dvasios

Paberžės lobių paslaptys
Paberžės lobių paslaptys 2014.12.20 21:11 Ieškantieji dvasios atgaivos, ramybės ar tiesiog norintieji rasti gyvenimo pilnatvę tiesiog privalo apsilankyti Paberžėje. Jauki Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, klebonijoje veikiantis Liturginių drabužių muziejus bei šalia esančiame mediniame pastate, kur apnakvindinami čia atvykę piligrimai, įvairių plenerų ir stovyklų dalyviai ar norintieji pasveikti nuo priklausomybių, įsikūręs savotiškas buities rakandų muziejus žavi savo paslaptinga dvasia ir istorija.
Kaip gimimo diena įtakoja jūsų charakterį
Kaip gimimo diena įtakoja jūsų charakterį (1) 2014.12.19 12:15 Žmonės gimę kažkurią tai mėnesio dieną, atsineša ir savo charakterį, būdingą tai dienai. Tikėti Skaičių magija ar ne, Jūsų reikalas, bet visados įdomu palyginti faktus iš realybės su tuom ką pranašauja žvaigždės... Tad, gal nieko nelaukę ir pasižiūrėkime? Skaičius 1 yra pirmasis skaičius - pats pagrindinis, jis pradeda visų kitų skaičių eilę - visi kiti skaičiai eina po jo. Taigi jis yra skaičių šeimos galva. Žmonės, gimę pirmąją bet kurio mėnesio dieną, labai kūrybingi ir išradingi.
Plastikinės kalėdinės dekoracijos – ne pats geriausias pasirinkimas
Plastikinės kalėdinės dekoracijos – ne pats geriausias pasirinkimas 2014.12.16 10:09 Prieš šventes daugelis skiria nemažai dėmesio namų puošmenoms ir kalėdinės dvasios kūrimui. Prekybos centruose pasiūla – didžiulė, tik spėk išsirinkti. Deja, ne visos parduotuvių siūlomos kalėdinės dekoracijos yra „draugiškos aplinkai“, o kartais kenkia sveikatai. Sunerimti reikėtų jeigu nuo dekoracijų sklinda sintetinis arba labai stiprus kvapas, palietus jas byra dažai ar blizgučiai. Tokiuose papuošimuose gali būti ftalatų, lakiųjų organinių junginių, toluenų, sunkiųjų metalų.
„Leon Somov & Jazzu” ruošia intymią muzikinę šventę
„Leon Somov & Jazzu” ruošia intymią muzikinę šventę 2014.12.16 10:05 Kalėdinės muzikos girliandos, skimbčiojančios prekybos centruose, nė kiek neerzina populiaraus dueto „Leon Somov & Jazzu” vokalistės Justės Arlauskaitės-Jazzu. Atvirkščiai – jos širdis šiuo metu užpildyta gerumo. Atlikėja pagauna save niūniuojančią kalėdines dainas. Netrukus jas dainuos ir šventiniuose koncertuose.
TOP 10:  prabanga alsuojantys pasaulio naktiniai klubai
TOP 10: prabanga alsuojantys pasaulio naktiniai klubai 2014.12.15 21:40 Jeigu jums nesvetimas naktinis gyvenimas - šios pasilinksminimo vietelės, ko gero, pakliūna į jūsų ateities lankytinų vietų sąrašą. Ne tik tviskanti aplinka ir prabangūs gėrimai, bet ir gerokai apsaugos darbuotojų atrinkta publika. Net jei naktimis šėlti nemėgstate, įtartina, nepraleistumėte progos pakliūti bent į vieną iš šių 10 pasaulio prabangiausių naktinių klubų.
Negęstanti Paberžės šviesa
Negęstanti Paberžės šviesa 2014.12.13 19:47 SRTF-logoKitąmet sukanka dešimt metų, kai Lietuva neteko šviesuolio Algirdo Mykolo Dobrovolskio – Tėvo Stanislovo. Sielos gydytoju vadinamas dvasininkas naujam gyvenimui prikėlė daugybę suklupusių, nusivylusių ir priklydusių sielų, o nuošalų Lietuvos kampelį Paberžę pavertė ramybės uostu nuo visų negandų. Tėvas Stanislovas.
AFP: 2014-aisiais įtakingiausias pasaulyje žmogus buvo Rusijos lyderis V. Putinas
AFP: 2014-aisiais įtakingiausias pasaulyje žmogus buvo Rusijos lyderis V. Putinas (3) 2014.12.12 18:10 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vainikavo naujienų agentūros AFP sudarytą įtakingiausių pasaulyje žmonių sąrašą 2014 metais, pažymėtais didelį poveikį padariusių konfliktų Europoje ir Artimuosiuose Rytuose bei aptemdytais kraštutinio smurto epizodų.
Tamsiausią metą turime sukurti Visatą iš naujo
Tamsiausią metą turime sukurti Visatą iš naujo 2014.12.11 07:20  Tomas Petryla Peržengus gruodžio slenkstį, gamtoje prasideda tamsiausias metas. Saulutė tik retsykiais švysteli pažeme – nusidriekia ilgi pamėkliški šešėliai. „Senovėje šis mėnuo vadintas siekiu. Gal todėl, kad metai siekia pabaigą ar saulė tekėdama jau greitai pasieks kraštinę padėtį horizonte. Po Lietuvos krikšto saulėgrįžos laukimo metas buvo sutapatintas su adventu.
„Stoned Jesus“ – geriausia Ukrainos „stoner“ roko grupė – šeštadienį lankysis Vilniuje
„Stoned Jesus“ – geriausia Ukrainos „stoner“ roko grupė – šeštadienį lankysis Vilniuje 2014.12.08 15:07 Viena geriausių šių dienų Ukrainos alternatyviosios scenos grupių „Stoned Jesus“ atvyksta į Lietuvą. Gaubiamas psichodelinės auros ir ypač stipriai savo koncertuose atsiskleidžiantis stoner roko kolektyvas Vilniuje koncertuos gruodžio 13 dieną klube „Propaganda“, kur suteiks vieną iš retų progų patirti išpuoselėto, stipraus ir gilaus stoner roko gūsį. Dar ne taip seniai Ukraina, regis, neturėjo nieko bendro su stoner roko tradicijomis.
100 nebrangių ir originalių dovanų idėjų: tik nepatingėkite ir skirkite šiek tiek laiko
100 nebrangių ir originalių dovanų idėjų: tik nepatingėkite ir skirkite šiek tiek laiko (3) 2014.12.04 22:00  Kompanijos „Provident Finansai“ parengtame „100 mažo biudžeto kalėdinių staigmenų idėjų“ sąraše galima rasti ir visiškai nekainuojančių, ir tokių, kurioms pagaminti greičiausiai užteks to, kas yra namuose, ir šiek tiek kainuojančių kalėdinių dovanų idėjų pasiūlymų. 1. Artimiesiems ar draugams Kalėdų proga padovanokite ne tradicinės formos rinkinį karštam vynui. Į apelsiną prismaigstykite gvazdikėlių, išpuoškite jį įdomiais ornamentais, galite įsmeigti ir anyžiaus sėklų.
Dailininkė: jei talentas stiprus, jis numoja į šeimą ir socialines normas
Dailininkė: jei talentas stiprus, jis numoja į šeimą ir socialines normas 2014.12.02 22:42 Žinių radijas   Jei talentas yra stiprus, tai jo nešiotojas, žmogus, neretai sugriauna savo asmeninį gyvenimą – taip didžiulis talentas pasidaro sau vietos, „Žinių radijui“ sakė dailininkė, pasakų vaikams rašytoja, leidyklos „Nieko rimto“ įkūrėja Sigutė Ach.  „Kažkuriuo momentu psichika nebeištveria talentų. Esu mačiusi vyrų, kaip jie ramiai numoja į šeimą, į socialines normas ir atsiduoda talento vedimui. Mes tariame garsius vardus ir už jų visų stovi paliktas pasaulis – tai yra auka.
Erekcijos sutrikimo gydymas: nuo negyvėlio pirštakaulio iki persodintų beždžionės sėklidžių
Erekcijos sutrikimo gydymas: nuo negyvėlio pirštakaulio iki persodintų beždžionės sėklidžių (3) 2014.12.01 15:33 Seksualumas – neatskiriama ir labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą, tad, net menkiausias jos sutrikimas vyrų galvoje įjungia aliarmą. Nors nepakankamą erekciją ar jos nebuvimą bent kartą gyvenime patiria kone kiekvienas vyras, nuo seniausių laikų šią disfunkciją buvo bandoma pateisinti pačiais netikėčiausiais dalykais. Pasak dr.
Česlovas Gabalis dovanoja klausytojams kalėdinę dainą
Česlovas Gabalis dovanoja klausytojams kalėdinę dainą (2) 2014.12.01 13:01 Dar naujo grupės „Pelenai“ albumo nuotaikomis gyvenantis vokalistas Česlovas Gabalis pirmąją žiemos dieną sveikina, klausytojams dovanodamas savo solinį kūrinį „Kalėdos – tai Tu“. Žiemiška ir šventine nuotaika persmelkta daina – tai šilta žmogiška išpažintis apie jausmus, sielų artumą, vidinę stiprybę, artimo supratimą.
B. Thorntonas: V. Putinas puola dėl įžeistos garbės, o Vakarai išėjo atostogų
B. Thorntonas: V. Putinas puola dėl įžeistos garbės, o Vakarai išėjo atostogų (1) 2014.11.30 21:06 Vakarai nesugeba deramai atsakyti į Vladimiro Putino Rusijos vykdomą agresiją, nes „jaučiasi esą tiek turtingi, kad leidžia sau prabangą tikėti galimybe išeiti atostogų iš istorijos ir ignoruoti nekintamą prievartos ir konfliktų tikrovę“. Taip portalui LRT.lt tvirtina Hooverio instituto (JAV) mokslinis bendradarbis, karo istorijos ekspertas prof. Bruce‘as Thorntonas.
Aktorius V. Anužis: ir maištas, ir vergija yra kliuviniai kelyje į laisvę
Aktorius V. Anužis: ir maištas, ir vergija yra kliuviniai kelyje į laisvę 2014.11.29 14:41 Richardas Jonaitis, LRT Opus laida „Švelnūs tardymai“, LRT.lt Aktorius Vytautas Anužis įsitikinęs, kad laimės ir laisvės momentai žmogaus gyvenime nedažni. Šias akimirkas būtina ne tik atpažinti, bet ir dėl jų kovoti. O kovoti yra su kuo. Aktoriaus nuomone, ir maištas, ir vergystė kam nors, kad ir susikurtai laisvės vizijai ar savo talentui, trukdo pasiekti tikrąją laisvę. „Bet kuriuo atveju ir maištas, ir vergija yra dvi sudedamosios konflikto pusės. Tai du kliuviniai kelyje į laisvę.
Kaime Kalėdos ištisus metus
Kaime Kalėdos ištisus metus 2014.11.25 07:07 Nuo Panevėžio maždaug 12 kilometrų nutolusį, nė 700 gyventojų neturintį Miežiškių kaimą greitai užplūs kalėdinės dvasios ieškantys ne tik Lietuvos, bet, tikėtina, ir užsienio turistai. Visai netrukus kaimelyje duris atvers vienintelis Baltijos šalyse eglės žaisliukų ir kalėdinės atributikos muziejus. Kalėdiniai žaisliukai.
Dalia Grybauskaitė: Lietuva turi politinės valios užtikrinti šalies saugumą
Dalia Grybauskaitė: Lietuva turi politinės valios užtikrinti šalies saugumą (17) 2014.11.23 13:23 Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, jog šiemet suformuotos nacionalinės greitojo reagavimo pajėgos, pradėta atnaujinti ginkluotė, drauge su sąjungininkais stiprinamos kolektyvinės gynybos pajėgumai įrodo, kad Lietuva turi politinės valios užtikrinti šalies saugumą. Šalies vadovė sekmadienį dalyvavo Katedros aikštėje vykusiame Lietuvos kariuomenės dienos minėjime ir stebėjo iškilmingą Lietuvos karių rikiuotę, skirtą 96-osioms kariuomenės įkūrimo metinėms.
Ukrainos nacionalinio Pavlo Virskio tautinio šokių ansamblio vienintelis pasirodymas Lietuvoje
Ukrainos nacionalinio Pavlo Virskio tautinio šokių ansamblio vienintelis pasirodymas Lietuvoje 2014.11.19 13:45 Šv. Kalėdų proga dovanojame unikalią galimybę visiems Lietuvos žiūrovams tapti ugningo šventinio koncerto visai šeimai dalimi. Gruodžio 20 dieną 19 valandą Vilniaus „Naujoje koncertų salėje“ Ukrainos nacionalinis akademinis Pavlo Virskio vardo tautinių šokių ansamblis surengs nepamirštamą, įgimta ukrainietiška energija trykštantį Kalėdinį koncertą visai Lietuvai.
Nuotaikinga kalėdinė dovana visai Lietuvai
Nuotaikinga kalėdinė dovana visai Lietuvai 2014.11.10 10:37 Šv. Kalėdų proga dovanojame unikalią galimybę visiems Lietuvos žiūrovams tapti ugningo šventinio koncerto visai šeimai dalimi. Gruodžio 20 dieną 19 valandą Vilniaus „Naujoje koncertų salėje“ Ukrainos nacionalinis akademinis Pavlo Virskio vardo tautinių šokių ansamblis surengs nepamirštamą, įgimta ukrainietiška energija trykštantį Kalėdinį koncertą visai Lietuvai.
Ką apie mus išduoda apgamai?
Ką apie mus išduoda apgamai? (1) 2014.11.09 11:33  Parengė Sandra Miškinienė Kinijos astrologai įsitikinę, kad tai, kaip ant mūsų kūno išsidėstę apgamai, gali lemti žmogaus likimą. Turite apgamą ant skruosto, kaip Merlina Monro? Ar virš lūpos, kaip viena garsi supermanekenė? Ant kaklo? Rankos? Kinai astrologai tvirtina, jog apgamų vieta ant kūno ir veido gali labai daug papasakoti apie mus pačius: kaip mąstome, koks mūsų būdas, sveikata. Jei tikite tokiais dalykais, galite iš apgamų sužinoti net savo ateitį.
Iškilo grėsmė didelei Pietryčių Azijos daliai
Iškilo grėsmė didelei Pietryčių Azijos daliai 2014.11.08 19:07 Vita Ličytė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Mokslininkai įspėja, kad besivystančiose šalyse statomos užtvankos hidroelektrinėms turės negrįžtamų pasekmių žmonėms, gyvūnams ir augmenijai. Šiuo metu Pietryčių Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje statoma daugiau nei 3,5 tūkst. užtvankų. Viena tokių hidroelektrinių pradėta statyti Kambodžoje Sesano upėje. Auganti užtvanka ypač baugina vietinius žmones, nes upė – jų pragyvenimo ir maisto šaltinis.
Lietuvos ištvermės jojimo čempionate – įnirtinga kova
Lietuvos ištvermės jojimo čempionate – įnirtinga kova 2014.11.03 18:08 Spalio paskutinį šeštadienį Kurtuvėnuose, Šiaulių rajone įvyko Lietuvos ištvermės jojimo čempionatas, kuriame raiteliai varžėsi 80 km ilgio distancijoje. Dėl 2014 m. Lietuvos ištvermės jojimo čempionų titulo kovojo keturi duetai. „Ištvermės jojimo čempionate kasmet varžosi stipriausi raiteliai. Tai tarptautinių bei nacionalinių čempionatų dalyviai, savo pasiekimais garsinantys Lietuvos vardą ir ištvermės jojimo sportą“, teigė vyriausias čempionato teisėjas Gintautas Poškas.
Nepakaltinamų žudikų laisvėje nelaukiama
Nepakaltinamų žudikų laisvėje nelaukiama (2) 2014.10.31 10:17 Lietuvoje netrūksta atvejų, kai šiurpia tragedija baigiasi psichiškai nesveiko žmogaus išpuolis. Jeigu toks žmogus ir pats kartu iškeliauja Anapilin, lengviau atsidūstama, kad pavojaus nebeliko, o jeigu toks žmogus pasiunčiamas gydyti, tai sugrįžtančio jo nelabai laukiama, nes išlieka slogus nerimas dėl jo ir šalia esančiųjų ateities.
Kinomano užrašai: 8 baisiausi filmai, kuriuos turėtumėte pamatyti šį Heloviną
Kinomano užrašai: 8 baisiausi filmai, kuriuos turėtumėte pamatyti šį Heloviną (3) 2014.10.27 11:45 Patogiai įsitaisykite namuose, pasigaminkite užkandžių ir šaltais Visų Šventųjų Dienos savaitgalio vakarais pasinerkite į kino pasaulį. Pristatome 8 filmus, kuriuos turėtumėte pamatyti šį savaitgalį. „Gone Girl“ Holivudo žvaigždynas pasakos bestseleriu tapusią istoriją.  Režisierius: Davidas Fincheris. Vaidina: Benas Affleckas, Rosamunde Pike.
C. Graužinis: meno finansavimo sistemoje veikia nematomas cenzūros mechanizmas
C. Graužinis: meno finansavimo sistemoje veikia nematomas cenzūros mechanizmas 2014.10.26 13:02  Jolanta Kryževičienė, LRT Kultūros laida „Naktinis ekspresas“, LRT.lt Šiuo metu Europos teatralai turi įrodinėti savo reikalingumą ir dėl to jie imasi ekstremalių kraštutinumų, tvirtina režisierius Cezaris Graužinis. Jis taip pat teigia, kad visoje Europos Sąjungoje vyrauja nematomas cenzūros mechanizmas, kuris atrenka, kuriomis temomis teatralai gali kurti, o kuriomis – ne. „Pastebiu, kad meno finansavimo sistemoje veikia stabilus, nematomas, beveik neapčiuopiamas cenzūros mechanizmas.
7 faktai kurių dar nežinojote apie Heloviną
7 faktai kurių dar nežinojote apie Heloviną 2014.10.25 07:29     Pokštas arba saldainis! Spalio 31-ąją miestų gatvėse siautės bauginantys persirengėliai, o ant namų palangių liepsnos žvakės įstatytos į išskaptuotus moliūgus. Ar kada susimąstėte, kodėl žmonės sumąstė surengti būtent tokią šventę, kurios metu vieni kitus šiurpiname, gąsdiname ir visaip kitaip bandome įvaryti į neviltį? Štai keli faktai, kurių, galbūt, dar nežinojote (therichest.com).  1. Pirmoji Helovino šventė įvyko Airijoje.
Dosnios labdaringos vakarienės svečių aukos stebino vakaro organizatorius
Dosnios labdaringos vakarienės svečių aukos stebino vakaro organizatorius 2014.10.24 11:03 Ketvirtadienio vakarą „Kempinski Hotel Cathedral Square“ vykusi labdaros Gala vakarienė ir aukcijonas nustebino savo pasiektais rezultatais. Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Vaikų onkohematolgijos skyriui paremti buvo surinkta 208 341 litas. 100% surinktos sumos bus skirta išskirtinai tik renginio tikslui įgyvendinti.
Netektis mados pasaulyje: mirė legendinis dizaineris Oscaras de la Renta
Netektis mados pasaulyje: mirė legendinis dizaineris Oscaras de la Renta 2014.10.21 07:53 Mados pasaulis neteko 82-ejų dizainerio Oscaro de la Rentos. „Vakaro karalius“, kaip kolegos vadino de la Rentą, mirė savo namuose Konektikute. Šią žinią patvirtino jo žmona Anette. „Nors mūsų širdys sudaužytos vien nuo minties apie gyvenimą be Oscaro, jis vis tiek lieka su mumis. Oscaro sunkus darbas, jo sumanumas ir meilė gyvenimui išliks gyva mūsų kompanijoje. Viskas, ką mes kada esame padarę ir, ką padarysime ateityje, yra paveikta jo vertybių ir jo dvasios.
Šilalės rajone atkurta partizanų žeminė
Šilalės rajone atkurta partizanų žeminė (6) 2014.10.18 17:11 Marija Gabrienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Pagramančio regioniniame parke atkurta partizanų žeminė, kurioje buvo įsikūrus Kęstučio apygardos Butigeidžio rinktinės būrys. Tai – pirmoji Šilalės rajone atidengta partizanų slėptuvė, pasakojanti apie kovą už šalies nepriklausomybę. Dažniausiai žemines partizanai, po antrojo pasaulinio karo, įsirengdavo miško glūdumoje, arčiau pelkių ar upelių. Vandeny dingdavo kovotojų pėdsakai, kuriais sekdavo kagėbistų šunys.
V. Landsbergis apie kandidatus į Vilniaus merus: įtikino moterys, o ne vyrai
V. Landsbergis apie kandidatus į Vilniaus merus: įtikino moterys, o ne vyrai (7) 2014.10.16 07:04 Deividas Jursevičius, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis atskleidė, kurie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į Vilniaus merus jam labiau prie širdies. Profesorius pirmenybę teikia kandidatuoti atsisakiusioms moterims.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!