Metinės

Vilniaus knygų mugėje – „Facebook“ vadovės knyga
Vilniaus knygų mugėje – „Facebook“ vadovės knyga 2014.02.19 09:08 Vasario 20–23 d. vyksiančios Vilniaus knygų mugės metu leidykla „Baltos lankos“ Lietuvos skaitytojams pristatys vienos įtakingiausių pasaulio moterų − „Facebook“ vykdomosios direktorės Sheryl Sandberg knygą „Būkime prieky. Moterys, darbas ir siekis vadovauti“. 2012 m. Sh. Sandberg pateko į žurnalo „Time“ renkamą įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką, jos turtas vertinamas maždaug 1 mlrd. JAV dolerių, metinės pajamos be turimų akcijų grąžos siekia apie 0,6 mln. JAV dolerių.
Literatūros klasikus įamžins nepaprasti susitikimai
Literatūros klasikus įamžins nepaprasti susitikimai 2014.02.19 09:04 Ketvirtadienį LITEXPO parodų rūmuose prasidedančioje Vilniaus knygų mugėje bus ne tik pristatomos naujausios šiuolaikinių rašytojų knygos, bet ir prisimenami literatūros klasikai. Tai padaryti padės ir susitikimai su įdomiais svečiais, išskirtiniai renginiai, ir informacinėmis technologijomis sukurtos originalios parodos.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iškeltas tikslas pasaulio čempionate – stipriausiųjų penketas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iškeltas tikslas pasaulio čempionate – stipriausiųjų penketas 2014.02.18 14:14 Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu buvo pristatytas ir patvirtintas LKF 2014 m. biudžetas, aptartos Lietuvos krepšinio aktualijos. „Vykdomojo komiteto nariams pristatėme maksimaliai realų šių metų federacijos biudžetą, į kurį pirmąsyk įtraukėme ir paslaugomis bei prekėmis gaunamą paramą. Biudžetas šiandien yra subalansuotas“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.
Atviras serijinės žudikės prisipažinimas: nužudžiusi 22-ąjį nustojau skaičiuoti
Atviras serijinės žudikės prisipažinimas: nužudžiusi 22-ąjį nustojau skaičiuoti 2014.02.17 13:04 19-metė Miranda Barbour iš Pensilvanijos prisipažino nužudžiusi mažiausiai 22 žmones, rašo independent.co.uk. Tai buvo jos atliekamų satanistinių apeigų dalis. Pensilvanijos laikraščiui Miranda prisipažino, kad nustojo skaičiuoti savo aukas nužudžiusi 22-ąją. Mergina pridūrė, kad dabar jaučiasi „švari“, nes prisipažino apie savo veiksmus. Prokurorai siekia nubausti Mirandą ir jos 22-ejų sutuoktinį Elytte Barbour mirties bausme už 42-ejų Trojaus LaFerraros nužudymą.
Šiaulių banko grupės pelnas išaugo, banko – sumažėjo
Šiaulių banko grupės pelnas išaugo, banko – sumažėjo 2014.02.17 10:36  2013 metais išaugusi Šiaulių banko grupė uždirbo 18,4 mln. litų neaudituoto grynojo pelno arba 41 proc. daugiau nei 2012 metais, kuomet uždirbta 13,0 mln. litų. Šiaulių banko 2013 metų neaudituotas grynasis pelnas sudarė 10,7 mln. litų – 28 proc. mažiau nei 2012 m., kuomet pelnas siekė 14,9 mln. litų. Grupės metinės grynosios palūkanų pajamos, palyginti su 2012 metais, išaugo 44 proc. ir sudarė beveik 83 mln. litų.
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos naujienos Knygų mugėje
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos naujienos Knygų mugėje 2014.02.17 10:23 Jau šį ketvirtadienį prasidėsianti Vilniaus knygų mugė savo tema paskelbė kultines, laiko patikrintas knygas. Tradiciškai mugėje dalyvaujanti Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, kasmet savo akcentus mugėje besistengianti sudėlioti pagal pasiūlytą temą, ir šiemet į ją įsiklausys – siūlys ne tik naujas, specialiai mugėje pasirodysiančias knygas ir gausią renginių programą, bet kvies pasižvalgyti ir įsigyti dešimties ar net daugiau metų sulaukusių knygų, taip pat pakartotinai perleistų knygų.
Libija švenčia trečiąsias M. Gaddafi nuvertimo metines
Libija švenčia trečiąsias M. Gaddafi nuvertimo metines 2014.02.17 09:04  Libijoje šiandien bus švenčiamos trečiosios diktatoriaus Mummaro Gaddafi nuvertimo metinės, tačiau šalyje kol kas dar vyrauja chaosas. Daugiau kaip 40 metų Libiją valdžius karalių šalyje nuvertusiam pulkininkui, vėliau tapusiam ekscentrišku, bet kraugerišku diktatoriumi, Libijos gyventojai beveik neturi jokios savarankiškos savivaldos ar demokratinių sprendimų patirties.
Dubline surengtas bėgimas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai pažymėti
Dubline surengtas bėgimas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai pažymėti 2014.02.16 23:13 Airijos lietuvių bėgikų klubas kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Dubline Vasario 16 d. surengė bėgimą, skirtą pažymėti 96-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Vasario 16-osios bėgimo, kuriame pasipuošę lietuviška atributika gausiai dalyvavo Airijos lietuviai, trasa driekėsi Dublino miesto gatvėmis ir vaizdingu maršrutu šalia jūros. Tai nebuvo varžybos dėl geriausio rezultato ar siekio nugalėti varžovą.
Vasario 16-oji – valstybingumo užtaisas, iššovęs Kovo 11-ąją
Vasario 16-oji – valstybingumo užtaisas, iššovęs Kovo 11-ąją (6) 2014.02.16 13:00 Šiemet vasario 16-ąją minime jau 94-ąsias Valstybės atkūrimo metines. Ką ji mums reiškė tuomet ir dabar? Kaip laikui bėgant pasikeitėme mes ir mūsų vertinimai? Apie tai kalbamės su istoriku, Vilniaus universiteto docentu, istorijos daktaru Algirdu Jakubčioniu. A. Jakubčionis: Vasario 16-oji yra ta diena, kai visa Lietuva turi švęsti, džiaugtis, kad mes turime tokią šventę.
„Amerikos balso“ archyvai. S. Kairys: siekiui atkurti nepriklausomybę ypač priešinosi Vokietijos reichas
„Amerikos balso“ archyvai. S. Kairys: siekiui atkurti nepriklausomybę ypač priešinosi Vokietijos reichas 2014.02.16 12:14  LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Prieš paskelbdama Nepriklausomybės Aktą, 1918 m. pradžioje Tautos Taryba išgyveno ypač sunkų laikotarpį, nes reikėjo pasipriešinti Vokietijos reikalavimams, „Amerikos balso“ radijui, minint Vasario 16-osios 40-ąsias metines, pasakojo signataras Steponas Kairys. „Konvencijoms taryboje priešinosi keturi asmenys. Tai – jau miręs Jonas Vileišis, taip pat miręs Stasys Narutavičius, Mykolas Biržiška ir Steponas Kairys“, – sakė jis.
Vienišiaus gyvenimo minusai, apie kuriuos niekada nesusimąstėte
Vienišiaus gyvenimo minusai, apie kuriuos niekada nesusimąstėte 2014.02.15 18:27 Manote, kad vienišiaus gyvenimas turi krūvą privalumų? Na, galbūt. Pavyzdžiui, galite sutaupyti pinigų Valentino dienos dovanai. Tačiau gyvenimas be partnerio neabejotinai turi ir labai daug minusų. Jūsų dėmesiui – keletas labiausiai neįtikėtinų vienišiaus minusų. Rimtų pažinčių svetainės DarniPora.lt atlikta apklausa parodė, kad net 78% apklausoje dalyvavusių moterų ir 69% vyrų mano, kad vienišiaus gyvenimas turi daugiau minusų nei pliusų.
Kičas gresia ir kai kurioms Vilniaus vietoms
Kičas gresia ir kai kurioms Vilniaus vietoms 2014.02.15 18:13 Violeta Melnikienė, LRT Klasikos laida „Kasdienybė kultūra“, LRT.lt Kičas graužia tikrąsias vertybes ir įsiskverbia į jų vietą įvairiose srityse, net socialiniame gyvenime ar žmonių santykiuose. Taip teigia į kičo reiškinį besigilinantis muzikologas Edmundas Gedgaudas. Anot jo, gyvename apsupti kičo: jo kupini kirpykliniai žurnalai, damų, sumaišiusių vakarą su rytu, išvaizda, pensininkų eilėraščiai ar išdailinti muzikos įrašai, publikos aplodismentai, net mūsų kalba.
Talibanas pranašauja JAV kariams tokią pat baigtį Afganistane kaip ir sovietiniams
Talibanas pranašauja JAV kariams tokią pat baigtį Afganistane kaip ir sovietiniams 2014.02.15 16:57  Talibanas šeštadienį paragino afganus išvaryti Jungtinių Valstijų karius iš Afganistano, kaip modžahedai prieš 25 metu privertė pasitraukti Sovietų Sąjungos pajėgas. Savo pranešime, paskelbtame minint sovietų karių galutinio išvedimo iš Afganistano 25-ąsias metines, kurios afganams yra nacionalinė šventė, Talibanas pasistengė susieti šiuo metu vykdomą šalyje dislokuotų JAV ir NATO pajėgų mažinimą su dešimtmetį trukusia sovietine okupacija.
 Červenės miškas ošia apie Lietuvos laisvės kovas
Červenės miškas ošia apie Lietuvos laisvės kovas (3) 2014.02.15 16:23 1918 m. vasario 16 d. atsikūrusi jauna Lietuvos valstybė patyrė daug sunkumų nepriklausomybės įtvirtinimo kelyje. O 1941 m. prasidėjęs Vokietijos ir Sovietų Sąjungos karas mūsų valstybę, jau okupuotą sovietų, įtraukė į pražūtingą kovų sūkurį ir jau pirmosiomis dienomis pareikalavo ištikimiausių, sąmoningiausių jos piliečių aukų. Siekė nuslėpti nusikaltimus Vokiečių kariuomenei įžengus į Lietuvos teritoriją, sovietiniai okupantai siekė nuslėpti mūsų žemėje įvykdytus savo nusikaltimus.
Lietuvai - JAV ir Prancūzijos sveikinimai
Lietuvai - JAV ir Prancūzijos sveikinimai 2014.02.15 08:39  Vasario 16-osios Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos žmones pasveikino Prancūzijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vadovai. Prezidentūra pranešė, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė gavo Prancūzijos Prezidento Francoise Hollande (Francua Holando) sveikinimo laišką, o JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) sveikinimus perdavė valstybės sekretorius John Kerry (Džonas Keris). "Valstybinės šventės proga siunčiu jums ir visiems Lietuvos žmonėms mano nuoširdžiausius sveikinimus...
 Šeštadienį Vilniuje vėl išrieda AutoMaidanas
Šeštadienį Vilniuje vėl išrieda AutoMaidanas 2014.02.14 13:25 Šeštadienį, Vasario 16-osios išvakarėse, Vilniuje dėmesio Ukrainai bus kaip niekada daug. Šį kartą protestuojančių ukrainiečių kovai prijaučiančius žmones konsoliduoja jungtinės pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ ir Užupio bendruomenės, veikiančios Užupio Respublikos idėjų pagrindu, pajėgos.
 Premjeras susitiko su pirmo vizito į Lietuvą atvykusia Latvijos Vyriausybės vadove
Premjeras susitiko su pirmo vizito į Lietuvą atvykusia Latvijos Vyriausybės vadove 2014.02.14 09:46 Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su pirmojo vizito į Lietuvą atvykusia Latvijos Vyriausybės vadove Laimdota Straujuma. Susitikimo metu premjerai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, energetikos ir transporto klausimus, kalbėjosi apie euro įvedimą. „Pasinaudodamas proga norėčiau dar kartą pasveikinti Latviją įsivedus eurą. Esu tikras, kad Latvijos narystė euro zonoje padrąsins kitas šalis, ir ypač Lietuvą.
Sostinės troleibusas papuoštas tautiniais raštais
Sostinės troleibusas papuoštas tautiniais raštais 2014.02.13 15:24 Jau šių metų liepos mėnesį daina užliesianti Lietuvą jubiliejinė Dainų šventė nuspalvins Vilniaus miestą tautinio rašto motyvais. Pirmąja kregžde tapo vasario pradžioje į sostinės gatves išriedėjęs troleibusas, papuoštas Dainų šventės simboliu gyvybės medžiu ir suvalkietiškais bei žemaitiškais raštais. Iki šventės beliekant vos keletui mėnesių, jos organizatoriai pasiryžę pateikti dar daugiau spalvingų staigmenų.
B. Obama atidavė duoklę Prancūzijai už palaikymą konflikto su Sirija metu
B. Obama atidavė duoklę Prancūzijai už palaikymą konflikto su Sirija metu 2014.02.12 10:29 JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį sakė, kad Prancūzija ir Didžioji Britanija, kurios pavydžiai varžosi dėl JAV meilės, yra tarsi jo mylimos dukterys Malia (Malija) ir Sasha (Saša), kurių nė vienos jis negali išskirti. B.Obama meistriškai išlaviravo per anglų ir prancūzų minų lauką, kai vienas prancūzų reporteris jo paklausė, ar geriausia Amerikos draugė dabar yra ne Britanija, o jos seniausia sąjungininkė.
Rusijoje kuriama „saugi“ istorija – be teisės abejoti
Rusijoje kuriama „saugi“ istorija – be teisės abejoti 2014.02.11 21:00 Istorija nėra tikslusis mokslas, dėl kurio faktų ir tiesų negali kilti vis naujų diskusijų. Turbūt nerasime šalies, kurioje istorikai ir net paprasti visuomenės nariai kartkartėmis nesusiginčytų, kaip vertinti atskirus istorinius įvykius. Nes interpretacija – neišvengiamas šio mokslo palydovas. Visai kitas klausimas – vienintelės teisingos interpretacijos monopolis.
„Google“ duomenų centrai per ketvirtį elektros suvartojo už 2,25 mlrd.
„Google“ duomenų centrai per ketvirtį elektros suvartojo už 2,25 mlrd. 2014.02.11 17:00 Pirmą kartą per paskutiniuosius dvejus metus kompanijai „Google“ pavyko sumažinti savo duomenų centrų išlaidas tuo pačiu metu padidinus jų skaičiavimų galingumą ir apdorojamų duomenų kiekį. Kaip žinome, duomenų centrai suvartoja megavatus energijos. Jiems statomos atskiros elektrinės, kuriamos sudėtingos autonominio maitinimo sistemos. Mokesčiai už elektros energiją yra tik dalis duomenų centrų išlaidų.
 „Google” per ketvirtį elektros suvartojo už 2,25 mlrd. JAV dolerių
„Google” per ketvirtį elektros suvartojo už 2,25 mlrd. JAV dolerių 2014.02.11 16:45 Pirmą kartą per paskutiniu dvejus metus kompanijai Google pavyko sumažinti savo duomenų centrų išlaidas, tuo pačiu metu padidinus jų skaičiavimų galingumą ir apdorojamų duomenų kiekį. Kaip žinia, duomenų centrai suvartoja megavatus energijos. Jiems statomos atskiros elektrinės, kuriamos sudėtingos autonominio maitinimo sistemos. Mokesčiai už elektros energiją yra tik dalis duomenų centrų išlaidų.
G. Skudžinsko kūriniai  – tarptautiniame meno festivalyje Vokietijoje
G. Skudžinsko kūriniai – tarptautiniame meno festivalyje Vokietijoje 2014.02.11 14:36 Lietuvis menininkas Gytis Skudžinskas kartu su kolegomis iš kitų šalių dalyvauja tarptautiniame meno festivalyje „Prieglobstis – apie rojaus ilgesį“ („Refuge – Of The Longing For Paradise“) Arenshope (Vokietija). Renginio organizatorius, ilgametis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) partneris – Arenshopo menininkų namai „Lukas“, atidaryti festivalio pakvietė iš viso šešis čia anksčiau rezidavusius kūrėjus.
Naujai Vilniaus knygų mugėje skambėsiantys K. Donelaičio „Metai“ suvienys šimtus Lietuvos žmonių
Naujai Vilniaus knygų mugėje skambėsiantys K. Donelaičio „Metai“ suvienys šimtus Lietuvos žmonių 2014.02.10 10:57 15-ąjį kartą knygos bičiulius subursianti Vilniaus knygų mugė kalbės apie klasikinę literatūrą, laiko patikrintas knygas. Šventiniais renginiais bus minimos grožinės lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinės. Renginiuose susijungs šiuolaikinis menas, gyvas ir spausdintas žodis, muzika, teatras ir kinas.
Visuomenininkai ir tautinės partijos nusprendė nuo šiol veikti kartu
Visuomenininkai ir tautinės partijos nusprendė nuo šiol veikti kartu (23) 2014.02.09 18:21 Vasario 9 d. Vilniuje, Lietuvos medicinos bibliotekos salė Kaštonų gatvėje buvo sausakimša-beveik 300 žmonių susirinko į grupės Lietuvos valstybės piliečių surengtą konferenciją „Už valstybę – be melo“. Vasario 9-oji diena konferencijai parinkta neatsitiktinai, būtent šią dieną minimos 1991 metais įvykusio Lietuvos piliečių plebiscitо 23-iosios metinės.
Apklausa: katalikai remia Pranciškų, bet neretai nepritaria Bažnyčios mokymui
Apklausa: katalikai remia Pranciškų, bet neretai nepritaria Bažnyčios mokymui 2014.02.09 16:35 Katalikai mano, kad popiežius Pranciškus gerai darbuojasi, bet nemaža jų dalis nesutinka su Bažnyčios doktrina emocingai vertinamais klausimais, rodo pasaulinė apklausa, kurios rezultatai paskelbti sekmadienį. JAV įsikūrusios ir ispanų kalba transliuojamos televizijos „Univision“ užsakymu 12-oje valstybių atlikta katalikų apklausa parodė, kad tie, kas labiausiai remia Bažnyčios mokymą, yra 55 metų ar vyresni susituokę vyrai ir moterys, dažnai dalyvaujantys mišiose ir gyvenantys kaimo vietovėse.
D. Cameronas ragina škotus balsuoti prieš nepriklausomybę
D. Cameronas ragina škotus balsuoti prieš nepriklausomybę 2014.02.07 18:28 Algirdas Acus, LTR televizijos naujienųtarnyba, LRT.lt  Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas kreipėsi į tautą, ragindamas įtikinti Jungtinės Karalystės sudėtyje esančią Škotiją referendume dėl nepriklausomybės rudenį balsuoti prieš pasitraukimą. „Turime septynis mėnesius išsaugoti šią unikalią šalį“, – kalbą pradeda D. Cameronas. Škotijos parlamentas referendumą suplanavo rugsėjo aštuonioliktąją, kai šalis minės 700 Bannockburn mūšio metines, kuriame škotai sumušė anglus.
Startuolis: „žalias“ studentas, svajojantis apie milijoną?
Startuolis: „žalias“ studentas, svajojantis apie milijoną? 2014.02.05 13:55 Vyrauja nuomonė, jog startuolius kuria tik jauni ir patirties neturintys studentai. Tačiau vidutinis startuolių steigėjų amžius siekia beveik 30 metų. Tai parodė pirmą kartą VšĮ „Versli Lietuva“ atlikta „Startup Lithuania“ 2013 apžvalga, sugriovusi ne vieną apie startuolius iki šiol sklandžiusį mitą. Pasak VšĮ „Versli Lietuva“ generalinio direktoriaus Manto Nociaus, nors apie startuolius Lietuvoje aktyviai kalbama jau keletą metų, tačiau objektyvaus jų paveikslo iki šiol nebuvo matyti.
Kaip įtikti kiekvienam Zodiako ženklui
Kaip įtikti kiekvienam Zodiako ženklui (1) 2014.02.04 07:54 Susitaikyti po menko ginčo ar didelio pykčio gali būti vienodai sunku. Nebent žinosite mylimojo Zodiako ženklą ir kaip prie jo lengviausiai prieiti, kai norėsis sudaryti taikos sutartį. Avinas Jei siekiate susitaikyti su šio ženklo atstovu, reikia eiti tiesiai prie reikalo. Paprašykite atleidimo, pripažinkite, kad pasielgėte neteisingai, net jei taip ir nemanote. Pažadėkite, kad daugiau tos pačios klaidos nekartosite. Pažado laikykitės.
Poetui V.Braziūnui įteikta B.Brazdžionio premija
Poetui V.Braziūnui įteikta B.Brazdžionio premija 2014.02.03 20:43 Pirmadienį už eilėraščių knygą „Fontes amoris“ Bernardo Brazdžionio premija apdovanotas poetas Vladas Braziūnas, pranešė Kauno miesto savivaldybė. „Dėkoju kauniečiams, įvertinusiems mano kūrybą. Su B.Brazdžioniu mane sieja Šiaurės Lietuvos kraštas. Mano plačioje giminėje yra ir Brazdžionių, galbūt mes net tolimi giminės. Malonu, kad jūs įsteigėte B. Brazdžionio premiją - tuo pagerbėte tautos dvasią“, - savivaldybės pranešime cituojamas V.Braziūnas.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!