dvasios

Netektis mados pasaulyje: mirė legendinis dizaineris Oscaras de la Renta
Netektis mados pasaulyje: mirė legendinis dizaineris Oscaras de la Renta 2014.10.21 07:53 Mados pasaulis neteko 82-ejų dizainerio Oscaro de la Rentos. „Vakaro karalius“, kaip kolegos vadino de la Rentą, mirė savo namuose Konektikute. Šią žinią patvirtino jo žmona Anette. „Nors mūsų širdys sudaužytos vien nuo minties apie gyvenimą be Oscaro, jis vis tiek lieka su mumis. Oscaro sunkus darbas, jo sumanumas ir meilė gyvenimui išliks gyva mūsų kompanijoje. Viskas, ką mes kada esame padarę ir, ką padarysime ateityje, yra paveikta jo vertybių ir jo dvasios.
Šilalės rajone atkurta partizanų žeminė
Šilalės rajone atkurta partizanų žeminė (6) 2014.10.18 17:11 Marija Gabrienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Pagramančio regioniniame parke atkurta partizanų žeminė, kurioje buvo įsikūrus Kęstučio apygardos Butigeidžio rinktinės būrys. Tai – pirmoji Šilalės rajone atidengta partizanų slėptuvė, pasakojanti apie kovą už šalies nepriklausomybę. Dažniausiai žemines partizanai, po antrojo pasaulinio karo, įsirengdavo miško glūdumoje, arčiau pelkių ar upelių. Vandeny dingdavo kovotojų pėdsakai, kuriais sekdavo kagėbistų šunys.
V. Landsbergis apie kandidatus į Vilniaus merus: įtikino moterys, o ne vyrai
V. Landsbergis apie kandidatus į Vilniaus merus: įtikino moterys, o ne vyrai (7) 2014.10.16 07:04 Deividas Jursevičius, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis atskleidė, kurie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į Vilniaus merus jam labiau prie širdies. Profesorius pirmenybę teikia kandidatuoti atsisakiusioms moterims.
Kaip „Balsas.lt“ žurnalistės „Hobito“ žvaigždę gaudė
Kaip „Balsas.lt“ žurnalistės „Hobito“ žvaigždę gaudė (1) 2014.10.15 12:10 Šį lietingą trečiadienio rytmetį, kuomet už langų buvo girdėti tik lietaus barbenimas į stiklą, mašinų variklių ūžesys, o mieste blaškėsi tik kelios neramios dvasios, su kolege iškeliavome į miestą.
Restauruojama Vilniaus gynybinė siena
Restauruojama Vilniaus gynybinė siena (1) 2014.10.10 10:05 Vilniaus Šv. Dvasios gatvėje prasideda Medininkų (Aušros) – Subačiaus vartų gynybinės sienos dalies restauravimo darbai. Šiai dienai dalis sienos yra smarkiai suirusi: plytos sueižėjusios, vietomis nubyrėjusios, o kai kur mūro plytos ir akmenys visai iškritę. Restauruojant bus siekiama išsaugoti šio fortifikacinio paveldo objekto autentiškumą ir pirminę išraišką. Gynybinės sienos restauravimo darbai prasidės nuo archeologinių žvalgymų.
Erotinis horoskopas vyrams ir moterims
Erotinis horoskopas vyrams ir moterims (1) 2014.10.08 15:37 Ką jums ir jūsų partneriui lemia žvaigždės? Nežabotą geismą ar subtilius ir rafinuotus meilės žaidimus? Jūsų lovos meniu priklauso ne tik nuo judviejų charakterių, bet ir nuo to, po kokiu Zodiako ženklu gimėte. Avinas (kovo 21 - balandžio 20) Moteris Ji laikosi gana tvirtų principų, yra atkakli – o tai neišvengiamai persiduoda ir jos erotiniams polinkiams.
Estų kadidatas į Eurokomisarus žada skaitmeninę viešųjų paslaugų revoliuciją
Estų kadidatas į Eurokomisarus žada skaitmeninę viešųjų paslaugų revoliuciją 2014.10.07 09:59 Buvęs Estijos ministras pirmininkas Andrus Ansipas, pretenduojantis į Europos Komisijos vicepirmininko, atsakingo už vieningąją skaitmeninę rinką, postą, pareiškė nematantis priežasčių, kodėl viešosios paslaugos negalėtų būti perkeltos į internetą. Tai A.Ansipas sakė savo įžanginėje kalboje per jo kandidatūros svarstymą Europos Parlamente pirmadienį.
 „Vilnius Temperature“ lauktuvės iš Reikjaviko: islandiškai repuojančių merginų klipas
„Vilnius Temperature“ lauktuvės iš Reikjaviko: islandiškai repuojančių merginų klipas 2014.09.29 11:47 Akustinių muzikinių vaizdo klipų kūrėjai „Vilnius Temperature“ naują sezoną pradeda iš Islandijos sostinės. Reikjaviko gatvėse buvo įamžinta šalyje sparčiai populiarėjančios merginų repo grupės „Reykjavíkurdætur“ daina „Timinn Tapar Takti“. Tai pirmasis „Vilnius Temperature“ klipas su merginų repo grupe ir pirmasis, nufilmuotas Islandijoje. Klipas nufilmuotas vasarą vykusios kelionės po Islandiją metu, 5 valandą ryto. Tuo metu oras buvo įšilęs iki 9 laipsnių.
Nervai nelaiko: 18 būdų padėti sau (I)
Nervai nelaiko: 18 būdų padėti sau (I) 2014.09.26 15:30 Nespėjate laiku parengti ataskaitos. Laukia svarbus pasirodymas didelei auditorijai. Jūsų vaikas pirmą kartą gyvenime laiko egzaminus. Kitaip tariant, nervinė įtampa – ties pavojinga riba. Ką daryti? 1. Atsipalaiduokite. 10 minučių pabūkite vienumoje. Užtraukite užuolaidas, patogiai įsitaisykite ant sofos ir lėtai suskaičiuokite iki dešimties. Padarykite nedidelę pauzę ir pamėginkite sukoncentruoti mintis ties kojomis.
Europos čempionas O. Ringys pasiners į mokslus
Europos čempionas O. Ringys pasiners į mokslus 2014.09.25 15:20 Bendraamžių varžybose padaręs viską, ką galėjo, Europos jaunimo kultūrizmo čempionas Ovidijus Ringys ant scenos ruošiasi grįžti tik po dvejų metų O. Ringys iš Norvegijos grįžo su dviem apdovanojimais Savaitgalį tarptautiniame IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyre „Norway open 2014“ Norvegijoje rungtyniavo trys Lietuvos atstovai ir visi jie tapo prizininkais. Vienas jų – klaipėdietis Ovidijus Ringys, neturėjęs lygių jaunimo (iki 23 m.) kultūrizmo kategorijoje.
Nebijantys lėlės prakeiksmo galės įsigyti kolekcionieriams skirtus filmo „Anabelė“ įkvėptus žaislus
Nebijantys lėlės prakeiksmo galės įsigyti kolekcionieriams skirtus filmo „Anabelė“ įkvėptus žaislus 2014.09.23 14:04 Akies krašteliu filme „Išvarymas“ (angl. „The Conjuring“) matyta šiurpi lėlė Anabelė atkeliauja į kino teatrus, kad papasakotų krauju pažymėtą savo istoriją. Naujojoje, siaubo žanro virtuozo Jameso Wano prodiusuotoje juostoje „Anabelė“ (angl. „Annabelle“) žiūrovai išvys, kaip po satanistų išpuolio lėlę apsėsdusios piktosios jėgos terorizuoja jauną šeimą.
Atminties lauko kovos tebeskaldo Rytų Europos šalis
Atminties lauko kovos tebeskaldo Rytų Europos šalis 2014.09.21 21:35  Vaida Pilibaitytė, LRT Radijo laida „Kultūros savaitė“, LRT.lt Kai esi provokuojamas, neturi tylėti, privalai reaguoti. Turi pats tapti agresyviu atminties lauko kariu ir parodyti žmonėms, kad yra ir kitų būdų interpretuoti istoriją. Ir visuomet bus pakankamai žmonių, kurie atkreips į tave dėmesį.
Vilniaus mažojo teatro vadovė G. Cholina renkasi naujų atradimų kelią
Vilniaus mažojo teatro vadovė G. Cholina renkasi naujų atradimų kelią 2014.09.19 16:07 Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovė Greta Cholina prieš ketverius metus laimėjusi konkursą teatro vadovės pareigoms užimti šiandien renkasi naujų atradimų kelią. „Vienas iš esminių mano gyvenimo principų yra nuolatos augti ir tobulėti, tiek profesinėje, tiek asmeninėje plotmėje. Kai prieš keturis metus laimėjau konkursą vadovauti Vilniaus mažajam teatrui, tai man buvo rimtas iššūkis, kurį priėmiau su džiaugsmu, nes man yra artima Maestro Rimo Tumino kūryba ir teatro vizija.
Psichologai komentuoja: darboholizamas, pedantizmas, skrupulingumas
Psichologai komentuoja: darboholizamas, pedantizmas, skrupulingumas (2) 2014.09.12 07:16 Kaip ir daugelis gydytojų, galiu užjausti savo pacientus, nes atrandu savyje visų ligų po truputį. O ypač aštriai sergu darboholizmu ir perfekcionizmu, kuris pasibaigus atostogoms kas dieną įgauna vis didesnį pagreitį. Štai penktadienio vakaras, visi pacientai gražiai apkamšyti ir nuglostyti sėkmingai sau gyja. Visos paskaitos surūšiuotos. Visi namai sutvarkyti. Atsisėdu ant sofos. Neramu. Žiūriu – knygos lentynoje sudėtos nelygiai. Patiesinu. Matau – batai koridoriuje irgi nelygiai sustatyti.
 V. Mazuronis: ką gina prokurorai - N. Cooper, I. Degutienę ar ką nors daugiau?
V. Mazuronis: ką gina prokurorai - N. Cooper, I. Degutienę ar ką nors daugiau? (2) 2014.09.10 11:33 Prokurorų priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl bankrutavusio banko Snoras administratoriaus veiklos mažų mažiausiai keistas. Pažymima, kad virš milijono litų pervedimas buvo neteisėtas, o kaltų tarsi ir nėra. Priminsiu, kad pinigai buvo pervesti į tuometinės Seimo pirmininkės I. Degutienės sūnaus įmonės sąskaitą. Kad tai atsitiktinumas gali patikėti tik visiškai naivus pilietis.
Kraupioji lėlė iš kultiniu tapusio filmo „Išvarymas“ vėl baugins siaubo mėgėjus juostoje „Anabelė“
Kraupioji lėlė iš kultiniu tapusio filmo „Išvarymas“ vėl baugins siaubo mėgėjus juostoje „Anabelė“ (1) 2014.09.09 14:32 Siaubo filmų kūrėjams prisilietus prie, atrodytų, nekaltų lėlių ar klounų, šie tampa tikromis žudymo mašinomis. Vienas pavojingiausių tokių žaislų – iš tiesų realybėje egzistavusi lėlė Anabelė, kurią suvaldyti teko paranormalių reiškinių tyrėjams, sutuoktiniams Warrenams. Naujasis siaubo filmas „Anabelė“ (angl. „Annabelle“) atskleis žiūrovams milžiniško populiarumo sulaukusios 2013-ųjų juostos „Išvarymas“ (angl.
„Vilnius Music Week 2014“ koncertavę muzikantai užmezgė naudingų ryšių
„Vilnius Music Week 2014“ koncertavę muzikantai užmezgė naudingų ryšių 2014.09.09 11:14 Rugsėjo 4-7 dienomis vykęs konferencijų ir muzikos festivalis „Vilnius Music Week 2014” dalyviams atvėrė nemažai durų į užsienio rinką. Delegatai, atstovavę didžiausius Europos festivalius, žiniasklaidos kanalus ir leidybines kompanijas, liko labai patenkinti renginiais, o atlikėjai – užmegztais kontaktais.
Kodėl moterims naudinga natūraliai maitinti kūdikį
Kodėl moterims naudinga natūraliai maitinti kūdikį 2014.09.07 07:39 Ankstyvas žindymas yra ne tik pagrindinis maisto šaltinis kūdikiui, bet ir svarbus procesas pačiam moters organizmui. Vis dėlto, apie naudą mamai kalbama rečiau. Kauno klinikinės ligoninės akušerinio skyriaus gydytojai sako, kad tinkamai informuotos mamos žindydamos ne tik sutvirtina savo ir kūdikio ryšį, bet ir sumažina riziką susirgti, džiaugiasi stabilesne emocine būkle. „Kartais moterys turi dvejonių dėl natūralaus maitinimo, bet daugeliu atveju pavyksta jas ir paskatinti, ir pamokyti.
Į Vilnių kviečia neįgaliųjų organizuojama šventė „Tau, Vilniau“
Į Vilnių kviečia neįgaliųjų organizuojama šventė „Tau, Vilniau“ 2014.09.05 12:08 Jau dešimtą kartą Sostinės dienų metu Vilniuje, Katedros aikštėje vyksta šventė „Tau, Vilniau!“ (respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas). Šventė tapo tradiciniu Vilniaus miesto kultūros renginiu, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir sveikųjų žmonių suartėjimo. Renginį globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
10-oji neįgaliųjų šventė „Tau, Vilniau!“ – jau šį sekmadienį
10-oji neįgaliųjų šventė „Tau, Vilniau!“ – jau šį sekmadienį 2014.09.05 11:19 Rugsėjo 7 d. 11 val. Vilniaus Katedros aikštėje prasidės jau 10-oji respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas „Tau – Vilniau!“, kuris prisideda prie neįgaliųjų žmonių integracijos visuomenėje stiprinimo. Šiemet į šventę suvažiuos daugiau kaip 1500 neįgaliųjų, atstovaujančių net 130 organizacijų. Mugėje savo darbus eksponuos ir pardavinės neįgalieji liaudies amatų meistrai, namudininkai iš įvairių Lietuvos vietų. Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ visus kvies pajudėti, pasportuoti.
V. Chomičius apie Lietuvos rinktinę: galime įveikti bet ką ir be pagrindinio įžaidėjo
V. Chomičius apie Lietuvos rinktinę: galime įveikti bet ką ir be pagrindinio įžaidėjo 2014.09.04 17:20 Buvęs ilgametis Lietuvos rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ komandos kapitonas Valdemaras Chomičius antrą rudenį iš eilės pasitinka ne su nacionaline šalies komanda, bet stebėdamas svarbiausius krepšinio įvykius per televizorių. Ilgametis Kęstučio Kemzūros ginklanešys iš rinktinės pasitraukė po 2012 m. Londono olimpinių žaidynių. Nuo to laiko kaunietis visą dėmesį skiria Ukrainos Suprolygos čempionate rungtyniaujančiam Dnepropetrovsko „Dnipro“ klubui.
M. Levickis: smagu, kai tavo muzikos klausosi princai ar tie, kas kūrė „Pink Floyd”
M. Levickis: smagu, kai tavo muzikos klausosi princai ar tie, kas kūrė „Pink Floyd” 2014.09.04 15:02 Rytoj, rugsėjo 5 d. prasideda tarptautinio festivalio „Vilnius Music Week 2014” seminarai ir koncertai. Savaitgalį sostinėje viešės dešimtys svarbių Europos leidėjų, dirbusių su „Rammstein”, „U2”, „The Rasmus”, „Ace of Base”, muzikos vadybininkų, festivalių organizatorių, žiniasklaidos atstovų. Penktadienį delegatai apsilankys Martyno Levickio ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerte.
Kultūrinė dešinė ir socialinė kairė
Kultūrinė dešinė ir socialinė kairė (5) 2014.09.02 17:02 1. Apibrėžimai, istorija ir perspektyvos Dešinės ir kairės sąvokos politiniame žodyne apibrėžiamos įvairiai. Dažniausiai sutinkamos šios idėjinės ir principinės skirtys: dvasia-materija, kultūrinis normatyvizmas-kultūrinis reliatyvizmas, socialinis individualizmas-socialinis kolektyvizmas, skirtybė-lygybė, tąsa-permainos, patriotizmas-kosmopolitizmas, savarankiška iniciatyva-kolektyvinė globa, laisva rinka-reguliuojama rinka, lygūs mokesčiai-diferencijuoti mokesčiai, privati nuosavybė-valstybinė...
Varguolių rėmimas pražudys mus visus
Varguolių rėmimas pražudys mus visus (40) 2014.08.26 10:10 Sodros skola šiuo metu yra daugiau nei 11 milijardų litų. Ir ji stabiliai didėja, tarsi tai būtų visiškai normalu (2,6 mlrd. skolinosi vien tik šiemet). Kaip dažnai nutinka per finansines krizes Lietuvoje – „nėra alternatyvų“. Šią buvusios finansų ministrės, I. Šimonytės, frazę reikėtų iškalti aukso raidėmis virš kiekvienos pinigus skirstančios valstybinės įmonės. Nes tie, kas yra atsakingi už finansus, neturi ko pasiūlyti. Jų darbas – konstatuoti, kad jie nieko negali padaryti.
Ką būtina žinoti pradedančiajam meno kolekcininkui?
Ką būtina žinoti pradedančiajam meno kolekcininkui? 2014.08.25 12:07 Visais laikais menas buvo kuriamas tam, kad būtų matomas, žmogui teiktų estetinį malonumą. Menas taip pat ir dalis istorijos, saugomos muziejuose ar privačiose kolekcijose. Nemaža dalis žmonių, suprasdami jo vertę, ilgaamžiškumą, patys kolekcionuoja meno kūrinius. Pastarųjų kolekcionavimas - labai vertinga gyvenimo patirtis ir tam, pasirodo, nebūtinas didelis biudžetas.
Ukraina švenčia Nepriklausomybės dieną
Ukraina švenčia Nepriklausomybės dieną (4) 2014.08.24 12:17  Ukrainos Nepriklausomybės dienos proga šalies prezidentas Petro Porošenka padėjo gėlių prie Kijevo didžiojo kunigaikščio Vladimiro (Volodymyro), poeto Taraso Ševčenkos, Centrinės Rados pirmininko Mychailo Hruševskio paminklų ir Dangaus šimtinės didvyrių kryžiaus. Kaip pranešė prezidento spaudos tarnyba, gėlių prie Šv.
Kai gimtasis miestas - kaip šeimos narys
Kai gimtasis miestas - kaip šeimos narys 2014.08.23 22:45 Ką tik praūžusi miesto šventė į Biržus sušaukė jau čia nebegyvenančius, bet dažniau ar rečiau randančius kelią atgalios. Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį miestas buvo pilnas gimtinės išsiilgusių, joje užaugusių, ir, rodos, Biržus visuomet saugančių širdyse. Iš sostinės į savojo miesto šventę skubėjo ir buvusi biržietė, žurnalistė Rugilė Audenienė (buvusi Gaidukaitė), kurios iniciatyva buvo surengtas „Haiku Biržams“ konkursas.
Rugpjūčio 23-sios spalvos (I d.)
Rugpjūčio 23-sios spalvos (I d.) (1) 2014.08.23 07:00 Mūsų valstybės istorijoje nedaug dienų, kurios būtų tokios daugiaprasmės ir daugiaspalvės, kaip rugpjūčio 23-oji. Tai juoda ir balta, okupacija ir laisvės siekis, pavergimas ir išsivadavimas. Tai Juodojo kaspino diena ir V. Molotovo–J. Ribbentropo paktas 1939-siais, kai Vokietijos ir Rusijos susitarimų slaptieji protokolai surakino tris Baltijos valstybes geležiniuose SSRS gniaužtuose.
Gimtadienio vakarėlyje Madonna iki paryčių linksminosi su K. Moss
Gimtadienio vakarėlyje Madonna iki paryčių linksminosi su K. Moss 2014.08.18 15:25 Pop muzikos karaliene tituluojama atlikėja Madonna karališkai atšventė savo 56 – tajį gimtadienį. Privačioje viloje Kanuose atlikėja artimiems draugams surengė įspūdingą šventę. Trečiojo dešimtmečio dvasios įkvėptoje puotoje dalyvavo ir mados pasaulio grietinėle vadinamas supermodelis Kate Moss.
„Gustavo nuotykių“ režisieriai: vienintelis šio filmo praradimas – finišo nepasiekęs Karlsonas
„Gustavo nuotykių“ režisieriai: vienintelis šio filmo praradimas – finišo nepasiekęs Karlsonas 2014.08.18 11:34 Žinomų Lietuvos aktorių vaidybą ir kompiuterinės grafikos meistrų sukurtą animaciją sujungę filmo „Gustavo nuotykiai“ autoriai jau spalį Lietuvos kino teatruose pristatys daug darbo ir širdies pareikalavusį jų kūdikį. Išskirtinis, pirmasis lietuviškas vaidybinis animacinis filmas suvienijo daug unikalių patirčių.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!