Miegas ir būdravimas

2013.08.23 07:19
Vaikas (nuotr. blogspot.com)

Vaikas (nuotr. blogspot.com)

Kūdikiai savo miego įpročius paprastai įtvirtina per pirmuosius keletą mėnesių, taigi jeigu pamatėte, kad kūdikis daug miega pirmaisiais metais, tikriausiai taip bus ir antraisiais.

Kažkuriuo metu einant pirmiesiems 12 mėnesių jis jau išmiegos visą naktį (nors kai kuriems kūdikiams tas metas ateina vėliau), o kai tik pradės ropinėti, per dieną sunaudos tiek daug energijos, kad gali nepertraukiamai miegoti dešimt ar vienuolika valandų.

Tačiau kūdikis, nors ir norėdamas miego, gali neužmigti, nes trokšta pabūti su jumis. Jis gali verkšlenti ar rėkti, karščiuotis, nerimauti - ir galų gale bus toks įsitempęs ir nelaimingas, kad užmigdyti jį bus neįmanoma. Jeigu kūdikis glaudžiasi prie jūsų, yra neramus ir jaučiasi nesaugiai, geriausia pagalba jam esate jūs.

Pabūkite su vaiku, priglauskite, pasupkite, padainuokite jam, nuraminkite, panešiokite, kol pajus, kad nesirengiate jo palikti, ir jų nuramins jūsų artumas. Tai gali užtrukti pusvalandį, tačiau paprastai kūdikis ant rankų užmiega per dešimt ar penkiolika minučių, paskui jį paguldykite atgal į lovelę.

 

Budrūs kūdikiai

Kai kuriems kūdikiams užtenka labai mažai miego. Budrūs kūdikiai, kaip jie vadinami, paprastai būna gabūs, smalsūs, sumanūs ir labai prieraišūs. Jie greitai supranta, kad esate šalia kiaurą parą ir kad gali atkreipti jūsų dėmesį verkdami ar jus kviesdami.

Tvirtai tikima, kad joks kūdikio verksmas negali būti paliktas be dėmesio. Kūdikis, kuris paliekamas verkti vienas, greitai supranta, kad suaugusieji neatsiliepia į jo pagalbos ir meilės šauksmą. Jis nustos prašyti dėmesio ir gali tapti atsiskyręs ir užsisklendęs.

Stenkitės nenusiminti, jeigu jūsų kūdikis būdrauja; jis ugdo savo draugiškumą ir sumanumą, nes visą laiką mokosi, ir pamatysite, kad vėliau jis turės daug draugų. Jeigu vaikas nubunda dar jums nenuėjus miegoti, panešiokite jį nešyklėje ar įstatykite į šokliuką, kad pats labiau nuvargtų.

 

Sprendimas

Būdraujančiam kūdikiui reikia daugiau pramogų, todėl kai tik gali atsisėsti, palikite jam lovelėje mėgstamų minkštų žaislų ar minkštų knygučių. Prie lovelės šono pastatykite veidrodį, kad jis galėtų pasižiūrėti ir pasikalbėti su savimi. Taip pat gana ilgam laikui jūsų kūdikio dėmesį patrauks virš lovos pakabintas garsą skleidžiantis žaisliukas.

Jeigu jūsų kūdikis tik verkšlena, iš karto nesikelkite, nes galbūt jis vėl užmigs be jokio raminimo. Tačiau jeigu verkšlenimas virsta tikru verksmu, turite eiti pasižiūrėti.

Iš pradžių pabandykite švelniai pakalbinti glostydami nugarytę. Jeigu nepadeda, reikia kūdikį iškelti ir nuraminti, o paskui vėl paguldyti atgal į lovytę ir išeiti iš kambario. Jeigu kūdikis vis dar verkia, galite grįžti kas penkias minutes jo nuraminti. Tuomet bandykite raminti kūdikio neiškeldami - pasupkite lovelę ar pakalbėkite su juo.

 

Ruošimasis miegui

Kai kūdikis paauga, jam reikia skirti daugiau dėmesio rengiantis miegoti ir galbūt tai virs tam tikru padedančiu užmigti ritualu, pavyzdžiui, tai gali būti pasaka, daina ar koks nors ramus žaidimas. Darykite tai, kas padeda kūdikiui nurimti, atsipalaiduoti ir laimingam užmigti.

Parašyk komentarą


  Rinktiniai tekstai

  Šeima (nuotr. blogspot.com)
  Vyresnių tėvų vaikai sveikesni 2014.11.23 03:51 Vaikai, gimę vyresnio amžiaus tėvams, ateityje turės mažiau sveikatos problemų. Tokią išvadą pateikė vieno Londono universiteto mokslininkai. Atlikę tyrimą, kuriame dalyvavo 70 vyresnių nei 46 metai žmonių, mokslininkai teigia, jog vyresnių tėvų vaikai rečiau skundžiasi padidėjusiu kraujo spaudimu, jų geresnis cukraus ...
  Meilė (nuotr. freehdwalls.net)
  2015-ųjų meilės horoskopas 2014.11.19 18:32 Avinas. 2015 metų meilės horoskopas Avinui žada malonias ir geras emocijas. Jeigu dar neturite savo antrosios pusės, gali pavykti susipažinti su žmogumi, kurį iš tiesų pamilsite. Nauja pažintis gali tapti naujų ir ypatingų santykių pradžia. Jei visgi labiau siekiate karjeros, tikėtina, jog pasitaikiusią progą sukurti ...
  Moteris (nuotr. mensfitness.com)
  7 tikrojo seksualumo požymiai arba ypatumai 2014.11.23 15:00 XXI amžiuje… Amžiuje, kuriame viešai demonstruojami visi kūno privalumai ir gausu visomis įmanomomis priemonėmis sąmonėn grūdamų standartų, atėjo laikas sukurti „naują“ seksualumo sąvoką. Juk tikrasis seksualumas – tai kur kas daugiau, nei fiziniai parametrai, kūno formos ir panašiai. Tikrasis seksualumas – tai ...
  Vaikai apmokomi kaip reikia gintis šaudymo atveju (nuotr. SCANPIX)
  Tyrimas: mokyklinukai vaikšto su lengvesnėmis kuprinėmis 2014.11.21 10:31 59,7 proc. mokinių mokyklinė kuprinė svėrė iki 10 proc. mokinio svorio, tai yra tiek, kiek rekomenduoja gydytojai, skelbia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Jo duomenimis, 34 proc. mokinių kuprinių svėrė nuo 11 iki 15 proc. jų svorio, o 6,3 proc. mokinių kuprinė svėrė daugiau kaip 15 proc. jų svorio. Tyrimo ...
  TOP 20 filmų, kurie sužadins šventinę nuotaiką (nuotr. blogspot.com)
  TOP 20 filmų, kurie sužadins šventinę nuotaiką 2014.11.20 13:12 Nors nei sniego, nei didelių šalčių dar nematyti, tačiau jau už šiek tiek daugiau nei mėnesio švęsime didžiasias metų šventes. Tam, kad pamirštumėte rudeninę depresiją ir pradėtumėte ruoštis šventėms, siūlome pažiūrėti bent keletą iš žemiau paminėtų filmų, nes būtent jie padės sužadinti šventinę nuotaiką! 1. Tegyvuoja ...
  Su dažais pažaidę vaikai Youtube svetainėje surinko jau beveik 3 mln. peržiūrų (nuotr. YouTube)
  Su dažais pažaidę vaikai Youtube svetainėje surinko jau beveik 3 mln. peržiūrų Juokingas video 2014.11.20 10:32 Neįmanoma nesijuokti žiūrint žemiau pateiktą video... Tėtis sodina du su dažais pažaidusius murzius į vonią ir kamantinėja, kas kaltas dėl tokios išdaigos. Be abejonės, nusikaltę mažyliai paaiškinti susiklosčiusios situacijos negali.
  Rusiško hip hopo gerbėjai šeštadienį susitiks „Lofte“ (nuotr. Organizatorių)
  Hiphopas – prieš depresiją 2014.11.19 10:25 Hiphopo muzika gali padėti įveikti depresiją bei kitas psichikos ligas. Prie tokios išvados priėjo Kembridžo universiteto mokslininkai. Mokslininkai mano, kad gydomasis efektas pasireiškia dėl to, kad šio stiliaus muzikoje dažnai dainuojama apie kliūčių įveikimą. „Šis muzikos stiliuje dažnai paliečiamos socialinės ...
   Oro užterštumas (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
  Oro užterštumas turi įtakos vaikų psichikai 2014.11.19 10:24 Kolumbijos universiteto mokslininkai teigia, kad nėščiosios, kurios kvėpuoja užterštu oru, dažniau pagimdo hiperaktyvius, dėmesio stokos sindromą turinčius vaikus. Dėmesio stokos sindromą turintiems žmonėms sunku susikoncentruoti, jie prasčiau mokosi, dirba, bendrauja. Kolumbijos mokslininkų atliktame tyrime dalyvavo ...
  Vyras
  13 pikantiškų klausimų moterims, kuriuos norėtų pateikti vyrai (4) 2014.11.18 18:57 Nors žurnalai pilni patarimų moterims, ką šios turėtų žinoti apie vyrus, tačiau ir pastarieji norėtų šį bei tą išsiaiškinti. Apklausus 13 vyrų paaiškėjo, kokios mintys kirba jų galvose. Šie pateikė keletą įdomių klausimų dailiosios lyties atstovėms.
  Greitas maistas (nuotr. Organizatorių)
  Z kartos jaunuolių mitybos įpročiai 2014.11.18 10:07 Verslumu pasižymintys Z kartos atstovai yra kūrybingi, smalsūs ir drąsūs. „Būtų gerai, jei jie būtų ir sveiki“, – įsitikinusi Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) sveikatinančios mitybos ugdymo dėstytoja Birutė Mielkuvienė. Racionali jaunų žmonių mityba – sveikatos pagrindas. Ji turi įtakos fizinei ir protinei raidai, ...
  Vestuvės (blogspot.com) (nuotr. Balsas.lt)
  Vyras dėl mylimosios randa būdą pirmajam vestuvių šokiui pakilti iš neįgaliojo vežimėlio 2014.11.18 10:01  Meilė reikalauja aukų, sakoma, tačiau tai, ką padarė žemiau pateiktame video esantis vyrukas tiesiog užburia. Dėl savo mylimosios jis randą būdą pakilti iš neįgaliojo vežimėlio vestuvių šokiui.
  Netikėtas grįžimas namo (nuotr. YouTube)
  Šeimos susitikimas, sugraudinęs milijonus žmonių 2014.11.17 09:30 Internete išpopuliarėjo vaizdo įrašas, kuriame vyriškis grįžta po 22 val. skrydžio namo. Kareivis jau kurį laiką nematęs savo dvimečio sūnaus, kuris vėliau taip pat pasirodo gimdyvės palatoje, ir tik ką gimusio naujagymio. Filmukas jau susilaukė daugiau nei 3 milijonų peržiūrų ir begalės simtapijų. Vyriškos ašaros išties ...
  Skaičiai (nuotr. blogspot.com)
  Labas, Matematika: penktoji laidelė vaikams 2014.11.17 09:18 Labas, Matematika laidelė nenustygsta vietoje, nes šį kartą į jos eterį garsiai riaumodama varikliu įskriejo naujutėlė Audi. Ar žinote kiek šios mašinėlės ženkliuke yra žiedelių? O ar žinote koks skaičiukas vairuoja šią mašiną? Na, bet gal tada bent jau pažįstate tokį poną Archimedą? Ne? Na, nieko tokio. visa tai ...
  Vaikas (nuotr. blogspot.com)
  Jei tridienė karštinė pasikartoja 2014.11.14 11:56 Mano pusantrų metų dukrytė jau yra sirgusi tridiene karštine. Tuomet šeimos gydytoja patikino, kad ši liga nebepasikartos. Tačiau dabar vėl diagnozuota tridienė karštinė. Bėrimas buvo labai nežymus.
  Ar visos vaikų nuotraukos yra mielos? Ne. (III) (nuotr. blogspot.com)
  Ar visos vaikų nuotraukos yra mielos? Ne. (III) Juokingos piktų vaikų fotografijos(1) 2014.11.14 11:22 Visi tėvai nori įamžinti savo vaikų gražiausius metus nuotraukose, kuriuose šie turėtų atrodyti it angelėliai, tačiau priversti mažąjį pasėdėti ilgėliau ramiai gali būti labai sudėtingas iššūkis. Tai įrodo žemiau pateiktos nuotraukos, kurios Jus tikrai prajuokins.
  Mergina, daranti gražiausias asmenukes pasaulyje (nuotr. becauseinternets.com)
  Mergina, daranti gražiausias asmenukes pasaulyje 2014.11.13 10:58 Nepaisant to, jog žmonės sako, jog asmenukės yra kvaila, ir nepaisant to, jog patys jas darosi, pasaulyje yra viena mergina, kuri sugebėjo nusišypsoti kiekvieną, pamačiusį jos darytas nuotraukas.
  Ar visos vaikų nuotraukos yra mielos? Ne. (II) (nuotr. blogspot.com)
  Ar visos vaikų nuotraukos yra mielos? Ne. (II) Juokingos piktų vaikų fotografijos 2014.11.13 09:33 Visi tėvai nori įamžinti savo vaikų gražiausius metus nuotraukose, kuriuose šie turėtų atrodyti it angelėliai, tačiau priversti mažąjį pasėdėti ilgėliau ramiai gali būti labai sudėtingas iššūkis. Tai įrodo žemiau pateiktos nuotraukos, kurios Jus tikrai prajuokins.
  Kacy Catanzaro (nuotr. nbc.com)
  Įkvėpiantis video: merginos gali būti išties stiprios ir gražios 2014.11.12 10:19 O kas sakė, jog moteris yra silpnoji lytis, kai šios gali panešti vienu metu tiek pirkinių krepšių, kažkada yra pasakęs aktorius Tomas Hanksas. Ir iš tiesų, moterys tikrai gali būti stiprios ir gražios. Pavyzdys, ne tik Lietuvos numylėtinė Rūta Meilutytė... Sulaikęs kvėpavimą pasaulis žiūrėjo, kaip nepakartojamus ...
  Ar visos vaikų nuotraukos yra mielos? Ne. (I) (nuotr. blogspot.com)
  Ar visos vaikų nuotraukos yra mielos? Ne. (I) Juokingos piktų vaikų fotografijos 2014.11.12 10:13 Visi tėvai nori įamžinti savo vaikų gražiausius metus nuotraukose, kuriuose šie turėtų atrodyti it angelėliai,  tačiau priversti mažąjį pasėdėti ilgėliau ramiai gali būti labai sudėtingas iššūkis. Tai įrodo žemiau pateiktos nuotraukos, kurios Jus tikrai prajuokins.
  Skaičiai (nuotr. blogspot.com)
  Labas, Matematika: ketvirtoji laidelė vaikams 2014.11.11 12:22 Brrr kaip šalta... Bet kas gi čia taip skaniai kvepia? Ar tik ne naujoji „Labas, Matematika“ laidelė apie bandelių ir pyragėlių kepėją Trejetukę. Naujoji laidelė apie skambų Trejetukės juoką, gudruolį matematiką Euklidą, kodus ir ilgaliežuves žirafas.

  Oras Lietuvos žemėlapyje

  Trečiadienis, 2014 m. lapkričio 26 d.
  Alytus
  0
  3.1 m/s
  Kaunas
  +1
  3.6 m/s
  Vilnius
  0
  3.1 m/s
  Panevėžys
  0
  2.2 m/s
  Klaipėda
  +1
  3.1 m/s
  Šiauliai
  0
  2.2 m/s
  Utena
  0
  3.1 m/s

  Vilnius

  Debesuota
  0
  Debesuota
  Toks jausmas lyg būtų -18
  «
  Dėkojame už išsakytą nuomonę!