butai

Druskininkuose – 12 mln. litų investicija į biokuro katilinę
Druskininkuose – 12 mln. litų investicija į biokuro katilinę (2) 2012.10.01 10:13 Druskininkuose baigiami biokuro katilinės projektavimo ir pradėti biokuro katilo statybos darbai. Šiluma, naudojant biokurą, kurorto gyventojams bus pradėta gaminti po metų. Į naujos biokuro katilinės įrengimą kurorte bus investuota beveik 12 mln. litų. Beveik 6 mln.
Iššūkis studentui: buto nuoma Vilniuje
Iššūkis studentui: buto nuoma Vilniuje 2012.09.28 19:40 Jeigu dar prieš du mėnesius kas nors man pasakytų, kad išsinuomoti butą Vilniuje yra taip sunku, niekada nepatikėčiau. Visgi, šiais laikais taisykles diktuoja ne nuomininkai, o nuomotojai. Tuomet pats buto nuomos procesas pavirsta kone aukcionu. Butų nuomos įkarštis? Pats butų nuomos pikas prasideda antroje vasaros pusėje. Suprantama, kadangi paaiškėja stojimų rezultatai, todėl miestą po truputį užplūsta būsimi studentai.
Kokių butų pirkėjai labiausiai ieškojo vasarą?
Kokių butų pirkėjai labiausiai ieškojo vasarą? 2012.09.25 18:39 Butų rinkoje rugpjūtį užfiksuotas didžiausias pirkimo sandorių skaičius po nekilnojamojo turto krizės, skelbia VĮ „Registrų centras“. Skelbimų pasiūla taip pat rodo rinkos suaktyvėjimą, todėl pateikiame informacijos, kokių butų vasarą ieškojo pirkėjai, už kokią kainą dauguma galėjo įsigyti nekilnojamojo turto, pagal kokius kriterijus rinkosi. Iš preliminarių „Registrų centro“ duomenų, praėjusį mėnesį šalyje įsigyta beveik 2200 butų daugiabučiuose namuose.
Kauno daugiabutyje kaimynai vieni kitus nuodijo gyvsidabriu
Kauno daugiabutyje kaimynai vieni kitus nuodijo gyvsidabriu (2) 2012.09.18 13:57 Kauno visuomenės sveikatos centras pranešė apie padidėjusią gyvsidabrio garų koncentraciją vienoje A. Ramanausko-Vanago g. 2 daugiabučio laiptinėje. Didžiausia toksinių garų koncentracija pirmadienio pavakarę buvo aptikta 37-o buto lauko durų spynose. „Įtariama, kad tai galėjo būti tyčinis užteršimas. Piktadariai galėjo įšvirkšti toksinės medžiagos į vieno buto durų spynas.
Pasirinkimas: būstą pirkti ar nuomotis?
Pasirinkimas: būstą pirkti ar nuomotis? (2) 2012.09.17 11:33 Rugpjūtį fiksuotas rekordinis butų pardavimas visoje Lietuvoje gerai atspindi lietuvių būdą – didžioji dalis nori nuosavo, o ne nuomojamo būsto. Nuoma – tik tarpinė stotelė Septynerius metus Vilniuje gyvenanti Miglė pasakojo, kad nuo atvykimo gyventi į sostinę jai teko pakeisti keturis butus. Visus juos mergina nuomojosi, bet sprendimą persikelti iš vienos vietos į kitą visada priėmusi pati, neverčiama nuomotojų.
Brangiausių Lietuvoje parduodamų butų ir namų sąrašas
Brangiausių Lietuvoje parduodamų butų ir namų sąrašas (4) 2012.09.09 07:10 Brangiausias parduodamas butas Lietuvoje kainuoja 3,5 mln. litų. Namas - beveik triskart daugiau. Tokias tendencijas atskleidžia išskirtinai portalui Ekonomika.lt pateikti nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ duomenys. Kviečiame pasižvelgyti į rinkoje siūlomą prabangų būstą.
Po visagalių kaukėmis – palūžusios sielos
Po visagalių kaukėmis – palūžusios sielos (1) 2012.09.03 20:40 Milžiniškus pinigus, reputaciją, sveikatą protą, o galiausiai dvi gyvybes pasiglemžęs abejotinas verslas, ne ką mažiau abejonių kelianti meilės istorija su buvusio Seimo nario žmona ir vienos mistiškiausių mirties bylų Lietuvos kriminalinėje istorijoje. Taip trumpai galima apibūdinti sostinėje veikiančios ir skandalingai pagarsėjusios „Status“ finansinės pramoninės grupės savininkų, įbrolių Vlado ir Alvydo Bieliauskų likimus.
Savivaldybės biudžeto lėšas ryja socialiniai būstai
Savivaldybės biudžeto lėšas ryja socialiniai būstai 2012.09.03 19:20 Šiemet Lietuvos Respublikos Vyriausybė, patvirtinusi valstybės biudžeto asignavimus, skirtus savivaldybių socialinio būsto fondui plėtoti, Tauragės savivaldybei skyrė 358 tūkst. litų. Už juos ketinama pirkti vieno, dviejų kambarių butus. Kartu su būstų įsigijimu didėja ir problemos: remontams per metus 150 tūkst. litų nebepakanka, gyventojų įsiskolinimas už patarnavimus greit pasieks 800 tūkst. litų sumą.
Butų nuomos rinka: kainos, tendencijos ir nuomininkų aktyvumas
Butų nuomos rinka: kainos, tendencijos ir nuomininkų aktyvumas 2012.08.31 09:07 Butų nuomos paklausa kiekvienais metais itin suaktyvėja vasarą, kuomet į didžiuosius šalies miestus planuoja atvykti ir apsigyventi studentai iš kitų šalies vietovių. Šiemet butų nuomos rinka stebina naujomis, palyginti su ankstesniais metais, tendencijomis, rodo nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt duomenys.
Šiuolaikinėms drabužinėms tinka ir maži butai
Šiuolaikinėms drabužinėms tinka ir maži butai 2012.08.30 11:21 UAB „Ve­si­da“, ga­mi­nan­čios spin­tas ir slan­kio­jan­čių du­rų sis­te­mas, at­sto­vas Šiau­lių re­gio­ne Vir­gi­li­jus Re­mei­ka sa­ko, kad šiuo­lai­ki­nės dra­bu­ži­nės yra pa­čių įvai­riau­sių dy­džių ir ga­li tilp­ti ne­di­de­liuo­se bu­tuo­se.
Butų nuomos kainos pasiekė aukščiausią tašką
Butų nuomos kainos pasiekė aukščiausią tašką (6) 2012.08.29 11:20 Nors iki studijų pradžios liko mažiau nei savaitė, nuomojamų butų paklausa nemažėja. Nekilnojamojo turto rinkos ekspertai pastebi, kad rugpjūčio mėnesį, palyginti su geguže, sostinėje nuoma pabrango apie 10 proc., o kai kuriuose mikrorajonuose – net ir 15 proc. Tokias tendencijas pateikia lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt ekspertai, išanalizavę daugiau nei 2,5 tūkst. nuomojamų butų skelbimų.
Aptriušusiuose pastatuose gyventi ne tik finansiškai neapsimoka, bet ir gėda
Aptriušusiuose pastatuose gyventi ne tik finansiškai neapsimoka, bet ir gėda (3) 2012.08.28 13:46 Lietuvos gyventojai kiekvieną žiemą gauna į neviltį varančias sąskaitas už šildymą, tačiau retas kuris susimąsto apie vis dar merdinčią renovaciją. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl stringa pastatų modernizacijos procesas – dalis gyventojų nebeturi ekonominės motyvacijos ir mano, kad renovacija paprasčiausiai neatsiperka, nes už būsto atnaujinimą sumokama brangiai, o norimas rezultatas – nepasiekiamas.
Prabangių butų nuoma įkandama tik užsieniečiams
Prabangių butų nuoma įkandama tik užsieniečiams (2) 2012.08.27 19:33 Butas su pirtimi, židiniu, trimis vonios kambariais – skamba patraukliai. O desertui – Vilniaus centre su puikiu vaizdu į senamiestį. Išsinuomoti tokį stogą virš galvos paprastiems mirtingiesiems, regis, neįmanoma, tačiau į Lietuvą atvykstantiems užsieniečiams visa tai yra prieinama. Juolab, kad tokio buto kaina „vos“ 8200 litų per mėnesį, o gaunamus privalumus galima būtų vardyti valandų valandas.
Mįslingos verslininkų savižudybės: atsisveikinimo laiškai ir skolų šešėliai
Mįslingos verslininkų savižudybės: atsisveikinimo laiškai ir skolų šešėliai (4) 2012.08.24 20:16 Kas turi nutikti, kad iš pirmo žvilgsnio jokių nepriteklių nepatiriantys, sėkmingai veikiančių didelių įmonių vadovai ryžtųsi kelti prieš save ranką? Žinomų verslininkų savižudybių skaičiai glumina – per pastaruosius metus Lietuvoje mįslingomis aplinkybėmis iš gyvenimo išėjo daugiau nei dešimt įmonių vadovų, kai kurių jų mirtis tebegaubia paslaptys. Vieni savo artimiesiems paliko atsisveikinimo laiškus, kiti – dar daugiau neatsakytų klausimų.
Savo sodyboje nusižudė verslininkas, „Status“ savininkas A. Bieliauskas
Savo sodyboje nusižudė verslininkas, „Status“ savininkas A. Bieliauskas (5) 2012.08.24 17:40 Pranešama, kad penktadienį Elektrėnų savivaldybėje, netoli Vievio esančioje sodyboje, nusižudė bendrovės „Status finansinė pramoninė grupė“ bendrasavininkis Alvydas Bieliauskas, praneša naujienų portalas Delfi.lt. Verslininkas turėjo gana prieštaringą reputaciją. Pranešama, kad jis rastas negyvas paryčiais, policija daugiau įvykio detalių neatskleidžia. Balsas.lt primena, kad 2006-aisias nusižudė ir velionio brolis Vladas Bieliauskas.
Prognozė: butai dar gali atpigti
Prognozė: butai dar gali atpigti (2) 2012.08.21 18:30 Sostinėje šiuo metu statoma maždaug dvigubai daugiau butų, nei gyventojai nuperka. Pasak ekspertų, pasiūlos padidėjimas gali lemti ir kiek mažesnes butų kainas metų pabaigoje, o perkaitimo rinkoje baimintis nederėtų – didžiausiais projektais užsiima patyrusios NT bendrovės. „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovo Sauliaus Vagonio nuomone, pažvelgus į daugiausiai butų statančių bendrovių pavadinimus matyti, kad dominuoja senieji rinkos dalyviai.
Kaip išsinuomoti butą: landūs agentai ir lenktynės su konkurentais
Kaip išsinuomoti butą: landūs agentai ir lenktynės su konkurentais 2012.08.18 13:12 Mitas, kad butų nuomos paklausa paaštrėja rugpjūčio antroje pusėje. Bent jau šiemet norinčių išsinuomoti stogą virš galvos bruzdesys buvo pastebėtas dar liepos mėnesį. Ypač didžiuosiuose miestuose, kur už patrauklią kainą butas gali būti išnuomotos vos po kelių valandų nuo skelbimo pasirodymo internete. Susidūrė su problemomis Išsinuomoti būstą Vilniuje itin sudėtinga.
Savaitgalio knyga: „Siuvėja iš Chair Chanos“
Savaitgalio knyga: „Siuvėja iš Chair Chanos“ 2012.08.18 08:00 Galop Malika pasuko iš pagrindinės gatvės ir pasiekė gydytojo kabinetą pirmame aptriušusio pastato aukšte. Ant tų pačių betoninių grindų ir po vienomis žemomis lubomis čia glaudėsi kelios krautuvės. Virš krautuvių, atskirti dviem ar trim rusvų akmenų eilėmis, buvo įrengti butai su balkonais. Džiaugdamasi, kad pagaliau yra viduje ir gali akimirką atsipūsti, Malika pasisveikino su gydytoju, kuris, išgirdęs durų trinktelėjimą, išėjo iš apžiūros kambario.
„Lietuvos draudimas“: pigi apsauga džiugina tik iki nelaimės
„Lietuvos draudimas“: pigi apsauga džiugina tik iki nelaimės 2012.08.17 10:35 Šiais metais per pirmąjį pusmetį  fizinių asmenų ne gyvybės draudimo rinka augo beveik 3 kartus daugiau (7,9 %) nei 2011 m. pirmąjį pusmetį (vos 2,9%). Draudikai sudarė 3,5 % (beveik 60 tūkst.) daugiau sutarčių nei pernai, daugėja perkančių kelis draudimo produktus. „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis, vertindamas 2012 m. I pusmečio ne gyvybės draudimo rinkos rezultatus, atkreipia dėmesį į tvarų rinkos augimą.
Istorikas M. Soloninas: apie zoologinį antikomunizmą
Istorikas M. Soloninas: apie zoologinį antikomunizmą (10) 2012.08.15 23:41 Tekstas, kurį parašė istorikas Markas Soloninas skirtas Rusijai, bet praktiškai viskas tinka Lietuvai. Pas mus tik mažiau aktuali antikomunistinė retorika, bet visais kitai aspektais "ZAKų" apibūdiname nesunkiai atpažįstame mūsų libertarinius fundamentalistus, kurie visais kanalais skundžiasi, kaip "varguolių išlaikymas" trukdo "turtingiems ir energingiems" vystyti ekonomiką.
Savaitgalio kelionė į Berlyną – pigi nakvynė, transportas ir maisto kainos
Savaitgalio kelionė į Berlyną – pigi nakvynė, transportas ir maisto kainos (2) 2012.08.15 18:39 „Kelionė į Berlyną buvo visiška avantiūra. Nemėgstu autobusų, bet pamačiusi bilietus už 54 litus į abi puses (būna dar pigiau), negalėjau susilaikyti. Ir štai – mūsų kukli ketveriukė jau pakeliui į Berlyną“, – pasakoja kelionių tinklalapio Makalius.
Kinijos drakonas tupia pailsėti
Kinijos drakonas tupia pailsėti 2012.08.09 23:12 Kinijos ekonomikos augimo lėtėjimas, nežadantis nieko gero viso pasaulio ekonomikai, tampa vis ryškiau pastebimas. Statistika rodo, kad Kinijos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2012 m. II ketvirtį augo tik 7,6 proc. Tai mažiausias rodiklis nuo 2009 m., kai siautėjo pasaulinės finansų krizės pirmoji banga. Todėl Tarptautinis valiutos fondas (TVF) sumažino Kinijos BVP augimo prognozę iki 8 proc. Nuo išorės į vidų Ekonomikos ekspertų nuomone, lėtėjimas susijęs su vidaus vartojimu.
Skaičių magija
Skaičių magija 2012.08.04 07:24 Viena didžiausių draudimo kompanijų Europoje tvirtina, kad butų numeracija turi daug bendro su butuose iškylančiomis problemomis. Išanalizavus statistinius duomenis paaiškėjo, kad daugiausia gaisrų ir vagysčių įvyksta patalpose, pažymėtose 33 numeriu. O 76 numeriu pažymėtuose butuose šios nelaimės atsitinka rečiausiai.
Nuomos rinka įkaito
Nuomos rinka įkaito 2012.08.02 20:57 Būsto nuomos rinkoje jau prasidėjo studentų antplūdžio sukeltas pikas – didžiuosiuose miestuose ekonominės klasės butai pabrango iki 20 procentų. Ekspertai pastebi, kad šiemet būsto nuomos kainos pakilo labiau nei įprastai. Tam įtakos turi mažesnis perkamų butų skaičius ir geresnė ekonominė padėtis.
Į biržą atkeliauja prekyba prietarais
Į biržą atkeliauja prekyba prietarais 2012.08.02 08:13 Ar investuotumėte į fondą, kurio valdytojas pasikliauja prietarais? Būtent tokius prekybos principus kuria ir tobulina Shingas Tat Chungas, rašo BBC. Vaikino tėvai S. T. Chungo vardą parinko pasikonsultavę su būrėja, anot kurios, ankstesnis pasirinkimas buvo pernelyg ugningas. Kad ir ką bereikštų šis apibūdinimas. Šiaip ar taip S. T. Chungas nesiskundžia ir juokaudamas primena, kad šiandien jam visai gerai sekasi. 25 metų S. T. Chungas Londone baigė Karališkąjį menų koledžą.
Nenaudojamo turto kariškiai turi su kaupu
Nenaudojamo turto kariškiai turi su kaupu 2012.07.30 17:33 Krašto apsaugos ministerija planuoja šalies savivaldybėms perduoti jai priklausančius, bet nenaudojamus tarnybinius butus. Šiuo metu Krašto apsaugos ministerijai (KAM) priklausančiuose tarnybiniuose butuose gyvena daugiau nei pusšimtis krašto apsaugos sistemoje nebetarnaujančių asmenų. Tai yra beveik ketvirtadalis visų krašto apsaugos sistemos tarnybinių butų gyventojų. Panevėžyje toks pastatas, kuriame įrengti tarnybiniai būstai kariškiams, yra Beržų gatvėje.
Kauno ir Klaipėdos NT rinkos vos juda
Kauno ir Klaipėdos NT rinkos vos juda 2012.07.30 17:03 Preliminariais Registrų centro duomenimis 2012 metų antrąjį ketvirtį Kaune parduota apie 700 butų arba 6 proc. daugiau negu pirmąjį šių metų ketvirtį. Klaipėdoje tuo pačiu laikotarpiu sudaryta apie 500 būsto pardavimo sandorių, t.y. beveik tiek pat, kiek ankstesnį šių metų ketvirtį. Tiesiogiai iš nekilnojamojo turto vystytojų Klaipėdoje per antrąjį 2012 metų ketvirtį nupirkta apie 70 naujų butų, t.y. 29 proc. daugiau nei praeitų metų antrąjį ketvirtį.
Po FNTT tyrimo nesąžiningas mažeikiškis verslininkas stos prieš teismą
Po FNTT tyrimo nesąžiningas mažeikiškis verslininkas stos prieš teismą 2012.07.30 13:37 Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl Mažeikiuose registruotos bendrovės direktoriaus S. T. galimo nesąžiningumo su kreditoriais. Įtariamasis, pardavęs pajūryje du butus, padarė beveik 70 tūkstančių litų siekiančią žalą. Nustatyta, kad 33-ejų mažeikiškis S. T., vadovaujamai bendrovei jau esant nemokiai, akivaizdžiai gresiant bankrotui, nepagrįstai pigiai pardavė du butus su žemės sklypais Šventojoje.
Gyvenimas šalia asocialių kaimynų – lyg šalia tiksinčios bombos
Gyvenimas šalia asocialių kaimynų – lyg šalia tiksinčios bombos 2012.07.30 11:05 Per dešimt metų Šiauliuose į savo butus Ežero gatvėje, o keleriais metais vėliau – ir į Tilžės gatvėje esančius daugiabučius, dvi moterys buvo prisitempusios tiek „turto“ iš šiukšlių konteinerių, kad jų kaimynams teko ilgai pavargti, kol tie šiukšlynai buvo iškuopti. Ir nors praėjo nemažai laiko, daugiabučių gyventojus vis dar kankina baimė pamačius, kaip toji pati kaimynė šiukšles tempia į namus, o namo rūsyje šmėžuoja pelės – sunkios ligos leptospirozės nešiotojos.
Sostinėje – 2500 naujų butų
Sostinėje – 2500 naujų butų 2012.07.25 09:38 Vilniuje šiuo metu siūloma įsigyti apie 2500 naujų butų. „Eikos“ skaičiavimais, apie trečdalis jų yra šiaurinėje ir vakarinėje miesto dalyse: Pašilaičiuose, Pilaitėje, Viršuliškėse, Karoliniškėse ir Baltupiuose. 12 proc. visos pasiūlos - Naujamiestyje. Paskutiniu metu išaugo naujų butų pasiūlymų skaičius viename seniausių Vilniaus mikrorajonų - Antakalnyje ir netoli esančiuose Valakampiuose, kur pirkėjams siūloma apie dešimtadalis visų naujų butų Vilniuje.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!