestone‘o planuose – čempionatas buvusiems „Formulės-1“ pilotams 2014.04.24 10:09 Teismo sprendimo kyšininkavimo byloje belaukiantis F-1 vadovas Bernie Ecclestone‘as turi naują idėją – sukurti čempionatą, kuriame lenktyniautų buvę „Formulės-1“ pilotai. Jei brito idėja išvystų dienos šviesą, lenktynių trasose greičiausiai vėl išvystume tokias F-1 legendas kaip Nigelas Mansellas ir Nelsonas ...
  Gedimino prospektas (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)
  Reikalavimai dviratininkams kursto aistras 2014.04.23 22:20 Daiva Savickienė Įstatymo pataisos daugeliui dviratininkų ne prie širdies. Joms įsigaliojus taptume pirmieji pasaulyje turintys tokius griežtus reikalavimus. Seimui priėmus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, sujudo dviratininkai. Jie piktinasi nuo liepos 1 dienos įvedamu reikalavimu važiuojant ...
  Solidų gimtadienį švenčiančio kartodromo dovana vaikams (nuotr. Organizatorių)
  Solidų gimtadienį švenčiančio kartodromo dovana vaikams 2014.04.23 17:55 Jau daugelį metų balandžio pabaigoje Vilniuje, Plytinės gatvėje įsikūręs kartodromas balandžio pabaigoje tarsi atjaunėja. Būtent šio mėnesio paskutinėmis dienomis kasmet jį užplūsta minios vaikų, svajojančių mažais ratukais riedėti į dideles pergales. Ir tai sutampa ne su vasaros sezono pradžia, o su šios pamėgtos sporto ...
  Nacionalinio KET egzamino užduotys. (nuotr. Organizatorių)
  Nacionaliniame KET egzamine dalyviai klydo kas antrame klausime 2014.04.23 16:16 Šiemet spręsdami Nacionalinio kelių eismo taisyklių (KET) egzaminą dalyviai klydo kas antrame klausime, vidutiniškai padarydami po 10 klaidų. Iš daugiau nei 2 tūkst. egzamino dalyvių tik keturi asmenys sugebėjo teisingai išspręsti visus 20 klausimų.
  A Poteliunas: Vien WRC etapa reikia apdrausti 10 mln euru suma (nuotr. Organizatorių)
  A. Poteliūnas: vien WRC etapą reikia apdrausti 10 mln. eurų suma 2014.04.23 11:11 Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapo Lietuvoje vadovas Algis Poteliūnas, kuris automobilių sporte yra daugiau nei 30 metų, dalinasi mintimis apie artėjantį didžiausią metų sporto renginį ir kelią iki jo, teigiama pranešime spaudai. Dabar esate VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ direktorius bei pripažintas ...
  Dešiniavairiai automobiliai – pavojingi ir nepageidaujami. (nuotr. Gamintojo)
  Dešiniavairiai automobiliai lietuviams – pavojingi ir nepageidaujami (1) 2014.04.23 10:50 Vos prieš mėnesį Europos Sąjungoje priimtam sprendimui, jog Lietuva turės leisti registruoti dešiniavairius automobilius, nepritaria daugiau nei pusė – 62 proc. – lietuvių.
  Važiuoja V. Švedas. (nuotr. Organizatorių)
  V. Švedas: artimiausiu metu – du svarbūs startai 2014.04.23 10:30 Šoninio slydimo renginio „Arena Motor Show“ metu vykusias netradicines daugiakovės varžybas laimėjęs Vytautas Švedas tarsi pažymėjo vasaros sezono pradžią.
  B. Vanago „OsCar“ bolidas (nuotr. Organizatorių)
  Norite skrieti Dakaro bolidu? 2014.04.23 09:28 Lenktynininkas Benediktas Vanagas dovanoja išskirtinę galimybę pamatyti dykumų užkariautoją „OSCar“. Taip pat komanda „General Financing – STIHL“ siūlo laimėti pasivažinėjimą su būsimuoju lietuvių komandos Dakaro bolidu. Tam tereikės apsilankyti parodoje RESTA 2014 bei nusifotografuoti šalia Dakarą įveikusio „OSCar“ ...
  Kondicionieriumi naudotis irgi reikia mokėti – piktnaudžiaujant jo galimybėmis galima susirgti. (nuotr. Gamintojo)
  Atšilo: ar mokate naudotis automobilio kondicionieriumi? 2014.04.22 16:35 Šiais laikais kondicionierius yra didžiosios dalies kasdienių automobilių įrangos dalis. Tačiau kaip jį prižiūrėti, kokios jo naudojimo pagrindinės taisyklės ir kokius pavojus jis kelia, žino tikrai ne visi.
  Naujas olandų kompanijos „Spyker“ automobilis gaus „B6 Venator“ pavadinimą. (nuotr. Gamintojo)
  „Spyker“ atidėjo „Porsche 911“ konkurento gamybos pradžią 2014.04.22 15:00 Olandų kompanija atidėjo savo naujo superautomobilio „B6 Venator“ gamybos pradžią. Šis automobilis pozicionuojamas kaip kanoninio „Porsche 911“konkurentas. Pasak „Spyker“ atstovų, automobilis debiutuos ne šių metų pabaigoje, kaip buvo skelbiama anksčiau, o 2015 metais.
  Tauras Tunyla vairuos patobulintą, pernai lenktynių trasoje debiutavusį, automobilį „Mazda Miata MX5“. (nuotr. Organizatorių)
  „Autoplius Fast Lap“ debiutantai – „Smart taxi“ komanda 2014.04.22 13:20 Šių metų „Autoplius Fast Lap“ lenktynėse pirmą kartą dalyvaus „Smart Taxi Racing Team“, kurios lenktynininkas Tauras Tunyla vairuos patobulintą, pernai lenktynių trasoje debiutavusį, automobilį „Mazda Miata MX5“.
  Motociklas. (nuotr. iš vaizdo įrašo)
  Vairuojantiems motociklą – 20 kartų didesnė rizika žūti 2014.04.22 13:15 Palankios oro sąlygos lėmė, kad motociklininkų sezonas šįmet prasidėtų anksčiau. Statistikos duomenys byloja, jog rizika žūti važiuojant motociklu yra 20 kartų didesnė nei važiuojant automobiliu.
  Naudotų automobilių pirkėjai namų darbus jau atlieka. A. Karčiausko nuotr. (nuotr. Balsas.lt)
  Naudoti automobiliai: katės maiše lietuviai pirkti jau nenori 2014.04.22 10:25 Vairuotojai, nusprendę įsigyti automobilį ar seną pakeisti kitu, dažniausiai atlieka namų darbus ir pasidomi apie dominančią transporto priemonę. Patys neišmanydami, daugeliu atveju pasitelkia į pagalbą specialistų
  Fernando Alonso (nuotr. SCANPIX)
  F. Alonso: pavyti „Mercedes“ vis dar įmanoma 2014.04.22 09:53 Trečias praėjusį sekmadienį Kinijoje vykusiose lenktynėse finišavęs „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso mano, kad pavyti kol kas čempionate dominuojančią „Mercedes“ ekipą yra įmanoma. Ispanas prizinę vietą iškovojo, specialistų teigimu, italų komandos bolidui palankioje Šanchajaus trasoje.
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!