Metinės

Planšečių pigimas pradeda lėtėti
Planšečių pigimas pradeda lėtėti 2014.03.10 13:34 Planšetinių kompiuterių rinka nebeaugs tokiais veržliais tempais kaip iki šiol, o jų pigimo dinamika ims lėtėti, prognozuoja rinkos tyrimų bendrovės IDC analitikai. Jie prognozuoja, kad 2014 m. pasaulinės planšetinių kompiuterių, įskaitant hibridinius modelius, galinčius tapti nešiojamaisiais kompiuteriais, tiekimo apimtys pasieks 260,9 mln. vienetų. Tai 19,4 proc. mažiau, nei praėjusiais metais. 2013 m. planšečių metinės tiekimo apimtys buvo išaugusios 51,6 proc.
Atsakomybė už Lietuvą – kiekvieno piliečio pareiga
Atsakomybė už Lietuvą – kiekvieno piliečio pareiga (15) 2014.03.10 11:42 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kudirkos Naumiestyje (Šakių r.), kur bendravo su V. Kudirkos gimnazijos mokiniais ir mokytojais, dvyliktokams pravedė pilietiškumo pamoką. Vėliau su miestelio žmonėmis šalies vadovė paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Prezidentė Kudirkos Naumiestyje apsilankė gavusi V. Kudirkos gimnazijos šeštokų laišką.
Lietuvos valstybės istorija – ant Vilniaus kalvų
Lietuvos valstybės istorija – ant Vilniaus kalvų (3) 2014.03.09 20:15 kovo 11-ąją minėsime nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tačiau mūsų šalies istorija – tai ne tik Sąjūdis ir 1990-ieji, ne tik 1918-ieji ir Vasario 16-oji, bet ir Trakai, Kernavė ir net XIII-XIV a. dabartinio Kalnų parko teritorijoje gyvavęs Kreivasis miestas.
Kiek Rusijai dabar vertas Krymas?
Kiek Rusijai dabar vertas Krymas? 2014.03.09 17:30 (papildyta 17.54) Maskva yra pasirengusi suteikti 1 mlrd. dolerių pagalbą Krymui, kuris imasi žingsnių atsiskirti nuo Ukrainos, sekmadienį pranešė įtakingas rusų parlamentaras. „Rusijos vyriausybė jau rezervavo daug pinigų, tai maždaug 40 mlrd. rublių, kad paremtų Krymo pramoninės ir ekonominės infrastruktūros plėtrą“, - regiono sostinėje Simferopolyje žurnalistams sakė Pavelas Dorochinas, Rusijos Valstybės Dūmos Pramonės komiteto pirmininko pavaduotojas.
V. Putinas žada parodyti „baltą vėliavą“?
V. Putinas žada parodyti „baltą vėliavą“? (29) 2014.03.09 07:03 (papildyta 17.20) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį per pokalbį telefonu su Britanijos premjeru Davidu Cameronu (Deividu Kameronu) pareiškė norįs rasti Ukrainos krizės „diplomatinį sprendimą“. Douning Stritas taip pat nurodė, jog D.Cameronas paragino Rusijos lyderį „deeskaluoti“ situaciją Ukrainoje ir kad V.Putinas sutiko, kad „stabili Ukraina“ atitinka visų interesus.
H. Chavezo mirties metinės trumpam sustabdė smurtą Venesueloje
H. Chavezo mirties metinės trumpam sustabdė smurtą Venesueloje 2014.03.08 17:12 Karolis Kaupinis, LRT televizijos laida „Pasaulio panorama“, LRT.lt Atokvėpis nuo mėnesį trukusių kruvinų susirėmimų tarp policijos ir protestuotojų Karakase, nusinešusių bent 20 aukų, buvo velionio Hugo Chavezo metinės, tačiau jo sūnumi besivadinantis Nicolas Maduro gedulingą nuotaiką išnaudojo karingam demaršui prieš Panamą, su kuria N. Maduro paskelbė nutraukiantis diplomatinius ir įšaldantis ekonominius santykius.
Popiežius Pranciškus: nesu aš supermenas
Popiežius Pranciškus: nesu aš supermenas 2014.03.05 19:42  Nors popiežius Pranciškus gali sujaudinti minias ir turi ištikimų pasekėjų visame pasaulyje, tačiau pontifikas tvirtina, kad tikrai nėra „supermenas“. „Man nepatinka ... popiežiaus Pranciškaus mitologizavimas“, – sakė jis interviu, kurį paskelbė Italijos dienraštis „Corriere della Sera“, minintis pirmąsias jo pontifikato metines. „Popiežiaus vaizdavimas kaip tam tikro supermeno, superžvaigždės, atrodo įžeidžiantis, – sakė jis.
Ūkininkų turtas gali prasmegti skradžiai žemę
Ūkininkų turtas gali prasmegti skradžiai žemę (1) 2014.03.05 09:14 Vida Tavorienė Geologai prognozuoja, kad pavasarį Biržų ir Pasvalio krašte gali aktyviau judėti žemė ir atsirasti daugiau įgriuvų. Taigi ūkininkai turės būti apdairesni, kad su moderniais traktoriais ir padargais nenugarmėtų į staiga atsivėrusias duobes. Mokslininkai perspėja, kad dėl klimato kaitos karstiniai procesai intensyvėja, todėl čia dirbantys žemdirbiai patiria daugiau vargo ir nepatogumų. Jie prašo, kad už ūkininkavimą sudėtingomis sąlygomis būtų numatytos atskiros subsidijos.
Smegduobių krašte daugėja pavojų
Smegduobių krašte daugėja pavojų 2014.03.04 23:27 Vida Tavorienė Geologai prognozuoja, kad pavasarį Biržų ir Pasvalio krašte gali aktyviau judėti žemė ir atsirasti daugiau įgriuvų. Taigi ūkininkai turės būti apdairesni, kad su moderniais traktoriais ir padargais nenugarmėtų į staiga atsivėrusias duobes.   Mokslininkai perspėja, kad dėl klimato kaitos karstiniai procesai intensyvėja, todėl čia dirbantys žemdirbiai patiria daugiau vargo ir nepatogumų. Jie prašo, kad už ūkininkavimą sudėtingomis sąlygomis būtų numatytos atskiros subsidijos.
Pirmuoju „Lelijos garbės ženklu“ apdovanotas R. Adomaitis
Pirmuoju „Lelijos garbės ženklu“ apdovanotas R. Adomaitis 2014.03.04 10:49 Minint šv. Kazimiero dieną, Lietuvoje pirmą kartą įteiktas „Lelijos garbės ženklas“. Pirmuoju šios garbingos, Šv. Kazimiero ordino inicijuotos, nominacijos laimėtoju kovo 2-ąją paskelbtas Šiaulių miesto šviesuolis, dirigentas, muzikas, pasaulinių konkursų laureato – Šiaulių miesto moksleivių namų berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis.
 „JUREX“: Lietuvoje per vienerius metus bankrutavo 141 fizinis asmuo
„JUREX“: Lietuvoje per vienerius metus bankrutavo 141 fizinis asmuo 2014.03.03 10:06 2013 m. kovo 1 d. Lietuvoje įsigaliojus Fizinių asmenų bankroto įstatymui per vienerius metus bankrutavo 141 fizinis asmuo, 56 proc. sudarė vyrai. Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos duomenys rodo, kad daugiausiai bankrutuojama Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje.
Graži istorija apie neblėstančią meilę
Graži istorija apie neblėstančią meilę 2014.03.02 07:41 Džiugu, kad pasaulyje laimingai gyvena daugybė porų, kurios gali išsklaidyti kvailą mitą, jog meilė trunka tik tris metus... Kviečiame skaityti nuostabią istoriją apie amžiną meilę. Užėjusi į kavinę pamačiau senuką, kuris valgė vienas, o priešais buvo pasistatęs nuotrauką. Priėjusi arčiau pamačiau, kad nuotraukoje šypsosi graži, jauna moteris. Nusprendžiau pakalbinti vyriškį ir galbūt su juo papietauti. Žinoma, supratau, kad nuotraukoje žmona, kuri, matyt, jau mirusi.
G. Bündchen pasidalijo intymia fotografija
G. Bündchen pasidalijo intymia fotografija 2014.02.27 16:40 „Instagram“ paskyroje modelis Gisele Bündchen pasidalijo savo vestuvių fotografija. 33 metų gražuolė prieš penkerius metus ištekėjo už „Naujosios Anglijos patriotų“ komandos gynėjo Tomo Brady. Minėdama penktąsias vestuvių metines, modelis pasidalijo privačios vestuvių ceremonijos akimirka. „Laimingų metinių, mano meile. Aš tave myliu!“ – šalia nuotraukos rašė Gisele.
A.Kwasniewskis: kai kurios problemos dėl Lietuvos ir Lenkijos santykių yra dirbtinės
A.Kwasniewskis: kai kurios problemos dėl Lietuvos ir Lenkijos santykių yra dirbtinės (1) 2014.02.27 10:13   Abi pusės turi dirbti siekdamos geresnių Lietuvos ir Lenkijos santykių, o kai kurios kylančios problemos yra dirbtinės, sako Vilniuje viešintis buvęs Lenkijos prezidentas Aleksanderis Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis). „Visų pirma, mes turime dirbti abiejose pusėse. Be abejonės, geri Lenkijos ir Lietuvos santykiai yra dviejų vyriausybių, dviejų prezidentų, daugelio nevyriausybinių organizacijų ir taip toliau atsakomybė.
Sveikata Europai – kontrabanda Lietuvai
Sveikata Europai – kontrabanda Lietuvai 2014.02.26 13:21 Giedrė Sankauskaitė, Vilius Petkauskas Briuselio vyrai ir moterys apsisprendė – apipiešus cigarečių pakelius ir panaikinus mėtas tapsime sveikesni. Ne veltui sakoma, kad takas į pragarą grįstas gerais ketinimais.  Neapsigaukite. Nebandome paneigti fakto, kad cigaretė – negailestingas žudikas, atsikratantis aukos šiai vis dar imituojant mėgavimąsi karčiu tabako dūmu.
 Rusijos ekspertai: Lietuva bando iš „Gazprom“ išsireikalauti išskirtinių sąlygų
Rusijos ekspertai: Lietuva bando iš „Gazprom“ išsireikalauti išskirtinių sąlygų 2014.02.25 20:18 Rusijos dujų monopolininko „Gazprom“ Lietuvai pasiūlytos naujos dujų tiekimo sąlygos netenkina oficialiojo Vilniaus, kuris siekia išskirtinių sąlygų, rašo Rusijos portalas gazeta.ru. Pasak jo, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė, jog dujų kainos sumažinimo trejiems metams nepakanka, kad Lietuva atsiimtų iš Stolholmo arbitražo Rusijos dujų gigantui pateiktą ieškinį.
Kurti naują kolekciją žinomas dizaineres įkvėpė lietuvių tautinis kostiumas
Kurti naują kolekciją žinomas dizaineres įkvėpė lietuvių tautinis kostiumas 2014.02.25 09:09 Lietuvių tautinis kostiumas įkvepia kurti madingus drabužius. Tai jau artimiausiu metu pasiryžusios įrodyti žinomos šalies dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė. Jų tandemas dar rudenį pradėjo naują kūrybinį projektą – šiuolaikinių tautinių drabužių kolekciją. Dizainerės jau šią vasarą specialiai 90 metų jubiliejų mininčiai Dainų šventei pristatys penkiolika modelių, skirtų vaikams, jaunimui ir suaugusiems.
38 m. skirtumas meilei netrukdo: jam trūksta 10 dantų, turi pilvuką, bet vis vien yra nuostabus
38 m. skirtumas meilei netrukdo: jam trūksta 10 dantų, turi pilvuką, bet vis vien yra nuostabus (1) 2014.02.24 21:00 Pažvelgę į šią porą tikrai pagalvotumėte, kad tai senelis su savo anūke. Tačiau iš tikrųjų tai vyras ir žmona – 67-erių Joe ir 29-erių Nicola Philpotai, rašo dailymail.co.uk. Kai jie pajuto simpatiją vienas kitam, Nicolai tebuvo tik 16 metų, tad natūralu, kad tarp šeimų įsiplieskė tikras gaisras. Joe gimtajame Chigwello miestelyje net pedofilu buvo vadinamas. Bet pora visada gynė savo neįprastus santykius ir įrodė visiems, kad jų kritika buvo neteisinga.
Tikras kolekcionierius savo kortų neatskleidžia
Tikras kolekcionierius savo kortų neatskleidžia 2014.02.22 15:33  Zita Kelmickaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Kolekcininkai aplinkiniams paprastai vengia pasakoti, ką jie renka, sako antspaudus kolekcionuojantis Vladas Ščeponas. „Pavyzdžiui, per 35 rinkimo metus tik vienas kitas mano draugas žinojo, kad renku antspaudus. Jeigu įvardinsi, kad renki ir rimtai domiesi, vadinamieji dileriai daiktą, kurio ieškai, stengsis parduoti kuo brangiau“, – tikina LRT televizijos laidos „Ryto suktinis“ svečias.
 Gydymo įstaigos ir vaistinės grąžina vis daugiau netinkamai panaudotų PSDF lėšų
Gydymo įstaigos ir vaistinės grąžina vis daugiau netinkamai panaudotų PSDF lėšų 2014.02.21 13:19 Mūsų šalies gydymo priežiūros įstaigos ir vaistinės į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą kasmet grąžina vis daugiau netinkamai panaudotų lėšų. Pernai, lyginant su ankstesniais metais, ši suma išaugo 34 proc. iki 1 mln. 375 tūkst. litų. Šie pinigai buvo skirti apmokėti už gyventojams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir išduotus kompensuojamuosius vaistus, tačiau teritorinėms ligonių kasoms (TLK) atlikus patikrinus, paaiškėjo, kad jie panaudoti netinkamai.
 Europos Parlamentas sklaido tabako dūmus
Europos Parlamentas sklaido tabako dūmus 2014.02.20 19:00 Lietuviai jau seniai pamiršo, koks jausmas gerti pusryčių kavą kavinėje, kai nosį riečia šalia sėdinčio kaimyno pypkės dūmas, arba šokti cigarečių dūmuose paskendusiame klube. Nepaisant draudimo rūkyti viešose vietose, tai vis dar yra skaudi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Europos Parlamentas (EP) pasiryžo kovoti su šiuo žalingu įpročiu. Kitą savaitę – vasario 26-ąją – jis balsuos dėl direktyvos, kuria griežtinama tabako gaminių kontrolė.
Išsilavinusios mamos vaikus linkusios skiepyti rečiau
Išsilavinusios mamos vaikus linkusios skiepyti rečiau 2014.02.20 07:14 Mažyliai iš neturtingiausių lotynų amerikiečių kilmės šeimų daug reguliariau skiepijami ir daug dažniau gauna visus reikalingus skiepus, nei turtingų amerikiečių šeimų vaikai. 11 860 vaikų (nuo 19 iki 35 mėn. amžiaus) tėvai pildė anketas, kuriose buvo paprašyti nurodyti savo išsilavinimą, etninę priklausomybę, metines pajamas bei žymas apie atliktą privalomą mažylio imunizaciją, jam priklausančią iki 18 mėn. 52 proc.
Metus pradėjome su 1 proc. infliacija
Metus pradėjome su 1 proc. infliacija 2014.02.19 11:58 Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota 2014 m. sausio mėn. vidutinė metinė infliacija sudarė 1 procentą, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Išlieka vidutinės metinės infliacijos lygio mažėjimo tendencija. Pagal SVKI apskaičiuota 2014 m. sausio mėn. metinė (2014 m. sausio mėn., palyginti su 2013 m. sausio mėn.
Vilniaus knygų mugėje – „Facebook“ vadovės knyga
Vilniaus knygų mugėje – „Facebook“ vadovės knyga 2014.02.19 09:08 Vasario 20–23 d. vyksiančios Vilniaus knygų mugės metu leidykla „Baltos lankos“ Lietuvos skaitytojams pristatys vienos įtakingiausių pasaulio moterų − „Facebook“ vykdomosios direktorės Sheryl Sandberg knygą „Būkime prieky. Moterys, darbas ir siekis vadovauti“. 2012 m. Sh. Sandberg pateko į žurnalo „Time“ renkamą įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką, jos turtas vertinamas maždaug 1 mlrd. JAV dolerių, metinės pajamos be turimų akcijų grąžos siekia apie 0,6 mln. JAV dolerių.
Literatūros klasikus įamžins nepaprasti susitikimai
Literatūros klasikus įamžins nepaprasti susitikimai 2014.02.19 09:04 Ketvirtadienį LITEXPO parodų rūmuose prasidedančioje Vilniaus knygų mugėje bus ne tik pristatomos naujausios šiuolaikinių rašytojų knygos, bet ir prisimenami literatūros klasikai. Tai padaryti padės ir susitikimai su įdomiais svečiais, išskirtiniai renginiai, ir informacinėmis technologijomis sukurtos originalios parodos.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iškeltas tikslas pasaulio čempionate – stipriausiųjų penketas
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iškeltas tikslas pasaulio čempionate – stipriausiųjų penketas 2014.02.18 14:14 Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu buvo pristatytas ir patvirtintas LKF 2014 m. biudžetas, aptartos Lietuvos krepšinio aktualijos. „Vykdomojo komiteto nariams pristatėme maksimaliai realų šių metų federacijos biudžetą, į kurį pirmąsyk įtraukėme ir paslaugomis bei prekėmis gaunamą paramą. Biudžetas šiandien yra subalansuotas“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.
Atviras serijinės žudikės prisipažinimas: nužudžiusi 22-ąjį nustojau skaičiuoti
Atviras serijinės žudikės prisipažinimas: nužudžiusi 22-ąjį nustojau skaičiuoti 2014.02.17 13:04 19-metė Miranda Barbour iš Pensilvanijos prisipažino nužudžiusi mažiausiai 22 žmones, rašo independent.co.uk. Tai buvo jos atliekamų satanistinių apeigų dalis. Pensilvanijos laikraščiui Miranda prisipažino, kad nustojo skaičiuoti savo aukas nužudžiusi 22-ąją. Mergina pridūrė, kad dabar jaučiasi „švari“, nes prisipažino apie savo veiksmus. Prokurorai siekia nubausti Mirandą ir jos 22-ejų sutuoktinį Elytte Barbour mirties bausme už 42-ejų Trojaus LaFerraros nužudymą.
Šiaulių banko grupės pelnas išaugo, banko – sumažėjo
Šiaulių banko grupės pelnas išaugo, banko – sumažėjo 2014.02.17 10:36  2013 metais išaugusi Šiaulių banko grupė uždirbo 18,4 mln. litų neaudituoto grynojo pelno arba 41 proc. daugiau nei 2012 metais, kuomet uždirbta 13,0 mln. litų. Šiaulių banko 2013 metų neaudituotas grynasis pelnas sudarė 10,7 mln. litų – 28 proc. mažiau nei 2012 m., kuomet pelnas siekė 14,9 mln. litų. Grupės metinės grynosios palūkanų pajamos, palyginti su 2012 metais, išaugo 44 proc. ir sudarė beveik 83 mln. litų.
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos naujienos Knygų mugėje
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos naujienos Knygų mugėje 2014.02.17 10:23 Jau šį ketvirtadienį prasidėsianti Vilniaus knygų mugė savo tema paskelbė kultines, laiko patikrintas knygas. Tradiciškai mugėje dalyvaujanti Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, kasmet savo akcentus mugėje besistengianti sudėlioti pagal pasiūlytą temą, ir šiemet į ją įsiklausys – siūlys ne tik naujas, specialiai mugėje pasirodysiančias knygas ir gausią renginių programą, bet kvies pasižvalgyti ir įsigyti dešimties ar net daugiau metų sulaukusių knygų, taip pat pakartotinai perleistų knygų.
Libija švenčia trečiąsias M. Gaddafi nuvertimo metines
Libija švenčia trečiąsias M. Gaddafi nuvertimo metines 2014.02.17 09:04  Libijoje šiandien bus švenčiamos trečiosios diktatoriaus Mummaro Gaddafi nuvertimo metinės, tačiau šalyje kol kas dar vyrauja chaosas. Daugiau kaip 40 metų Libiją valdžius karalių šalyje nuvertusiam pulkininkui, vėliau tapusiam ekscentrišku, bet kraugerišku diktatoriumi, Libijos gyventojai beveik neturi jokios savarankiškos savivaldos ar demokratinių sprendimų patirties.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!