dvasios

Ukrainos nacionalinio Pavlo Virskio tautinio šokių ansamblio vienintelis pasirodymas Lietuvoje
Ukrainos nacionalinio Pavlo Virskio tautinio šokių ansamblio vienintelis pasirodymas Lietuvoje 2014.11.19 13:45 Šv. Kalėdų proga dovanojame unikalią galimybę visiems Lietuvos žiūrovams tapti ugningo šventinio koncerto visai šeimai dalimi. Gruodžio 20 dieną 19 valandą Vilniaus „Naujoje koncertų salėje“ Ukrainos nacionalinis akademinis Pavlo Virskio vardo tautinių šokių ansamblis surengs nepamirštamą, įgimta ukrainietiška energija trykštantį Kalėdinį koncertą visai Lietuvai.
Nuotaikinga kalėdinė dovana visai Lietuvai
Nuotaikinga kalėdinė dovana visai Lietuvai 2014.11.10 10:37 Šv. Kalėdų proga dovanojame unikalią galimybę visiems Lietuvos žiūrovams tapti ugningo šventinio koncerto visai šeimai dalimi. Gruodžio 20 dieną 19 valandą Vilniaus „Naujoje koncertų salėje“ Ukrainos nacionalinis akademinis Pavlo Virskio vardo tautinių šokių ansamblis surengs nepamirštamą, įgimta ukrainietiška energija trykštantį Kalėdinį koncertą visai Lietuvai.
Ką apie mus išduoda apgamai?
Ką apie mus išduoda apgamai? (1) 2014.11.09 11:33  Parengė Sandra Miškinienė Kinijos astrologai įsitikinę, kad tai, kaip ant mūsų kūno išsidėstę apgamai, gali lemti žmogaus likimą. Turite apgamą ant skruosto, kaip Merlina Monro? Ar virš lūpos, kaip viena garsi supermanekenė? Ant kaklo? Rankos? Kinai astrologai tvirtina, jog apgamų vieta ant kūno ir veido gali labai daug papasakoti apie mus pačius: kaip mąstome, koks mūsų būdas, sveikata. Jei tikite tokiais dalykais, galite iš apgamų sužinoti net savo ateitį.
Iškilo grėsmė didelei Pietryčių Azijos daliai
Iškilo grėsmė didelei Pietryčių Azijos daliai 2014.11.08 19:07 Vita Ličytė, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Mokslininkai įspėja, kad besivystančiose šalyse statomos užtvankos hidroelektrinėms turės negrįžtamų pasekmių žmonėms, gyvūnams ir augmenijai. Šiuo metu Pietryčių Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje statoma daugiau nei 3,5 tūkst. užtvankų. Viena tokių hidroelektrinių pradėta statyti Kambodžoje Sesano upėje. Auganti užtvanka ypač baugina vietinius žmones, nes upė – jų pragyvenimo ir maisto šaltinis.
Lietuvos ištvermės jojimo čempionate – įnirtinga kova
Lietuvos ištvermės jojimo čempionate – įnirtinga kova 2014.11.03 18:08 Spalio paskutinį šeštadienį Kurtuvėnuose, Šiaulių rajone įvyko Lietuvos ištvermės jojimo čempionatas, kuriame raiteliai varžėsi 80 km ilgio distancijoje. Dėl 2014 m. Lietuvos ištvermės jojimo čempionų titulo kovojo keturi duetai. „Ištvermės jojimo čempionate kasmet varžosi stipriausi raiteliai. Tai tarptautinių bei nacionalinių čempionatų dalyviai, savo pasiekimais garsinantys Lietuvos vardą ir ištvermės jojimo sportą“, teigė vyriausias čempionato teisėjas Gintautas Poškas.
Nepakaltinamų žudikų laisvėje nelaukiama
Nepakaltinamų žudikų laisvėje nelaukiama (2) 2014.10.31 10:17 Lietuvoje netrūksta atvejų, kai šiurpia tragedija baigiasi psichiškai nesveiko žmogaus išpuolis. Jeigu toks žmogus ir pats kartu iškeliauja Anapilin, lengviau atsidūstama, kad pavojaus nebeliko, o jeigu toks žmogus pasiunčiamas gydyti, tai sugrįžtančio jo nelabai laukiama, nes išlieka slogus nerimas dėl jo ir šalia esančiųjų ateities.
Kinomano užrašai: 8 baisiausi filmai, kuriuos turėtumėte pamatyti šį Heloviną
Kinomano užrašai: 8 baisiausi filmai, kuriuos turėtumėte pamatyti šį Heloviną (3) 2014.10.27 11:45 Patogiai įsitaisykite namuose, pasigaminkite užkandžių ir šaltais Visų Šventųjų Dienos savaitgalio vakarais pasinerkite į kino pasaulį. Pristatome 8 filmus, kuriuos turėtumėte pamatyti šį savaitgalį. „Gone Girl“ Holivudo žvaigždynas pasakos bestseleriu tapusią istoriją.  Režisierius: Davidas Fincheris. Vaidina: Benas Affleckas, Rosamunde Pike.
C. Graužinis: meno finansavimo sistemoje veikia nematomas cenzūros mechanizmas
C. Graužinis: meno finansavimo sistemoje veikia nematomas cenzūros mechanizmas 2014.10.26 13:02  Jolanta Kryževičienė, LRT Kultūros laida „Naktinis ekspresas“, LRT.lt Šiuo metu Europos teatralai turi įrodinėti savo reikalingumą ir dėl to jie imasi ekstremalių kraštutinumų, tvirtina režisierius Cezaris Graužinis. Jis taip pat teigia, kad visoje Europos Sąjungoje vyrauja nematomas cenzūros mechanizmas, kuris atrenka, kuriomis temomis teatralai gali kurti, o kuriomis – ne. „Pastebiu, kad meno finansavimo sistemoje veikia stabilus, nematomas, beveik neapčiuopiamas cenzūros mechanizmas.
7 faktai kurių dar nežinojote apie Heloviną
7 faktai kurių dar nežinojote apie Heloviną 2014.10.25 07:29     Pokštas arba saldainis! Spalio 31-ąją miestų gatvėse siautės bauginantys persirengėliai, o ant namų palangių liepsnos žvakės įstatytos į išskaptuotus moliūgus. Ar kada susimąstėte, kodėl žmonės sumąstė surengti būtent tokią šventę, kurios metu vieni kitus šiurpiname, gąsdiname ir visaip kitaip bandome įvaryti į neviltį? Štai keli faktai, kurių, galbūt, dar nežinojote (therichest.com).  1. Pirmoji Helovino šventė įvyko Airijoje.
Dosnios labdaringos vakarienės svečių aukos stebino vakaro organizatorius
Dosnios labdaringos vakarienės svečių aukos stebino vakaro organizatorius 2014.10.24 11:03 Ketvirtadienio vakarą „Kempinski Hotel Cathedral Square“ vykusi labdaros Gala vakarienė ir aukcijonas nustebino savo pasiektais rezultatais. Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Vaikų onkohematolgijos skyriui paremti buvo surinkta 208 341 litas. 100% surinktos sumos bus skirta išskirtinai tik renginio tikslui įgyvendinti.
Netektis mados pasaulyje: mirė legendinis dizaineris Oscaras de la Renta
Netektis mados pasaulyje: mirė legendinis dizaineris Oscaras de la Renta 2014.10.21 07:53 Mados pasaulis neteko 82-ejų dizainerio Oscaro de la Rentos. „Vakaro karalius“, kaip kolegos vadino de la Rentą, mirė savo namuose Konektikute. Šią žinią patvirtino jo žmona Anette. „Nors mūsų širdys sudaužytos vien nuo minties apie gyvenimą be Oscaro, jis vis tiek lieka su mumis. Oscaro sunkus darbas, jo sumanumas ir meilė gyvenimui išliks gyva mūsų kompanijoje. Viskas, ką mes kada esame padarę ir, ką padarysime ateityje, yra paveikta jo vertybių ir jo dvasios.
Šilalės rajone atkurta partizanų žeminė
Šilalės rajone atkurta partizanų žeminė (6) 2014.10.18 17:11 Marija Gabrienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Pagramančio regioniniame parke atkurta partizanų žeminė, kurioje buvo įsikūrus Kęstučio apygardos Butigeidžio rinktinės būrys. Tai – pirmoji Šilalės rajone atidengta partizanų slėptuvė, pasakojanti apie kovą už šalies nepriklausomybę. Dažniausiai žemines partizanai, po antrojo pasaulinio karo, įsirengdavo miško glūdumoje, arčiau pelkių ar upelių. Vandeny dingdavo kovotojų pėdsakai, kuriais sekdavo kagėbistų šunys.
V. Landsbergis apie kandidatus į Vilniaus merus: įtikino moterys, o ne vyrai
V. Landsbergis apie kandidatus į Vilniaus merus: įtikino moterys, o ne vyrai (7) 2014.10.16 07:04 Deividas Jursevičius, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis atskleidė, kurie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į Vilniaus merus jam labiau prie širdies. Profesorius pirmenybę teikia kandidatuoti atsisakiusioms moterims.
Kaip „Balsas.lt“ žurnalistės „Hobito“ žvaigždę gaudė
Kaip „Balsas.lt“ žurnalistės „Hobito“ žvaigždę gaudė (1) 2014.10.15 12:10 Šį lietingą trečiadienio rytmetį, kuomet už langų buvo girdėti tik lietaus barbenimas į stiklą, mašinų variklių ūžesys, o mieste blaškėsi tik kelios neramios dvasios, su kolege iškeliavome į miestą.
Restauruojama Vilniaus gynybinė siena
Restauruojama Vilniaus gynybinė siena (1) 2014.10.10 10:05 Vilniaus Šv. Dvasios gatvėje prasideda Medininkų (Aušros) – Subačiaus vartų gynybinės sienos dalies restauravimo darbai. Šiai dienai dalis sienos yra smarkiai suirusi: plytos sueižėjusios, vietomis nubyrėjusios, o kai kur mūro plytos ir akmenys visai iškritę. Restauruojant bus siekiama išsaugoti šio fortifikacinio paveldo objekto autentiškumą ir pirminę išraišką. Gynybinės sienos restauravimo darbai prasidės nuo archeologinių žvalgymų.
Erotinis horoskopas vyrams ir moterims
Erotinis horoskopas vyrams ir moterims (1) 2014.10.08 15:37 Ką jums ir jūsų partneriui lemia žvaigždės? Nežabotą geismą ar subtilius ir rafinuotus meilės žaidimus? Jūsų lovos meniu priklauso ne tik nuo judviejų charakterių, bet ir nuo to, po kokiu Zodiako ženklu gimėte. Avinas (kovo 21 - balandžio 20) Moteris Ji laikosi gana tvirtų principų, yra atkakli – o tai neišvengiamai persiduoda ir jos erotiniams polinkiams.
Estų kadidatas į Eurokomisarus žada skaitmeninę viešųjų paslaugų revoliuciją
Estų kadidatas į Eurokomisarus žada skaitmeninę viešųjų paslaugų revoliuciją 2014.10.07 09:59 Buvęs Estijos ministras pirmininkas Andrus Ansipas, pretenduojantis į Europos Komisijos vicepirmininko, atsakingo už vieningąją skaitmeninę rinką, postą, pareiškė nematantis priežasčių, kodėl viešosios paslaugos negalėtų būti perkeltos į internetą. Tai A.Ansipas sakė savo įžanginėje kalboje per jo kandidatūros svarstymą Europos Parlamente pirmadienį.
 „Vilnius Temperature“ lauktuvės iš Reikjaviko: islandiškai repuojančių merginų klipas
„Vilnius Temperature“ lauktuvės iš Reikjaviko: islandiškai repuojančių merginų klipas 2014.09.29 11:47 Akustinių muzikinių vaizdo klipų kūrėjai „Vilnius Temperature“ naują sezoną pradeda iš Islandijos sostinės. Reikjaviko gatvėse buvo įamžinta šalyje sparčiai populiarėjančios merginų repo grupės „Reykjavíkurdætur“ daina „Timinn Tapar Takti“. Tai pirmasis „Vilnius Temperature“ klipas su merginų repo grupe ir pirmasis, nufilmuotas Islandijoje. Klipas nufilmuotas vasarą vykusios kelionės po Islandiją metu, 5 valandą ryto. Tuo metu oras buvo įšilęs iki 9 laipsnių.
Nervai nelaiko: 18 būdų padėti sau (I)
Nervai nelaiko: 18 būdų padėti sau (I) 2014.09.26 15:30 Nespėjate laiku parengti ataskaitos. Laukia svarbus pasirodymas didelei auditorijai. Jūsų vaikas pirmą kartą gyvenime laiko egzaminus. Kitaip tariant, nervinė įtampa – ties pavojinga riba. Ką daryti? 1. Atsipalaiduokite. 10 minučių pabūkite vienumoje. Užtraukite užuolaidas, patogiai įsitaisykite ant sofos ir lėtai suskaičiuokite iki dešimties. Padarykite nedidelę pauzę ir pamėginkite sukoncentruoti mintis ties kojomis.
Europos čempionas O. Ringys pasiners į mokslus
Europos čempionas O. Ringys pasiners į mokslus 2014.09.25 15:20 Bendraamžių varžybose padaręs viską, ką galėjo, Europos jaunimo kultūrizmo čempionas Ovidijus Ringys ant scenos ruošiasi grįžti tik po dvejų metų O. Ringys iš Norvegijos grįžo su dviem apdovanojimais Savaitgalį tarptautiniame IFBB kultūrizmo ir fitneso turnyre „Norway open 2014“ Norvegijoje rungtyniavo trys Lietuvos atstovai ir visi jie tapo prizininkais. Vienas jų – klaipėdietis Ovidijus Ringys, neturėjęs lygių jaunimo (iki 23 m.) kultūrizmo kategorijoje.
Nebijantys lėlės prakeiksmo galės įsigyti kolekcionieriams skirtus filmo „Anabelė“ įkvėptus žaislus
Nebijantys lėlės prakeiksmo galės įsigyti kolekcionieriams skirtus filmo „Anabelė“ įkvėptus žaislus 2014.09.23 14:04 Akies krašteliu filme „Išvarymas“ (angl. „The Conjuring“) matyta šiurpi lėlė Anabelė atkeliauja į kino teatrus, kad papasakotų krauju pažymėtą savo istoriją. Naujojoje, siaubo žanro virtuozo Jameso Wano prodiusuotoje juostoje „Anabelė“ (angl. „Annabelle“) žiūrovai išvys, kaip po satanistų išpuolio lėlę apsėsdusios piktosios jėgos terorizuoja jauną šeimą.
Atminties lauko kovos tebeskaldo Rytų Europos šalis
Atminties lauko kovos tebeskaldo Rytų Europos šalis 2014.09.21 21:35  Vaida Pilibaitytė, LRT Radijo laida „Kultūros savaitė“, LRT.lt Kai esi provokuojamas, neturi tylėti, privalai reaguoti. Turi pats tapti agresyviu atminties lauko kariu ir parodyti žmonėms, kad yra ir kitų būdų interpretuoti istoriją. Ir visuomet bus pakankamai žmonių, kurie atkreips į tave dėmesį.
Vilniaus mažojo teatro vadovė G. Cholina renkasi naujų atradimų kelią
Vilniaus mažojo teatro vadovė G. Cholina renkasi naujų atradimų kelią 2014.09.19 16:07 Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovė Greta Cholina prieš ketverius metus laimėjusi konkursą teatro vadovės pareigoms užimti šiandien renkasi naujų atradimų kelią. „Vienas iš esminių mano gyvenimo principų yra nuolatos augti ir tobulėti, tiek profesinėje, tiek asmeninėje plotmėje. Kai prieš keturis metus laimėjau konkursą vadovauti Vilniaus mažajam teatrui, tai man buvo rimtas iššūkis, kurį priėmiau su džiaugsmu, nes man yra artima Maestro Rimo Tumino kūryba ir teatro vizija.
Psichologai komentuoja: darboholizamas, pedantizmas, skrupulingumas
Psichologai komentuoja: darboholizamas, pedantizmas, skrupulingumas (2) 2014.09.12 07:16 Kaip ir daugelis gydytojų, galiu užjausti savo pacientus, nes atrandu savyje visų ligų po truputį. O ypač aštriai sergu darboholizmu ir perfekcionizmu, kuris pasibaigus atostogoms kas dieną įgauna vis didesnį pagreitį. Štai penktadienio vakaras, visi pacientai gražiai apkamšyti ir nuglostyti sėkmingai sau gyja. Visos paskaitos surūšiuotos. Visi namai sutvarkyti. Atsisėdu ant sofos. Neramu. Žiūriu – knygos lentynoje sudėtos nelygiai. Patiesinu. Matau – batai koridoriuje irgi nelygiai sustatyti.
 V. Mazuronis: ką gina prokurorai - N. Cooper, I. Degutienę ar ką nors daugiau?
V. Mazuronis: ką gina prokurorai - N. Cooper, I. Degutienę ar ką nors daugiau? (2) 2014.09.10 11:33 Prokurorų priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl bankrutavusio banko Snoras administratoriaus veiklos mažų mažiausiai keistas. Pažymima, kad virš milijono litų pervedimas buvo neteisėtas, o kaltų tarsi ir nėra. Priminsiu, kad pinigai buvo pervesti į tuometinės Seimo pirmininkės I. Degutienės sūnaus įmonės sąskaitą. Kad tai atsitiktinumas gali patikėti tik visiškai naivus pilietis.
Kraupioji lėlė iš kultiniu tapusio filmo „Išvarymas“ vėl baugins siaubo mėgėjus juostoje „Anabelė“
Kraupioji lėlė iš kultiniu tapusio filmo „Išvarymas“ vėl baugins siaubo mėgėjus juostoje „Anabelė“ (1) 2014.09.09 14:32 Siaubo filmų kūrėjams prisilietus prie, atrodytų, nekaltų lėlių ar klounų, šie tampa tikromis žudymo mašinomis. Vienas pavojingiausių tokių žaislų – iš tiesų realybėje egzistavusi lėlė Anabelė, kurią suvaldyti teko paranormalių reiškinių tyrėjams, sutuoktiniams Warrenams. Naujasis siaubo filmas „Anabelė“ (angl. „Annabelle“) atskleis žiūrovams milžiniško populiarumo sulaukusios 2013-ųjų juostos „Išvarymas“ (angl.
„Vilnius Music Week 2014“ koncertavę muzikantai užmezgė naudingų ryšių
„Vilnius Music Week 2014“ koncertavę muzikantai užmezgė naudingų ryšių 2014.09.09 11:14 Rugsėjo 4-7 dienomis vykęs konferencijų ir muzikos festivalis „Vilnius Music Week 2014” dalyviams atvėrė nemažai durų į užsienio rinką. Delegatai, atstovavę didžiausius Europos festivalius, žiniasklaidos kanalus ir leidybines kompanijas, liko labai patenkinti renginiais, o atlikėjai – užmegztais kontaktais.
Kodėl moterims naudinga natūraliai maitinti kūdikį
Kodėl moterims naudinga natūraliai maitinti kūdikį 2014.09.07 07:39 Ankstyvas žindymas yra ne tik pagrindinis maisto šaltinis kūdikiui, bet ir svarbus procesas pačiam moters organizmui. Vis dėlto, apie naudą mamai kalbama rečiau. Kauno klinikinės ligoninės akušerinio skyriaus gydytojai sako, kad tinkamai informuotos mamos žindydamos ne tik sutvirtina savo ir kūdikio ryšį, bet ir sumažina riziką susirgti, džiaugiasi stabilesne emocine būkle. „Kartais moterys turi dvejonių dėl natūralaus maitinimo, bet daugeliu atveju pavyksta jas ir paskatinti, ir pamokyti.
Į Vilnių kviečia neįgaliųjų organizuojama šventė „Tau, Vilniau“
Į Vilnių kviečia neįgaliųjų organizuojama šventė „Tau, Vilniau“ 2014.09.05 12:08 Jau dešimtą kartą Sostinės dienų metu Vilniuje, Katedros aikštėje vyksta šventė „Tau, Vilniau!“ (respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas). Šventė tapo tradiciniu Vilniaus miesto kultūros renginiu, kuris prisideda prie neįgaliųjų ir sveikųjų žmonių suartėjimo. Renginį globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
10-oji neįgaliųjų šventė „Tau, Vilniau!“ – jau šį sekmadienį
10-oji neįgaliųjų šventė „Tau, Vilniau!“ – jau šį sekmadienį 2014.09.05 11:19 Rugsėjo 7 d. 11 val. Vilniaus Katedros aikštėje prasidės jau 10-oji respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas „Tau – Vilniau!“, kuris prisideda prie neįgaliųjų žmonių integracijos visuomenėje stiprinimo. Šiemet į šventę suvažiuos daugiau kaip 1500 neįgaliųjų, atstovaujančių net 130 organizacijų. Mugėje savo darbus eksponuos ir pardavinės neįgalieji liaudies amatų meistrai, namudininkai iš įvairių Lietuvos vietų. Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ visus kvies pajudėti, pasportuoti.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!