„Juta Racing” yra viena iš seniausių dabar Lietuvoje veikiančių autosporto komandų. Komandos nuotr.

„Juta Racing” yra viena iš seniausių dabar Lietuvoje veikiančių autosporto komandų. Komandos nuotr.

„Juta Racing" yra viena iš seniausių dabar Lietuvoje veikiančių autosporto komandų, mat jos ištakos siekia net 1988 metus, kai Jiezne buvo įsteigtas Prienų rajono sportinis techninis klubas „Juta". Taigi, šią komandą dabar galima sveikinti su 25 metų veiklos jubiliejumi.

1988-1991 metai. Debiutas

1988-1991 metais STK “Juta" komanda sėkmingai dalyvavo automobilių kroso, ralio ir tuomet pradėtose rengti ralio kroso varžybose.

Kroso komandos garbę gynė bagių meistrai Arūnas Jančiauskas, Rimas Brundza, Juozas Liepa, Gintautas Lugauskas.

Ralio komandos 1988-1991 metais pagrindiniais ekipažais buvo Kęstutis ir Kastytis Švedai, Rimantas Švedas ir Romas Gaigalas, Arūnas Lekavičius ir Arūnas Dabušinskas. Komandos atstovai dalyvavo raliuose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje (“Saaremaa"), Lenkijoje (“Elmot", “Wisla", Europos čempionato etape “Rajd Polski").

1996-1999 metai. Sugrįžimas

1996 metais komanda buvo atkurta kaip Kauno sporto klubas “Juta" ir nuo tada prasidėjo intensyvi sportinė veikla, kuri apėmė dalyvavimą treko, kroso, ralio kroso ir žiedinėse lenktynėse. Danijoje klubas įsigijo tarptautinius A-2000 klasės reikalavimus atitinkantį “VW Golf Syncro" automobilį, su kuriuo 1987-1988 m. Lietuvos ralio vicečempionas Audrius Gelžinis tapo 1996-1997 m. žiedinių lenktynių ir 1996 m. ralio kroso čempionu, 1997 m. ralio kroso ir 2000 m. kroso vicečempionu bei 1996 m. treko prizininku.

1996 m. tuomet labai populiariose “VW Golf I" taurės lenktynėse debiutavo Kastytis Stankaitis, kuris ilgainiui tapo daugkartiniu Lietuvos kroso ir ralio kroso čempionatų nugalėtoju ir prizininku, o po to sėkmingai gynė “Juta Racing" komandos garbę 1000 km žiedinėse lenktynėse.

Lietuvos kroso ir ralio kroso čempionatų prizininkais yra tapę “Juta Racing" atstovai Arūnas Strumskis, Tomas Marcinkus, Giedrius Akelis.

Nuo 1997 m. vienu svarbiausių “Juta Racing" prioritetų tampa vaikų ir jaunimo ugdymas: įkuriama ir kartingo komanda. Tais pačiais metais “Mini Raket" klasėje prizininku tampa Jonas Gelžinis, kuris 1998-1999 m. Lietuvos čempionate jau neturi sau lygių, 1998 m. nugalėdamas ir Baltijos kartingo taurėje.

2000-2001 metai. Naujos eros pradžia

2000 m. automobilių lenktynėse debiutuoja Vytautas Švedas, kuris tapo Lietuvos kroso vicečempionu N-1400 klasėje. 2001 m. V. Švedas vicečempiono titulą iškovojo ralio kroso A-1600 klasėje, o Lietuvos žiemos kroso ir ralio kroso čempionatuose N-1400 klasėje nugalėjo Vilius Rožukas, tuo pačiu dar užimdamas prizinę vietą kroso čempionate.

2002 metai

Nepaisant itin jauno amžiaus, Jonas Gelžinis pereina į “ICA-junior" kartingo klasę bei 2000-2002 m. tampa Lietuvos vicečempionu. “Juta Racing" pradeda aktyviai dalyvauti lenktynėse Lenkijoje, Švedijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Italijoje...

Jonas Gelžinis tapo “ICA-junior" klasės Lenkijos čempionato prizininku, dalyvavo Rytų Europos kvalifikacijoje bei pateko į CIK-FIA čempionato finalą Algervilyje, Prancūzijoje, 2002 m.

info@balsas.lt

Naujienų portalo Balsas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB Balsas.lt sutikimo draudžiama.

Parašyk komentarą


  Autonaujienos

  Solidų gimtadienį švenčiančio kartodromo dovana vaikams (nuotr. Organizatorių)
  Solidų gimtadienį švenčiančio kartodromo dovana vaikams 2014.04.23 17:55 Jau daugelį metų balandžio pabaigoje Vilniuje, Plytinės gatvėje įsikūręs kartodromas balandžio pabaigoje tarsi atjaunėja. Būtent šio mėnesio paskutinėmis dienomis kasmet jį užplūsta minios vaikų, svajojančių mažais ratukais riedėti į dideles pergales. Ir tai sutampa ne su vasaros sezono pradžia, o su šios pamėgtos sporto ...
  Nacionalinio KET egzamino užduotys. (nuotr. Organizatorių)
  Nacionaliniame KET egzamine dalyviai klydo kas antrame klausime 2014.04.23 16:16 Šiemet spręsdami Nacionalinio kelių eismo taisyklių (KET) egzaminą dalyviai klydo kas antrame klausime, vidutiniškai padarydami po 10 klaidų. Iš daugiau nei 2 tūkst. egzamino dalyvių tik keturi asmenys sugebėjo teisingai išspręsti visus 20 klausimų.
  A Poteliunas: Vien WRC etapa reikia apdrausti 10 mln euru suma (nuotr. Organizatorių)
  A. Poteliūnas: vien WRC etapą reikia apdrausti 10 mln. eurų suma 2014.04.23 11:11 Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapo Lietuvoje vadovas Algis Poteliūnas, kuris automobilių sporte yra daugiau nei 30 metų, dalinasi mintimis apie artėjantį didžiausią metų sporto renginį ir kelią iki jo, teigiama pranešime spaudai. Dabar esate VšĮ „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“ direktorius bei pripažintas ...
  Dešiniavairiai automobiliai – pavojingi ir nepageidaujami. (nuotr. Gamintojo)
  Dešiniavairiai automobiliai lietuviams – pavojingi ir nepageidaujami (1) 2014.04.23 10:50 Vos prieš mėnesį Europos Sąjungoje priimtam sprendimui, jog Lietuva turės leisti registruoti dešiniavairius automobilius, nepritaria daugiau nei pusė – 62 proc. – lietuvių.
  Važiuoja V. Švedas. (nuotr. Organizatorių)
  V. Švedas: artimiausiu metu – du svarbūs startai 2014.04.23 10:30 Šoninio slydimo renginio „Arena Motor Show“ metu vykusias netradicines daugiakovės varžybas laimėjęs Vytautas Švedas tarsi pažymėjo vasaros sezono pradžią.
  B. Vanago „OsCar“ bolidas (nuotr. Organizatorių)
  Norite skrieti Dakaro bolidu? 2014.04.23 09:28 Lenktynininkas Benediktas Vanagas dovanoja išskirtinę galimybę pamatyti dykumų užkariautoją „OSCar“. Taip pat komanda „General Financing – STIHL“ siūlo laimėti pasivažinėjimą su būsimuoju lietuvių komandos Dakaro bolidu. Tam tereikės apsilankyti parodoje RESTA 2014 bei nusifotografuoti šalia Dakarą įveikusio „OSCar“ ...
  Kondicionieriumi naudotis irgi reikia mokėti – piktnaudžiaujant jo galimybėmis galima susirgti. (nuotr. Gamintojo)
  Atšilo: ar mokate naudotis automobilio kondicionieriumi? 2014.04.22 16:35 Šiais laikais kondicionierius yra didžiosios dalies kasdienių automobilių įrangos dalis. Tačiau kaip jį prižiūrėti, kokios jo naudojimo pagrindinės taisyklės ir kokius pavojus jis kelia, žino tikrai ne visi.
  Naujas olandų kompanijos „Spyker“ automobilis gaus „B6 Venator“ pavadinimą. (nuotr. Gamintojo)
  „Spyker“ atidėjo „Porsche 911“ konkurento gamybos pradžią 2014.04.22 15:00 Olandų kompanija atidėjo savo naujo superautomobilio „B6 Venator“ gamybos pradžią. Šis automobilis pozicionuojamas kaip kanoninio „Porsche 911“konkurentas. Pasak „Spyker“ atstovų, automobilis debiutuos ne šių metų pabaigoje, kaip buvo skelbiama anksčiau, o 2015 metais.
  Tauras Tunyla vairuos patobulintą, pernai lenktynių trasoje debiutavusį, automobilį „Mazda Miata MX5“. (nuotr. Organizatorių)
  „Autoplius Fast Lap“ debiutantai – „Smart taxi“ komanda 2014.04.22 13:20 Šių metų „Autoplius Fast Lap“ lenktynėse pirmą kartą dalyvaus „Smart Taxi Racing Team“, kurios lenktynininkas Tauras Tunyla vairuos patobulintą, pernai lenktynių trasoje debiutavusį, automobilį „Mazda Miata MX5“.
  Motociklas. (nuotr. iš vaizdo įrašo)
  Vairuojantiems motociklą – 20 kartų didesnė rizika žūti 2014.04.22 13:15 Palankios oro sąlygos lėmė, kad motociklininkų sezonas šįmet prasidėtų anksčiau. Statistikos duomenys byloja, jog rizika žūti važiuojant motociklu yra 20 kartų didesnė nei važiuojant automobiliu.
  Naudotų automobilių pirkėjai namų darbus jau atlieka. A. Karčiausko nuotr. (nuotr. Balsas.lt)
  Naudoti automobiliai: katės maiše lietuviai pirkti jau nenori 2014.04.22 10:25 Vairuotojai, nusprendę įsigyti automobilį ar seną pakeisti kitu, dažniausiai atlieka namų darbus ir pasidomi apie dominančią transporto priemonę. Patys neišmanydami, daugeliu atveju pasitelkia į pagalbą specialistų
  Fernando Alonso (nuotr. SCANPIX)
  F. Alonso: pavyti „Mercedes“ vis dar įmanoma 2014.04.22 09:53 Trečias praėjusį sekmadienį Kinijoje vykusiose lenktynėse finišavęs „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso mano, kad pavyti kol kas čempionate dominuojančią „Mercedes“ ekipą yra įmanoma. Ispanas prizinę vietą iškovojo, specialistų teigimu, italų komandos bolidui palankioje Šanchajaus trasoje.
  Trumposios žinutės taip pat nukreipia vairuotojo dėmesį (nuotr. Gamintojo)
  Kodėl vairuojant kebabas rankoje saugiau už mobilųjį (1) 2014.04.22 07:05 Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt Valgymas, gėrimas ar dažymasis vairuojant yra panaši blogybė, kaip ir kalbėjimas mobiliuoju telefonu, todėl baudžiamoji atsakomybė tai pat turėtų būti taikoma panaši, sako Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas. Tačiau vairavimas su ...
  Vyresnio amžiaus vairuotojų sukelti eismo įvykiai nėra dideli (Sekunde.lt)
  Senjorai prie vairo – išpūstas pavojaus burbulas 2014.04.19 22:39 Vairuotojas.Atšilus orams gatvėse tradiciškai padaugėjo garbaus amžiaus vairuotojų. Panevėžyje ir rajone jų kartais dar galima išvysti ir vairuojančių antikvarinius tarybinius žigulius. Nors statistika rodo, kad jauni, iki 25 metų, vairuotojai sukelia daugiau eismo įvykių, taip pat ir sunkių, vyrauja nuomonė, kad ...
  Audi A3 sedanas (nuotr. Gamintojo)
  Paskelbtas „Pasaulio metų automobilis“ 2014.04.19 12:01 Niujorko automobilių parodoje paskeltas konkurso „Pasaulio metų automobilis“ nugalėtojas. Konkurse varžėsi 24-i automobiliai, o prestižinis titulas atiteko vokiškam „Audi A3“.
  Automobiliai. A. Karčiausko nuotr. (nuotr. Balsas.lt)
  Automobilio remontas: kaip nelikti kvailio vietoje (1) 2014.04.18 15:20 Išgirdus kalbas apie sukčiavimą visų pirma kyla asociacijos apie telefoninius sukčius, kiti dar prisimena antpirščių „žonglierius“ turguose. Automobilininkų bendruomenei tai atrodo tolima ir svetima.
  Lietuviai po avarijų atgaivina ir visiškai naudoti netinkamus automobilius. A. Karčiausko nuotr. (nuotr. Balsas.lt)
  Kova su ratuotais „frankenšteinais“: įstatymai ir realijos Žalų vertintojai atsargiai vertina įstatymų pakeitimus(1) 2014.04.18 11:15 Nuo š.m. liepos mėn. įsigaliosiantys saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimai, pagal kurių 27 str. 6 dalį, jei draudimo įmonė nustato, kad remontuoti transporto priemonę po įvykio yra ekonomiškai netikslinga, tokia transporto priemonė netenka teisės grįžti į gatves.
  Avarija. Audriaus Bareišio nuotr.
  Tarnybiniai automobiliai dūžta dažniau ir stipriau už nuosavus 2014.04.18 09:34 Avariją sukėlusio automobilio savininkas – ne vairuotojas, o įmonė. Tokią ryškėjančią tendenciją jau ne pirmi metai pastebi draudimo žalų administravimo ekspertai.
  Padangų bandymai. (nuotr. Gamintojo)
  „Auto Bild“ skaitytojai įvertino „Continental“ padangas 2014.04.17 15:01 Maždaug 70 000 „Auto Bild“ žurnalo skaitytojų balsų lėmė, kad antrus metus iš eilės Continental buvo pripažintas geriausiu padangų prekiniu ženklu Vokietijoje. Aukščiausios kokybės padangų gamintojas surinko daugiausiai balsų visose trijose kategorijose.
  Švedai sukūrė pripučiamą automobilinę kėdutę. (nuotr. Gamintojo)
  Švedai sukūrė pripučiamą automobilinę kėdutę 2014.04.17 13:05 Dažnai vaikiškos kėdutės būna sunkios, jas sunku nešioti ir sudėtinga tvirtinti automobilio salone. Būtent dėl šios priežasties kompanija „Volvo Cars“, pasitelkdama naujoviškas ir itin pažangias technologijas, sukūrė lengvos, atbulai montuojamos pripučiamos kėdutės koncepciją.
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!