dvasios

Menant vaikystę: žadą atimantys pasakų įkvėpti peizažai
Menant vaikystę: žadą atimantys pasakų įkvėpti peizažai 2015.01.23 08:49 Pilys, senelės namas miške ar gūdi giria, kurioje gyvena piktosios dvasios ar pamėklės. Vokietis fotografas Kilianas Schonbergeris pristatė legendinių Brolių Grimų pasakų įkvėptą nuotraukų seriją, pavadintą „Pasivaikščiojimai su Broliais Grimais“.  Fotografijose užfiksuotas paslaptingų ir kiek pasakiškų Centrinės Europos pastatų ir gamtos grožis.
Laimėjimus užsienyje skinantis „Leviatanas“ užrūstino Rusijos kultūros ministrą
Laimėjimus užsienyje skinantis „Leviatanas“ užrūstino Rusijos kultūros ministrą (1) 2015.01.16 11:36 Rusijos kultūros ministras Vladimiras Medinskis nemano, kad Andrejaus Zviagincevo „Leviatanas“ atspindi Rusijos istoriją, ir yra tikras, kad tokį patį kiną būtų galima sukurti JAV, Prancūzijoje ar Italijoje, rašoma „Izvestija“. „Antirusiškas? Tai, kad jis man išvis neatrodo rusiška istorija... Su nežmogiškais valdininkais, uždaru ratu, galima susidurti visur... Keista, tačiau tarp visų filmo herojų nėra išvis nė vieno teigiamo personažo. Ko nekenčia A. Zviagincevas, daugiau ar mažiau aišku.
Futbolo mėgėjams – Deidvido Šembero kartos iššūkis
Futbolo mėgėjams – Deidvido Šembero kartos iššūkis 2015.01.14 15:06 Ar norėtumėte išmėginti jėgas su geriausiu 2014-ųjų Lietuvos futbolo A lygos žaidėju ir ilgametę patirtį Čempionų lygoje sukaupusiu Deividu Šemberu? Šis iš pirmo žvilgsnio paikas noras yra visai realus, jeigu žaidžiate Sekmadienio futbolo lygoje (SFL). „7 prieš 7“ žiemos čempioato B grupėje besivaržančios komandos šiemet turi unikalią galimybę pasigalynėti su buvusiais ar esamais profesionalais, susibūrusiais į komandą FK 78. Jos žaidėjų sąrašas skaba tikrai įspūdingai.
Putino karta: ko laukti iš būsimų Rusijos lyderių
Putino karta: ko laukti iš būsimų Rusijos lyderių 2015.01.13 09:27 Ellen Mickiewicz knygos „Be iliuzijų. Būsimų Rusijos lyderių balsai“ apžvalga (E. Mickiewicz. „No Illusions: The Voices of Russia’s Future Leaders“. „Oxford University Press“, 2014). „Prieš dvidešimt metų, dirbdama Chimkuose, Rusijoje, Nacionaliniame demokratiniame institute, stebėjau dirbančią tiriamąją grupę, – pasakoja E. Mickiewicz. – Sėdėdama niūriame bute, kartu su kolegomis bandžiau suprasti, ką vietos gyventojai mano apie asmenis, pretenduojančius į Rusijos parlamento narius.
Vytautas Landsbergis: kol iš rytų tebedunda grasymai, grąžinkime šauktinių tarnybą
Vytautas Landsbergis: kol iš rytų tebedunda grasymai, grąžinkime šauktinių tarnybą 2015.01.12 23:11  Pirmasis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę, Kovo 11-osios Akto signataras ir buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis siūlo grąžinti šauktinių kariuomenę, kol kyla grėsmės iš Rytų. „Mūsų gynybos reikmės dar pasidės, o gynyba prasideda nuo dvasios. Tikiuosi, kad politikai, pareigūnai, istorikai ir šviesuomenė bus vieningi, nepamirš garbės. (...) Gynėjai, jūsų darbas nebaigtas, budėjimas tęsiasi.
Lūžęs Benedikto Vanago riešas komandos dvasios nenužudė
Lūžęs Benedikto Vanago riešas komandos dvasios nenužudė 2015.01.12 12:15 Atėjus laisvai dienai Dakare „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos mechanikai turi aiškų planą – „Toyota Hilux“ bolidui perrinkti greičių dėžę, pakeisti sankabą ir stabdžių trinkeles, transmisijos tepalus, oro ir benzino filtrus, patikrinti amortizatorius, važiuoklę ir suremontuoti vairo mechanizmą. Savo sąrašą turi ir Benediktas Vanagas – „susiremontuoti“ lūžusį riešą. Istoriją, kaip B. Vanagas susilaužė riešą, tikriausiai jau žino visi.
Bažnyčios durys – avinų ar avinėlių vartai?
Bažnyčios durys – avinų ar avinėlių vartai? 2015.01.11 07:23 Oksana LAURUTYTĖ „Yra pakrikštytų, kurie gyvena kaip „nabašnykai“. Iš išorės religingai atrodo, vaikšto su dideliais kryžiais, bet viduje yra pagonys. Jie gali lengvai kam nors gerklę perpjauti „dėl Dievo“, – pirmąją sausio dieną Šiaulių vyskupijoje kalbėjo pranciškonų vienuolis, kunigas Gediminas Numgaudis OFM.
Dakaro teisėjai B. Vanagą grąžino arčiau starto rikiuotės priekio
Dakaro teisėjai B. Vanagą grąžino arčiau starto rikiuotės priekio 2015.01.10 09:46 Po nesėkmingo šeštojo etapo Dakaro ralyje Benediktui Vanagui ir Andrejui Rudnickiui suteikta galimybė bent šiek tiek atsigriebti. Varžybų direktorius įvertino Lietuvos ekipažo triūsą pirmuosiuose greičio ruožuose ir skyrė jų tempui artimesnę 18-ąją starto poziciją. Penktadienio pavakarę Lietuvą prie kompiuterių ekranų prikaustė „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos dingimas greičio ruože. Pusantros valandos B. Vanagas užtruko keisdamas lūžusį pusašį.
Padeda išgyventi, kai iš po kojų slysta žemė
Padeda išgyventi, kai iš po kojų slysta žemė 2015.01.09 22:49  Sostinės senamiestyje veikia sielovados centras „Bendrakeleiviai“. Čia atramą randa žmonės, kai ima byrėti jų šeima. Vieną šios veiklos iniciatorių bei pradininkių Elvyrą KUČINSKAITĘ kalbino VL žurnalistė Aušrinė Šėmienė. Jau daugiau kaip dešimtmetį padedate žmonėms atsigauti po skyrybų. Deja, tokių žmonių nemažėja, o priešingai – daugėja. Ar nesvyra rankos? Dirbame jau keturiolika metų.
Žaliasis tiltas – Lietuvos pergalių simbolis
Žaliasis tiltas – Lietuvos pergalių simbolis (11) 2015.01.07 11:17 Pastaruoju metu visuomenėje vis labiau diskutuojama apie Sovietų Sąjungos „pasiekimus“ menančių skulptūrų ant istorinio Žaliojo tilto Vilniuje likimą. Lietuvos kultūrinį ir fizinį naikinimą vykdžiusios okupantės jau nėra. Liko jos „didybę“ menantys simboliai. Liko ir po mūsų sąmonę šmirinėjančios šmėklos.
„AirAsia“ aukų artimuosius apėmė neviltis ir isterija
„AirAsia“ aukų artimuosius apėmė neviltis ir isterija 2014.12.30 13:02 Reisu QZ8501 skridusio „AirAsia“ lėktuvo keleivių artimieji pradėjo isteriškai raudoti ir alpti, kai Indonezijos televizija antradienį parodė reportažą, kuriame matyti per lėktuvo paiešką iš oro jūroje pastebėtas lavonas. Antrajame pagal dydį Indonezijos mieste Surabajoje mažiausiai du keleivių giminaičiai neštuvais buvo išnešti iš patalpos, kurioje laukė naujienų. Minimas lėktuvas išskrido iš Surabajos ir sekmadienį per audrą dingo. „Mano širdis bus visiškai sugniuždyta, jei tai – tiesa.
Žmonės  vis dažniau susitinka ne miesto parke prie fontano, o interneto platybėse
Žmonės vis dažniau susitinka ne miesto parke prie fontano, o interneto platybėse 2014.12.28 07:35 Gyvenimas keičiasi, ir alytiškiai vis dažniau susitinka ne miesto parke prie fontano, o socialiniuose tinkluose, tinklaraščiuose. Virtualiojoje erdvėje miestiečiai atsiskleidžia netikėtu amplua, kuria puslapius apie savo pomėgius ir nepamiršta Alytaus problemų, bet svarbiausia – visa tai daro iš gyvo entuziazmo. Todėl bendrauti su jais – tikrai šventinė pramoga.
S. Paltanavičius: jei paliekate dovanų žvėrims, prisiminkite Mažojo princo ir Lapės istoriją
S. Paltanavičius: jei paliekate dovanų žvėrims, prisiminkite Mažojo princo ir Lapės istoriją 2014.12.24 19:30 Evelina Kazakevičiūtė, LRT.lt Jei kartą miške palikote dovanų girios žvėrims, žinokite, kad davėte įžadą, ir tai tapo jūsų prievole. Taip teigia gamtininkas Selemonas Paltanavičius. Anot jo, vienkartinių dovanų gyvūnai nelaukia, nes gamtoje akcijų nebūna. „Gyvūnai net nepajaus, jie tikrai neateis tų jūsų vienkartinių lauktuvių, nes jų nelauks. Juo labiau jei įteiksite jas labiausiai netikusiu būdu – morkas sukabinsite ant eglučių. Niekam jos tokios nereikalingos“, – tikina S. Paltanavičius.
1914-ųjų Kalėdos: diena, kai Pirmajame pasauliniame kare pasireiškė žmoniškumas
1914-ųjų Kalėdos: diena, kai Pirmajame pasauliniame kare pasireiškė žmoniškumas 2014.12.24 17:21 Žvarbų vakarą, kai Vokietijos ir Britanijos pajėgas skyrė tik „niekieno žemė“, nuklota kritusių ginklo draugų kūnais, netikėtai pasigirdo vokiečių kalėdinės giesmės garsai: „Stille Nacht, Heilige Nacht“ („Tyli naktis, šventa naktis“). Vėliau, Pirmojo pasaulinio karo pirmųjų Kalėdų dieną, įvyko neįtikėtinas dalykas. Kariai, kurie per kelis mėnesius nužudė dešimtis tūkstančių savo priešininkų, išlipo iš pažliugusių apkasų, demonstruodami žmoniškumo prošvaistę karo siaubo aplinkoje.
Paberžės lobių paslaptys
Paberžės lobių paslaptys 2014.12.20 21:11 Ieškantieji dvasios atgaivos, ramybės ar tiesiog norintieji rasti gyvenimo pilnatvę tiesiog privalo apsilankyti Paberžėje. Jauki Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, klebonijoje veikiantis Liturginių drabužių muziejus bei šalia esančiame mediniame pastate, kur apnakvindinami čia atvykę piligrimai, įvairių plenerų ir stovyklų dalyviai ar norintieji pasveikti nuo priklausomybių, įsikūręs savotiškas buities rakandų muziejus žavi savo paslaptinga dvasia ir istorija.
Kaip gimimo diena įtakoja jūsų charakterį
Kaip gimimo diena įtakoja jūsų charakterį (1) 2014.12.19 12:15 Žmonės gimę kažkurią tai mėnesio dieną, atsineša ir savo charakterį, būdingą tai dienai. Tikėti Skaičių magija ar ne, Jūsų reikalas, bet visados įdomu palyginti faktus iš realybės su tuom ką pranašauja žvaigždės... Tad, gal nieko nelaukę ir pasižiūrėkime? Skaičius 1 yra pirmasis skaičius - pats pagrindinis, jis pradeda visų kitų skaičių eilę - visi kiti skaičiai eina po jo. Taigi jis yra skaičių šeimos galva. Žmonės, gimę pirmąją bet kurio mėnesio dieną, labai kūrybingi ir išradingi.
Plastikinės kalėdinės dekoracijos – ne pats geriausias pasirinkimas
Plastikinės kalėdinės dekoracijos – ne pats geriausias pasirinkimas 2014.12.16 10:09 Prieš šventes daugelis skiria nemažai dėmesio namų puošmenoms ir kalėdinės dvasios kūrimui. Prekybos centruose pasiūla – didžiulė, tik spėk išsirinkti. Deja, ne visos parduotuvių siūlomos kalėdinės dekoracijos yra „draugiškos aplinkai“, o kartais kenkia sveikatai. Sunerimti reikėtų jeigu nuo dekoracijų sklinda sintetinis arba labai stiprus kvapas, palietus jas byra dažai ar blizgučiai. Tokiuose papuošimuose gali būti ftalatų, lakiųjų organinių junginių, toluenų, sunkiųjų metalų.
„Leon Somov & Jazzu” ruošia intymią muzikinę šventę
„Leon Somov & Jazzu” ruošia intymią muzikinę šventę 2014.12.16 10:05 Kalėdinės muzikos girliandos, skimbčiojančios prekybos centruose, nė kiek neerzina populiaraus dueto „Leon Somov & Jazzu” vokalistės Justės Arlauskaitės-Jazzu. Atvirkščiai – jos širdis šiuo metu užpildyta gerumo. Atlikėja pagauna save niūniuojančią kalėdines dainas. Netrukus jas dainuos ir šventiniuose koncertuose.
TOP 10:  prabanga alsuojantys pasaulio naktiniai klubai
TOP 10: prabanga alsuojantys pasaulio naktiniai klubai 2014.12.15 21:40 Jeigu jums nesvetimas naktinis gyvenimas - šios pasilinksminimo vietelės, ko gero, pakliūna į jūsų ateities lankytinų vietų sąrašą. Ne tik tviskanti aplinka ir prabangūs gėrimai, bet ir gerokai apsaugos darbuotojų atrinkta publika. Net jei naktimis šėlti nemėgstate, įtartina, nepraleistumėte progos pakliūti bent į vieną iš šių 10 pasaulio prabangiausių naktinių klubų.
Negęstanti Paberžės šviesa
Negęstanti Paberžės šviesa 2014.12.13 19:47 SRTF-logoKitąmet sukanka dešimt metų, kai Lietuva neteko šviesuolio Algirdo Mykolo Dobrovolskio – Tėvo Stanislovo. Sielos gydytoju vadinamas dvasininkas naujam gyvenimui prikėlė daugybę suklupusių, nusivylusių ir priklydusių sielų, o nuošalų Lietuvos kampelį Paberžę pavertė ramybės uostu nuo visų negandų. Tėvas Stanislovas.
AFP: 2014-aisiais įtakingiausias pasaulyje žmogus buvo Rusijos lyderis V. Putinas
AFP: 2014-aisiais įtakingiausias pasaulyje žmogus buvo Rusijos lyderis V. Putinas (3) 2014.12.12 18:10 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vainikavo naujienų agentūros AFP sudarytą įtakingiausių pasaulyje žmonių sąrašą 2014 metais, pažymėtais didelį poveikį padariusių konfliktų Europoje ir Artimuosiuose Rytuose bei aptemdytais kraštutinio smurto epizodų.
Tamsiausią metą turime sukurti Visatą iš naujo
Tamsiausią metą turime sukurti Visatą iš naujo 2014.12.11 07:20  Tomas Petryla Peržengus gruodžio slenkstį, gamtoje prasideda tamsiausias metas. Saulutė tik retsykiais švysteli pažeme – nusidriekia ilgi pamėkliški šešėliai. „Senovėje šis mėnuo vadintas siekiu. Gal todėl, kad metai siekia pabaigą ar saulė tekėdama jau greitai pasieks kraštinę padėtį horizonte. Po Lietuvos krikšto saulėgrįžos laukimo metas buvo sutapatintas su adventu.
„Stoned Jesus“ – geriausia Ukrainos „stoner“ roko grupė – šeštadienį lankysis Vilniuje
„Stoned Jesus“ – geriausia Ukrainos „stoner“ roko grupė – šeštadienį lankysis Vilniuje 2014.12.08 15:07 Viena geriausių šių dienų Ukrainos alternatyviosios scenos grupių „Stoned Jesus“ atvyksta į Lietuvą. Gaubiamas psichodelinės auros ir ypač stipriai savo koncertuose atsiskleidžiantis stoner roko kolektyvas Vilniuje koncertuos gruodžio 13 dieną klube „Propaganda“, kur suteiks vieną iš retų progų patirti išpuoselėto, stipraus ir gilaus stoner roko gūsį. Dar ne taip seniai Ukraina, regis, neturėjo nieko bendro su stoner roko tradicijomis.
100 nebrangių ir originalių dovanų idėjų: tik nepatingėkite ir skirkite šiek tiek laiko
100 nebrangių ir originalių dovanų idėjų: tik nepatingėkite ir skirkite šiek tiek laiko (3) 2014.12.04 22:00  Kompanijos „Provident Finansai“ parengtame „100 mažo biudžeto kalėdinių staigmenų idėjų“ sąraše galima rasti ir visiškai nekainuojančių, ir tokių, kurioms pagaminti greičiausiai užteks to, kas yra namuose, ir šiek tiek kainuojančių kalėdinių dovanų idėjų pasiūlymų. 1. Artimiesiems ar draugams Kalėdų proga padovanokite ne tradicinės formos rinkinį karštam vynui. Į apelsiną prismaigstykite gvazdikėlių, išpuoškite jį įdomiais ornamentais, galite įsmeigti ir anyžiaus sėklų.
Dailininkė: jei talentas stiprus, jis numoja į šeimą ir socialines normas
Dailininkė: jei talentas stiprus, jis numoja į šeimą ir socialines normas 2014.12.02 22:42 Žinių radijas   Jei talentas yra stiprus, tai jo nešiotojas, žmogus, neretai sugriauna savo asmeninį gyvenimą – taip didžiulis talentas pasidaro sau vietos, „Žinių radijui“ sakė dailininkė, pasakų vaikams rašytoja, leidyklos „Nieko rimto“ įkūrėja Sigutė Ach.  „Kažkuriuo momentu psichika nebeištveria talentų. Esu mačiusi vyrų, kaip jie ramiai numoja į šeimą, į socialines normas ir atsiduoda talento vedimui. Mes tariame garsius vardus ir už jų visų stovi paliktas pasaulis – tai yra auka.
Erekcijos sutrikimo gydymas: nuo negyvėlio pirštakaulio iki persodintų beždžionės sėklidžių
Erekcijos sutrikimo gydymas: nuo negyvėlio pirštakaulio iki persodintų beždžionės sėklidžių (3) 2014.12.01 15:33 Seksualumas – neatskiriama ir labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą, tad, net menkiausias jos sutrikimas vyrų galvoje įjungia aliarmą. Nors nepakankamą erekciją ar jos nebuvimą bent kartą gyvenime patiria kone kiekvienas vyras, nuo seniausių laikų šią disfunkciją buvo bandoma pateisinti pačiais netikėčiausiais dalykais. Pasak dr.
Česlovas Gabalis dovanoja klausytojams kalėdinę dainą
Česlovas Gabalis dovanoja klausytojams kalėdinę dainą (2) 2014.12.01 13:01 Dar naujo grupės „Pelenai“ albumo nuotaikomis gyvenantis vokalistas Česlovas Gabalis pirmąją žiemos dieną sveikina, klausytojams dovanodamas savo solinį kūrinį „Kalėdos – tai Tu“. Žiemiška ir šventine nuotaika persmelkta daina – tai šilta žmogiška išpažintis apie jausmus, sielų artumą, vidinę stiprybę, artimo supratimą.
B. Thorntonas: V. Putinas puola dėl įžeistos garbės, o Vakarai išėjo atostogų
B. Thorntonas: V. Putinas puola dėl įžeistos garbės, o Vakarai išėjo atostogų (1) 2014.11.30 21:06 Vakarai nesugeba deramai atsakyti į Vladimiro Putino Rusijos vykdomą agresiją, nes „jaučiasi esą tiek turtingi, kad leidžia sau prabangą tikėti galimybe išeiti atostogų iš istorijos ir ignoruoti nekintamą prievartos ir konfliktų tikrovę“. Taip portalui LRT.lt tvirtina Hooverio instituto (JAV) mokslinis bendradarbis, karo istorijos ekspertas prof. Bruce‘as Thorntonas.
Aktorius V. Anužis: ir maištas, ir vergija yra kliuviniai kelyje į laisvę
Aktorius V. Anužis: ir maištas, ir vergija yra kliuviniai kelyje į laisvę 2014.11.29 14:41 Richardas Jonaitis, LRT Opus laida „Švelnūs tardymai“, LRT.lt Aktorius Vytautas Anužis įsitikinęs, kad laimės ir laisvės momentai žmogaus gyvenime nedažni. Šias akimirkas būtina ne tik atpažinti, bet ir dėl jų kovoti. O kovoti yra su kuo. Aktoriaus nuomone, ir maištas, ir vergystė kam nors, kad ir susikurtai laisvės vizijai ar savo talentui, trukdo pasiekti tikrąją laisvę. „Bet kuriuo atveju ir maištas, ir vergija yra dvi sudedamosios konflikto pusės. Tai du kliuviniai kelyje į laisvę.
Kaime Kalėdos ištisus metus
Kaime Kalėdos ištisus metus 2014.11.25 07:07 Nuo Panevėžio maždaug 12 kilometrų nutolusį, nė 700 gyventojų neturintį Miežiškių kaimą greitai užplūs kalėdinės dvasios ieškantys ne tik Lietuvos, bet, tikėtina, ir užsienio turistai. Visai netrukus kaimelyje duris atvers vienintelis Baltijos šalyse eglės žaisliukų ir kalėdinės atributikos muziejus. Kalėdiniai žaisliukai.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!