Metinės

Svajonių atostogos ar nesėkminga investicija?
Svajonių atostogos ar nesėkminga investicija? 2013.08.18 14:38 Mintis apie savą atostogų kampelį, kuriame galėtumėte kasmet leisti savo svajonių atostogas iš tiesų skamba viliojančiai, tačiau ilgalaikis įsipareigojimas ir sumos, susijusios su tokiomis atostogomis, paprastai nežavi ir turėtų kelti abejonę. Kalbame apie pakaitinį naudojimąsi nuosavybe ir ilgalaikio atostogų produkto sutartis (angliškai – timeshare, long-term holiday product, toliau kartu – sutartys), – rašo ecc.lt.
Minimos Vietnamo likimą lėmusio JAV sprendimo 40-osios metinės
Minimos Vietnamo likimą lėmusio JAV sprendimo 40-osios metinės 2013.08.16 09:09 Vietname minima svarbi data. Lygiai prieš 40 metų Jungtinės Valstijos pasitraukė iš Vietnamo karo. Tačiau pats karas baigėsi tik po poros metų, kai tuometinės Sovietų Sąjungos palaikoma komunistinė Šiaurė galutinai nugalėjo Pietus. Vietnamo karas iki šiol įrėžęs gilią žaizdą amerikiečių sąmonėje – gilesnę negu Antrasis pasaulinis karas. Pietų Vietnamo pusėje, kurią palaikė Jungtinės valstijos, kariavęs veteranas su siaubu prisimena žinią, kad Jungtinės Valstijos traukiasi.
 Gruzija imituoja demokratiją
Gruzija imituoja demokratiją (2) 2013.08.15 21:44 Rugpjūčio 8-ąją Gruzija paminėjo 2008-ųjų karinio konflikto su Rusija ir 2003-iaisiais vykusios Rožių revoliucijos metines. Net praėjus penkeriems metams Rusija ir Gruzija nesiliauja kaltinusios viena kitą pradėjus konfliktą, o Gruzija šiuo metu bando spręsti ir vidaus politikos nesklandumus. Linkęs derėtis Minint penktąsias rugpjūčio karo Kaukaze metines, Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pareiškė, kad ne kartą mėgino išvengti karo veiksmų, bet Rusijos vadovai atmesdavo jo pasiūlymus.
Lietuva pritrūko pinigų advokatams
Lietuva pritrūko pinigų advokatams 2013.08.14 16:24 Pasibaigus pirmajam 2013 m. pusmečiui valstybės įsiskolinimas advokatams, tiekiantiems antrinę teisinę pagalbą, vėl artėja prie 3 mln. litų, o Lietuvos advokatūra ir toliau gauna skundus iš advokatų dėl vėlavimo išmokėti atlyginimus už suteiktas paslaugas. Sutrikdytą advokato veiklą pajunta ir jų paslaugų reikalingi gyventojai.
Festivalyje – operos naktis ir gitaristo Christos Tzifakio koncertai
Festivalyje – operos naktis ir gitaristo Christos Tzifakio koncertai 2013.08.14 10:36 Įpusėjęs XVI tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ artėjantį savaitgalį surengs net tris ugningas muzikos šventes. Penktadienį, rugpjūčio 16 d. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje – tradicine tapusi operos naktis su G. Verdi opera „Traviata“. Muzikoje ieškantys dar daugiau temperamento ir pietietiškos aistros rugpjūčio 17, 18 dienomis laukiami akustinės gitaros virtuozo iš Graikijos Christos Tzifakio koncertuose Klaipėdoje ir Kretingoje.
Sa­vi­val­dy­bi­nin­kų bo­ka­lai - už girdyklas
Sa­vi­val­dy­bi­nin­kų bo­ka­lai - už girdyklas 2013.08.11 19:37 Rita ŽADEIKYTĖ     Apskrities savivaldybių vadovai, aukšti savivaldybių pareigūnai, panašu, tapo alkoholio vartojimo ambasadoriais ir skatintojais, o ne valstybiškai mąstančiais vadovais, besirūpinančiais, kad tauta nepaskęstų alkoholio jūroje. „Gražiausia“, kad valdžios vyrai ir moterys labai net neslepia savo pažiūrų į alkoholį.
Rusija sugrąžino imperinį pavadinimą Sankt Peterburgo stočiai
Rusija sugrąžino imperinį pavadinimą Sankt Peterburgo stočiai 2013.08.11 18:11 Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas sugrąžino traukinių stoties prie Sankt Peterburgo, kuria naudojasi tūkstančiai turistų, atvykstančių apžiūrėti buvusių carų rūmų, imperinį pavadinimą, sekmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. D.Medvedevas įsakė vartoti originalų stoties pavadinimą Carskojė selo" ("Caro kaimas"), kuris buvo panaikintas beveik prieš šimtmetį, 1918 metais, netrukus po bolševikų revoliucijos ir Romanovų dinastijos žlugimo.
 Per riaušes Belfaste sužeista 60 policijos pareigūnų
Per riaušes Belfaste sužeista 60 policijos pareigūnų 2013.08.10 23:58 Vilmantė Lokcikaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Šiaurės Airijos sostinėje Belfaste kilus susirėmimas tarp probritiškų protestantų, kitaip dar vadinamų lojalistais, ir katalikų, remiančių susivienijimą su Airija, sužeista apie 60 policijos pareigūnų. Padegta keletas automobilių, policija riaušininkus vaikė vandens patrankomis, guminėmis lazdomis ir plastikinėmis kulkomis.
Įtampa tarp JAV ir Rusijos auga: ar V. Putino linkėjimai G. Bushui yra žinutė B. Obamai?
Įtampa tarp JAV ir Rusijos auga: ar V. Putino linkėjimai G. Bushui yra žinutė B. Obamai? (2) 2013.08.08 20:30 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį išsiuntė telegramą savo senam politiniam oponentui – buvusiam JAV prezidentui George'ui W.Bushui (Džordžui V.Bušui), linkėdamas jam greitai pasveikti po širdies operacijos. Gali būti sutapimas, kad Kremlius detalių apie šią telegramą paskelbė kitą dieną po to, kai dabartinis JAV vadovas Barackas Obama (Barakas Obama) atšaukė planuotą susitikimą su V.Putinu Maskvoje, tačiau Rusijos politikoje atsitiktinumai reti.
Užugirio dvaro sodybą tikimasi atnaujinti iki kitų metų rugpjūčio
Užugirio dvaro sodybą tikimasi atnaujinti iki kitų metų rugpjūčio 2013.08.08 19:12 Dar šių metų rudenį bus atstatyti pirmojo nepriklausomos Lietuvos prezidento Antano Smetonos Užugirio dvaro sodybos rūmai ir šalia esantis kumetynas. Tikimasi, kad kitais metais, minint 140-ąsias A. Smetonos gimimo metines, svečiai jau galės susirinkti į atnaujintą Užugirio kiemą. „Puoselėjame viltį atstatyti ir pritaikyti turizmo reikmėms prezidento A. Smetonos vasaros rezidenciją.
5 metai po Rusijos ir Gruzijos karo: santykiai vis dar įtempti
5 metai po Rusijos ir Gruzijos karo: santykiai vis dar įtempti 2013.08.08 16:02 Rusija ir Gruzija ketvirtadienį mini ginkluoto konflikto, vadinamo „rugpjūčio karu Kaukaze“, pradžios penktąsias metines. Nors Gruzijoje neseniai pradėjo dirbti nauja vyriausybė, Maskvos ir Tbilisio santykiuose „atšilimas“ kol kas nejuntamas. „Deja, rimtų postūmių per penkerius metus neįvyko“, – pažymėjo Gruzijos politologas Revazas Sakvarelidzė, interviu Didžiosios Britanijos nacionaliniam transliuotojui BBC.
Liepą mažėjo prekių ir paslaugų kainos
Liepą mažėjo prekių ir paslaugų kainos 2013.08.08 13:26 2013 metų liepos mėnesį, palyginti su birželio mėnesiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,7 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Tam daugiausia įtakos turėjo sumažėjusios drabužių, daržovių ir bulvių, avalynės kainos bei padidėjusios keleivinio oro transporto paslaugų ir kietojo kuro kainos. Vartojimo prekių kainos 2013 m. liepos mėn., palyginti su birželio mėn., sumažėjo 1 procentu, o paslaugų kainos padidėjo 0,3 procento. 2013 m. liepos mėn.
Prie Rusijos ambasados rengiamas mitingas Gruzijai paremti
Prie Rusijos ambasados rengiamas mitingas Gruzijai paremti (3) 2013.08.08 07:15 Minint penktąsias Gruzijos karo su Rusija metines Vilniuje ketvirtadienį rengiamas mitingas Gruzijai paremti, kuriame Lietuvos konservatoriai žada atkreipti dėmesį ir į situaciją Gruzijoje, sulaukusioje kaltinimų iš Vakarų dėl buvusios valdžios persekiojimo. Protesto akcija vyks skverelyje prie Rusijos ambasados. Mitingas pristatomas šūkiu "Už Gruzijos laisvę - už laisvę Gruzijoje!". Vilniaus konservatorių lyderis Mantas Adomėnas sakė, kad mitingu bus išreiškiamas solidarumas su Gruzija.
Buvusiam JAV prezidentui G. Bushui sėkmingai atlikta širdies arterijos operacija
Buvusiam JAV prezidentui G. Bushui sėkmingai atlikta širdies arterijos operacija 2013.08.06 20:52 Buvusiam JAV prezidentui 67-erių George'ui W.Bushui (Džordžui V.Bušui), fitneso entuziastui, kurio prezidentavimą paveikė 2011-ųjų rugsėjo 11-osisos teroro aktai, antradienį Dalaso ligoninėje sėkmingai atlikta operacija – stentu praplėsta užblokuota arterija širdyje, bet jau kitą savaitę jis pasiryžęs vėl gyventi įprastu režimu, pranešė jo atstovas Freddy Fordas (Fredis Fordas). Gydytojai pastebėjo negalavimą įprasto patikrinimo metu Cooperio (Kuperio) klinikoje Dalase pirmadienį ir per operacij...
TOP 10: daugiausiai uždirbančios pasaulio sportininkės
TOP 10: daugiausiai uždirbančios pasaulio sportininkės (1) 2013.08.06 16:30 Žaisti tenisą žaisti apsimoka. Amerikiečių leidinio „Forbes“ duomenimis, net septynios iš dešimties geriausiai pasaulyje uždirbančių sportininkių yra tenisininkės. „Šlamančiųjų“ karaliene ir toliau tituluojama rusė Marija Šarapova. Ji per metus uždirbo 29 mln. JAV dolerių. Antroje vietoje – amerikietė Serena Williams su 20,5 mln., trečioje – kinė Li Na. Pastarosios metinės uždarbis siekia 18,2 mln.
JAV savo ambasadas uždarė po perimtų „Al Qaeda“ lyderio nurodymų
JAV savo ambasadas uždarė po perimtų „Al Qaeda“ lyderio nurodymų 2013.08.06 09:14 Perimti įsakymai, kuriuos tarptautinio teroristų tinklo „Al Qaeda“ vadovas Aymanas al Zawahiri davė jam pavaldžios grupuotės Jemene lyderiui, paskatino Vašingtoną uždaryti JAV diplomatines atstovybes daugelyje šalių ir perspėti užsienyje esančius amerikiečius, pirmadienį paskelbė JAV žiniasklaida.
Skandalingasis G. Depardieu grįžta į Paryžių kurti filmo apie FIFA istoriją
Skandalingasis G. Depardieu grįžta į Paryžių kurti filmo apie FIFA istoriją 2013.08.05 16:20 Prancūzijos kino veteranas Gerardas Depardieu filmuosis Paryžiuje – pirmąkart grįžęs dirbti į savo šalį po to, kai išvyko iš jos dėl drakoniškų mokesčių ir priėmė Rusijos pilietybę.
Prie Baltarusijos ambasados Vilniuje surengta A. Beliackio palaikymo akcija
Prie Baltarusijos ambasados Vilniuje surengta A. Beliackio palaikymo akcija 2013.08.05 15:52 Pirmadienį prie Baltarusijos ambasados Vilniuje kelios dešimtys žmonių protesto akcija paminėjo antrąsias kovotojo už žmogaus teises Alesio Beliackio suėmimo metines. Apie trisdešimt piketuotojų, išsirikiavę per gatvę nuo ambasados, veidus slėpė po popierinėmis kaukėmis su A.Beliackio atvaizdu. Jie skanduodami reikalavo laivės Baltarusijos poliniams kaliniams, A.Beliackiui, tą patį skelbė ir jų laikyti plakatai baltarusių, anglų kalbomis.
Dėl Interpolo ir JAV perspėjimų uždaromos ambasados
Dėl Interpolo ir JAV perspėjimų uždaromos ambasados 2013.08.04 10:15 Interpolas šeštadienį išleido pasaulinį saugumo perspėjimą po pabėgimų iš kalėjimų, siejamų su „al Qaeda“, o Vakarų valstybės planuoja laikiną tam tikrų ambasadų uždarymą dėl terorizmo grėsmės. Vašingtonas nurodė sekmadienį uždaryti jo ambasadas islamo pasaulyje, o Vokietija, Didžioji Britanija ir Prancūzija mažiausiai dviem dienoms turi uždaryti savo misijas Jemene. Kanada paskelbė, kad sekmadienį nedirbs jos ambasada Bangladešo sostinėje Dakoje.
Aukščiausi šalies vadovai Telšiuose minės 600-ąsias Žemaitijos krikšto metines
Aukščiausi šalies vadovai Telšiuose minės 600-ąsias Žemaitijos krikšto metines (3) 2013.08.04 06:39 Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas ir premjeras Algirdas Butkevičius sekmadienį lankysis Telšiuose, kur vyksta pagrindinės 600-ųjų Žemaitijos krikšto metinių minėjimo iškilmės. Tarp sekmadienio renginių - iškilmingas meninės plokštės "Europas krėkšts" atidengimas, popiežiaus sveikinimo skaitymas. Įvairūs krikšto jubiliejui skirti renginiai Telšių vyskupijoje vyksta nuo metų pradžios.
 Kas jums primena Baltijos kelią ir 1989-uosius?
Kas jums primena Baltijos kelią ir 1989-uosius? (2) 2013.08.01 16:38 Gal turite trispalvę, Sąjūdžio ženkliuką, žemėlapį, mašinėle spausdintą kvietimą, troleibuso talonėlį, nešiojamąjį radijo aparatą, sudžiovintą gėlytę, dienoraščio įrašą, tautinę juostelę ar žaisliuką, kurį laikėte rankose tą atmintiną dieną? O gal nuotraukų, kuriose stovite susikabinę rankomis Baltijos kelyje arba užstrigę pirmoje Lietuvoje automobilių grūstyje? Visi šie suvenyrai yra svarbūs dokumentai, padedantys įamžinti unikalų istorinį įvykį, kurio dalyviai tuo metu buvome.
 Premjeras: Lietuva vertina Izraelį kaip svarbų partnerį
Premjeras: Lietuva vertina Izraelį kaip svarbų partnerį (1) 2013.08.01 13:36 Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Izraelio Prezidentu Shimonu Peresu. Darbo pietų metu kalbėta apie dvišalius Lietuvos ir Izraelio santykius, ekonominį bendradarbiavimą. Aptarta Lietuvos veikla puoselėjant žydų bendruomenės istorinį bei kultūrinį palikimą ir Holokausto švietimą. Premjeras pasveikino Izraelio Prezidentą, atvykusį į Lietuvą, ir pasidžiaugė gerėjančiais Lietuvos ir Izraelio santykiais.
Brangsta grynųjų pinigų operacijos, pinga elektroninės perlaidos
Brangsta grynųjų pinigų operacijos, pinga elektroninės perlaidos 2013.08.01 07:58 „Swedbank“ pabranginus kai kuriuos mokėjimus, kuriems atlikti įmokami grynieji pinigai, ir kredito pervedimus atliekamus banko skyriuje, rinkoje didėjo pastarųjų paslaugų kainų atotrūkis nuo elektroniniu būdu inicijuojamų mokėjimų, teigiama Lietuvos banko Mokėjimo paslaugų įkainių apžvalgoje.
 Europos naftos sostinei krizė nė motais
Europos naftos sostinei krizė nė motais 2013.07.31 19:40 Prieš keturis dešimtmečius Šiaurės Jūroje prasidėjo naftos karštinė. Per trumpą laiką apsnūdęs Škotijos žvejų miestelis Aberdynas tapo naftos pramonės ir technologinių inovacijų centru, rašo „The New York Times“. Šiaurės jūros naftos telkinių tyrimai leido Škotijai sukaupti brangią patirtį, kuria naudojasi visas pasaulis. Patirtis ir naftos bei dujų ištekliai suteikė Aberdynui unikalias sąlygas.
LB atskleidė pigiausius bankinio mokėjimo būdus
LB atskleidė pigiausius bankinio mokėjimo būdus 2013.07.31 14:40 Pirmąjį šių metų pusmetį vienam iš bankų pabranginus kai kuriuos mokėjimus, kuriems atlikti įmokami grynieji pinigai, ir kredito pervedimus atliekamus banko skyriuje, rinkoje didėjo pastarųjų paslaugų kainų atotrūkis nuo elektroniniu būdu inicijuojamų mokėjimų, – konstatuojama Lietuvos banko parengtoje Mokėjimo paslaugų įkainių apžvalgoje.
Minimos Medininkų tragedijos 22-osios metinės
Minimos Medininkų tragedijos 22-osios metinės (1) 2013.07.31 08:16 Trečiadienį Lietuvoje vyks Medininkų tragedijos 22-ųjų metinių minėjimo renginiai. Septynių pareigūnų žūčiai pagerbti skirti renginiai prasidės šv. mišiomis Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Vėliau vyks minėjimas prie Medininkų memorialo bei žuvusiųjų pagerbimas Antakalnio kapinėse.
Šiaurės Korėja įsileido užsienio žiniasklaidą ir parodė pompastišką karinį paradą
Šiaurės Korėja įsileido užsienio žiniasklaidą ir parodė pompastišką karinį paradą (3) 2013.07.29 21:08 Pchenjane vyko karinis paradas pažymėti 60-asias Korėjos karo baigties metines. Renginyje, į kurį buvo pakviesta ir užsienio žurnalistų delegacija, vyko karinės technikos paradas, koncertais, šokiai ir kalbos, kurie turėjo garsinti Šiaurės Korėjos „saulę“ ir šviesų rytojų. Visam paradui vadovavo KLDR vadas Kim Jong Unas.
Lietuva pasiskolino 60 mln. litų
Lietuva pasiskolino 60 mln. litų 2013.07.29 13:27 Pirmadienį Lietuvos vyriausybė sėkmingai išplatino vertybinių popierių emisiją ir „NASDAQ OMX Vilnius“ biržoje pasiskolino 60 mln. litų. Išplatintų vyriausybės vertybinių popierių vidutinės metinės palūkanos siekia 0,34 proc. Lyginant su gegužę vykusia emisija skolinimasis šalies vyriausybei atpigo 0,066 proc. punkto. Pavasario pabaigoje vyriausybė pasiskolino 110 mln. litų.
Rusijos prezidentas V. Putinas gyrė ryšius su Ukraina
Rusijos prezidentas V. Putinas gyrė ryšius su Ukraina 2013.07.27 22:21 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pabrėžė savo šalies ir Ukrainos bendrą istoriją, dalyvaudamas politinį atspalvį turinčiame Rusios krikšto metinių minėjime per vizitą, atspindintį politines virvės traukimo varžybas, Kijevui siekiant integruotis į Europos Sąjungą (ES). Atvykęs su dviejų dienų vizitu į Ukrainą, kur minimos krikščionybės įvedimo Kijevo Rusioje 1025-osios metinės, V.Putinas sakė, kad abi kaimynės, kuriose ortodoksai sudaro didelę gyventojų dalį, turi išspręsti "daug...
Judėjimo "Femen" lyderė užpulta per Rusijos prezidento Putino vizitą Ukrainoje
Judėjimo "Femen" lyderė užpulta per Rusijos prezidento Putino vizitą Ukrainoje (1) 2013.07.27 17:04 Feminisčių judėjimo "Femen", garsėjančio krūtis apnuoginusių aktyvisčių protestais, lyderė buvo užpulta šeštadienį, prieš Rusijos prezidento Vladimiro Putino atvykimą į Ukrainą, pranešė ši organizacija, kaltindama šalies specialiąsias tarnybas. Pagal "Femen"versiją "vienas iš saugumiečių, priskirtų stebėti Aną, užpuolė ją išeinančią iš buto apie 9 val. ryto, kai Ana, kaip įprasta, išveda laukan savo šunį.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!