butai

Pajūrio kurortuose brangsta butai
Pajūrio kurortuose brangsta butai 2012.06.07 17:25 Per metus parduodami butai pajūryje labiausiai atpigo Preiloje ir Klaipėdoje, o pabrango – Nidoje ir Šventojoje. Tokias nekilnojamojo turto pajūryje tendencijas pateikia didžiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.lt, birželio mėnesį išanalizavęs daugiau nei 18 tūkst. parduodamų butų skelbimų. Lyginant praėjusių ir šių metų birželio mėnesio kainas parduodami butai Klaipėdoje vidutiniškai atpigo apie 10 proc. ir vidutinė jų kaina siekia beveik 204 tūkst.
D. Britanijos žurnalistai šokiruoti: namai ir žmonės Šiaurės Korėjoje – tarsi zombiai
D. Britanijos žurnalistai šokiruoti: namai ir žmonės Šiaurės Korėjoje – tarsi zombiai (15) 2012.05.31 21:17 Didžiosios Britanijos laikraštis „The Sun“ tikina, kad du leidinio reporteriai visą savaitę praleido Šiaurės Korėjoje, apsimetę verslininkais. Vizas jie gavo per tarpininką Kinijoje, kuris dirba vienoje iš britų turizmo kompanijų.
Būstą už savo pinigus renovuoti sutiktų kas antras gyventojas
Būstą už savo pinigus renovuoti sutiktų kas antras gyventojas 2012.05.23 17:20 Būsto renovacija – viena iš opiausių temų. Gyventojai nenori patys mokėti didelių sumų pinigų, taip pat nenori skolintis ir įsipareigoti mokėti ilgą laiką, tačiau supranta, kad kai kurių pastatų renovacija – neišvengiamas procesas, turėsiantis naudos tiek dabar gyvenantiems, tiek norintiems pirkti ar parduoti konkrečiuose pastatuose esančius butus asmenims. Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.
Senas daugiabutis verslui – ne vieta?
Senas daugiabutis verslui – ne vieta? (1) 2012.05.21 07:26 Daugiaaukštis prie judrios gatvės, būstas pirmame aukšte – viena nepatraukliausių vietų gyventi. Tačiau kai kurių šių butų savininkai su kaupu išlošė, nes tapo smulkių verslininkų taikiniu. Tik atrodo, kad aukso amžius jau praeityje. Kur gyvenama, ten nedirbama Beveik kiekviename Kauno daugiabutyje, stovinčiame prie didesnės gatvės ar netoli stambaus prekybos centro, gali pamatyti architektūrinių patobulinimų.
Pirmą ketvirtį atlikta beveik milijardo litų vertės statybos darbų
Pirmą ketvirtį atlikta beveik milijardo litų vertės statybos darbų 2012.05.14 11:14 Pirmąjį šių metų ketvirtį atlikta 977 mln. litų vertės statybos darbų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šalies teritorijoje atlikta 93 proc. visų statybos darbų (už 912 mln. litų), ne šalies teritorijoje – 7 proc. (už 65 mln. litų). Atliktų statybos darbų apimtis šalyje, palyginti su ketvirtuoju 2011 m. ketvirčiu, sumažėjo 57,5 proc. palyginamosiomis kainomis, pašalinus sezono įtaką –4,2 proc.
Prezidentės malonę laisto ašaros
Prezidentės malonę laisto ašaros (22) 2012.05.10 18:40 Šalies vadovės suteikta malonė žmogžudžiui nužudytojo artimiesiems atrodo nesuprantama. „Taip gali pasielgti tik moteris, kuri niekada nebuvo motina. Ar ji galėtų paleisti į laisvę žmogų, nužudžiusį jos artimą?" - apie šalies vadovės Dalios Grybauskaitės sprendimą suteikti malonę žmogžudžiui atsiliepia nužudytojo brolis Dalius Žukas.
Spaudos apžvalga: Vyriausybės veiklos ataskaita priminė vyrų pašnekesį aludėje
Spaudos apžvalga: Vyriausybės veiklos ataskaita priminė vyrų pašnekesį aludėje (2) 2012.05.09 06:49 Premjeras Andrius Kubilius vakar Seimui pristatė Vyriausybės praėjusių metų veiklos ataskaitą. Tiesa, pristatymas labiau panėšėjo į vyrų pašnekesį aludėje. Ministras pirmininkas į pagalbą pasitelkė ironiją, sarkazmą, mat ataskaitoje buvo gausu sunkiai įrodomų dalykų, kuriuos trumpai galima apibendrinti vienu sakiniu: Lietuvoje pernai buvo labai gera gyventi, mat Vyriausybė dirbo labai gerai.
Prezidentė suteikė malonę trims kaliniams, tarp jų ir nuteistam iki gyvos galvos
Prezidentė suteikė malonę trims kaliniams, tarp jų ir nuteistam iki gyvos galvos 2012.05.08 17:05 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vadovavo Malonės komisijos posėdžiui, kuriame buvo svarstyti 78 nuteistų asmenų prašymai suteikti malonę. Atsižvelgusi į Malonės komisijos siūlymus, šalies vadovė nuo likusios bausmės atleido arba ją sušvelnino 3 nuteistiesiems. Prezidentės dekretu Justinui Butai, nuteistam iki gyvos galvos, pakeista bausmė į laisvės atėmimą 25 metams, 1 asmeniui sumažinta piniginė bauda, 1 asmeniui sumažinta likusi laisvės atėmimo bausmės dalis.
Olimpiadų palikimas: nuo apleistų stadionų iki ekonomikos bumo
Olimpiadų palikimas: nuo apleistų stadionų iki ekonomikos bumo 2012.05.07 09:16 Iki Londono olimpinių žaidynių pradžios liko 80 dienų, tačiau jau dabar kalbama ne tik apie įspūdingą reginį, sporto laimėjimus, bet ir apie tai, kokį pėdsaką olimpiada paliks Anglijos sostinėje. Kai 2005 metais Londonas laimėjo teisę organizuoti 2012 metų olimpiadą, britai iškėlė aukštus tikslus: išugdyti medalius laimėti galinčią jaunąją sportininkų kartą ir atgaivinti Rytų Londoną.
Gyvenimas Gruzijoje: mažos algos džiaugtis gyvenimu netrukdo
Gyvenimas Gruzijoje: mažos algos džiaugtis gyvenimu netrukdo 2012.05.04 12:08 Beveik ketverius metus Gruzijoje gyvenanti lietuvė Rasa Kuzmaitė papasakojo ne tik apie svečioje šalyje pradėtą turizmo verslą, bet ir apie daugelį galintį nustebinti pačių gruzinų gyvenimo būdą bei kasdienybę.
NT rinka: daugiausiai perkami butai iki 200 tūkst. litų
NT rinka: daugiausiai perkami butai iki 200 tūkst. litų 2012.04.24 09:29 „Inreal“ nekilnojamojo turto ekspertų atliktos analizės duomenimis, 2011 metų sandorių apimtys didžiuosiuose Lietuvos miestuose priartėjo prie 2008 metų lygio. Šiandien daugiausiai perkami butai, kurie kainuoja iki 200 tūkst. Lt. Lyginant su krizės pradžia, labiausiai perkamų butų plotai sumažėjo vidutiniškai 10-20 proc. Prognozuojama, kad 2012 metais turėtų išsilaikyti panaši butų sandorių struktūra.
R. Dargis: dėl brangių degalų gyvenimo užmiestyje patrauklumas mažės
R. Dargis: dėl brangių degalų gyvenimo užmiestyje patrauklumas mažės 2012.04.20 16:55 Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) valdybos pirmininku – prezidentu naujai dvejų metų kadencijai išrinktas „Eika“ direktorius Robertas Dargis. Tai penkta R. Dargio kadencija asociacijoje, kuriai jis vadovauja nuo pat įkūrimo 2004 m. Dešimties narių valdyba taip pat pasipildė dviem naujais nariais – “Inreal valdymas„ vadovu Gediminu Pruskumi ir “YIT Kausta“ vadovu Kęstučiu Vanagu.
Naujų butų pasiūla šiemet Vilniuje išaugo 28  proc.
Naujų butų pasiūla šiemet Vilniuje išaugo 28 proc. (1) 2012.04.20 09:44 Per 2012 metų pirmąjį ketvirtį naujų butų pasiūla Vilniuje išaugo net 28 %. “Per pirmus tris šių metų mėnesius rinką papildė daugiau nei 600 naujų butų 8 projektuose įvairiose Vilniaus vietose." – skaičiuoja UAB „Eika“ rinkos analitikas Tomas Žiaugra. Nekilnojamojo turto  vystytojai šiuo metu Vilniuje siūlo įsigyti apie 2100 naujos statybos butų. Pasak T. Žiaugros, beveik pusę pasiūlos sudaro nauji butai dar tik statomuose daugiabučiuose.
Iki Londono olimpinių žaidynių liko 100 dienų
Iki Londono olimpinių žaidynių liko 100 dienų 2012.04.18 14:38 100 dienų liko iki Londono vasaros olimpinių žaidynių, kurios vyks liepos 27 - rugpjūčio 12 dienomis. Tikimasi, kad čia dalyvaus 10,5 tūkst. sportininkų, jie atstovaus 205 šalims ir nacionaliniams olimpinams komitetams. 26 sporto šakų varžybose atletai kovos dėl 302 medalių komplektų, žaidynėse dirbs 26,5 tūkst. žiniasklaidos atstovų. Olimpiados dalyviams ir svečiams talkins 70 tūkst. savanorių.
Lietuvą subjauros namai vaiduokliai?
Lietuvą subjauros namai vaiduokliai? (4) 2012.04.18 07:05 Sunkmetis lietuvius paskatino atsisakyti butų, išmokė pigiai statyti, tačiau pažangių architektų vizija apie skandinavų ar Vakarų Europos pavyzdžio stilingas gyvenvietes išsisklaidė tarsi miražas. Suaktyvėjusi žemės sklypų rinka atskleidė: užuot pirkę butus ir namus profesionalų suprojektuotose šiuolaikiškose stilingose gyvenvietėse, lietuviai ruošiasi pigių individualių namų statyboms ūkio būdu.
Kokie vėjai pučia nekilnojamojo turto rinkoje?
Kokie vėjai pučia nekilnojamojo turto rinkoje? (1) 2012.04.16 19:12 Dar ne taip seniai kaip ant mielių augusios nekilnojamojo turto kainos, panašu, mus prie to įpratino. Todėl dabar, jau kurį laiką rinkoje nusistovėjus štiliui, dažnas savęs klausiame, ar čia tik ne tyla prieš audrą? Ar tai nėra tik trumpas atokvėpis prie naują kainų spurtą aukštyn arba žemyn? Apie šiandienos situaciją nekilnojamojo turto rinkoje pasakoja brokeris Manfredas Žaliauskas. Namai, nameliai... „Butų kainos nusistovėjusios ir iš esmės nesikeičia jau apie porą metų.
Amerikiečiai perka prabangias apokalipsines slėptuves
Amerikiečiai perka prabangias apokalipsines slėptuves (3) 2012.04.12 22:00 JAV Kanzaso valstijos prerijose statoma „Pasaulio pabaigos slėptuvė“. Apleistoje raketų šachtoje kuriami prabangūs butai kartu su baseinu, kino teatru bei biblioteka, rašo dailymail.co.uk. Ši slėptuvė turėtų apsaugoti nuo visko: ekonominės griūties, saulės žybsnių, teroristų atakų ar pandemijos. Kol kas keturi pirkėjai jau sumokėjo apie 7 mln. JAV dolerių tam, kad turėtų kur pasislėpti priartėjus pasaulio pabaigai.
Kur geriau butą pirkti, o kur – nuomotis?
Kur geriau butą pirkti, o kur – nuomotis? (1) 2012.04.11 16:45 Daugiau nei prieš 30 metų pastatytą būstą Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose finansiškai naudingiau nuomotis, o naują, 2007 m. ar vėlesnės statybos, – įsigyti. Tuo tarpu Kaune senos statybos būstą labiau verta įsigyti, o naujesnės – nuomotis. Tokias įžvalgas pateikia lankomiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.lt, išanalizavęs didžiausių Lietuvos miestų vidutines būsto pardavimo ir nuomos kainas bei atsižvelgęs į paskolos dydį ir grąžinimo trukmę.
Vilniuje bus statomi pirmieji „protingi“ daugiabučiai namai
Vilniuje bus statomi pirmieji „protingi“ daugiabučiai namai (3) 2012.04.11 11:49 Jau kitų metų rudenį Vilniuje  Šeškinės ir Fabijoniškių mikrorajonų sankirtoje iškils trijų daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „LightHouse“, kurio plėtojimu užsiims viena didžiausių nekilnojamojo turto vystymo bendrovių Lietuvoje MG Valda“. „Pastaraisiais metais daug diskutuojame apie išaugusius gyvenimo kokybės standartus, tačiau vidutinės klasės projektuose vis dar pasigendame aukštų kokybinių rodiklių ir novatoriškų sprendimų, kurie palengvintų buitį“,– pasakojo „MG Valdos“ direkto...
D. Britanijos leidinys sudarė nepatraukliausių pasaulio statinių sąrašą
D. Britanijos leidinys sudarė nepatraukliausių pasaulio statinių sąrašą 2012.04.07 11:56 D. Britanijos leidinys sudarė nepatraukliausių pasaulio statinių sąrašą. Architektūriniu požiūriu labiausiai nevykę statiniai nurodyti pagal nepatrauklumo skalę. Kaip teigia The Daily Telegraph, nepatraukliausias pasaulio statinys yra Velaskeso bokštas Milane. Šis net 106 m. siekiantis bokštas buvo pastatytas XX amžiaus antroje pusėje. Vienas architektų biuras jį projektavo rajone, kuris buvo apgriautas JAV aviacijos antskrydžių metu.
Apsidraudę degusio Kauno daugiabučio gyventojai jau gavo išmokas
Apsidraudę degusio Kauno daugiabučio gyventojai jau gavo išmokas 2012.04.04 09:32 Greičiausiai savo būstą pradėjo remontuoti tie gaisro nuniokoto Kauno daugiabučio gyventojai, kurie buvo apsidraudę. „PZU Lietuva“ jau pervedė draudimo išmokas savo klientams, kurių butai nukentėjo nuo praėjusios savaitės tragiško gaisro įvykių. Trijų būtų savininkai iš draudikų gavo beveik 50 000 litų. Draudikai savo ruožtu svarsto, kas yra įvykio kaltininkas ir kas atlygins nuostolius. Prieš savaitę sukeltas gaisras Kauno Baltų prospekte nuniokojo didžiąją dalį namo butų.
Mokslininkai: nei terminalas, nei AE vartotojams šilumos neatpigins
Mokslininkai: nei terminalas, nei AE vartotojams šilumos neatpigins (13) 2012.04.03 12:31 Lietuva iki kito šildymo sezono turi pusę metų svarbiems energetiniams sprendimams, kurie nulems gyventojų mokėjimų už šilumą dydį. Atsakingiems šalies pareigūnams laikas atsakyti į visiems svarbius klausimus.
Ieškantiems būsto – vienintelis butų išpardavimo savaitgalis „Žirmūnų namuose“
Ieškantiems būsto – vienintelis butų išpardavimo savaitgalis „Žirmūnų namuose“ 2012.03.30 09:40 Jau šį savaitgalį, kovo 31 – balandžio 1 dienomis, nuo 10 iki 16 valandos viena didžiausių nekilnojamojo turto vystymo bendrovių Lietuvoje „MG Valda“ visus ieškančius būsto kviečia į vienintelį organizuojamą butų išpardavimo savaitgalį „Žirmūnų namuose“ (Žirmūnų g. 70c) Vilniuje. Neseniai baigtame projekte butus jau įsigijo 96 šeimos, likusių dvylikos naujakurių tikimasi sulaukti šį savaitgalį.
Skaičiuojami gaisro Kauno daugiabutyje nuostoliai
Skaičiuojami gaisro Kauno daugiabutyje nuostoliai 2012.03.29 20:40 Paramą būsto neapdraudusiems žada Kauno savivaldybė. Materialinę ir moralinę žalą gyventojai galės prisiteisti iš gaisro kaltininkų. Vien valytojų darbas sudegusio buto kaimynystėje gyvenančiai Elytei Jungaitienei atsieis mažiausiai 600 litų. Kiek nuostolių iš viso patyrė per gaisrą, moteris sako nežinanti. Buto nebuvo apdraudusi, tad tikisi savivaldybės paramos. Teigiama, kad per gaisrą daugiau ar mažiau nukentėjo visi, gyvenantys virš degusio buto ir po juo, taip pat kai kurie butai greta.
Tragiškas gaisras Kaune: sulaikytas nepilnametis įtariamasis
Tragiškas gaisras Kaune: sulaikytas nepilnametis įtariamasis (29) 2012.03.25 08:28 (Papildyta 21:37) Sekmadienį, 20 valandą 30 minučių, Kauno policijos pareigūnai sulaikė 17 metų jaunuolį, kuris įtariamas praėjusią naktį padegęs Baltų prospekto 27 numeriu pažymėtame name esantį butą, rašo lrytas.lt. (Papildyta 19:33) Sekmadienio naktį Kaune, Šilainių rajone, įvykusios tragedijos metu daugiabučio namo gyventojai trumpam buvo likę be elektros, šildymo, karšto ir šalto vandens.
Paklausiausi šiemet bus dviejų kambarių butai
Paklausiausi šiemet bus dviejų kambarių butai 2012.03.23 10:17 Paklausiausi šiemet bus dviejų kambarių butai, kainuojantys iki 100 tūkst. litų. Tik vilniečiai už butą pasiruošę mokėti daugiau - 200-250 tūkst. litų. Miegamuosiuose miesto rajonuose esantys butai pirkėjams kur kas patrauklesni, nei esantys miesto centre ar senamiestyje. Statybos įmonių grupės „Merko“ bei visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausos duomenimis, penktadalis lietuvių pirktų butą, jei turėtų už ką. Daugiau nei 20 proc.
Brangiausiai nuomojamo buto mėnesio kaina – 12 tūkst. litų
Brangiausiai nuomojamo buto mėnesio kaina – 12 tūkst. litų 2012.03.21 09:49 Už nuomojamą dviejų ar trijų kambarių butą mokėti tūkstantį litų per mėnesį yra įprasta praktika, tačiau pasitaiko skelbimų, kuriuose nurodomos ir penkiaženklės sumos. Šiuo metu daugiausiai brangių butų nuomojama Vilniaus senamiestyje, o vieno iš jų mėnesio kaina siekia net 12 tūkst. litų. Nemažiau įspūdingos kainos ir Klaipėdoje – 5 tūkst. litų, Kaune – 4 tūkst. litų. Tokios prabangių butų nuomos tendencijos pastebėtos, įvertinus lankomiausio nekilnojamo turto skelbimų portalo Domoplius.
Evangelikų reformatų bažnyčios arkivyskupas aferistui patikėjo didžiulį turtą
Evangelikų reformatų bažnyčios arkivyskupas aferistui patikėjo didžiulį turtą (1) 2012.03.05 07:22 Kol pešėsi į dvi priešiškas stovyklas pasidalijusi Evangelikų reformatų bažnyčia, aferistas pardavė beveik visą jos turtą ir pasisavino gautus 6 mln. litų, rašo „Lietuvos rytas“. Dėl išgaravusio Evangelikų reformatų bažnyčios turto įtarimai krito ne tik ant žinomo aferisto vilniečio Jakovo Strokanovo, bet ir ant arkivyskupo Algimanto Kvedaravičiaus. Šio dvasininko pasitikėjimą pelnęs sukčius pardavė beveik visus prestižinėje sostinės vietoje esančius evangelikų reformatų statinius.
Daugiavaikė jauna mama pasijuto įžeista
Daugiavaikė jauna mama pasijuto įžeista (7) 2012.03.02 02:02 Po to, kai rajono spaudoje pasirodė publikacijos apie savo noru benamių dalią pasirinkusius žmones ir tai, kaip jais dabar rūpinamasi, redakcijos duris nedrąsiai pravėrusi jauna moteris klausė, kuo ji prastesnė už aprašytuosius. Trijų mažamečių dukrelių mama guodėsi, kad nė viena valdiška institucija jos neužjaučia – nesuteikia gyvenamojo ploto. O „velnio lašų“ nevengiantys tauragiškiai be vargo aprūpinami viskuo, ko tik įsigeidžia.
Būstas sostinėje – beveik veltui
Būstas sostinėje – beveik veltui (8) 2012.03.01 10:00 Pilaitėje buto kaina naujos statybos name – vos 18 tūkst. litų. Nors sostinėje socialinių būstų trūksta, įsigyti juos miestas siūlo kone dešimt kartų mažesne nei rinkos kaina. Lengvatinėmis sąlygomis socialinį būstą privatizavę asmenys jį neretai parduoda, tokią teisę jie turi. Per praėjusius metus sostinėje privatizuota 13 socialinių būstų. Dažniausiai juos pirko į Lietuvą grįžę politiniai kaliniai ir tremtiniai bei jų vaikai.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!