Kalėdų stalo dekoravimas

2012.12.16 16:15
 (nuotr. SCANPIX)

(nuotr. SCANPIX)

Kalėdos – tai puikus laikas švęsti ir mėgautis įvairiomis linksmybėmis. Galite lankytis vakarėliuose, svečiuose arba surengti tikrą šventę savo namuose. Jeigu Kalėdas nusprendėte švęsti namuose su artimiausiais bičiuliais ir šeimos nariais, reikėtų apmąstyti kai kuriuos šventės aspektus, tokius kaip šventiniai pakvietimai, išskirtinis valgiaraštis, ir, žinoma, kalėdiniai papuošimai.

Dekoracijos, ypač stalo, yra labai svarbios Kalėdų metu. Kalėdinio stalo puošimas gali būti pats paprasčiausias arba labai įmantrus – bet kuriuo atveju, jis neliks nepastebėtas. Kad stalo dekoravimas netaptų galvos skausmu, siūlome keletą idėjų pasirinkti iš toliau pateikiamo sąrašo. • Vienas geriausių būdų puošti stalą – stalo įrankiais. Patieskite šventinę staltiesę ir išdėliokite geriausius stalo įrankius. Jeigu staltiesė bus balta, stenkitės rinktis spalvingus įrankius ar bent jau spalvotas servetėles. Taip pat galite patiesti nuotaikingą įvairiaspalvę staltiesę ir išdėlioti baltus, sidabrinius ar kitus prabangiai atrodančius stalo įrankius.

• Žvakidės ir žvakės – taip pat neatsiejamos Kalėdų stalo puošybos detalės. Įvairiausių žvakidžių galite įsigyti parduotuvėje arba tiesiog pasigaminti namuose. Žvakėms skirtą dėklą apjuoskite blizgučiais, spalvotais kaspinais ar kitomis detalėmis.

• Stalas – tai vieta, skirta valgyti, todėl patogu jį papuošti maistu. Pyragėliai, sausainiai ir kiti unikaliai atrodantys patiekalai gali būti puikūs Kalėdų stalo puošybos elementai. Tokios „dekoracijos“, tikrai neliks nepastebėtos jūsų svečių.

• Paprasčiausias būdas puošti stalą – žvakėmis. Jos gali būti įvairių aukščių ir dydžių. Puikiai atrodys ir stikliniame inde plaukiojančios žvakutės. Žvakidę galima apjuosti spygliuočių šakelėmis ar kalėdiniu vainikėliu.

• Jei namuose turite puošnų krištolinį indą ar dubenį – įdėkite į jį dekoratyvinių vaisių, uogų bei kankorėžių. Indą iš išorės arba vidaus galite apjuosti iš pušų šakelių padaryta girlianda. Toks stalo dekoravimas daug nekainuoja, bet atrodo išties elegantiškai.

• Jei norite sukurti žiemišką atmosferą – tai visai nesudėtinga. Tiesiog naudokite baltus, mėlynus ir purpurinius atspalvius. Žvakės, dekoratyvinės snaigės, seniai besmegeniai ar sniegu dekoruotos girliandos dar labiau pagyvins jūsų aplinką.

• Jei namuose vyrauja jau spėjusi jums įgristi spalvų kombinacija, įsigykite įvairiaspalvių žvakių, kaspinų, servetėlių ir karoliukų. Dekoruoti taip pat galite žalumynais ar miniatiūrinėmis Kalėdų eglutėmis.

• Kalėdinis vainikas gali būti svarbiausias šventinio stalo akcentas. Jį galite puošti kuo tik panorėjusi. Jei neturite idėjų, niekada neprašausite įrišusi kaspinėlių ar į vainiko vidurį pastačiusi žvakę (didelę ar mažą – nuspręskite pati). Būkite tikra, kad liepsna nesiekia vainiko ar kitų degių daiktų, tai gana pavojingas puošybos elementas.

• Žibintas, pastatytas stalo viduryje, taip pat gera idėja: jis suteiks jaukumo ir šilumos jausmą. Papuoškite jį karoliukais, riešutais, uogomis ar statulėlėmis, kurios gali būti naudojamos kaip puošybos elementas ir pavieniui.

Parašyk komentarą


  Namai

  Brandalizmo pavyzdžiai (namai.lt nuotr.)
  „Brandalizmas“ - grafitis prieš reklamą 2014.04.09 11:20 Gatvės dailininkų komanda susibūrė į meninį judėjimą, kurį jie pavadino „brandalizmu“ (liet. prekės ženklas + vandalizmas). Niokoja jie įkyrias lauko reklamas Londone ir kituose Anglijos miestuose.
  Veidrodiniai miestų atspindžiai (namai.lt nuotr.)
  Veidrodiniai miestų atspindžiai 2014.04.09 11:01 Daugeliui fotografų patinka fotografuoti miesto atspindžius vandenyje – tokios nuotraukos dvelkia romantika, ilgesiu ir kažkuo, kas sunkiai nusakoma žodžiais.
  Gatvės menas (namai.lt nuotr.)
  Geriausi gatvės meno pavyzdžiai 2014.04.09 10:56 Kai kuriuos iš šių darbų tikriausiai esate matę – jų nuotraukos jau spėjo apskrieti Žemę (ir ne vieną kartą).  ...
  Neįprastas liftas Londone (namai.lt nuotr.)
  Liftas be grindų Londone (1) 2014.04.02 16:07 Įsivaizduokite, kad parduotuvėje įėjote į liftą, o po kojomis jums vietoje grindų - tuštuma. Tokią unikalią 3D iliuziją, sukrėtusią prekybos centro Southside lankytojus, sukūrė dailininkas Andrew Walker. Ši partizaninė reklama buvo sukurta naujojo atrakciono, atidaromo Alton Towers Resort proga.
  Nematomas žmogus (namai.lt nuotr.)
  Nematomas žmogus: L. Bolin 2014.04.02 16:03 Žaisti slėpynes dailininkas pradėjo ne taip ir seniai. Jam pavyksta prisitaikyti prie aplinkos taip tobulai, kad ne iškart pastebėsi kur jis. Liu turi du padėjėjus, kurie nudažo jį taip, kad jis visiškai susilietų su aplinka. Vieno tokio kadro paruošimui reikia 10 valandų darbo.
  Pilys ant vandens (namai.lt nuotr.)
  Pasaulio grožybės: pilys ant vandens 2014.03.31 15:26 Gynybinis griovys − tai gilus platus griovys, kuris supa pilį, pastatą ar net visą miestą. Viduramžiais grioviai su vandeniu būdavo pagrindine apsauga nuo priešo. Kartais pilys ir tvirtovės būdavo apsuptos ne grioviais, o didesniais vandens telkiniais − pavyzdžiui, pastatytos upių ar ežerų, jūrų salose. ...
  Miestietiško mezgimo pavyzdžiai (namai.lt nuotr.)
  Urban knitting: jaukiau nei graffiti 2014.03.31 15:11 Šiuo gatvės menu galėtų užsiimti net jūsų močiutė. Urban knitting esmė – puošti įvairius gatvės elementus spalvotais mezginiais.  ...
  Braziliškas gatvės menas (namai.lt nuotr.)
  Dvynių menininkų talentas: labai braziliškas gatvės menas (1) 2014.03.31 14:53 Brazilijoje visi žino dvynius Os Gêmeos. Broliai Otavio ir Gustavo Pandolfo pradėjo piešti San Paulo gatvėse prieš 25 metus, kai abiems buvo po 13. Dabar jie turi savitą stilių, žinomą kaip pixação. Brolių kūrinius nesunku atpažinti pagal geltonodžius personažus, kurie seniai tapo savotiška dailininkų ...
  „Pilies gyvenvietė“
  Namo statyba: kokiems darbams neverta taupyti lėšų? 2014.03.26 22:37 Kaip pasistatyti kokybišką, jaukų ir širdžiai artimą namą, o už jo statybą nepermokėti? Tokia dilema niekuomet neaplenkia būsimų namų šeimininkų. Neretai per menkas dėmesys įvairioms namo projektavimo ir statybos detalėms gali namo vertę padidinti kone dvigubai. Martynas Mačiulis, namų projektavimo paslaugas teikiančios ...
  Postapokaliptinis pasaulis (namai.lt nuotr.)
  Postapokaliptinis pasaulis 2014.03.26 15:42 Postapokalipsė – daugelio menininkų mėgstama tema. Michałis Karczas savo darbuose vaizduoja, kaip, jo manymu, pasaulis atrodytų po glabalinės katastrofos.
  „Velnio“ baseinas (namai.lt nuotr.)
  Pasiplaukiojimas „Velnio“ baseine 2014.03.26 15:28 Jei kada nors atsidursite Zimbabvėje, nepraleiskite progos paplaukioti „Velnio“ baseine. Tai - maža, apsupta uolų lagūna, kurią galima rasti ant didžiausių ir įspūdingiausių pasaulyje, Viktorijos krioklių. „Velnio“ baseinas, įsikūręs Livingstono saloje 103 metrų aukštyje, neabejotinai yra viena iš keisčiausių ir ...
  Išmanusis namas (nuotr. Organizatorių)
  Gyvenimas išmaniuose namuose – daugiau komforto visai šeimai 2014.03.26 12:57 Išmanieji namai gali ne tik sumažinti mokesčius ir taip pastorinti mūsų pinigines. Gyvenimas išmaniuosiuose namuose – tai didžiulis komfortas, buities palengvinimas ir jaukumas. Kaip išmanieji namai gali pagerinti gyvenimo kokybę, rūpintis vaikais tuomet, kai jie vieni namuose ar net prižiūrėti jūsų augintinus, pasakoja ...
  Bambukų giraitė (namai.lt nuotr.)
  Įspūdinga bambukų giraitė Kiote 2014.03.25 16:14 Viena iš lankomiausių vietų Kiote (Japonija) - vaizdingas rajonas Arashiyama, esantis to paties pavadinimo kalno papėdėje. Tarp visų rajono grožybių labiausiai išsiskiria bambukų giraitė su gražiais bambuko koridoriais. Bambukas tai daugiametė medėjanti tuščiavidurė žolė, jų stiebai auga labai greitai. Kai kurios rūšys ...
  Namas iš durų (namai.lt nuotr.)
  Namas iš durų Korėjoje 2014.03.25 15:49 Iš tikrųjų šis namas yra pastatytas iš įprastų statybinių medžiagų, tačiau sienos jo uždengtos tūkstančiais durų. Dailininkas Hwe Chong Hwa 2009 metais modernizavo šį namą utilizuotomis durimis ir pavertė jį milžiniška menine instaliacija. Šis namas stovi Seule.
  Smagios fotografijos (namai.lt nuotr.)
  Suvenyrai įžymių vietų fone 2014.03.25 15:34 Visi iš kelionių parsiveža daug įspūdžių, suvenyrų ir įžymiausių vietų nuotraukų. Ir tik fotografas Michaelas Huges sugeba visa tai sujungti. Jo nuotraukose - ir suvenyrai, ir įžymiausios vietos, ir įspūdžiai.
  Rangoli (namai.lt nuotr.)
  Nuostabūs rangoli 2014.03.25 15:17 Rangoli – tai spalvoti ornamentai, kuriami iš manų, rožių žiedlapių, įvairiomis spalvomis dažytų ryžių ir smėlio. Tai senas menas, praktikuojamas tuose Indijos rajonuose, kuriuose žmonės išpažįsta induizmą. Tokiu būdu jie stengiasi patraukti savo dievų dėmesį ir malonę.
  Dizaineris (T. Kapočiaus nuotr.)
  Baldų dizaineris H. S. Jakobsenas: pragyventi iš vietinės rinkos darosi nebeįmanoma 2014.03.24 13:53 Sekmadienį parodoje „Baldai 2014” vykstančiose „Dizaino šnekose“ pranešimą skaitęs danų baldų dizaineris Hansas Sandgrenas Jakobsenas sako, kad šiandien skandinavų dizaineriui tampa sunku pragyventi iš savo profesijos vietinėje rinkoje, todėl skandinavų dizainas skinasi kelią į didžiules Azijos – Japonijos ir ...
  Būstas (nuotr. Alloverpress.ee)
  Parodos „Namų pasaulis“ sensacija – namas, kurio beveik nereikia šildyti 2014.03.20 09:22 Tam, kad tokią žinią, itin pastaraisiais metais aktualią Lietuvai, būtų galima paskelbti viešai, pasak „Greensbon“ architekto Ryčio Kaminsko, reikėjo atlikti nemažai darbų. „Mūsų šalyje tai – naujiena, kuri bus įvairiai vertinama.
  Interjeras (nuotr. Organizatorių)
  Statybų sezono pradžią skelbia paroda „Namų pasaulis“ 2014.03.17 16:17 Kovo 20-23 dienomis Kaune, Lietuvos sporto universiteto (Aušros g. 42) ir futbolo (Aukštaičių g. 51) maniežuose, vyks 21-oji tradicinė specializuota statybos, interjero, apdailos medžiagų bei baldų paroda „Namų pasaulis 2014”. Šio sektoriaus naujienas lankytojams pristatys 209 įmonės, kurių ekspozicijos šiemet užims ...
  Asociatyvi nuotrauka (nuotr. „Pilies gyvenvietė“)
  Planetos klimato kaitą galime stabdyti namuose (1) 2014.03.12 14:51 Klimato kaita – vienas tų reiškinių, apie kuriuos susimąstome retai, nes esame „paskendę“ darbuose ir savo reikaluose. Vis dėlto atėjo laikas keisti požiūrį, nes mokslininkai jau kuris laikas mus įspėja apie spartų ir grėsmingą aplinkos temperatūros kilimą. Jei jo nestabdysime, ateityje galime tikėtis labai liūdnų ...
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!