Metinės

Indiją sukrėtė dar vienas grupinis išžaginimas
Indiją sukrėtė dar vienas grupinis išžaginimas (1) 2013.12.27 13:46 Indijoje, iš kur pastaruoju metu buvo pranešama apie virtinę grupinių išžaginimų ir kitokių lytinių nusikaltimų, per šias Kūčias gauja išžagino 20 metų moterį, penktadienį pranešė žiniasklaida. Pranešimai apie išžaginimą Indijos pietuose pasirodė dvi dienos prieš tai, kai šalis turi minėti pirmąsias Delio autobuse gaujos išžagintos ir žiauriai sužalotos studentės mirties metines.
14 vyrų poelgių, kurių moterys niekada nesupras (II)
14 vyrų poelgių, kurių moterys niekada nesupras (II) (2) 2013.12.27 07:06 Galbūt vyrai tikrai yra iš Marso, o moterys – iš Veneros. Moterys niekada nesupras, kodėl jie dievina sumuštinius ir kaip gali atsiminti visų futbolininkų vardus bei datas, kada ką kuri komanda yra laimėjusi. Tęsiame vyrų poelgių, kurių moterys niekada nesupras, analizę. 7. Kodėl jie negali tiesiai šviesiai pasakyti, jei nori nutraukti santykius? Vyrai parodo veiksmais jei nori nutraukti santykius. Jie nekelia ragelio, atsisako susitikti, pradeda susitikinėti su kitomis moterimis.
 Mao gerbėjai užplūdo jo gimtąjį miestelį nusilenkti Kinijos įkūrėjo auksinei statulai
Mao gerbėjai užplūdo jo gimtąjį miestelį nusilenkti Kinijos įkūrėjo auksinei statulai 2013.12.25 23:15 Tūkstančiai komunistinės Kinijos įkūrėjo Mao Zedongo (Mao Dzeduno) gerbėjų trečiadienį užplūdo jo gimtąjį miestelį nusilenkti velionio lyderio atvaizdams, įskaitant statulą, nulietą iš gryno aukso, ruošiantis minėti jo gimimo 120-ąsias metines. Iš įvairių šalies kampelių atvykę žmonės sprogdino petardas ir dėjo gėles Šaošane, kur ketvirtadienį bus minimos Mao Zedongo gimimo metinės.
Kaupimo matematika: kiek kainuoja pensijos kaupimas
Kaupimo matematika: kiek kainuoja pensijos kaupimas (1) 2013.12.24 18:57 Kaip ir kiekviena paslauga, pensijų kaupimas kainuoja. Už kaupiamų lėšų tvarkymą pensijų kaupimo bendrovė ima mokesčius. Kad dalyviams būtų lengviau juos palyginti, įstatymas leidžia imti tik dviejų rūšių atskaitymus. Įstatymas nustato ir jų maksimalius dydžius. Kaupimo bendrovei neleidžiama atskaityti daugiau kaip 0,65 procento konservatyvaus investavimo pensijų fonde ir ne daugiau kaip 1 procentą kitokiame pensijų fonde dalyvio pensijų sąskaitoje apskaičiuotų lėšų vidutinės metinės vertės.
V. Černiauskas: kaupiama pensija rūpintis reikia kaip ir sveikata – atsakingai ir nuolat
V. Černiauskas: kaupiama pensija rūpintis reikia kaip ir sveikata – atsakingai ir nuolat 2013.12.24 17:56 Ar pasirinkus pensijų fondą ir pasirašius sutartį, galima persigalvoti ir jį pakeisti? Kada verta priimti tokį sprendimą ir kaip jį įgyvendinti? Atsako ekonomistas, Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacijos ir Draudimo brokerių rūmų Garbės teismo narys Vladas Černiauskas. Apsisprendus ir pasirinkus pensijų fondą valdančią bendrovę, šio klausimo pamiršti tikrai nereikėtų.
NASA parodė istorinį Žemės patekėjimą virš Mėnulio
NASA parodė istorinį Žemės patekėjimą virš Mėnulio 2013.12.23 11:59 Minėdama pirmųjų Mėnulio orbitą pasiekusių žmonių – JAV astronautų Franko Bormano, Jameso Lovello ir Williamo Anderso – skrydžio 45 metines, NASA paskelbė įdomų vaizdo įrašą. Jame tiksliai atkartotas per 1963 metų Kūčias amerikiečių astronautų nufotografuotas Žemės patekėjimas virš Mėnulio. Prieš 45 metus ši įspūdinga nuotrauka mirgėjo viso pasaulio spaudoje.
 Kanapių suvartojama mažiau, o pardavėjų vis daugėja
Kanapių suvartojama mažiau, o pardavėjų vis daugėja (4) 2013.12.20 19:21 Nors Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atliktas tyrimas rodo, kad Lietuvoje mažėja narkotikus vartojančiųjų skaičius, tačiau prekiautojų narkotikais policija sučiumpa vis daugiau. Vartojančiųjų mažėja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atlikto tyrimo duomenimis, per pastaruosius metus narkotikų vartojo 2,6 proc. 15–64 metų Lietuvos gyventojų, t. y. beveik pustrečio karto mažiau negu prieš ketverius metus.
Kalėdiškai nusiteikęs V. Putinas: Ukrainai – milijardai, gailestis M. Chodorkovskiui
Kalėdiškai nusiteikęs V. Putinas: Ukrainai – milijardai, gailestis M. Chodorkovskiui (2) 2013.12.19 14:55 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paskelbė, kad planuoja suteikti malonę buvusiam magnatui ir griežtam Kremliaus kritikui Michailui Chodorkovskiui, kuris kali jau daugiau kaip dešimtmetį. V.Putinas po savo metinės spaudos konferencijos maratono atskleidė, kad M.Chodorkovskis pirmą kartą parašė malonės prašymą, kuriame nurodo, kad serga jo motina.
ES nepasigailėjo rūkalių: draus mėtines cigaretes
ES nepasigailėjo rūkalių: draus mėtines cigaretes 2013.12.18 13:27 Europos Sąjungos (ES) pareigūnai patvirtino direktyvą, kuria įtvirtinamas cigarečių ir tabako produktų su skoniu draudimas, nurodoma ant cigarečių pakelių spausdinti didesnius perspėjimus dėl sveikatos rizikos bei imtasi reguliuoti elektroninių cigarečių rinką, rašo reuters.com. „Tabako direktyvos priėmimas yra didelis žingsnis sveikesnės ir labiau klestinčios visuomenės link“, – naujienų agentūrai sakė Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.
Japonijos karinės išlaidos auga
Japonijos karinės išlaidos auga 2013.12.17 17:10 Japonija paskelbė naujas gynybos strategijos gaires, kurios planuoja didinti išlaidas gynybai ir stiprinti karinius dalinius. Apžvalgininkai sako, kad pristatyta strategija pagrindine grėsme laiko Kiniją, su kuria pastaruoju metu paaštrėjo nesutarimai dėl ginčytinų Senkaku salų. Japoniją nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos saugo dešimtys tūkstančių amerikiečių karių, bet į valdžią sugrįžus Shinzo Abe konservatorių vyriausybei, japonai sako norintys daugiau savo dalinių.
Šiaurės Korėjos kariai prisiekė ištikimybę jaunajam šalies lyderiui
Šiaurės Korėjos kariai prisiekė ištikimybę jaunajam šalies lyderiui 2013.12.16 17:43 Tūkstančiai Šiaurės Korėjos karių davė priesaiką saugoti ir paaukoti savo gyvybes už jaunąjį šalies lyderį Kim Jong-Uną ( Kim Čen Uną), minint antrąsias jo tėvo mirties metines pirmadienį, praėjus kelioms dienoms po pribloškiančios jo dėdės egzekucijos. Valstybinė televizija parodė, kaip kariai žygiuoja pro Kumsusano Saulės rūmus, kuriuose guli balzamuoti šalies įkūrėjo Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) ir prieš dvejus metus mirusio dabartinio šalies vadovo tėvo Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) palaikai.
Perrinktoji Čilės prezidentė: nuo kankinimų aukos iki dukart Čilės prezidentės
Perrinktoji Čilės prezidentė: nuo kankinimų aukos iki dukart Čilės prezidentės 2013.12.16 16:51 Michelle Bachelet (Mišel Bašelet) pateko į istorijos knygas 2006-aisiais tapusi pirmąja Čilės prezidente moterimi, o šį sekmadienį perrinkta gavo galimybę įtvirtinti savo, kaip šalį transformuojančios lyderės, palikimą. Ši socialistė, agnostikė ir pediatrė 8-ajame dešimtmetyje valdant Čilės kariniam režimui buvo kankinama, daug metų gyveno užsienyje, grįžo į savo šalį ir dirbo jos vyriausybėje, kai buvo atkurta demokratija.
Pavojaus varpai: narkotikų rinka plečiasi sparčiau nei spėjama reaguoti
Pavojaus varpai: narkotikų rinka plečiasi sparčiau nei spėjama reaguoti (1) 2013.12.16 10:31 Seime pirmadienį vyksta tarptautinė konferencija „Nauja ES kovos su narkotikais strategija. Tikslai ir lūkesčiai“. Ketinama braižyti veiksmų planą, kuris padėtų bent šiek tiek sumažinti gyvenimus sužlugdančių narkotikų vartojimą. Prieš šią konferenciją Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius Zenius Martinkus pasakojo, kad Europoje narkotikų metinė apyvarta siekia iki 70 mlrd. eurų. „Narkotikams išleidžiamos pinigų sumos – milžiniškos.
Pirmą kartą viešai su mylimuoju pasirodžiusi stilistė A. Jablonskytė pademonstravo žaismingą savo pusę
Pirmą kartą viešai su mylimuoju pasirodžiusi stilistė A. Jablonskytė pademonstravo žaismingą savo pusę 2013.12.12 12:28 Animaciniai personažai gali tapti suaugusiojo stiliaus akcentu. Šiemet 85-ąsias metines paminėjusi „Disney“ kompanija, į pasaulį paleidusi Snieguolės, Undinėlės, šuns Pluto personažus priminė apie vis dar bene žinomiausią šios kompanijos įkūrėjo Walto Disneyaus sukurtą herojų Peliuką Mikį.
N. Kazlauskaitė-Kazlaus dovanos išskirtinį koncertą Lietuvai
N. Kazlauskaitė-Kazlaus dovanos išskirtinį koncertą Lietuvai 2013.12.11 11:39 Viena ryškiausių Lietuvos operos dainininkių – sopranas Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus – nuolat kviečiama koncertuoti prestižiniuose Europos teatruose. Tačiau, pasak dainininkės, jai visada yra didžiulė šventė pasirodyti gimtojoje šalyje. Vieną tokių švenčių primadona sukurs klasikinės muzikos gerbėjams jau šį šeštadienį. Gruodžio 14 d., didžiojoje Nacionalinės filharmonijos scenoje, pirmą kartą Lietuvoje nuskambės garsiosios operos „Tristanas ir Izolda“ II veiksmas.
Lapritį vidutinė metinė infliacija sudarė 1,4 proc.
Lapritį vidutinė metinė infliacija sudarė 1,4 proc. 2013.12.10 11:46 Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota 2013 m. lapkričio mėn. vidutinė metinė infliacija sudarė 1,4 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. 2013 m. lapkričio mėn. metinė (2013 m. lapkričio mėn., palyginti su 2012 m. lapkričio mėn.) infliacija sudarė 0,5 procento. Pagal SVKI apskaičiuotas mėnesinis (2013 m. lapkričio mėn., palyginti su spalio mėn.
Pasaulio lyderiai atsisveikins su Mandela
Pasaulio lyderiai atsisveikins su Mandela 2013.12.09 13:17 Buvę ir esami prezidentai, pasaulinio masto veikėjai ir įžymybės pirmadienį vyksta į Pietų Afrikos Respubliką (PAR) pamaldose ir valstybinėse laidotuvėse pareikšti pasaulio pagarbos laisvės simboliui Nelsonui Mandelai. Daugiau kaip 80 tūkst. žmonių antradienį dalyvaus emocingose pamaldose už pirmąjį PAR juodaodį prezidentą FNB stadione Sovete, kur įvyko vienas paskutinių svarbių jo viešų pasirodymų – per 2010 metų pasaulio futbolo čempionato finalą.
Mafiozai savo konkurentus naikina be gailesčio
Mafiozai savo konkurentus naikina be gailesčio (2) 2013.12.08 16:30 Grupė Kalabrijos (Italija) mafijos smogikų sudaužė vieną savo varžovą kastuvu ir dar gyvą sušėrė kiaulėms. Už šią ir kitas žmogžudystes Italijos policija suėmė apie 20 mafiozų, tačiau karas tarp mafijos grupuočių tęsiasi. Sušėrė kiaulėms Kiaulėms buvo sušertas vienas iš „Ndranghetos“ šeimos vadeivų – Frančesko Rakota. Įtariama, kad taip susidorota ir su jo giminaičiu. Frančesko be pėdsakų dingo dar pernai, kovo 13-ąją.
Verslo įmonių darbuotojams žadamos didžiausios premijos po krizės
Verslo įmonių darbuotojams žadamos didžiausios premijos po krizės 2013.12.04 10:38 Per pirmąjį 2013 m. pusmetį šalies įmonės sumokėjo daugiau nei 403 mln. litų pelno mokesčio – rodo Statistikos departamento duomenys. Paskutinįjį 2012 m. ketvirtį įmonės, palyginti su pirmais trimis praeitų metų mėnesiais, sumokėjo 6 kartus daugiau pelno mokesčio. Tikėtini aukštesni pelnai ir šių metų pabaigoje bei augantys bendri ekonomikos rodikliai skatina prognozes, kad šiemet verslo įmonių darbuotojai gaus didžiausias metines premijas po krizės.
Lietuvos bokso rinktinė Čikagos priemiestyje amerikiečius sutriuškino 11:2
Lietuvos bokso rinktinė Čikagos priemiestyje amerikiečius sutriuškino 11:2 2013.12.03 16:47 Dvi praėjusio savaitgalio dienas Lietuvos boksininkai įrodinėjo savo meistriškumą Čikagos priemiesčio ringe. Pasaulio lietuvių sporto centre Lemonte pirmąkart vykusiame Lietuvos bokso rinktinės ir Ilinojaus (JAV) valstijos pajėgiausių boksininkų mače lietuviai karaliavo ringe: iš 13-os per dvi varžybų dienas vykusių dvikovų lietuviai laimėjo net 11 ir amerikiečius nugalėjo itin solidžia persvara - 11:2. Pirmąją pergalę šeštadienio popietę prasidėjusiame bokso mače Lietuvos komandai padovanojo ik...
Lietuvos interneto parduotuvės išbandė amerikietišką „maniją“
Lietuvos interneto parduotuvės išbandė amerikietišką „maniją“ 2013.12.03 15:25 Vakar per lietuviškas interneto parduotuves nuvilnijo kibernetinis pirmadienis. Ši aštuntus metus Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdoma el. išpardavimų diena pirmą kartą įgyvendinta Lietuvoje. Vienos didžiausių mados prekių el. parduotuvės „Stilago“ atstovai sako, kad šią dieną pardavimų apimtys šoktelėjo 63 proc., palyginus su ta pačia praėjusių metų diena. „Norėjome išbandyti, ar amerikietiška tradicija prigis Lietuvoje. Per vieną dieną pasiekti rezultatai buvo pakankamai sėkmingi.
Už uždirbtų iš masažų milijonų – prabangūs būstai be mokesčių Vilniuje
Už uždirbtų iš masažų milijonų – prabangūs būstai be mokesčių Vilniuje (2) 2013.12.02 10:33 Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad vykdydama projektą „Būstas be mokesčių“ išaiškino ne vieną atvejį kai, užsienyje šimtatūkstantines pinigų sumas uždirbantys mūsų šalies piliečiai Lietuvoje pasistato namus ar įsigyja prabangius butus „pamiršę“, kad gautus pinigus reikėjo deklaruoti ir susimokėti mokesčius. Šiuo metu atliekami 30 gyventojų mokestiniai tyrimai.
Minime V. Kudirkos gimimo ir „Tautiškos giesmės“ sukūrimo metines
Minime V. Kudirkos gimimo ir „Tautiškos giesmės“ sukūrimo metines 2013.12.02 09:40 2013 m. gruodžio 6 d., penktadienį, 13 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Vinco Kudirkos muziejuje, Kudirkos Naumiestyje (V. Kudirkos g. 29), vyks Vinco Kudirkos 155-ųjų gimimo ir „Tautiškos giesmės“ sukūrimo 115-ųjų metinių paminėjimas. Meninę programą atliks Vinco Kudirkos gimnazijos moksleiviai. Vincas Kudirka gimė 1858 m. gruodžio 31 d. Paežeriuose, Vilkaviškio apskrityje. V. Kudirkos asmenybė turėjo ypatingą reikšmę XIX a. pabaigoje kilusiam lietuvių tautiniam atgimimui.
A. Juozaitis: mokytojo vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje dar nenužudytas
A. Juozaitis: mokytojo vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje dar nenužudytas 2013.11.29 09:55 2013 m. visas olimpinis pasaulis mini šiuolaikinių olimpinių žaidynių atkūrėjo barono Pjero de Kuberteno 150-ąsias gimimo metines. Ta proga Lietuvos edukologijos universitete lapkričio 20 d. Lietuvos olimpinė akademija organizavo mokslinę konferenciją „Pakilti dvasia tobulame kūne“. Joje dalyvavo ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas, olimpinio bronzos medalio laimėtojas, Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas Arvydas Juozaitis, kuris beveik po dešimties metų ...
Apribojimai pažabojo smulkiųjų kreditų išdavimą
Apribojimai pažabojo smulkiųjų kreditų išdavimą 2013.11.28 16:34 Lietuvos banko duomenimis, III ketvirtį smulkiųjų vartojimo kreditų (iki 1000 litų) šalyje išduota beveik penktadaliu mažiau (19,36 proc. kritimas) – apie 166 tūkstančius. Pozityvi tendencija – antrus metus mažėjanti paskolų metinių palūkanų norma: per šį ketvirtį ji smuktelėjo 2,65 proc. punkto iki 99 proc.
Iš Sibiro pakrančių į atmosferą veržiasi metanas
Iš Sibiro pakrančių į atmosferą veržiasi metanas (3) 2013.11.27 13:55 Bendros Rusijos ir JAV mokslinės ekspedicijos nariai nustatė, kad iš Sibiro arktinio šelfo į atmosferą skiriasi dideli metano dujų kiekiai. Tai iš dalies patvirtina prognozę, kad Arkties jūrinio ledo plotų tirpimas gali staiga padidinti vadinamųjų šiltanmio dujų koncentraciją Žemės atmosferoje. Pasak mokslininkų, metanas klimato šiltėjimo požiūriu yra pačios pavojingiausios šiltnamio dujos, nes jos geriausiai sulaiko šilumą atmosferoje.
Ukrainos žmonių pasirinkimai: geltona žvaigždė mielesnė už raudoną?
Ukrainos žmonių pasirinkimai: geltona žvaigždė mielesnė už raudoną? 2013.11.27 07:05 Yra toks teiginys, kad viskas istorijoje vyksta tarsi spirale – įvykiai po tam tikro laiko pasikartoja. Tik niekas nesitiki, kad jie pasikartos taip greitai. 2004-aisiais Kijevo gatvėse oranžinę revoliuciją surengę ukrainiečiai dabar, nepraėjus nė dešimtmečiui, rengiasi dar vienai. Netinkamas laikas Aukščiausi Ukrainos valdžios „šulai“ pasakyti „ne“ asociacijos sutarties pasirašymui su ES pasirinko netinkamiausią metą.
Besiverčiantiems individualia veikla nebereikės teikti deklaracijos „Sodrai“
Besiverčiantiems individualia veikla nebereikės teikti deklaracijos „Sodrai“ 2013.11.26 10:05  Asmenims, besiverčiantiems individualia veikla, nebereikės teikti metinio pranešimo „Sodrai“ apie jų kas mėnesį gautas pajamas iš tokios veiklos. Prievolė deklaruoti „Sodrai“ metines pajamas, gautas iš individualios veiklos, atsirado 2013 metais po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo, antradienį rašo dienraštis „Verslo žinios“. Iki tol individualia veikla užsiimantys asmenys pajamas už praėjusius metus deklaruodavo tik Mokesčių inspekcijoje.
Vatikane per Tikėjimo metų uždarymą pirmą kartą buvo išstatytos apaštalo Petro relikvijos
Vatikane per Tikėjimo metų uždarymą pirmą kartą buvo išstatytos apaštalo Petro relikvijos 2013.11.24 16:03 Popiežiui Pranciškui sekmadienį vadovaujant Tikėjimo metų užbaigimo ceremonijai, pirmą kartą buvo viešai išstatytos relikvijos, kurios, kaip tikima, priklauso apaštalui ir pirmajam popiežiui šv. Petrui, vienam Katalikų Bažnyčios kūrėjų. Dešimtys tūkstančių maldininkų susirinko pasižiūrėti relikvijų – aštuonių kaulų fragmentų, kurių dydis – nuo 2 iki 3 centimetrų ir kurie buvo eksponuojami ant dramblio kaulo pagrindo bronziniame relikvijoriuje ant pjedestalo šalia altoriaus Šv.Petro aikštėje.
Afganistano misijoje tarnavęs radviliškietis: buvome egzotika kariams iš Salvadoro
Afganistano misijoje tarnavęs radviliškietis: buvome egzotika kariams iš Salvadoro (3) 2013.11.23 20:51 Šiemet Lietuvos kariuomenė mini 95-ąsias atkūrimo metines. Ta proga naujienų portalas Etaplius.lt kalbasi su Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazės viršila Tarptautinio bendradarbiavimo vyriausiuoju specialistu Alvydu Tamošiūnu, septynis mėnesius dalyvavusiu Tarptautinėje operacijoje Afganistano karių apmokymo misijoje Kandahare.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!