Pareigūnai tiria I. Matijošaitienės nužudymo versiją Prokuroras: mirties tyrimas perkvalifikuotas, kad būtų patikrintos visos versijos (atnaujinta 15:51)

2013.04.12 15:50
I. Matijošaitienė (nuotr. Fotodiena.lt)

I. Matijošaitienė (nuotr. Fotodiena.lt)

 Kauno apygardos prokurorai teigia verslininkės Irenos Matijošaitienės mirties tyrimą perkvalifikavę į nužudymą tam, kad galėtų visapusiškai ištirti šį įvykį.

Tai penktadienį spaudos konferencijoje sakė Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Vitoldas Guliavičius.

"Tyrimas buvo atliekamas dėl mirtis priežasties nustatymo, o siekiant atlikti tyrimą visapusiškai, buvo tęsiamas dėl nužudymo," - kalbėjo V.Guliavičius.

Jo teigimu, įtarimai šioje byloje nė vienam asmeniui nepareikšti, o tyrimas perkvalifikuotas netrukus po to, kai buvo pradėtas.

„Norime patikslinti visas versijas ir tikimybes. Tyrimo pradžioje buvo atliekamas ikiteisminis dėl mirties priežasties nustatymo, tačiau netrukus tyrimas perkvalifikuotas ir toliau tyrimas vykdytas dėl nužudymo. Taip buvo pasielgta dėl to, kad patikrintume visas versijas“, - teigė V. Guliavičius.

Prokuroro teigimu,  lemiamas veiksnys šioje byloje bus ekspertų išvados dėl I. Matijošaitienės mirties priežasties. Šios išvados turėtų būti atliktos iki balandžio pabaigos.

Portalo lrytas.lt žiniomis, sunkią traumą patyrusi moteris kurį laiką dar buvo sąmoninga, ji spėjo papasakoti tragedijos aplinkybes.

Atnaujinta 10:05

Kauno apygardos prokuroras Kęstutis Betingis portalą balsas.lt informavo, kad penktadienį antroje dienos pusėje prokuratūra ketina paskelbti išsamią su I. Matijošaitienės mirties aplinkybių tyrimu susijusią informaciją.

„Šiuo metu darbuotojai ruošia informaciją. Šiandien, tikriausiai po pietų, pateiksime išsamesnius komentarus apie šią bylą“, – penktadienio rytą sakė K. Betingis.

Informacijos, ar kam nors konkrečiai pareikšti įtarimai ir kiek yra tokių asmenų, K. Betingis kol kas neatskleidžia.

Anksčiau Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras K. Betingis portalui balsas.lt patvirtino, kad dėl šio įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas.

„Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiuo metu jis tebevyksta. Aiškinamės visas šio labai sunkaus įvykio aplinkybes“, – praėjus dviem savaitėms, kai I. Matijošaitienė savo namuose susižalojo, o po kelių dienų mirė, sakė jis. Tada K. Betingis teigė, kad daryti išvadas dar per anksti.

I. Matijošaitienei mirus, prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą priežastims, sukėlusioms sunkius sužalojimus, kurie tapo mirties priežastimi, nustatyti.

Vėliau tyrimas buvo perkvalifikuotas ir dabar jis atliekamas pagal kitą Baudžiamojo kodekso straipsnį – dėl tyčinio nužudymo. Taigi, gali būti, kad kovo 12-osios rytas Matijošaičių namuose galėjo būti kitoks, negu iki šiol buvo viešai skelbiama.

Pareigūnų teigimu, kol kas tiriamos kelios versijos ir laukiama ekspertizės rezultatų dėl mirties priežasties.

Kaip jau skelbta, dar I. Matijošaitienės gyvybei neužgesus, gydytojai leido suprasti, jog nuo laiptų nukritę žmonės paprastai patiria kitokias traumas. Kiek vėliau pasigirdo ir neoficialių pasvarstymų, kad Visvaldo ir Irenos Matijošaičių namuose esą aptikta bylos eigai reikšmingų detalių.

Skaityti komentarus 15 Parašyk komentarą


  Kriminalai

  Akistata (nuotr. Organizatorių)
  Būtina reaguoti į bet kokiu būdu duotą žinią apie kančią ar vienatvę 2014.08.28 09:18 Dar 2009 metais dėl žiauraus elgesio su nepilnamečiais aštuoniems Vėliučionių vaikų socializacijos centro (VVSC) darbuotojams buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Teismo verdiktas šioje byloje paskelbtas tik prieš mėnesį.
  Pinigai (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
  Girtas vairuotojas negailėjo pinigų kyšiui 2014.08.27 11:30 Rugpjūčio 26 d. apie 22 val. Vilniaus r., Rudaminos k., Gamyklos g., G. V. (gimęs 1986 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (vairavo automobilį neblaivus (2,65 prom. alkoholio)), Vilniaus aps. VPK pareigūnams siūlė 3 000 litų kyšį. G. V. apklaustas. Pradėtas ikiteisminis ...
  Šovinių gilzės (nuotr. SCANPIX)
  Gyvenamojo namo palėpėje rasta šovinių ir granatų sprogdiklių 2014.08.27 11:03 Rugpjūčio 26 d. apie 11 val. 20 min. Radviliškyje, J. Jaramino g., E. Č. (gimusio 1965 m.) gyvenamo namo palėpėje rasti ir paimti 178 įvairaus kalibro šoviniai, 5 granatų sprogdikliai bei nenustatyto šautuvo buožė ir šautuvo vamzdis.
  Ugnis (nuotr. technologijos.lt)
  Padegėjai – neišrankūs: liepsnojo ir fotelis, ir biotualetas 2014.08.27 10:34 Rugpjūčio 24 d. apie 20 val. 35 min. Tauragėje, J. Tumo-Vaižganto g., daugiabučio gyvenamojo namo laiptinėje kilo gaisras, kurio metu sudegė laiptinėje stovėjęs fotelis. Įtariamas padegimas. Nuostolis nustatinėjamas. Tą pačia dieną apie 14 val. 25 min. Tauragėje, V. Kudirkos g., statybos objekto teritorijoje rastas ...
  Patiklius gyventojus mausto sukčiai (nuotr. Giedriaus Baranausko)
  Sukčių grobis – 24 tūkst. litų 2014.08.27 10:11 Rugpjūčio 26 d. 16 val. 35 min. į Šiaulių aps. VPK Šiaulių m. PK kreipėsi 1934 m. gimusi moteris, kuri pareiškė, kad tą pačią dieną apie 0 val. 30 min. Šiauliuose, Tilžės g., jai į namų fiksuotojo ryšio telefoną paskambino policijos pareigūnu prisistatęs asmuo ir teigdamas, jog jos sūnus sužalojo mažametę mergaitę, ...
  Areštinė (nuotr. „Akistatos”)
  Ginčą sprendė švaistydamasis peiliu 2014.08.27 09:41 Rugpjūčio 26 d. apie 7 val. Telšių r., Kęsų k., namo kieme, vyriškis ginčo metu peiliu sužalojo 1971 m. gimusį vyrą, kuris dėl durtinės žaizdos pilve paguldytas į ligoninę. Įtariamasis N. M. (gimęs 1984 m.) uždarytas į areštinę.
  Mopedo vairuotojas (nuotr. Policijos)
  Vilniuje fiksuojama trečdalis visų motorolerių sukeltų avarijų šalyje 2014.08.27 09:14  Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis daugiausia motorolerių jau kelerius metus iš eilės registruojama Vilniuje. Atitinkamai čia fiksuojama ir daugiausiai eismo įvykių – apie dešimt kiekvieną sezoną (28 atvejai per nepilnus trejus metus), tuo tarpu mažesniuose miestuose - po du ar dar mažiau.
  Kyšis („Akistatos“ archyvo nuotr.)
  Visiškai girtas vairuotojas pasiūlė 1000 litų kyšį 2014.08.26 19:00 Rugpjūčio 25 d. apie 9 val. 20 min. Kaune, Jotvingių g., V. P. (gimęs 1955 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (vairavo automobilį neblaivus (2,71 prom. alkoholio)), Kauno aps. VPK pareigūnams siūlė 1 000 litų kyšį. V. P. uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis ...
  Šokoladas (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.lt)
  Už informaciją siūlė šokolado plytelę 2014.08.26 18:36 Rugpjūčio 25 d. 15 val. 40 min. Marijampolės aps. VPK areštinės administracinėse patalpose, E. P. (gimęs 1990 m.), siekdamas iš Marijampolės aps. VPK Viešosios tvarkos skyriaus Areštinės viršininko gauti informacijos apie suimtą asmenį, ant rašomojo stalo paliko šokolado plytelę. E. P. apklaustas. Pradėtas ikiteisminis ...
  Balkonas (nuotr. Etaplius.lt) (nuotr. Balsas.lt)
  Vyriškį pražudė aukštis 2014.08.26 18:14 Rugpjūčio 25 d. apie 17 val. Jonavoje, A. Kulviečio g., prie namo rastas 1960 m. gimusio vyro kūnas su įvairiais sužalojimais. Įtariama, kad vyras iškrito iš buto pro virtuvės langą ketvirtame aukšte. Aplinkybės aiškinamos.
  Mušimas (nuotr. Akistata)
  Sargas nepadėjo apsaugoti bendrovės turto 2014.08.26 17:51 Rugpjūčio 25 d. 7 val. 12 min. Kauno r., Juragių k., Ūkininkų g., bendrovės gamybinėse patalpose rastas surištas ir sumuštas 1954 m. gimęs sargas. Sargas paaiškino, kad rugpjūčio 24 d. apie 22 val. bendrovės patalpose, jį užpuolė 3-4 asmenys, kurie, grasindami peiliu, jį sumušė ir surišo. Galimai iš bendrovės gamybinių ...
  Revolveris (MKT) “Klaipėda“
  Mažeikiuose aidėjo šūviai (2) 2014.08.26 17:24 Rugpjūčio 25 d. apie 17 val. Mažeikiuose, M. Pečkauskaitės g., vyriškis iš revolverio sužalojo neblaivų (2,26 prom. alkoholio) 1984 m. gimusį vyrą, kuris dėl šautinės žaizdos galvoje paguldytas į ligoninę.
  Kontrabanda (nuotr. Muitinės kriminalinės tarnybos)
  Gariūnuose muitinės kriminalistai aptiko kontrabandos sandėlį Sulaikyti 3 automobiliai su nelegaliais rūkalais 2014.08.26 12:14 Gavę anoniminį pranešimą apie galimai sandėliuojamą cigarečių kontrabandą, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pirmadienį patikrino vieną iš Gariūnų prekyvietėje esančių kioskų. Čia pareigūnai užklupo trejetą vilniečių, iš lengvųjų automobilių į minėtą kioską kraunančių nelegalias cigaretes. Du iš sulaikytųjų ...
  V. Romanovas (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus)
  Prokuroras: neatmetama galimybė V. Romanovą teisti už akių (3) 2014.08.25 17:08 Rusijai nusprendus neišduoti buvusio Ūkio banko savininko Vladimiro Romanovo, bus ieškoma kitų būdų jį apklausti, Lietuvos prokurorai neatmeta ir teismo už akių galimybės.
  Akistata (nuotr. Organizatorių)
  Ką turėtų atminti gabenantys narkotikus į Indoneziją? 2014.08.25 11:29 Gabenantieji narkotikus į Indoneziją turėtų atminti, kad ši šalis taiko itin griežtas bausmes už narkotikų kontrabandą – nusikaltusiems gali būti skiriamas net įkalinimas iki gyvos galvos arba mirties bausmė.
  STT (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Dačkaus) (nuotr. Balsas.lt)
  STT: Kauno advokatas įtariamas prekyba poveikiu (1) 2014.08.25 11:01 Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai, įtardami nusikaltimo - prekyba poveikiu - padarymu, 2014 m. rugpjūčio 22 d. sulaikė Kauno antrinės teisinės pagalbos advokatų kontoroje dirbantį advokatą V. K. Advokatas, įtariamas iš asmens reikalavęs kyšio, žadėjo paveikti prokurorą, kad kyšio davėjo šeimos nariui, ...
  Policija (nuotr. Fotodiena.lt)
  Sukčius prisistatė policininku (1) 2014.08.24 19:01 Rugpjūčio 23 d.23.15 val. Kuršėnuose V. Dambrausko g. sukčiaus auka tapo 82-ejų metų gyventoja S. B. Pasak policijos, į namų laidinį telefoną paskambinęs vyras pristatė policijos pareigūnu ir papasakojo, kad brolio žmona namo laiptinėje sužalojo mažametę mergaitę. Apgaviko scenarijus buvo toks įtikinantis, kad moteris nė ...
  Taip R. Zamolskis atrodė pernai (Policijos nuotr.)
  Pripažintas nepakaltinamu, ilgus metus slapstėsi ir toliau žudė 2 metrų ūgio nusikaltėlis puolė rusų pareigūnus peiliu(6) 2014.08.24 13:30 Rusijos žiniasklaida paskelbė, kad sulaikytas itin pavojingas žudikas iš Lietuvos Romas Zamolskis. Jo ieškota daugiau nei 10 metų. Dabar 44-erių R. Zamolskis sulaikytas Jekaterinburge praėjusį šeštadienį. Tai padarė vietos policijos pareigūnai, garsųjį bėglį pašaudami. Sulaikė Urale Ieškomiausių nusikaltėlių sąraše buvęs ...
  Policijos patruliai patys tarnybinę transporto priemonę paliko ant žaliosios vejos (Tauragės kurjeris)
  Bausdami kitus policininkai baudą gavo patys 2014.08.24 13:10 Karolina STAŽYTĖ Už tai, kad atliekdamas tarnybą tarnybinį automobilį pasistatė neleistinoje vietoje, jį vairavusiam policijos pareigūnui bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Skaitytojo nuotrauka Miesto daugiabučių kiemuose – ankšta. Nerasdami kur pasistatyti automobilį daugelis gyventojų juos ...
  Meile ir mirtis
  Lietuvą krečia mirtinos šeimų dramos (1) 2014.08.24 07:15 Ilgąjį Žolinių savaitgalį Vilniuje paženklino kraupi šeimos drama: 27 metų D. T. peiliu mirtinai sužalojo savo sugyventinę, sužeidė jos brolį ir tuo pačiu peiliu taip stipriai bedė sau į krūtinę, kad po akimirkos susmuko nebegyvas. „Akistatos“ paskaičiavimu, šiemet panašiai baigėsi jau penkta šeimos drama, akimirksniu ...

  Oras Lietuvos žemėlapyje

  Ketvirtadienis, 2014 m. rugpjūčio 28 d.
  Alytus
  +12
  4.0 m/s
  Kaunas
  +13
  5.4 m/s
  Vilnius
  +12
  4.5 m/s
  Panevėžys
  +13
  6.3 m/s
  Klaipėda
  +17
  4.0 m/s
  Šiauliai
  +13
  6.3 m/s
  Utena
  +12
  4.5 m/s

  Vilnius

  Lengvas lietutis
  +12
  Lengvas lietutis
  Toks jausmas lyg būtų +12
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!