Aliaksandras Lukašenka (nuotr. SCANPIX)

Aliaksandras Lukašenka (nuotr. SCANPIX)

Ekonominės sankcijos, vizų klausimas, „meškiukų“ skandalas ir kilometrinės vilkikų eilės prie pasienio postų ne juokais erzina paskutiniuoju Europos diktatoriumi vadinamą Aliaksandrą Lukašenką. Rytų kaimyninės šalies vadovas sakosi bendraująs su lietuviais, gerbia mūsų valstybę, o štai Lietuvos valdžia nuolat skelbia jam ir baltarusių tautai įvairias sankcijas ir į draugystes nesileidžia. 58-erių A.Lukašenka grasina, kad baltarusiški kroviniai bus gabenami ne per Lietuvos, o per Rusijos uostus. Ar toks grasinimas realus?

Baltarusiški kroviniai Lietuvą gali aplenkti

Galutinis sprendimas dėl krovinių tranzito nukreipimo iš Klaipėdos uosto į Rusijos uostus dar nepriimtas, tačiau, kaip tvirtino A.Lukašenka, „tam tikra diversifikacija turės būti“. „Mums reikia, kad perkrovimas nebūtų nuostolingas, juk maršrutas į Baltijską, į Piterio uostus 1,4 karto ilgesnis nei pas jus, todėl mes dar nepriėmėme sprendimo. Reikia tartis dėl tarifų. Kodėl Rusijai tai įdomu? Todėl, kad jų uostai nenaudojami visu pajėgumu, jiems reikia platesnės infrastruktūros, kad būtų galima perkrauti bent 20 mln. tonų krovinių. Tai didžiulė apimtis. Mes dar nagrinėjame šiuos klausimus ekspertų lygiu. Su Rusijos prezidentu įpareigojome tai daryti, ir per susitikimą Sąjunginės valstybės Aukščiausiojoje valstybės taryboje mes svarstysime šį klausimą. Tai gali būti sausį ar vasarį“, – Eltos paklaustas apie numatomus krovinių tranzito pokyčius sakė Baltarusijos vadovas.

Baltarusijos kroviniai bent jau kol kas sėkmingai kraunami per Klaipėdos uostą. A.Lukašenkos teigimu, jis neplanuoja visų 60 mln. tonų krovinių permesti į Sankt Peterburgą. „Jie tiek neapžios, nesuvirškins“, – Eltai aiškino A.Lukašenka. Minskas svarsto šį klausimą su Rusija ir, beje, su Ukraina. Diktatoriaus teigimu, Baltarusija per Ukrainos uostus perkrauna tik apie milijoną tonų krovinių, o tai, ko gero, 10–15 kartų mažiau negu per Klaipėdos uostą.

„Meškiukų“ pokštas galėjo baigtis liūdnai

Paklaustas, kodėl Baltarusija nesprendžia klausimo dėl pasienio zonos bevizio režimo su Lietuva, A.Lukašenka priminė Lietuvai „meškiukų“ skandalą ir priekaištavo dėl „ekonominių sankcijų“. „Tarkime, kad meškiukai – tai menkniekis, nors valstybinės sienos pažeidimas nėra menkniekis. Rusija ir Baltarusija laiko šią sieną dviejų blokų siena, ir tai nėra pokštai. Šie pokštai galėjo labai blogai baigtis“, – piktindamasis Eltai kalbėjo A.Lukašenka.

Rusijos piliečiams viza į Lietuvą kainuoja 30 dolerių (79 Lt), o baltarusiams – daugiau nei dvigubai daugiau – 65 dolerius (170 Lt). „Tai jūs taip norite su mumis bendradarbiauti? O ukrainiečiui viza apskritai nemokamai. Juk jūs selektyviai pradedate kovoti su Baltarusija. Kaip į tai turiu reaguoti aš, kaip prezidentas?“ – retoriškai klausė Baltarusijos prezidentas.

Pasirodo Rytų kaimyninės šalies diktatorius, kiek pasikarščiavęs, sutirštino spalvas ir paprasčiausiai melavo. Pasak Užsienio reikalų ministerijos atstovo, ukrainiečiams lietuviška viza kainuoja 35 eurus (120 Lt.).

Skaityti komentarus 3 Parašyk komentarą


  Kaimynai

  Sankt Peterburgas (Nuotr. Makalius.lt?/Viktorijos M.) (nuotr. Gamintojo)
  Rusija atšaukia konsulą iš Klaipėdos, Lietuva – iš Karaliaučiaus ir Sankt Peterburgo 2014.04.23 22:07 Rusija atšaukė generalinį konsulą Klaipėdoje Vladimirą Malyginą, o Lietuva grąžina į Vilnių konsulus Karaliaučiuje ir Sankt Peterburge, trečiadienį pranešė diplomatai. Šie sprendimai priimti, kai Lietuvos Valstybės saugumo departamentas (VSD) paskelbė, kad su diplomatine priedanga Lietuvoje veikia Rusijos žvalgybos ...
  NATO stiprins savo rytinių narių gynybą (nuotr. SCANPIX)
  Kariuomenės vadas apie JAV karių siuntimą į Lietuvą: taip turi būti Vienas už visus ir visi už vieną 2014.04.23 15:15 Amerikiečių karių siuntimas į Lietuvą yra dėsninga reakcija į saugumo padėtį NATO teritorijoje, kur laikomasi kolektyvinės gynybos principo, trečiadienį pareiškė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.
  Po „nepatogių reportažų“ apie separatistus, dingo žinomas JAV žurnalistas (nuotr. YouTube)
  Po „nepatogių reportažų“ apie separatistus, dingo žinomas JAV žurnalistas (papildyta 16.32)(4) 2014.04.23 14:41 Rytinėje Ukrainoje prorusiški separatistai laiko suėmę vieną amerikiečių žurnalistą, kurio niekas nematė nuo antradienio ryto. Kanalui „Vice News“ dirbantis žurnalistas Simonas Ostrovsky (Saimonas Ostrovskis) jau kelias savaites rašė apie krizę Ukrainoje ir pranešinėjo apie kaukėtus ginkluotus asmenis, kurie vieną po kito ...
  Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip tarybos narį Volodymyrą Rybaką tampo keli vyrai, tarp jų – kaukėtas žmogus maskuojamąja uniforma, o kiti žmonės jį plūsta. (nuotr. YouTube)
  Nužudytas ukrainiečių politikas savo dingimo dieną bandė nukabinti separatistų vėliavą Vaizdo įrašas: politiką užpuola kaukėti asmenys(2) 2014.04.23 14:30  Ukrainos Horlivkos miesto tarybos narys, kurio numanomas kankinimas ir nužudymas drauge su kitais dalykais paskatino vyriausybę atnaujinti puolimą šalies rytuose, prieš savo dingimą buvo užpultas priešiškos prorusiškos minios, rodo filmuota to incidento medžiaga. Trečiadienį naujienų svetainėje gorlovka.ua ...
  Maskva žada Ukrainoje dar vieną Pietų Osetiją (nuotr. SCANPIX)
  Maskva žada Ukrainoje dar vieną Pietų Osetiją „Ginsime rusų interesus“(2) 2014.04.23 13:16 Maskva imsis atsakomųjų veiksmų, jeigu bus pažeidžiami jos interesai Ukrainoje – susiklosčius scenarijui, panašiam į padėtį Pietų Osetijoje 2008 metais, kuri nulėmė karą su Gruzija, trečiadienį perspėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas. „Jeigu būsime puolami, mes neabejotinai atsakysime.
  Konfrontacija Ukrainoje atskleidžia Rusijos bandymus atimti iš JAV geopolitinio lyderio statusą (nuotr. SCANPIX)
  Konfrontacija Ukrainoje atskleidžia Rusijos bandymus atimti iš JAV geopolitinio lyderio statusą 2014.04.23 12:58  Praėjus beveik ketvirčiui šimtmečio po Šaltojo karo pabaigos įsiplieskusi Ukrainos krizė tampa susilpnėjusios Vašingtono užsienio politikos simboliu, kai Jungtinės Valstijos neretai atsiduria keblioje padėtyje, nors vis dar turi vienintelės pasaulinės supervalstybės statusą.
  Ukrainos vyriausybė atnaujino veiksmus prieš separatistus ir tikisi didesnės JAV pagalbos (nuotr. SCANPIX)
  Ukrainos vyriausybė atnaujino veiksmus prieš separatistus ir tikisi didesnės JAV pagalbos (2) 2014.04.23 11:26 Ukrainos vyriausybė oficialiai baigė Velykų paliaubas ir atnaujino „aktyviąją fazę“ antiteroristinėje operacijoje, siekdama eliminuoti šalies rytuose veikiančias prorusiškų separatistų grupuotes, trečiadienį paskelbė pirmasis premjero pavaduotojas Vitalijus Jarema. „Antiteroristinė operacija tęsiama laikinojo prezidento ...
  Prorusiški separatistai Donecke (nuotr. Reuters/Scanpix)
  Išvykus JAV viceprezidentui Ukrainoje atnaujinta antiteroristinė operacija (6) 2014.04.23 08:08 Ukraina antradienio vakarą atnaujino karines operacijas prieš prorusiškus separatistus, praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) baigė dviejų dienų vizitą Kijeve, per kurį jis perspėjo Rusiją dėl veiksmų kaimyninės šalies atžvilgiu.
  JAV kariai (nuotr. SCANPIX)
  Pentagono nurodymu į Lenkiją ir Baltijos šalis atvyksta JAV kariai (2) 2014.04.22 21:13 JAV armijos kariai atvyksta į Lenkiją pradėti virtinę karinių pratybų, kurios vyks keturiose rytų Europos šalyse, kad palaikytų savo sąjungininkes po Rusijos praėjusį mėnesį įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos. Pentagono atstovas spaudai kontradmirolas Johnas Kirby (Džonas Kirbis) sako, kad pratybos truks apie mėnesį ir ...
  O. Turčinovas (nuotr. SCANPIX)
  Už politiko nužudymą – Ukrainos laikinojo prezidento nurodymas imtis antiteroristinės operacijos šalies rytuose (2) 2014.04.22 20:43 Ukrainos laikinasis prezidentas antradienį nurodė vėl imtis antiteroristinės operacijos šalies rytuose, kai buvo aptiktas vietinio politiko kūnas su kakinimų žymėmis. Oleksandras Turčynovas pareiškė, kad „žiauriai nukankintų“ žmonių kūnai rasti netoli Slavjansko. Vienas nužudytųjų – Volodymyras Rybakas, priklausęs ...
  Prorusiškos jėgos Rytų Ukrainoje kontroliuoja vis daugiau objektų (nuotr. SCANPIX)
  Saugumo ekspertas: Rusija Ukrainoje jauks situaciją tol, kol Vakarai pakels rankeles 2014.04.22 19:44 Žinių radijas Saugumo politikos ekspertas Ignas Stankovičius mano, kad situacijai Ukrainoje nesisprendžiant, o Vakarų šalims neturint rimtų įrankių jai stabilizuoti, Rusija ims spausti Vakarus ir reikalauti, kad įsikištų Rusija.
  Ukrainoje V. Putinui laimėti nėra taip svarbu, kaip nepralaimėti (nuotr. Reuters/Scanpix)
  Rusija negali leisti sau pralaimėti (12) 2014.04.22 19:00 Rusijai veržiantis vis gilyn į Ukrainą ir kraunantis vieną po kitos strategines pergales, JAV strateginių tyrimų specialistas Michaelas Kofmanas „The National interest“ straipsnyje pateikia savo įžvalgas, kodėl Rusija nesitrauks. Dabar arba niekada V. Putinas savo triumfo kalboje kovo 18-ąją ne kartą užsiminė apie ...
  A. Navalnas (nuotr. SCANPIX)
  Rusijos teismas nuteisė A. Navalną 2014.04.22 17:04  Vienas iš pagrindinių Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas antradienį buvo pripažintas kaltu dėl šmeižto prieš vieną vietos valdžios deputatą ir įpareigotas sumokėti svarią baudą, sakoma žinutėje, paskelbtoje šio aršaus prezidento Vladimiro Putino kritiko žinutėje socialiniame tinkle „Twitter“. A.Navalnas ...
  J. Bidenas perspėjo Rusiją, kad laikas eina (nuotr. SCANPIX)
  J. Bidenas perspėjo Rusiją, kad laiko lieka vis mažiau A. Jaceniukas: Rusija siekia sužlugdyti rinkimus Ukrainoje (papildyta 16.45)(1) 2014.04.22 15:10  Kijeve viešintis JAV viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį pareiškė, kad Rusijai lieka „mažai laiko“ pasiekti pažangą, vykdant savo įsipareigojimus, prisiimtus Ženevos taikos konferencijoje praeitą savaitę, kad būtų sumažinta įtampa Ukrainos krizėje.
  Ryga, 2012-ųjų gegužės 9-oji (nuotr. SCANPIX)
  Latvijos rusakalbiai skelbia akciją: „Mes už permainas“ (3) 2014.04.22 15:06  Latvijos rusakalbių teisių aktyvistai paprašė Rygos miesto tarybos leidimo ateinantį penktadienį surengti sostinės centre roko koncertą „Mes už permainas“, tačiau pareigūnai siūlo jiems kitą vietą, pranešė sostinės valdžios atstovas Ugis Vidauskas. Atstovas sakė BNS, kad leidimas tam renginiui dar nesuteiktas, nes ...
  V. Putinas į Prancūziją nevyks (nuotr. SCANPIX)
  V. Putinas į Prancūziją nevyks 2014.04.22 14:18  Paryžius ir Maskva patyliukais atšaukė rytoj turėjusį prasidėti prezidento Vladimiro Putino vizitą Prancūzijoje. Rusijos ir Prancūzijos vadovai rytoj turėjo dalyvauti Iškilmėse netoli Reimso Rusijos imperijos karių žūties šimtmečiui paminėti, bet Eliziejaus rūmų platinamoje Francois Hollande`as programoje neįrašytas ...
  Ginkluoti NATO laivai Baltijos jūroje ieškos minų, tačiau galės ir atremti atakas, jeigu prireiktų (nuotr. SCANPIX)
  Ginkluoti NATO laivai Baltijos jūroje ieškos minų, tačiau galės ir atremti atakas, jeigu prireiktų 2014.04.22 14:12  Minų paieška bus pagrindinė veikla, kurią vykdys į Baltijos jūrą siunčiami papildomi NATO laivai, antradienį pareiškė Latvijos gynybos ministras Raimondas Vėjuonis. Duodamas interviu visuomeninei televizijai LTV, jis nurodė, kad laivai yra ginkluoti, kad galėtų atremti atakas, jeigu prireiktų. R.Vėjuonis taip pat ...
  Šoviniai (UST nuotr.) (nuotr. Gamintojo)
  Kijevo saugumas konfiskavo 12 tonų šovinių 2014.04.22 12:30 Ukrainos saugumo tarnyba (UST) aptiko ir konfiskavo daugiau nei 1 mln. šovinių, kurių bendra masė sudarė 12 tonų, praneša unian.net. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad šoviniai buvo atvežti į vieną iš sostinės organizacijų ir buvo deklaruoti kaip medžiokliniai šoviniai. Tačiau specialistams ištyrus krovinį, buvo nustatyta, ...
  Rusija iš gimtinės išvarė Krymo totorių lyderį (nuotr. SCANPIX)
  Rusija iš gimtinės išvarė Krymo totorių lyderį (8) 2014.04.22 11:41   Rusija antradienį uždraudė Krymo totorių bendruomenės, kuri remia naująją Kijevo vyriausybę, lyderiui penkerius metus įvažiuoti į šį Juodosios jūros pusiasalį, rašoma totorių parlamento pareiškime.   Bendruomenės lyderiui Mustafai Cemilevui (Mustafai Džemilevui) buvo perduotas oficialus nurodymas, draudžiantis ...
  JAV paauglys liko gyvas per 5 val. trukusį skrydį lainerio važiuoklės nišoje (nuotr. SCANPIX)
  JAV paauglys liko gyvas per 5 val. trukusį skrydį lainerio važiuoklės nišoje 2014.04.22 11:30 Jungtinėse Valstijose vienas paauglys pirmadienį galėjo džiaugtis likęs gyvas, kai ištvėrė skrydį iš Kalifornijos į Havajus, pasislėpęs vieno lainerio važiuoklės nišoje, kur stigo deguonies ir buvo itin šalta, pranešė pareigūnai. Federalinis tyrimų biuras (FTB) nurodė, kad tas 16-metis bėglys neteisėtai pateko į San Chosė ...
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!