dvasios

Kultūrinė dešinė ir socialinė kairė
Kultūrinė dešinė ir socialinė kairė 2014.09.02 17:02 1. Apibrėžimai, istorija ir perspektyvos Dešinės ir kairės sąvokos politiniame žodyne apibrėžiamos įvairiai. Dažniausiai sutinkamos šios idėjinės ir principinės skirtys: dvasia-materija, kultūrinis normatyvizmas-kultūrinis reliatyvizmas, socialinis individualizmas-socialinis kolektyvizmas, skirtybė-lygybė, tąsa-permainos, patriotizmas-kosmopolitizmas, savarankiška iniciatyva-kolektyvinė globa, laisva rinka-reguliuojama rinka, lygūs mokesčiai-diferencijuoti mokesčiai, privati nuosavybė-valstybinė...
Varguolių rėmimas pražudys mus visus
Varguolių rėmimas pražudys mus visus (39) 2014.08.26 10:10 Sodros skola šiuo metu yra daugiau nei 11 milijardų litų. Ir ji stabiliai didėja, tarsi tai būtų visiškai normalu (2,6 mlrd. skolinosi vien tik šiemet). Kaip dažnai nutinka per finansines krizes Lietuvoje – „nėra alternatyvų“. Šią buvusios finansų ministrės, I. Šimonytės, frazę reikėtų iškalti aukso raidėmis virš kiekvienos pinigus skirstančios valstybinės įmonės. Nes tie, kas yra atsakingi už finansus, neturi ko pasiūlyti. Jų darbas – konstatuoti, kad jie nieko negali padaryti.
Ką būtina žinoti pradedančiajam meno kolekcininkui?
Ką būtina žinoti pradedančiajam meno kolekcininkui? 2014.08.25 12:07 Visais laikais menas buvo kuriamas tam, kad būtų matomas, žmogui teiktų estetinį malonumą. Menas taip pat ir dalis istorijos, saugomos muziejuose ar privačiose kolekcijose. Nemaža dalis žmonių, suprasdami jo vertę, ilgaamžiškumą, patys kolekcionuoja meno kūrinius. Pastarųjų kolekcionavimas - labai vertinga gyvenimo patirtis ir tam, pasirodo, nebūtinas didelis biudžetas.
Ukraina švenčia Nepriklausomybės dieną
Ukraina švenčia Nepriklausomybės dieną (4) 2014.08.24 12:17  Ukrainos Nepriklausomybės dienos proga šalies prezidentas Petro Porošenka padėjo gėlių prie Kijevo didžiojo kunigaikščio Vladimiro (Volodymyro), poeto Taraso Ševčenkos, Centrinės Rados pirmininko Mychailo Hruševskio paminklų ir Dangaus šimtinės didvyrių kryžiaus. Kaip pranešė prezidento spaudos tarnyba, gėlių prie Šv.
Kai gimtasis miestas - kaip šeimos narys
Kai gimtasis miestas - kaip šeimos narys 2014.08.23 22:45 Ką tik praūžusi miesto šventė į Biržus sušaukė jau čia nebegyvenančius, bet dažniau ar rečiau randančius kelią atgalios. Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį miestas buvo pilnas gimtinės išsiilgusių, joje užaugusių, ir, rodos, Biržus visuomet saugančių širdyse. Iš sostinės į savojo miesto šventę skubėjo ir buvusi biržietė, žurnalistė Rugilė Audenienė (buvusi Gaidukaitė), kurios iniciatyva buvo surengtas „Haiku Biržams“ konkursas.
Rugpjūčio 23-sios spalvos (I d.)
Rugpjūčio 23-sios spalvos (I d.) (1) 2014.08.23 07:00 Mūsų valstybės istorijoje nedaug dienų, kurios būtų tokios daugiaprasmės ir daugiaspalvės, kaip rugpjūčio 23-oji. Tai juoda ir balta, okupacija ir laisvės siekis, pavergimas ir išsivadavimas. Tai Juodojo kaspino diena ir V. Molotovo–J. Ribbentropo paktas 1939-siais, kai Vokietijos ir Rusijos susitarimų slaptieji protokolai surakino tris Baltijos valstybes geležiniuose SSRS gniaužtuose.
Gimtadienio vakarėlyje Madonna iki paryčių linksminosi su K. Moss
Gimtadienio vakarėlyje Madonna iki paryčių linksminosi su K. Moss 2014.08.18 15:25 Pop muzikos karaliene tituluojama atlikėja Madonna karališkai atšventė savo 56 – tajį gimtadienį. Privačioje viloje Kanuose atlikėja artimiems draugams surengė įspūdingą šventę. Trečiojo dešimtmečio dvasios įkvėptoje puotoje dalyvavo ir mados pasaulio grietinėle vadinamas supermodelis Kate Moss.
„Gustavo nuotykių“ režisieriai: vienintelis šio filmo praradimas – finišo nepasiekęs Karlsonas
„Gustavo nuotykių“ režisieriai: vienintelis šio filmo praradimas – finišo nepasiekęs Karlsonas 2014.08.18 11:34 Žinomų Lietuvos aktorių vaidybą ir kompiuterinės grafikos meistrų sukurtą animaciją sujungę filmo „Gustavo nuotykiai“ autoriai jau spalį Lietuvos kino teatruose pristatys daug darbo ir širdies pareikalavusį jų kūdikį. Išskirtinis, pirmasis lietuviškas vaidybinis animacinis filmas suvienijo daug unikalių patirčių.
10 garsių pastatų, kuriuose gyvena vaiduokliai
10 garsių pastatų, kuriuose gyvena vaiduokliai 2014.08.14 08:03 Vinčesterių giminės vaiduokliai, nemirtingasis NKVD liaudies komisaras Tuniso ambasadoje, viešbutis, įkvėpęs Stiveną Kingą parašyti „Švytėjimą“, ir kitos vietos, garsėjančios paranormaliais reiškiniais, vilioja lankytojus. Pasakojimai apie juos, NSO bei kitus nepaaiškinamus reiškinius tokie pat populiarūs, kaip pasakojimai apie pop žvaigždes. Todėl nereikėtų stebėtis, kad pastatai, kuriuose vaidenasi, įtraukiami į turistams siūlomų aplankyti objektų sąrašą.
Senovės lietuvių jungtuvės šiandien
Senovės lietuvių jungtuvės šiandien 2014.08.08 16:49   Pagonių religija, kultūra, tradicijos ir apeigos, regis, – apgaubti paslapties, šiek tiek žinomi iš istorijos nuotrupų, pasakojimų, mitų ir padavimų, bet kartu tokie tolimi išpažįstantiems krikščionių religiją. Lietuviai vis labiau domisi savo šaknimis, protėviais, pačia istorija, todėl pagoniškos jungtuvių apeigos sparčiai populiarėja. Nors Lietuvos Romuvos vaidilė Inija Trinkūvienė sako, kad žodžio „pagonys“, kalbant apie baltų religiją, reiktų vengti.
Kas yra  meilė ir laimė?
Kas yra meilė ir laimė? 2014.08.08 11:15 Kalbėti apie meilę – šnekėti apie tai, kas esi. Gyventi meilėje, vadinasi, būti savimi. Kurti meilę – išreikšti savo dabartį ir ateitį. Meilės negalima skirstyti į tipus. Ji – vienintelė. Tačiau meilė turi daugybę veidų ir pavidalų: gailestis, atjauta, rūpestis, pagarba, atlaidumas... Ir tai tik maža dalėlė gausybės jaučiamos, regimos, suvokiamos ir pažįstamos meilės šviesos apraiškų.
Penktadienį „Kito kampo“ aktoriai po atostogų svetur pirmąkart susitiks Nidoje
Penktadienį „Kito kampo“ aktoriai po atostogų svetur pirmąkart susitiks Nidoje 2014.08.07 11:52 „Kito kampo“ aktoriai šiemet anksčiau baigė atostogas, nes sugalvojo spėti pasimatyti su dar atostogaujančiais savo gerbėjais pajūryje. Jau šį penktadienį, rugpjūčio 8 dieną, vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje svečiuosis Nidoje. „Atostogos buvo efektyvios.
Raulis dvasios ramybę atrado pietuose
Raulis dvasios ramybę atrado pietuose 2014.08.05 15:15 Garsiausias Lietuvos transseksualas Raulis pasidalijo nuotraukomis iš pietų. Agness Landau vardu pasivadinęs azerbaidžanietis persikėlė gyventi į Italiją. Socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje Agness pasidalino prabangiomis naujų namų nuotraukomis, kurios užfiksuotos Cernobbio mieste, Italijoje.
Slaptas Putino ginklas
Slaptas Putino ginklas (4) 2014.08.01 21:00 Nutrūktgalviškoje Rusijos karinės žvalgybos žinyboje pilna žudikų, ginklų prekeivių ir banditų. Ir tai, ką ji padarė Ukrainoje, tik pradžia. Yra du būdai, kaip šnipinėjimo žinyba gali įrodyti savo vertę valstybei, kuriai tarnauja.
 D.Grybauskaitė: keičiantis saugumo situacijai, Lietuvai reikia stiprios dvasios kariuomenės
D.Grybauskaitė: keičiantis saugumo situacijai, Lietuvai reikia stiprios dvasios kariuomenės (9) 2014.08.01 12:14  Keičiantis saugumo situacijai Europoje, Lietuvai reikia stiprios kariuomenės bei stiprios valios karių, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, penktadienį suteikusi pirmuosius karininko-leitenanto laipsnius 28 kariūnams. S.Daukanto aikštėje Vilniuje vykusioje ceremonijoje D.Grybauskaitė tvirtino, kad kariūnų priesaika nuskambėjo, kai Europoje ir visame regione juntamas ypatingas saugumo stiprinimo poreikis.
„Huawei Cup 2014“ - su keturiomis Pasaulio krepšinio taurės dalyvėmis
„Huawei Cup 2014“ - su keturiomis Pasaulio krepšinio taurės dalyvėmis 2014.07.31 14:37 Lietuvos krepšinio federacija ketvirtadienį pristatė tradiciniu tapsiantį tarptautinį turnyrą ir naują LKF rėmėją – tarptautinę telekomunikacijų bendrovę „Huawei“. „Jau daug metų į Lietuvą atvyksta įvairių šalių rinktinės. Lietuvos krepšinio federacijai kilo mintis suteikti toms paprastai kontrolinėms rungtynėms daugiau sporto dvasios ir motyvacijos kovoti. Todėl šįmet pirmąsyk rengiame turnyrą, kuris taps tradiciniu, galbūt panašiu į jau keliasdešimt metų gyvuojančią Akropolio taurę Graikijoje.
Savaitgalis gamtos ir baroko apsuptyje su „Skapeno klastomis”
Savaitgalis gamtos ir baroko apsuptyje su „Skapeno klastomis” 2014.07.31 11:52 Rugpjūčio 22d. 19val. Zyplių dvarą (Šakių raj.) užpildys baroko dvasia– Užupio dramos teatras pristato visų laikų garsiausią Moljero komediją Lietuvoje – Ž.B.Moljero „Skapeno klastos” ir šiuo spektakliu pradeda Baroko festivalį dvaruose. „Velnias nešė jį į tą galerą?“ – juokiasi pagrindinis komedijos herojus Skapenas iš šykštuolio pono naujame Užupio dramos teatro pastatyme (rež. Rita Urbonavičiūtė). Spektaklis kupinas Moljero teatro dvasios ir šiuolaikinės improvizacijos.
Filosofas: V. Vyčinui gimė idėja, kaip apsiginti nuo pseudokultūrų įtakos
Filosofas: V. Vyčinui gimė idėja, kaip apsiginti nuo pseudokultūrų įtakos 2014.07.27 09:21  Indrė Urbaitė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Lietuvių išeivijos filosofo Vinco Vyčino tikslas buvo saugoti mūsų kultūrinį paveldą, kurio nepalietė kitas Europos tautas pakeitę urbanizacijos procesai, sako filosofijos mokslų daktaras Žilvinas Svigaris. „Beveik visas V. Vyčino kelias ir buvo bandymas atiduoti save krivių tradicijai.
Rusija laimi, nes britų meilė rusų pinigams neįveikiama
Rusija laimi, nes britų meilė rusų pinigams neįveikiama (10) 2014.07.24 23:34 Kadais, kadais senais laikais, kai Sąjūdžio dvasios apimti skandavom „Lietuva-Lietuva“, kai šaukėm „rusai – namo“, troškom paramos ir palaikymo iš Vakarų, tyra širdimi tikėdami, kad Vakarų Europos šalių politika yra sąžininga ir teisinga. Ukrainos įvykiai atvėrė akis. Rusija laimi ne vien dėl to, kad Europai reikia rusiškų dujų, o Britanijai – rusiškų pinigų, bet labiausiai dėl to, kad rusiškam kapitalui pavyko korumpuoti Vakarų politikus.
10 įstatymų šiuolaikinei amazonei
10 įstatymų šiuolaikinei amazonei 2014.07.16 12:16 Kiekvienas šiuolaikinės moters vaidmuo − stereotipas, uniforma, neturintis nieko bendro su mūsų individualumu. Mums pasakoja, kaip mes galime valdyti vyrus jiems to net nenutuokiant. Pataria, kaip turime atrodyti, kad būtume laikomos gražiomis. Tuo tarpu mūsų tikroji moteris, unikali ir nepanaši į jokį šabloną, trokšta atsiskleisti visa savo esme ir grožiu. Šiuolaikinė amazonė − daug pasiekusi moteris. Tačiau laimės jai vis dėlto norisi moteriškos.
V. Putinas pasveikino J.-C. Junckerį: Rusija ir Europa sulaukė rimtų išbandymų
V. Putinas pasveikino J.-C. Junckerį: Rusija ir Europa sulaukė rimtų išbandymų 2014.07.15 17:30 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pasveikino išrinktąjį Europos Komisijos pirmininką Jeaną-Claude'ą Junckerį (Žaną Klodą Junkerį) ir pasakė jam, kad Rusijos ir Europos santykiams teko rimti išbandymai, bei išreiškė viltį, kad jie ir toliau plėtosis laikantis abipusės strateginės partnerystės dvasios, pranešė Rusijos naujienų agentūra RIA.
P. Gylys: kaip Varšuva klupdo Vilnių
P. Gylys: kaip Varšuva klupdo Vilnių (5) 2014.07.14 11:42 Lietuva neturi tikro elito, beveik neturi galingų dvasios aristokratų. Ją valdo naujoji nomenklatūra. Egoistiška, savo interesų rate užsidariusi, nepatriotiška, baili, vasališka, instinktyviai ieškanti pono, kuriam galėtų paklusti. Neturėdama gilaus ir autentiško nacionalinių interesų suvokimo ji neturi aiškios valstybės reikalų tvarkymo strategijos nei šalies viduje, nei tarptautinėje arenoje. Štai naujausias pavyzdys.
„Strategic Vision“ tyrimas: „Kia“ pasiekė viršūnę
„Strategic Vision“ tyrimas: „Kia“ pasiekė viršūnę 2014.07.11 11:33 JAV tyrimų bendrovės „Strategic Vision“ organizuojamame „Total Quality Index Study“ tyrime du populiariausi „Kia Motors America“ modeliai „Optima“ ir „Soul“ pateko tarp geriausiųjų savo klasėje. Šiame kasmetiniame tyrime jaunatviški, stilingi ir nepriekaištinga surinkimo kokybe pasižymintys „Kia“ modeliai gavo aukščiausius įvertinimo balus ir nurungė kitus garsius prekinius ženklus. Antrus metus iš eilės „Soul“ modelis įvertintas aukščiausiu balu savo klasėje.
VMFD „Žalgiris“ jėgų sėmėsi iš protėvių
VMFD „Žalgiris“ jėgų sėmėsi iš protėvių 2014.07.11 09:54 Žalgiris“ praeitą savaitę stovyklavo Lenkijos mieste Ostrudoje ir rengėsi Čempionų lygos atrankos rungtynėms su Zagrebo „Dinamo“. Ostruda nutolusi tik apie 30 km nuo Žalgirio mūšio vietos, todėl futbolininkai sėdo į autobusą ir aplankė istorinę vietą,  Žalgirio mūšis įvyko 1410 metų liepos 15 dieną, o šiemet būtent liepos 15-ąją „Žalgiris“ kovos Zagrebe su „Dinamo“. „Norėjome parodyti žaidėjams ypatingą vietą, kuri svarbi ne tik Lenkijos, bet ir Lietuvos žmonėms.
C. Firthas turėjo progą gyvai pabendrauti su filme „Atpildas“ jo įkūnytu garsiu karo veteranu
C. Firthas turėjo progą gyvai pabendrauti su filme „Atpildas“ jo įkūnytu garsiu karo veteranu 2014.07.08 16:28 Pasaulis 2012-ųjų spalį atsisveikino su žinomu Antrojo pasaulinio karo veteranu, naujai Mirties geležinkelio statybų realijas nušvietusiu Ericu Lomaxu. Būtent dramatiškas jo likimas ir belaisvių stovykloje patirtas siaubas bei mėginimas gyventi toliau įkvėpė naująjį filmą „Atpildas“ (angl. „The Railway Man“). Jame tamsių košmarų persekiojamo britų karininko vaidmuo teko žymiam aktoriui Colinui Firthui. Jo žmoną įkūnijo elegantiška ir jautri Nicole Kidman.
Dietologė: žiūrėdami televizorių ne užkandžiaukite, o gurkšnokite vandenį
Dietologė: žiūrėdami televizorių ne užkandžiaukite, o gurkšnokite vandenį 2014.07.06 17:35 Vytautas Kvietkauskas, LRT radijo laida „Vasaros studija“, LRT.lt Nors maistas patenkina daugelį mūsų fiziologinių ir psichologinių poreikių bei nuramina, įprotis nuolat kažką kramsnoti sėdint prie televizoriaus sukelia ne vieną bėdą, sako medicinos mokslų daktarė dietologė Edita Gavelienė. „Žmonės, besikreipiantys į gydytojus dietologus, dažnai klausia, ką tuo metu būtų galima valgyti.
Leistinos sekso ribos: atsisakyti ar pakentėti?
Leistinos sekso ribos: atsisakyti ar pakentėti? 2014.07.06 15:15 Sakoma, kad sekse neturėtų būti draudžiamų teritorijų, o mylimam žmogui leidžiama viskas. Arba beveik viskas. Be abejo, jei abu partnerius tai tenkina, o noras išbandyti naujas pozas ar naujas sekso rūšis - abipusis. Problemų kyla tik tada, kai paaiškėja, kad leistinų ribų sampratos poroje skiriasi, ir tai, ką jis laiko normalia ir leistina praktika, jai - iškrypimas. Arba atvirkščiai.
Nestinarai, šokantys ant karštų anglių
Nestinarai, šokantys ant karštų anglių 2014.07.05 21:10 Šokiai basomis ant įkaitusių žarijų, vadinami nestinarstvo,- tai vienas įdomiausių bulgarų kultūrinio paveldo fragmentų. Unikalus reiškinys, tiltas tarp praeities ir ateities, vykstantis pačiame Europos viduryje, apie kurį ilgai niekas nežinojo už Bulgarijos ribų. Dabar šį ritualą galima pamatyti ir kai kuriuose Graikijos kaimuose, kur nuo 20 amžiaus pradžios gyvena išeiviai iš Bulgarijos.
Bildukai pakeitė moters gyvenimą
Bildukai pakeitė moters gyvenimą (2) 2014.07.02 21:20 Prieš 20 metų Kelmės rajono Laikšių kaime, kukliame Ritos Merkelienės namelyje, apsigyveno... bildukai. Nemielų įnamių moteris atsikratė, tačiau susidūrimas su jais iš esmės pakeitė jos gyvenimą. Nijolė Mitkevičienė Stojusi akistaton su dvasiomis R.Merkelienė dabar vadina save vargšų astrologe, sudarinėja horoskopus, buria Taro kortomis, be to, ji augina anūkus, piešia ant drobės ir šilko, daug keliauja. Namų sargas Nafania R.Merkelienė perspėja, kad nereikėtų painioti bildukų su naminukais.
Vaizdo klipe „Pikaso“ atskleidžia repeticijų užkulisius
Vaizdo klipe „Pikaso“ atskleidžia repeticijų užkulisius 2014.06.30 12:51 Grupė „Pikaso“ pristato naujausios savo dainos „Lengvai“ vaizdo klipą, kuriame atskleidžia muzikinės virtuvės užkulisius. Klipas „Lengvai“ nufilmuotas Klaipėdoje, muzikos įrašų studijoje. Būtent ten ir vyko grupės repeticija, buvo ruošiamasi dainos "Lengvai" įrašams. Tada ir sugalvota nufilmuoti vaizdo klipą. Taip gimė paprasta ir nuoširdi vaizdo medžiaga apie tai, koks yra grupės „Pikaso“ kūrybinis procesas. Vaizdo klipo filmavimas neapsiėjo ir be moteriškos dvasios.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!