Metinės

Kičas gresia ir kai kurioms Vilniaus vietoms
Kičas gresia ir kai kurioms Vilniaus vietoms 2014.02.15 18:13 Violeta Melnikienė, LRT Klasikos laida „Kasdienybė kultūra“, LRT.lt Kičas graužia tikrąsias vertybes ir įsiskverbia į jų vietą įvairiose srityse, net socialiniame gyvenime ar žmonių santykiuose. Taip teigia į kičo reiškinį besigilinantis muzikologas Edmundas Gedgaudas. Anot jo, gyvename apsupti kičo: jo kupini kirpykliniai žurnalai, damų, sumaišiusių vakarą su rytu, išvaizda, pensininkų eilėraščiai ar išdailinti muzikos įrašai, publikos aplodismentai, net mūsų kalba.
Talibanas pranašauja JAV kariams tokią pat baigtį Afganistane kaip ir sovietiniams
Talibanas pranašauja JAV kariams tokią pat baigtį Afganistane kaip ir sovietiniams 2014.02.15 16:57  Talibanas šeštadienį paragino afganus išvaryti Jungtinių Valstijų karius iš Afganistano, kaip modžahedai prieš 25 metu privertė pasitraukti Sovietų Sąjungos pajėgas. Savo pranešime, paskelbtame minint sovietų karių galutinio išvedimo iš Afganistano 25-ąsias metines, kurios afganams yra nacionalinė šventė, Talibanas pasistengė susieti šiuo metu vykdomą šalyje dislokuotų JAV ir NATO pajėgų mažinimą su dešimtmetį trukusia sovietine okupacija.
 Červenės miškas ošia apie Lietuvos laisvės kovas
Červenės miškas ošia apie Lietuvos laisvės kovas (3) 2014.02.15 16:23 1918 m. vasario 16 d. atsikūrusi jauna Lietuvos valstybė patyrė daug sunkumų nepriklausomybės įtvirtinimo kelyje. O 1941 m. prasidėjęs Vokietijos ir Sovietų Sąjungos karas mūsų valstybę, jau okupuotą sovietų, įtraukė į pražūtingą kovų sūkurį ir jau pirmosiomis dienomis pareikalavo ištikimiausių, sąmoningiausių jos piliečių aukų. Siekė nuslėpti nusikaltimus Vokiečių kariuomenei įžengus į Lietuvos teritoriją, sovietiniai okupantai siekė nuslėpti mūsų žemėje įvykdytus savo nusikaltimus.
Lietuvai - JAV ir Prancūzijos sveikinimai
Lietuvai - JAV ir Prancūzijos sveikinimai 2014.02.15 08:39  Vasario 16-osios Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos žmones pasveikino Prancūzijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vadovai. Prezidentūra pranešė, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė gavo Prancūzijos Prezidento Francoise Hollande (Francua Holando) sveikinimo laišką, o JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) sveikinimus perdavė valstybės sekretorius John Kerry (Džonas Keris). "Valstybinės šventės proga siunčiu jums ir visiems Lietuvos žmonėms mano nuoširdžiausius sveikinimus...
 Šeštadienį Vilniuje vėl išrieda AutoMaidanas
Šeštadienį Vilniuje vėl išrieda AutoMaidanas 2014.02.14 13:25 Šeštadienį, Vasario 16-osios išvakarėse, Vilniuje dėmesio Ukrainai bus kaip niekada daug. Šį kartą protestuojančių ukrainiečių kovai prijaučiančius žmones konsoliduoja jungtinės pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ ir Užupio bendruomenės, veikiančios Užupio Respublikos idėjų pagrindu, pajėgos.
 Premjeras susitiko su pirmo vizito į Lietuvą atvykusia Latvijos Vyriausybės vadove
Premjeras susitiko su pirmo vizito į Lietuvą atvykusia Latvijos Vyriausybės vadove 2014.02.14 09:46 Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su pirmojo vizito į Lietuvą atvykusia Latvijos Vyriausybės vadove Laimdota Straujuma. Susitikimo metu premjerai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, energetikos ir transporto klausimus, kalbėjosi apie euro įvedimą. „Pasinaudodamas proga norėčiau dar kartą pasveikinti Latviją įsivedus eurą. Esu tikras, kad Latvijos narystė euro zonoje padrąsins kitas šalis, ir ypač Lietuvą.
Sostinės troleibusas papuoštas tautiniais raštais
Sostinės troleibusas papuoštas tautiniais raštais 2014.02.13 15:24 Jau šių metų liepos mėnesį daina užliesianti Lietuvą jubiliejinė Dainų šventė nuspalvins Vilniaus miestą tautinio rašto motyvais. Pirmąja kregžde tapo vasario pradžioje į sostinės gatves išriedėjęs troleibusas, papuoštas Dainų šventės simboliu gyvybės medžiu ir suvalkietiškais bei žemaitiškais raštais. Iki šventės beliekant vos keletui mėnesių, jos organizatoriai pasiryžę pateikti dar daugiau spalvingų staigmenų.
B. Obama atidavė duoklę Prancūzijai už palaikymą konflikto su Sirija metu
B. Obama atidavė duoklę Prancūzijai už palaikymą konflikto su Sirija metu 2014.02.12 10:29 JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį sakė, kad Prancūzija ir Didžioji Britanija, kurios pavydžiai varžosi dėl JAV meilės, yra tarsi jo mylimos dukterys Malia (Malija) ir Sasha (Saša), kurių nė vienos jis negali išskirti. B.Obama meistriškai išlaviravo per anglų ir prancūzų minų lauką, kai vienas prancūzų reporteris jo paklausė, ar geriausia Amerikos draugė dabar yra ne Britanija, o jos seniausia sąjungininkė.
Rusijoje kuriama „saugi“ istorija – be teisės abejoti
Rusijoje kuriama „saugi“ istorija – be teisės abejoti 2014.02.11 21:00 Istorija nėra tikslusis mokslas, dėl kurio faktų ir tiesų negali kilti vis naujų diskusijų. Turbūt nerasime šalies, kurioje istorikai ir net paprasti visuomenės nariai kartkartėmis nesusiginčytų, kaip vertinti atskirus istorinius įvykius. Nes interpretacija – neišvengiamas šio mokslo palydovas. Visai kitas klausimas – vienintelės teisingos interpretacijos monopolis.
„Google“ duomenų centrai per ketvirtį elektros suvartojo už 2,25 mlrd.
„Google“ duomenų centrai per ketvirtį elektros suvartojo už 2,25 mlrd. 2014.02.11 17:00 Pirmą kartą per paskutiniuosius dvejus metus kompanijai „Google“ pavyko sumažinti savo duomenų centrų išlaidas tuo pačiu metu padidinus jų skaičiavimų galingumą ir apdorojamų duomenų kiekį. Kaip žinome, duomenų centrai suvartoja megavatus energijos. Jiems statomos atskiros elektrinės, kuriamos sudėtingos autonominio maitinimo sistemos. Mokesčiai už elektros energiją yra tik dalis duomenų centrų išlaidų.
 „Google” per ketvirtį elektros suvartojo už 2,25 mlrd. JAV dolerių
„Google” per ketvirtį elektros suvartojo už 2,25 mlrd. JAV dolerių 2014.02.11 16:45 Pirmą kartą per paskutiniu dvejus metus kompanijai Google pavyko sumažinti savo duomenų centrų išlaidas, tuo pačiu metu padidinus jų skaičiavimų galingumą ir apdorojamų duomenų kiekį. Kaip žinia, duomenų centrai suvartoja megavatus energijos. Jiems statomos atskiros elektrinės, kuriamos sudėtingos autonominio maitinimo sistemos. Mokesčiai už elektros energiją yra tik dalis duomenų centrų išlaidų.
G. Skudžinsko kūriniai  – tarptautiniame meno festivalyje Vokietijoje
G. Skudžinsko kūriniai – tarptautiniame meno festivalyje Vokietijoje 2014.02.11 14:36 Lietuvis menininkas Gytis Skudžinskas kartu su kolegomis iš kitų šalių dalyvauja tarptautiniame meno festivalyje „Prieglobstis – apie rojaus ilgesį“ („Refuge – Of The Longing For Paradise“) Arenshope (Vokietija). Renginio organizatorius, ilgametis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) partneris – Arenshopo menininkų namai „Lukas“, atidaryti festivalio pakvietė iš viso šešis čia anksčiau rezidavusius kūrėjus.
Naujai Vilniaus knygų mugėje skambėsiantys K. Donelaičio „Metai“ suvienys šimtus Lietuvos žmonių
Naujai Vilniaus knygų mugėje skambėsiantys K. Donelaičio „Metai“ suvienys šimtus Lietuvos žmonių 2014.02.10 10:57 15-ąjį kartą knygos bičiulius subursianti Vilniaus knygų mugė kalbės apie klasikinę literatūrą, laiko patikrintas knygas. Šventiniais renginiais bus minimos grožinės lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinės. Renginiuose susijungs šiuolaikinis menas, gyvas ir spausdintas žodis, muzika, teatras ir kinas.
Visuomenininkai ir tautinės partijos nusprendė nuo šiol veikti kartu
Visuomenininkai ir tautinės partijos nusprendė nuo šiol veikti kartu (23) 2014.02.09 18:21 Vasario 9 d. Vilniuje, Lietuvos medicinos bibliotekos salė Kaštonų gatvėje buvo sausakimša-beveik 300 žmonių susirinko į grupės Lietuvos valstybės piliečių surengtą konferenciją „Už valstybę – be melo“. Vasario 9-oji diena konferencijai parinkta neatsitiktinai, būtent šią dieną minimos 1991 metais įvykusio Lietuvos piliečių plebiscitо 23-iosios metinės.
Apklausa: katalikai remia Pranciškų, bet neretai nepritaria Bažnyčios mokymui
Apklausa: katalikai remia Pranciškų, bet neretai nepritaria Bažnyčios mokymui 2014.02.09 16:35 Katalikai mano, kad popiežius Pranciškus gerai darbuojasi, bet nemaža jų dalis nesutinka su Bažnyčios doktrina emocingai vertinamais klausimais, rodo pasaulinė apklausa, kurios rezultatai paskelbti sekmadienį. JAV įsikūrusios ir ispanų kalba transliuojamos televizijos „Univision“ užsakymu 12-oje valstybių atlikta katalikų apklausa parodė, kad tie, kas labiausiai remia Bažnyčios mokymą, yra 55 metų ar vyresni susituokę vyrai ir moterys, dažnai dalyvaujantys mišiose ir gyvenantys kaimo vietovėse.
D. Cameronas ragina škotus balsuoti prieš nepriklausomybę
D. Cameronas ragina škotus balsuoti prieš nepriklausomybę 2014.02.07 18:28 Algirdas Acus, LTR televizijos naujienųtarnyba, LRT.lt  Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas kreipėsi į tautą, ragindamas įtikinti Jungtinės Karalystės sudėtyje esančią Škotiją referendume dėl nepriklausomybės rudenį balsuoti prieš pasitraukimą. „Turime septynis mėnesius išsaugoti šią unikalią šalį“, – kalbą pradeda D. Cameronas. Škotijos parlamentas referendumą suplanavo rugsėjo aštuonioliktąją, kai šalis minės 700 Bannockburn mūšio metines, kuriame škotai sumušė anglus.
Startuolis: „žalias“ studentas, svajojantis apie milijoną?
Startuolis: „žalias“ studentas, svajojantis apie milijoną? 2014.02.05 13:55 Vyrauja nuomonė, jog startuolius kuria tik jauni ir patirties neturintys studentai. Tačiau vidutinis startuolių steigėjų amžius siekia beveik 30 metų. Tai parodė pirmą kartą VšĮ „Versli Lietuva“ atlikta „Startup Lithuania“ 2013 apžvalga, sugriovusi ne vieną apie startuolius iki šiol sklandžiusį mitą. Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ generalinio direktoriaus Manto Nociaus, nors apie startuolius Lietuvoje aktyviai kalbama jau keletą metų, tačiau objektyvaus jų paveikslo iki šiol nebuvo matyti.
Kaip įtikti kiekvienam Zodiako ženklui
Kaip įtikti kiekvienam Zodiako ženklui (1) 2014.02.04 07:54 Susitaikyti po menko ginčo ar didelio pykčio gali būti vienodai sunku. Nebent žinosite mylimojo Zodiako ženklą ir kaip prie jo lengviausiai prieiti, kai norėsis sudaryti taikos sutartį. Avinas Jei siekiate susitaikyti su šio ženklo atstovu, reikia eiti tiesiai prie reikalo. Paprašykite atleidimo, pripažinkite, kad pasielgėte neteisingai, net jei taip ir nemanote. Pažadėkite, kad daugiau tos pačios klaidos nekartosite. Pažado laikykitės.
Poetui V.Braziūnui įteikta B.Brazdžionio premija
Poetui V.Braziūnui įteikta B.Brazdžionio premija 2014.02.03 20:43 Pirmadienį už eilėraščių knygą „Fontes amoris“ Bernardo Brazdžionio premija apdovanotas poetas Vladas Braziūnas, pranešė Kauno miesto savivaldybė. „Dėkoju kauniečiams, įvertinusiems mano kūrybą. Su B.Brazdžioniu mane sieja Šiaurės Lietuvos kraštas. Mano plačioje giminėje yra ir Brazdžionių, galbūt mes net tolimi giminės. Malonu, kad jūs įsteigėte B. Brazdžionio premiją - tuo pagerbėte tautos dvasią“, - savivaldybės pranešime cituojamas V.Braziūnas.
 Šildymas – taupyti ar ne?
Šildymas – taupyti ar ne? (1) 2014.02.01 08:13 Anot apklausų, ~18% britų šiuo metų laiku yra linkę namų šildymo neišjungti nei dieną, nei naktį. Daugiau nei penktadalis 18-24m. jaunuolių sakosi apskritai beveik nesistengiantys reguliuoti temperatūros namuose ir mažinti šilumos sąskaitų. Medikų teigimu, 18-21 laipsnių kambario temperatūra yra sveikiausia, tačiau tyrimų metu apklausti asmenys patvirtino atsukantys šildymą namuose iki 25 laipsnių (36% apklaustųjų), o kas dvidešimtas respondentas – iki 30 laipsnių.
Apskaičiuotas vidutinis IT specialisto atlyginimas JAV
Apskaičiuotas vidutinis IT specialisto atlyginimas JAV 2014.01.31 13:56 Rinkos tyrimų bendrovė „Dice“ pranešė ištyrusi IT specialistų darbo rinką Jungtinėse Valstijose ir konstatavo šiuo metu joje susiklosčiusią palankią situaciją: atlyginimai IT srities darbuotojams ir jiems taikomos lengvatos auga, naujos darbo vietos kuriamos greičiau, nei jas užima kandidatai, o nedarbo lygis išlieka labai žemas, praneša „ITWorld“. „Dice“ atliktos IT specialistų apklausos duomenimis, maždaug 54 proc. apklaustųjų yra patenkinti savo darbu. Šis skaičius 3 proc.
Valstybės investicijos į startuolius atsipirko ir davė grąžos
Valstybės investicijos į startuolius atsipirko ir davė grąžos 2014.01.30 11:40 Praėjusiais metais startuoliams skyrusi daugiau nei milijoną litų, valstybė mokesčių forma ne tik susigrąžino šias investicijas, bet ir papildė biudžetą dar 0,5 mln. litų. Pradedantieji verslininkai taip pat sukūrė daugiau nei 200 naujų darbo vietų. Tokius duomenis atskleidė VšĮ „Versli Lietuva“ atlikta „Startup Lithuania“ 2013 apžvalga, kurios metu buvo apklaustos 42 inovatyvios įmonės – IT ir gyvybės mokslų startuoliai.
„Acer“ ruošia išmaniuosius papuošalus
„Acer“ ruošia išmaniuosius papuošalus 2014.01.29 09:23 Bendrovės „Acer“ viceprezidentas Peteris Shieh neseniai pranešė, kad „Acer“ kuria naujus dėvimos elektronikos gaminius, kurie kartu su išmaniaisiais telefonais, planšetėmis ir „Chromebook“ nešiojamaisiais kompiuteriais gali tapti perspektyvia jos verslo kryptimi. Yra žinoma, kad kai kuriuos tokių įrenginių prototipus „Acer“ už uždarų durų demonstravo savo sukviestiems svečiams parodos „CES 2014“ metu, tačiau plačioji visuomenė apie juos dar nieko nežino.
K. Donelaičio saulelė nušvito ant 50 litų kolekcinės monetos
K. Donelaičio saulelė nušvito ant 50 litų kolekcinės monetos 2014.01.28 14:23 Lietuvos bankas į apyvartą išleido 50 litų kolekcinę (proginę) monetą, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Naujoji moneta pristatyta Lietuvių literatūros ir tautosakos institute Vilniuje, skaitant garsiausio K. Donelaičio kūrinio „Metų“ ištraukas. „Lietuvos bankas išleidžiamose kolekcinėse monetose įamžina žymius, mūsų kraštui daug nusipelniusius žmones.
Pagamintas rekordinis išmaniųjų telefonų kiekis
Pagamintas rekordinis išmaniųjų telefonų kiekis 2014.01.28 12:10 Pasaulinės metinės išmaniųjų telefonų tiekimo apimtys pirmą kartą pasiekė 1 milijardą vienetų, pranešė rinkos tyrimų bendrovė IDC. Ji šį rekordą užfiksavo apibendrinusi 2013 m. išmaniųjų telefonų rinkos rezultatus. 2012 m. metinės išmaniųjų telefonų tiekimo apimtys sudarė 725,3 mln. vienetų. Pasak IDC analitikų, 2013 m. statistiniai duomenys rodo, kad per metus išmaniųjų telefonų tiekimai išaugo 38,4 proc.
Vokietija išreiškė „gėdą“ dėl Leningrado blokados
Vokietija išreiškė „gėdą“ dėl Leningrado blokados (5) 2014.01.27 20:22  Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas (Joachimas Gaukas) pirmadienį, minint 70-ąsias Leningrado blokados pabaigos metines, atsiuntė laišką Vladimirui Putinui, kuriame išreiškė Berlyno „didį liūdesį ir gėdą“ dėl tų įvykių. Minėdami Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną Vokietijos įstatymų leidėjai taip pat paminėjo ir per Leningrado blokadą žuvusių miesto gyventojų atminimą.
„LG Electronics“ pelnas pernai išaugo 9 mlrd. dolerių
„LG Electronics“ pelnas pernai išaugo 9 mlrd. dolerių 2014.01.27 16:32 „LG Electronics“ (LG) paskelbė apie išaugusius 2013 m. rezultatus – kompanijos pajamos siekė 53,10 mlrd., o grynasis pelnas – 203,65 mln. JAV dolerių. 1,08 mlrd. JAV dolerių 2012 m. siekęs veiklos pelnas praėjusiais metais pakilo iki 1,17 mlrd. JAV dolerių. 2013 m. spalio – gruodžio mėn. pajamos siekė 14,03 mlrd., veiklos pelnas – 223,98 mln. JAV dolerių. „LG Home Entertainment Company“ metinės pajamos smuktelėjo 5 proc., tačiau spalio – gruodžio mėn.
Kino festvalis „Žiemos ekranai“ vyks Klaipėdoje
Kino festvalis „Žiemos ekranai“ vyks Klaipėdoje 2014.01.27 15:10 Jau devintąjį viduržiemį žymintys „Žiemos ekranai“ šį savaitgalį, sausio 31–vasario 2 d., viešės Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC). Prancūziško kino mėgėjus festivalis kviečia įsijausti į apsisprendimo laisvės temą. „Mažas, bet itin koncentruotas ir kokybiškas – toks festivalio „Žiemos ekranai“ išskirtinumas. Viena vertus, mūsų sritis – frakofoniškas kinas – gana konkreti. Be to, ir atrankos kartelė iškelta aukštai.
Egipte minint sukilimo metines per 24 valandas žuvo 49 žmonės
Egipte minint sukilimo metines per 24 valandas žuvo 49 žmonės 2014.01.26 11:34 Mažiausiai 49 žmonės žuvo per 24 susirėmimų valandas Egipte, kurie kilo šeštadienį, per priešingų stovyklų mitingus 2011 metų sukilimo pradžios trečiosioms metinėms paminėti, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu paskelbė, kad per tas demonstracijas buvo areštuoti 1 079 žmonės.
Egipto sostinėje tūkstantinė minia sveikino perversmui prieš prezidentą M. Mursi vadovavusį generolą
Egipto sostinėje tūkstantinė minia sveikino perversmui prieš prezidentą M. Mursi vadovavusį generolą 2014.01.25 16:43  Minint sukilimo, nuvertusio autoritarinį Egipto lyderį Hosni Mubaraką (Hosnį Mubaraką), pradžios trečiąsias metines, keli tūkstančiai žmonių susirinko Kairo centrinėje Tahriro aikštėje, ragindami kitą kariškį tapti jų lyderiu.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!