butai

 Į didžiausią Lietuvoje parduodamą butą tilptų ir Gedimino pilies bokštas
Į didžiausią Lietuvoje parduodamą butą tilptų ir Gedimino pilies bokštas 2012.12.13 11:33 Keturios terasos, pirtis su priešpirčiu, milžiniška svetainė ir penki kambariai – tai ne pasakų pilies, o pačio didžiausio Lietuvoje pardavinėjamo buto ypatumai. 321 kv. m. ploto užimantis butas yra pačiame sostinės centre – Teatro gatvėje. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenimis, tai vienas iš apytiksliai dešimties pardavinėjamų tokio dydžio butų visoje Lietuvoje.  Vien į šio buto svetainę (55 kv.
Lapkritį – mažesnės sąskaitos už šilumą nei pernai
Lapkritį – mažesnės sąskaitos už šilumą nei pernai 2012.12.10 17:32 Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) duomenimis, šiemet gyventojus pasiekė mažesnės sąskaitos už lapkričio mėnesį suvartotą šilumą nei praėjusiais metais. Mažesnius mokėjimus lėmė šiltesni orai: šiemet vidutinė lauko oro temperatūra sudarė apie 4 laipsnius C šilumos, 2011-ųjų lapkritį – apie 3laipsnius C. Šiemet lapkritį senos statybos daugiabučio 60 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota apie 780 kWh/mėn., pernai – apie 840 kWh/mėn.
 Senos statybos butai Lietuvos didmiesčiuose ir toliau pinga
Senos statybos butai Lietuvos didmiesčiuose ir toliau pinga 2012.12.06 11:29 „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), reikšmė šių metų lapkričio mėnesį smuktelėjo 0,2%. Spalį buvo užfiksuotas toks pats kainų sumažėjimas. Palyginti su praėjusių metų lapkričiu, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuose kito 1,6% žemyn. Lapkritį didžiausias kainų nuosmukis buvo užfiksuotas Panevėžyje.
Tarnybiniai butai – dar ne atgyvena
Tarnybiniai butai – dar ne atgyvena 2012.12.05 10:05 Savivaldos įstaigų darbuotojai apie tarnybinius butus gali tik pasvajoti. Panevėžio miesto savivaldybė seniai nebeturi nė vieno tarnybinio buto, o Panevėžio rajono savivaldybės žinioje belikę vos du būstai, bet ir tie patys užimti. Tik medikei ir muziejaus darbuotojui Pagal rajono Savivaldybės prieš 15 metų patvirtintą ir iki šiol galiojančią tvarką tarnybiniais butais numatyta galimybė aprūpinti policijos, medicinos bei kultūros ir švietimo specialistus.
Mokyklos rekonstrukcijos lėšos panaudotos privatiems būstams?
Mokyklos rekonstrukcijos lėšos panaudotos privatiems būstams? (4) 2012.12.03 23:30 Nutiesti šilumos trasą į privatų namą ir jame įrengti šilumos punktą užsakiusi Biržų rajono valdžia baigė kadenciją, o jų pavaldiniai neberanda dokumentų, kurių pagrindu rangovams mokėjo už darbą. Apie „gerus darbus“ ir dingusią atmintį Viešo susitikimo su visuomene metu buvo išsakyta šokiruojanti mintis, kad savivaldybės užsakytų rangovų paslaugomis galėtų naudotis visi, norintys pagerinti privačių valdų gerovę.
Brangus šildymas verčia ieškoti mažo būsto
Brangus šildymas verčia ieškoti mažo būsto 2012.11.30 20:13 Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, maži butai paklausūs nuo pat metų pradžios, kai tik suaktyvėjo rinka. Dabar maži butai sudaro apie 60 procentų visų parduotų butų, praneša „Panorama“. Tačiau palyginti su pernai, šiemet ieškančių nedidelės kvadratūros būsto skaičius išaugo kone dvigubai.
Ką slepia 2012-aisiais geriausiais pripažinti Europos viešbučiai?
Ką slepia 2012-aisiais geriausiais pripažinti Europos viešbučiai? 2012.11.30 16:00 Kiekvienais metais organizacija „International Hotel“ apdovanoja geriausius viešbučius. Specialistai įvertina pateiktus pasiūlymus trylikoje skirtingų kategorijų. Atsižvelgiama ne tik į pastato architektūrą, dekorą ar paslaugų lygį, bet ir viešbučio buvimo vietą. Hilton Frankfurt Airport Vokietija Nominacijoje „Best International Airport Hotel“ 2012 m. nugalėjo „Hilton“ viešbutis Frankfurte.
 Butas blokiniame name trečdaliu pigesnis nei mūriniame
Butas blokiniame name trečdaliu pigesnis nei mūriniame 2012.11.27 11:54 „Ar geriau pigesnis butas blokiniame name, kur girdėti kiekvienas kaimynų žingsnis už sienos, ar geriau investuoti daugiau ir gyventi ramiau mūriniame name“, – neretai svarsto būsimieji buto pirkėjai. Mūriniai namai pasižymi geresne šilumos ir garso izoliacija už blokinius, tačiau yra pastebimai brangesni. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.
Kada internetas nustatys NT vertę?
Kada internetas nustatys NT vertę? 2012.11.25 18:34 Dabar užtrukę vos keletą minučių internete galite sužinoti apytikslę norimo buto vertę, nusikalstamumo lygį ar atstumą iki artimiausios mokyklos. Tokias galimybes suteikia internetinis turto vertinimas. Tiesa, specialistai pataria aklai tokiais duomenimis nepasitikėti ir nepamiršti, kad egzistuoja nemenka paklaida. Vertintojai projektus ateityje žada tobulinti. Šiemet internetinio vertinimo projektų buvo pristatyti bent du.
 Nekilnojamasis turtas – saugiausia visų laikų investicija
Nekilnojamasis turtas – saugiausia visų laikų investicija (1) 2012.11.21 10:17 Nors nekilnojamojo turto rinkoje pastebimas būstų kainų kritimas, NT ekspertai teigia, jog esant ir tokiai situacijai, verta investuoti į šį sektorių. Tiesa, jie pabrėžia, kad šiandien naivu tikėtis uždirbti perparduodant būstus, tačiau yra kitų galimybių, kaip pelningai panaudoti savo turtą. “Verta pinigus investuoti perkant butus ir juos nuomojant.
5 kraupios karų istorijos: nuo žmogieną valgančių japonų iki nacių mirties stovyklos hienos
5 kraupios karų istorijos: nuo žmogieną valgančių japonų iki nacių mirties stovyklos hienos (4) 2012.11.15 15:26 Karas savaime yra pakankamai kraupus reiškinys, nešantis mirtį, destrukciją. Tačiau visoje karų istorijoje galime aptikti daugybę smulkesnių istorijų, kurios sukelia nevienareikšmiškus jausmus. Siūlome pažvelgti į 5 kraupiausius atvejus. Nacių vaikų fabrikai Antrojo pasaulinio karo metu 9 amerikiečiai lakūnai buvo numušti virš japonų salos Čiči Džimoje. Vienas iš jų buvo išgelbėtas ir paimtas į povandeninį laivą „Finback“. Kiti pateko į nelaisvę.
Būstų pardavimai pajudėjo iš mirties taško
Būstų pardavimai pajudėjo iš mirties taško 2012.11.15 07:28 Kaip teigia Registrų centras, po Lietuvą apėmusios ketvirtus metus trunkančios krizės būstų rinka pradeda atsigauti, o nekilnojamojo turto pardavimai beveik siekia prieškrizinį laikotarpį. Deja, nekilnojamojo turto prekyba besiverčiančios agentūros kalba priešingai: pirmosios kregždės suaktyvėjimo dar nepranašauja, nes dauguma butų parduodama sostinėje, likusieji Lietuvos gyventojai būstus tik keičia ir mėgina išbristi iš prieš krizę būsto pirkimui paimtų paskolų.
Spalio mėnesį labiausiai butai pigo Kaune
Spalio mėnesį labiausiai butai pigo Kaune 2012.11.13 16:50 Tarp didžiausių šalies miestų spalį butų kainos labiausiai nukrito Kaune - 0,6 proc. Vidutinė kvadratinio metro kaina laikinojoje sostinėje sumažėjo 19 Lt/kv. m. „Ober-Haus“ duomenimis, Klaipėdoje ir Vilniuje atitinkamai buvo užfiksuotas 0,4 proc. ir 0,1 proc. kainų smuktelėjimas. Vidutinė kvadratinio metro kaina Klaipėdoje šiuo metu yra 3 tūkst. 310 litų, Vilniuje - 4 tūkst. 105 litai.
Beveik penktadaliu išaugo statybos darbų apimtis
Beveik penktadaliu išaugo statybos darbų apimtis 2012.11.13 15:05 Anot Lietuvos statistikos departamento, šalies teritorijoje atlikta 94 procentai visų statybos darbų (už 1,9 mlrd. litų), ne šalies teritorijoje - 6 procentai (už 113 mln. litų). Atliktų statybos darbų apimtis šalyje, palyginti su antruoju 2012 m. ketvirčiu, padidėjo 17,3 procento palyginamosiomis kainomis, pašalinus sezono įtaką, - sumažėjo 8,4 procento. Trečiąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2011 m. ketvirčiu, statybos darbų šalyje sumažėjo 12,3 procento palyginamosiomis kainomis.
Lopas su savo parankiniais sostinę užtvindė narkotikais (5)
Lopas su savo parankiniais sostinę užtvindė narkotikais (5) (4) 2012.11.10 14:00 Laimonas Lapinskas-Lopas sukūręs narkotikų prekeivių gaują turėjo tikslą iš Vilniaus išstumti konkurentus ir tapti vieninteliu narkotikų prekeiviu sostinėje. Ginkluoti ir pavojingi Jau 2002-ųjų rudenį Lopo įsteigtą gaują  juridiškai buvo galima vadinti nusikalstamu susivienijimu skirtu sunkiu ir labai sunkių nusikaltimų darymui.
Nekilnojamojo turto pirkimas vėl suaktyvėjo
Nekilnojamojo turto pirkimas vėl suaktyvėjo (1) 2012.11.08 21:32 Lietuvoje vėl aktyviai perkamas nekilnojamasis turtas. Vien pajūryje naujų butų trečiąjį šių metų ketvirtį įsigyta beveik pustrečio karto daugiau nei prieš metus, ir pirko juos ne užsieniečiai, o lietuviai. Registrų centro duomenimis, į nekilnojamąjį turtą šiemet investuojama visoje Lietuvoje – bendras sandorių skaičius jau prilygo prieškriziniam 2008-ųjų balandžiui.
Eksperimentas: rūšiuoti šiukšles verta ir dėl pinigų
Eksperimentas: rūšiuoti šiukšles verta ir dėl pinigų (3) 2012.11.05 13:21 Atliekų rūšiavimas vis dar kelia didelį nerimą. Ekspertai perspėja, kad jų išvežimas gali brangti kelis kartus, o už vangų atliekų rūšiavimą Lietuvai nuo kitų metų gresia ES sankcijos. Mūsų šalyje šiukšlių rūšiuoti dar neįprasta, tačiau panevėžiečiai pasišovė įrodyti, kad tai naudinga. Dalyvauja eksperimente Jau daugiau kaip mėnesį jie skirsto atliekas ir sako pastebėję, kad pūvančiųjų nėra daug.
Vėlinės – pats darbymetis vagims ir policininkams
Vėlinės – pats darbymetis vagims ir policininkams 2012.10.31 12:36 Šiaulių apskrities policijos atstovai žada, kad spalio 31–lapkričio 4 dienomis apskrityje dirbs sustiprintos policijos pajėgos, o pareigūnai patruliuos viešai ir „užsislaptinę“, nes pastebėta, kad per šventes suaktyvėja vagys. Policininkai norėtų daugiau šviesos Spalio pabaiga ir lapkričio pradžia – tai laikotarpis, kai daugelis žmonių vyksta lankyti artimųjų kapų.
Būsto kainas šokdina Baltijos šalių sostinės
Būsto kainas šokdina Baltijos šalių sostinės 2012.10.30 22:56 Baltijos šalims atsigaunant po krizės kyla ir būsto kainos, daugėja sandorių. Bankininkai sako, kad būstai tampa labiau įperkami, o projektų plėtotojai džiaugiasi paklausos augimu. Tiesa, kol kas tik sostinėse. Komercinio banko „Swedbank“ duomenimis, per metus būsto kainos daugiausia šoktelėjo Rygoje – net 12,7 proc. Taline po didžiulio šuolio I ketvirtį iki 14 proc., butų kainų metinis augimas II ketvirtį sudarė 6,9 proc. Vilnius augo lėčiau – 3,6 proc.
Vėlinių metu – policijos pagalba žmonėms
Vėlinių metu – policijos pagalba žmonėms 2012.10.30 11:02 Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis – lapkričio 1-2-ąją – visoje šalyje dirbs sustiprintos policijos pajėgos. Pareigūnai patruliuos, užtikrins viešąją tvarką, žmonių ir eismo saugumą. Žmonėms vykstant lankyti artimųjų kapų, keliuose, ypač vedančiuose į kapines, padaugėja transporto priemonių, žmonėms kyla problemų statant automobilius. Keliuose dirbantys pareigūnai vairuotojus nukreips į aplinkkelius, transporto priemonių stovėjimo vietas šalia kapinių.
NT rinkos rodikliai ėmė kristi
NT rinkos rodikliai ėmė kristi 2012.10.29 09:57 Namų, butų ir kitų nekilnojamojo turto objektų pardavimas buvo bepasivejantis 2008-ųjų lygį, bet rugsėjį rodikliai kiek smuko. Kainos taip pat šiek tiek nukrito. Registrų centro duomenimis, nekilnojamojo turto objektų pirkimo ir pardavimo sandorių sumažėjo. Rugsėjį Lietuvoje parduoti 688 (rugpjūtį - 732) individualūs gyvenamieji namai, 1 839 (rugpjūtį - 2 193) butai, taip pat mažiau parduota žemės sklypų bei kito nekilnojamojo turto.
Paauglių seksualinis elgesys
Paauglių seksualinis elgesys 2012.10.25 09:01 Paauglystė tai laikotarpis, kai jaunuoliai pradeda itin domėtis seksualiniais dalykais. Koks gi tas paauglių seksualinis elgesys ir kas apie tai žinotina? Lytinis aktyvumas Paauglių lytinis aktyvumas pradeda reikštis susidomėjimu priešinga lytimi, vėliau intymumo paieškomis, masturbacija, lytiniais santykiais. Paauglių seksualinis elgesys priklauso nuo draugų, aplinkos, auklėjimo, tėvų požiūrio.
Dviejų kambarių butas – už naujos skalbyklės kainą?
Dviejų kambarių butas – už naujos skalbyklės kainą? (3) 2012.10.23 17:08 Įsigyti būstą Lietuvoje šiandien galima už naujos skalbimo mašinos kainą. Taip LRT Radijui teigė domoplius.lt projektų vadovas Evaldas Narbutovičius. Pavyzdžiui, šiuo metu Kupiškio rajone, Noriūnuose, parduodamo buto kaina siekia vos 4 tūkst. litų. Nekilnojamo turto skelbimų portalo domoplius.lt  duomenimis, tai yra pigiausias šiuo metu parduodamas būstas. Šis penkiaaukščiame daugiabutyje esantis butas ne toks jau ir mažas – 47 kv.
Kaune – pirmasis nepriklausomas šilumos gamintojas
Kaune – pirmasis nepriklausomas šilumos gamintojas (2) 2012.10.23 12:04 Kitą savaitę atlikus baigiamuosius bandymus, Kaune savo darbą pradės pirmasis nepriklausomas šilumos gamintojas, naudojantis atsinaujinančius energijos išteklius. Tai – svarbus žingsnis siekiant sumažinti kauniečiams tiekiamos šilumos kainą. Tik biokuru kūrenamoje katilinėje sumontuoti du 8 MW nominalios galios vandens šildymo katilai ir 4 MW galios kondensacinis ekonomaizeris, leidžiantis itin efektyviai panaudoti šilumą iš išeinančių dūmų ir užtikrina gamybos procesų ekologiškumą.
Laukiantiesiems socialinio būsto siūlo kompensuoti dalį jo nuomos išlaidų
Laukiantiesiems socialinio būsto siūlo kompensuoti dalį jo nuomos išlaidų 2012.10.22 20:34 Vyriausybė svarsto socialinio būsto laukiantiems gyventojams leisti jį patiems nuomotis. Dalis lėšų būtų padengta iš biudžeto. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija aiškina, kad nuoma padėtų mažinti laukiančiųjų eiles. Esą su dabartinėmis finansinėmis valstybės galimybėms, kai kurie gyventojai socialinio būsto sulauktų tik po 30 metų. Socialiniu būstu pernai aprūpintos 883 šeimos ir asmenys. Tai yra tik 3 proc. laukiančiųjų eilėse jį gauti.
Vilniuje - didžiausias butų pasiūlos augimas per trejus metus
Vilniuje - didžiausias butų pasiūlos augimas per trejus metus 2012.10.22 16:21 Trečiąjį šių metų ketvirtį Vilniuje baigta statyti per 570 naujų butų, ir tai didžiausias pasiūlos ūgtelėjimas nuo pat 2009 metų, rodo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ duomenys. Nepaisant rekordiškai didelio naujos pasiūlos kiekio Vilniuje, bendras neparduotų butų skaičius jau pastatytuose daugiabučiuose namuose Lietuvos didmiesčiuose išaugo tik 1 proc. ir šių metų rugsėjo mėnesio pabaigoje sudarė beveik 2850 butų.
„Ober-Haus“: sparčiai auga butų pasiūlos ir pardavimų tempai
„Ober-Haus“: sparčiai auga butų pasiūlos ir pardavimų tempai 2012.10.22 11:23 Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober–Haus“ duomenimis, trečiąjį šių metų ketvirtį Vilniuje baigta statyti virš 570 naujų butų, ir tai didžiausias pasiūlos ūgtelėjimas nuo pat 2009–ųjų metų. Nepaisant rekordiškai didelio naujos pasiūlos kiekio Vilniuje, bendras neparduotų butų skaičius jau pastatytuose daugiabučiuose namuose Lietuvos didmiesčiuose išaugo tik 1% ir šių metų rugsėjo mėnesio pabaigoje sudarė beveik 2850 butų.
Pigiausias butas Lietuvoje – už skalbyklės kainą
Pigiausias butas Lietuvoje – už skalbyklės kainą 2012.10.22 10:57 Dviejų kambarių butas už naują ir kokybišką skalbimo mašiną. Tokie mainai Lietuvoje galimi. Kupiškio rajone, Noriūnuose parduodamo buto kaina siekia vos 4 tūkst. litų. Nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenimis, 47 kvadratinių metrų butas šiuo metu parduodamas pigiausiai Lietuvoje. Į mažiausiai kainuojančio buto titulą sostinėje pretenduoja vieno kambario butas Naujojoje Vilnioje esančiame bendrabučio tipo pastate. 20 kvadratinių metrų buto kaina 14 tūkst. litų.
Vilniuje auga susidomėjimas naujos statybos butais
Vilniuje auga susidomėjimas naujos statybos butais 2012.10.18 10:12 Trečiąjį šių metų ketvirtį nekilnojamojo turto plėtotojai Vilniuje pardavė 46 proc. daugiau naujos statybos butų nei 2011 m. tą patį laikotarpį. Registrų centro duomenimis, trečiąjį 2012 m. ketvirtį Vilniuje sudaryta daugiau nei 1 tūkst. 550 butų pardavimo sandorių - 6 proc. daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu.
Baltijos šalys: butai Vilniuje brangiausi, sandorių didėjimas – lėčiausias
Baltijos šalys: butai Vilniuje brangiausi, sandorių didėjimas – lėčiausias 2012.10.16 12:38 „Ober-Haus“ skaičiuojamas butų indeksas rodo, kad rugsėjo mėnesį kainos didėjo Vilniuje ir Viršuje, o Rygoje ir Taline – šiek tiek mažėjo. Baltijos šalyse butai išlieka brangiausi Vilniuje, o sandorių augimas čia buvo mažiausias. Rygoje kainos kilstelėjo 0,1 proc., o Taline augimas siekė 1,4 procento. Vilniuje ir Varšuvoje rugsėjo mėnesį kainos smuktelėjo vienodu tempu – 0,4 procento.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!