butai

Prognozė: butai dar gali atpigti
Prognozė: butai dar gali atpigti (2) 2012.08.21 18:30 Sostinėje šiuo metu statoma maždaug dvigubai daugiau butų, nei gyventojai nuperka. Pasak ekspertų, pasiūlos padidėjimas gali lemti ir kiek mažesnes butų kainas metų pabaigoje, o perkaitimo rinkoje baimintis nederėtų – didžiausiais projektais užsiima patyrusios NT bendrovės. „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovo Sauliaus Vagonio nuomone, pažvelgus į daugiausiai butų statančių bendrovių pavadinimus matyti, kad dominuoja senieji rinkos dalyviai.
Kaip išsinuomoti butą: landūs agentai ir lenktynės su konkurentais
Kaip išsinuomoti butą: landūs agentai ir lenktynės su konkurentais 2012.08.18 13:12 Mitas, kad butų nuomos paklausa paaštrėja rugpjūčio antroje pusėje. Bent jau šiemet norinčių išsinuomoti stogą virš galvos bruzdesys buvo pastebėtas dar liepos mėnesį. Ypač didžiuosiuose miestuose, kur už patrauklią kainą butas gali būti išnuomotos vos po kelių valandų nuo skelbimo pasirodymo internete. Susidūrė su problemomis Išsinuomoti būstą Vilniuje itin sudėtinga.
Savaitgalio knyga: „Siuvėja iš Chair Chanos“
Savaitgalio knyga: „Siuvėja iš Chair Chanos“ 2012.08.18 08:00 Galop Malika pasuko iš pagrindinės gatvės ir pasiekė gydytojo kabinetą pirmame aptriušusio pastato aukšte. Ant tų pačių betoninių grindų ir po vienomis žemomis lubomis čia glaudėsi kelios krautuvės. Virš krautuvių, atskirti dviem ar trim rusvų akmenų eilėmis, buvo įrengti butai su balkonais. Džiaugdamasi, kad pagaliau yra viduje ir gali akimirką atsipūsti, Malika pasisveikino su gydytoju, kuris, išgirdęs durų trinktelėjimą, išėjo iš apžiūros kambario.
„Lietuvos draudimas“: pigi apsauga džiugina tik iki nelaimės
„Lietuvos draudimas“: pigi apsauga džiugina tik iki nelaimės 2012.08.17 10:35 Šiais metais per pirmąjį pusmetį  fizinių asmenų ne gyvybės draudimo rinka augo beveik 3 kartus daugiau (7,9 %) nei 2011 m. pirmąjį pusmetį (vos 2,9%). Draudikai sudarė 3,5 % (beveik 60 tūkst.) daugiau sutarčių nei pernai, daugėja perkančių kelis draudimo produktus. „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis, vertindamas 2012 m. I pusmečio ne gyvybės draudimo rinkos rezultatus, atkreipia dėmesį į tvarų rinkos augimą.
Istorikas M. Soloninas: apie zoologinį antikomunizmą
Istorikas M. Soloninas: apie zoologinį antikomunizmą (10) 2012.08.15 23:41 Tekstas, kurį parašė istorikas Markas Soloninas skirtas Rusijai, bet praktiškai viskas tinka Lietuvai. Pas mus tik mažiau aktuali antikomunistinė retorika, bet visais kitai aspektais "ZAKų" apibūdiname nesunkiai atpažįstame mūsų libertarinius fundamentalistus, kurie visais kanalais skundžiasi, kaip "varguolių išlaikymas" trukdo "turtingiems ir energingiems" vystyti ekonomiką.
Savaitgalio kelionė į Berlyną – pigi nakvynė, transportas ir maisto kainos
Savaitgalio kelionė į Berlyną – pigi nakvynė, transportas ir maisto kainos (2) 2012.08.15 18:39 „Kelionė į Berlyną buvo visiška avantiūra. Nemėgstu autobusų, bet pamačiusi bilietus už 54 litus į abi puses (būna dar pigiau), negalėjau susilaikyti. Ir štai – mūsų kukli ketveriukė jau pakeliui į Berlyną“, – pasakoja kelionių tinklalapio Makalius.
Kinijos drakonas tupia pailsėti
Kinijos drakonas tupia pailsėti 2012.08.09 23:12 Kinijos ekonomikos augimo lėtėjimas, nežadantis nieko gero viso pasaulio ekonomikai, tampa vis ryškiau pastebimas. Statistika rodo, kad Kinijos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2012 m. II ketvirtį augo tik 7,6 proc. Tai mažiausias rodiklis nuo 2009 m., kai siautėjo pasaulinės finansų krizės pirmoji banga. Todėl Tarptautinis valiutos fondas (TVF) sumažino Kinijos BVP augimo prognozę iki 8 proc. Nuo išorės į vidų Ekonomikos ekspertų nuomone, lėtėjimas susijęs su vidaus vartojimu.
Skaičių magija
Skaičių magija 2012.08.04 07:24 Viena didžiausių draudimo kompanijų Europoje tvirtina, kad butų numeracija turi daug bendro su butuose iškylančiomis problemomis. Išanalizavus statistinius duomenis paaiškėjo, kad daugiausia gaisrų ir vagysčių įvyksta patalpose, pažymėtose 33 numeriu. O 76 numeriu pažymėtuose butuose šios nelaimės atsitinka rečiausiai.
Nuomos rinka įkaito
Nuomos rinka įkaito 2012.08.02 20:57 Būsto nuomos rinkoje jau prasidėjo studentų antplūdžio sukeltas pikas – didžiuosiuose miestuose ekonominės klasės butai pabrango iki 20 procentų. Ekspertai pastebi, kad šiemet būsto nuomos kainos pakilo labiau nei įprastai. Tam įtakos turi mažesnis perkamų butų skaičius ir geresnė ekonominė padėtis.
Į biržą atkeliauja prekyba prietarais
Į biržą atkeliauja prekyba prietarais 2012.08.02 08:13 Ar investuotumėte į fondą, kurio valdytojas pasikliauja prietarais? Būtent tokius prekybos principus kuria ir tobulina Shingas Tat Chungas, rašo BBC. Vaikino tėvai S. T. Chungo vardą parinko pasikonsultavę su būrėja, anot kurios, ankstesnis pasirinkimas buvo pernelyg ugningas. Kad ir ką bereikštų šis apibūdinimas. Šiaip ar taip S. T. Chungas nesiskundžia ir juokaudamas primena, kad šiandien jam visai gerai sekasi. 25 metų S. T. Chungas Londone baigė Karališkąjį menų koledžą.
Nenaudojamo turto kariškiai turi su kaupu
Nenaudojamo turto kariškiai turi su kaupu 2012.07.30 17:33 Krašto apsaugos ministerija planuoja šalies savivaldybėms perduoti jai priklausančius, bet nenaudojamus tarnybinius butus. Šiuo metu Krašto apsaugos ministerijai (KAM) priklausančiuose tarnybiniuose butuose gyvena daugiau nei pusšimtis krašto apsaugos sistemoje nebetarnaujančių asmenų. Tai yra beveik ketvirtadalis visų krašto apsaugos sistemos tarnybinių butų gyventojų. Panevėžyje toks pastatas, kuriame įrengti tarnybiniai būstai kariškiams, yra Beržų gatvėje.
Kauno ir Klaipėdos NT rinkos vos juda
Kauno ir Klaipėdos NT rinkos vos juda 2012.07.30 17:03 Preliminariais Registrų centro duomenimis 2012 metų antrąjį ketvirtį Kaune parduota apie 700 butų arba 6 proc. daugiau negu pirmąjį šių metų ketvirtį. Klaipėdoje tuo pačiu laikotarpiu sudaryta apie 500 būsto pardavimo sandorių, t.y. beveik tiek pat, kiek ankstesnį šių metų ketvirtį. Tiesiogiai iš nekilnojamojo turto vystytojų Klaipėdoje per antrąjį 2012 metų ketvirtį nupirkta apie 70 naujų butų, t.y. 29 proc. daugiau nei praeitų metų antrąjį ketvirtį.
Po FNTT tyrimo nesąžiningas mažeikiškis verslininkas stos prieš teismą
Po FNTT tyrimo nesąžiningas mažeikiškis verslininkas stos prieš teismą 2012.07.30 13:37 Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl Mažeikiuose registruotos bendrovės direktoriaus S. T. galimo nesąžiningumo su kreditoriais. Įtariamasis, pardavęs pajūryje du butus, padarė beveik 70 tūkstančių litų siekiančią žalą. Nustatyta, kad 33-ejų mažeikiškis S. T., vadovaujamai bendrovei jau esant nemokiai, akivaizdžiai gresiant bankrotui, nepagrįstai pigiai pardavė du butus su žemės sklypais Šventojoje.
Gyvenimas šalia asocialių kaimynų – lyg šalia tiksinčios bombos
Gyvenimas šalia asocialių kaimynų – lyg šalia tiksinčios bombos 2012.07.30 11:05 Per dešimt metų Šiauliuose į savo butus Ežero gatvėje, o keleriais metais vėliau – ir į Tilžės gatvėje esančius daugiabučius, dvi moterys buvo prisitempusios tiek „turto“ iš šiukšlių konteinerių, kad jų kaimynams teko ilgai pavargti, kol tie šiukšlynai buvo iškuopti. Ir nors praėjo nemažai laiko, daugiabučių gyventojus vis dar kankina baimė pamačius, kaip toji pati kaimynė šiukšles tempia į namus, o namo rūsyje šmėžuoja pelės – sunkios ligos leptospirozės nešiotojos.
Sostinėje – 2500 naujų butų
Sostinėje – 2500 naujų butų 2012.07.25 09:38 Vilniuje šiuo metu siūloma įsigyti apie 2500 naujų butų. „Eikos“ skaičiavimais, apie trečdalis jų yra šiaurinėje ir vakarinėje miesto dalyse: Pašilaičiuose, Pilaitėje, Viršuliškėse, Karoliniškėse ir Baltupiuose. 12 proc. visos pasiūlos - Naujamiestyje. Paskutiniu metu išaugo naujų butų pasiūlymų skaičius viename seniausių Vilniaus mikrorajonų - Antakalnyje ir netoli esančiuose Valakampiuose, kur pirkėjams siūloma apie dešimtadalis visų naujų butų Vilniuje.
Briuselis: vaflių kvapas, šokolado skonis bei Madonnos balsas
Briuselis: vaflių kvapas, šokolado skonis bei Madonnos balsas 2012.07.24 08:56 Sakoma, kad norint pažinti svetimo miesto tikrąją dvasią reikia duoti peno visoms savo juslėms. Per Belgijos sostinėje Briuselyje praleistas keletą dienų teko išgirsti Madonnos atliekamas dainas, kalbėti keletu skirtingų kalbų, užuosti vaflių kvapą, ragauti šokolado bei jūros gėrybių, gurkšnoti vyšninio alaus, šokti viename geriausių klubų ir matyti kultūrų įvairovę.
Vilniuje parduota 44  proc. daugiau naujų butų
Vilniuje parduota 44 proc. daugiau naujų butų 2012.07.19 11:08 Antrąjį 2012 metų ketvirtį nekilnojamojo turto vystytojai Vilniuje pardavė arba rezervavo net 44 % daugiau naujos statybos butų nei pirmąjį šių metų ketvirtį ir 32 % daugiau nei 2011 metų tą patį laikotarpį.
Atostogos pajūryje: kada pradėsime mokėti už vertę?
Atostogos pajūryje: kada pradėsime mokėti už vertę? 2012.07.15 16:24 Kai dažnas pradeda baidytis populiariųjų šalies kurortų, bet jūrą pamatyti norisi, regis geriausia išeitis pailsėti Lietuvoje – važiuoti į Klaipėdą. Ekonomika.lt domėjosi, kiek kainuoja ekonomiškas atostogų būstas šiame mieste. Pirmosios gyvenamosios vietos Klaipėdoje žvalgybos didelių vilčių neteikė: keliuose skelbimų portaluose siūlomų butų buvo ne itin daug, o nurodoma prie jų kaina standartinė – 100 litų parai.
Lietuvos gyventojai svajoja atsikėlę ryte pro langą išvysti ežerą
Lietuvos gyventojai svajoja atsikėlę ryte pro langą išvysti ežerą (2) 2012.07.14 03:33 Lietuvoje priskaičiuojama beveik 6 000 ežerų ir mažų ežerėlių, tačiau tik prie nedidelės jų dalies galima poilsiauti ar gyventi. Šalies ežerų kadastro duomenimis, ežeringiausi Lietuvos rajonai – Zarasų, Molėtų, Ignalinos, Trakų, Elektrėnų ir Lazdijų, o vidurio Lietuvoje ir pamaryje ežerų reta. Ir tai dar ne visos kliūtys norintiems įsikurti prie ežero – būtina laikytis ir aplinkos apsaugos reikalavimų, turėti leidimą statybai.
Parnu kurortas Estijoje: brangu ir to niekas neslepia
Parnu kurortas Estijoje: brangu ir to niekas neslepia (7) 2012.07.10 21:32 Apsilankyti viename iš populiariausių Estijos kurortų Parnu gali kiekvienas, tačiau norintys bent trumpam apsigyventi šiame mieste turės patuštinti piniginę. Apie tai, kad poilsis Parnu yra gana brangus Balsas.lt prasitarė vietinė gyventoja. Parnu turizmo informacijos centre dirbanti Raido Koppel pasakojo, kad nakvynė dviem žmonėms gali kainuoti apie 80 eurų.
Šventosios trobelės: kaina ta pati, gyvenimo sąlygos toli gražu ne
Šventosios trobelės: kaina ta pati, gyvenimo sąlygos toli gražu ne (29) 2012.07.06 09:20 Norintys apsigyventi Šventojoje pigiau renkasi kuklius ir patogumais neišsiskiriančius medinius namukus. Pastarieji pigesni nei gerai įrengti butai ar kitos poilsiavietės, tačiau portalo Balsas.lt žurnalistams atlikus nedidelį eksperimentą paaiškėjo, kad užsisakęs nakvynę telefonu gali stipriai prašauti. Mat praktiškai už tą pačią kainą gali išsinuomoti tokį medinuką, kuriame gyvenimo sąlygos ir viešnagė pajūry apkars.
Rinkliavos už šiukšlių išvežimą kelia daug diskusijų
Rinkliavos už šiukšlių išvežimą kelia daug diskusijų (6) 2012.06.30 18:40 Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas numato, kad už komunalinių atliekų tvarkymą atsakingos savivaldybės. Jos sprendžia, kokiu būdu apmokestinti gyventojus – pagal gyvenamąjį plotą, nekilnojamojo turto vienetą, atliekų kiekį ar gyventojų skaičių. Paprasčiau administruoti pagal plotą Valdininkai teigia, kad rinkliavos būdas parenkamas atsižvelgiant į vietos sąlygas ir specifiką.
Honkongas skęsta vis tirštesniame smoge
Honkongas skęsta vis tirštesniame smoge 2012.06.28 14:53 Honkongui stengiantis užsitikrinti lyderiaujančio finansų centro reputaciją, vis labiau atkreipiamas dėmesys į smogą, dengiantį dangoraižius. Oro užterštumas Honkonge – vienas didžiausių visoje Azijoje. Honkongą nuolat slegia smogas. Tai automobilių, laivų išmetamosios dujos, taip pat dūmai iš dešimčių tūkstančių fabrikų šalia esančioje Perlų upės deltoje – pagrindinio Kinijos gamybos centro.
Palangos „močiutės“: poilsiautojų nėra, o jaunimo nepageidaujame
Palangos „močiutės“: poilsiautojų nėra, o jaunimo nepageidaujame (6) 2012.06.27 17:37 Nors Lietuvoje orai kol kas nėra labai vasariški, ne vienas jau tikriausiai suplanavo, kur ir kaip leis atostogas. Balsas.lt pasidomėjo, kaip poilsiautojus pasiruošusi priimti Palanga ir kokias kainas siūlo garsiosios „Palangos žiedo močiutės“. Dar neprivažiavus Palangos, šalikelėse matyti išrikiuoti skelbimai, kuriuose siūlomi kambariai, butai ir net apartamentai už mažą ar bent jau, pasak pačių siūlytojų, protingą kainą. Tiesa, ne visi „močiučių Palangos“ verslininkai nudžiugo pamatę Balsas.
Butų nuomininkai virsta būsto savininkų  įkaitais
Butų nuomininkai virsta būsto savininkų įkaitais (5) 2012.06.21 21:29 Sumokėjus nuomos mokesti  už du mėnesius į priekį bei užstatą nuomininkai neretai randą butą kitos išvaizdos, nei jis atrodė pasirašant sutartį, šeimininkai veržiasi į butą be įspėjamojo skambučio, nuolat reikalauja pinigų. Monopolį laiko agentūros Norintys išsinuomoti butą iki 1000 litų nuomos mokesčio per mėnesį patenka į agentūrų pinkles. Kiekvienas nekilnojamojo turto agentas turi mažiausiai po 20 butų, apie kurių nuomą galima rasti daugelyje tinklapių.
Butų nuoma: Vilniuje ir Klaipėdoje ieškoma erdvesnių, Kaune – pigesnių
Butų nuoma: Vilniuje ir Klaipėdoje ieškoma erdvesnių, Kaune – pigesnių (3) 2012.06.21 14:05 Prasidėjus vasarai kiek suaktyvėja nuomojamų butų rinka. Trijuose Lietuvos didmiesčiuose populiariausi yra dviejų kambarių butai, tačiau jų plotas ir kaina skiriasi. Pavyzdžiui, Klaipėdoje dažniausiai ieškoma iki 80 kvadratinių metrų, Vilniuje – iki 60 kv. m., o Kaune – iki 50 kv. m. ploto butų. Tokias tendencijas parodė lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt lankytojų užklausų analizė. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skiriasi ir dažniausiai ieškomų butų kainos.
Skaitytojo naujiena: legendinis D. Kedžio „Mercedesas“ užfiksuotas Juodkrantėje?
Skaitytojo naujiena: legendinis D. Kedžio „Mercedesas“ užfiksuotas Juodkrantėje? (304) 2012.06.20 17:49 Praėjusią savaitę šalies interneto portaluose ir spaudos leidiniuose pasirodė Drąsiaus Kedžio ir jo sesers Neringos Venckienės pasekėjų padaryta fotografija, kurioje aiškiai matyti vienoje nuošalioje Pakaunės kavinėje pietaujanti Lamutė Stankūnaitė ir mažametė jos bei D. Kedžio mergaitė, apsuptos apsaugininkų. Šią savaitę žiniasklaida pasiekė fotografiją ir iš kitos dramatiškos Garliavos istorijos dalyvių barikadų pusės.
Ramybės ieškančių kauniečių žvilgsniai vis dažniau krypsta į Kulautuvą
Ramybės ieškančių kauniečių žvilgsniai vis dažniau krypsta į Kulautuvą 2012.06.20 11:16 Kauno rajone prie Nemuno įsikūręs Kulautuvos miestelis vėl masina ramybės ir gryno oro pasiilgusius kauniečius. Vis daugiau didmiesčio gyventojų čia nori gyventi ar įsigyti poilsiui skirtą būstą. Prognozuojama, kad miesteliui įgijus kurortinės vietovės statusą, susidomėjimas būstais Kulautuvoje tik augs.
Kokios butų nuomos kainos didžiuosiuose miestuose?
Kokios butų nuomos kainos didžiuosiuose miestuose? (1) 2012.06.19 14:44 Vasarai prasidėjus, vis aktualesnė tampa trumpalaikė nuoma, didžiuosius miestus neretai palieka studentai, taigi lieka laisvų nuomojamų butų. Pranešime apžvelgiama, kaip šių metų vasaros pradžioje kinta butų nuomos kainos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kiek šiuo metu kainuoja nuomotis butą didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Vilnius. Palyginti metų duomenis, šių metų vasaros pradžioje siūlomos butų nuomos kainos Vilniuje yra apie 5 proc.
Nesibaigiančios Š. Kalmanovičiaus turto dalybos
Nesibaigiančios Š. Kalmanovičiaus turto dalybos (5) 2012.06.16 10:00 Nors praėjo jau trys su puse metų, kai buvo nužudytas Šabtajus Kalmanovičius (62 m.), tačiau iki šiol nepaaiškėjo, kas užsakė komersanto nužudymą, o jo paliktos moterys vis niekaip negali pasidalinti turto. Šabtajaus moterys Tuoj po Š. Kalmanovičiaus sušaudymo buvo rašoma, kad jis paliko didžiulę finansinę imperiją, kurią turės pasidalinti trys jo žmonos ir keturi vaikai.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!