dvasios

Filosofas: V. Vyčinui gimė idėja, kaip apsiginti nuo pseudokultūrų įtakos
Filosofas: V. Vyčinui gimė idėja, kaip apsiginti nuo pseudokultūrų įtakos 2014.07.27 09:21  Indrė Urbaitė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Lietuvių išeivijos filosofo Vinco Vyčino tikslas buvo saugoti mūsų kultūrinį paveldą, kurio nepalietė kitas Europos tautas pakeitę urbanizacijos procesai, sako filosofijos mokslų daktaras Žilvinas Svigaris. „Beveik visas V. Vyčino kelias ir buvo bandymas atiduoti save krivių tradicijai.
Rusija laimi, nes britų meilė rusų pinigams neįveikiama
Rusija laimi, nes britų meilė rusų pinigams neįveikiama (8) 2014.07.24 23:34 Kadais, kadais senais laikais, kai Sąjūdžio dvasios apimti skandavom „Lietuva-Lietuva“, kai šaukėm „rusai – namo“, troškom paramos ir palaikymo iš Vakarų, tyra širdimi tikėdami, kad Vakarų Europos šalių politika yra sąžininga ir teisinga. Ukrainos įvykiai atvėrė akis. Rusija laimi ne vien dėl to, kad Europai reikia rusiškų dujų, o Britanijai – rusiškų pinigų, bet labiausiai dėl to, kad rusiškam kapitalui pavyko korumpuoti Vakarų politikus.
10 įstatymų šiuolaikinei amazonei
10 įstatymų šiuolaikinei amazonei 2014.07.16 12:16 Kiekvienas šiuolaikinės moters vaidmuo − stereotipas, uniforma, neturintis nieko bendro su mūsų individualumu. Mums pasakoja, kaip mes galime valdyti vyrus jiems to net nenutuokiant. Pataria, kaip turime atrodyti, kad būtume laikomos gražiomis. Tuo tarpu mūsų tikroji moteris, unikali ir nepanaši į jokį šabloną, trokšta atsiskleisti visa savo esme ir grožiu. Šiuolaikinė amazonė − daug pasiekusi moteris. Tačiau laimės jai vis dėlto norisi moteriškos.
V. Putinas pasveikino J.-C. Junckerį: Rusija ir Europa sulaukė rimtų išbandymų
V. Putinas pasveikino J.-C. Junckerį: Rusija ir Europa sulaukė rimtų išbandymų 2014.07.15 17:30 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pasveikino išrinktąjį Europos Komisijos pirmininką Jeaną-Claude'ą Junckerį (Žaną Klodą Junkerį) ir pasakė jam, kad Rusijos ir Europos santykiams teko rimti išbandymai, bei išreiškė viltį, kad jie ir toliau plėtosis laikantis abipusės strateginės partnerystės dvasios, pranešė Rusijos naujienų agentūra RIA.
P. Gylys: kaip Varšuva klupdo Vilnių
P. Gylys: kaip Varšuva klupdo Vilnių (5) 2014.07.14 11:42 Lietuva neturi tikro elito, beveik neturi galingų dvasios aristokratų. Ją valdo naujoji nomenklatūra. Egoistiška, savo interesų rate užsidariusi, nepatriotiška, baili, vasališka, instinktyviai ieškanti pono, kuriam galėtų paklusti. Neturėdama gilaus ir autentiško nacionalinių interesų suvokimo ji neturi aiškios valstybės reikalų tvarkymo strategijos nei šalies viduje, nei tarptautinėje arenoje. Štai naujausias pavyzdys.
„Strategic Vision“ tyrimas: „Kia“ pasiekė viršūnę
„Strategic Vision“ tyrimas: „Kia“ pasiekė viršūnę 2014.07.11 11:33 JAV tyrimų bendrovės „Strategic Vision“ organizuojamame „Total Quality Index Study“ tyrime du populiariausi „Kia Motors America“ modeliai „Optima“ ir „Soul“ pateko tarp geriausiųjų savo klasėje. Šiame kasmetiniame tyrime jaunatviški, stilingi ir nepriekaištinga surinkimo kokybe pasižymintys „Kia“ modeliai gavo aukščiausius įvertinimo balus ir nurungė kitus garsius prekinius ženklus. Antrus metus iš eilės „Soul“ modelis įvertintas aukščiausiu balu savo klasėje.
VMFD „Žalgiris“ jėgų sėmėsi iš protėvių
VMFD „Žalgiris“ jėgų sėmėsi iš protėvių 2014.07.11 09:54 Žalgiris“ praeitą savaitę stovyklavo Lenkijos mieste Ostrudoje ir rengėsi Čempionų lygos atrankos rungtynėms su Zagrebo „Dinamo“. Ostruda nutolusi tik apie 30 km nuo Žalgirio mūšio vietos, todėl futbolininkai sėdo į autobusą ir aplankė istorinę vietą,  Žalgirio mūšis įvyko 1410 metų liepos 15 dieną, o šiemet būtent liepos 15-ąją „Žalgiris“ kovos Zagrebe su „Dinamo“. „Norėjome parodyti žaidėjams ypatingą vietą, kuri svarbi ne tik Lenkijos, bet ir Lietuvos žmonėms.
C. Firthas turėjo progą gyvai pabendrauti su filme „Atpildas“ jo įkūnytu garsiu karo veteranu
C. Firthas turėjo progą gyvai pabendrauti su filme „Atpildas“ jo įkūnytu garsiu karo veteranu 2014.07.08 16:28 Pasaulis 2012-ųjų spalį atsisveikino su žinomu Antrojo pasaulinio karo veteranu, naujai Mirties geležinkelio statybų realijas nušvietusiu Ericu Lomaxu. Būtent dramatiškas jo likimas ir belaisvių stovykloje patirtas siaubas bei mėginimas gyventi toliau įkvėpė naująjį filmą „Atpildas“ (angl. „The Railway Man“). Jame tamsių košmarų persekiojamo britų karininko vaidmuo teko žymiam aktoriui Colinui Firthui. Jo žmoną įkūnijo elegantiška ir jautri Nicole Kidman.
Dietologė: žiūrėdami televizorių ne užkandžiaukite, o gurkšnokite vandenį
Dietologė: žiūrėdami televizorių ne užkandžiaukite, o gurkšnokite vandenį 2014.07.06 17:35 Vytautas Kvietkauskas, LRT radijo laida „Vasaros studija“, LRT.lt Nors maistas patenkina daugelį mūsų fiziologinių ir psichologinių poreikių bei nuramina, įprotis nuolat kažką kramsnoti sėdint prie televizoriaus sukelia ne vieną bėdą, sako medicinos mokslų daktarė dietologė Edita Gavelienė. „Žmonės, besikreipiantys į gydytojus dietologus, dažnai klausia, ką tuo metu būtų galima valgyti.
Leistinos sekso ribos: atsisakyti ar pakentėti?
Leistinos sekso ribos: atsisakyti ar pakentėti? 2014.07.06 15:15 Sakoma, kad sekse neturėtų būti draudžiamų teritorijų, o mylimam žmogui leidžiama viskas. Arba beveik viskas. Be abejo, jei abu partnerius tai tenkina, o noras išbandyti naujas pozas ar naujas sekso rūšis - abipusis. Problemų kyla tik tada, kai paaiškėja, kad leistinų ribų sampratos poroje skiriasi, ir tai, ką jis laiko normalia ir leistina praktika, jai - iškrypimas. Arba atvirkščiai.
Nestinarai, šokantys ant karštų anglių
Nestinarai, šokantys ant karštų anglių 2014.07.05 21:10 Šokiai basomis ant įkaitusių žarijų, vadinami nestinarstvo,- tai vienas įdomiausių bulgarų kultūrinio paveldo fragmentų. Unikalus reiškinys, tiltas tarp praeities ir ateities, vykstantis pačiame Europos viduryje, apie kurį ilgai niekas nežinojo už Bulgarijos ribų. Dabar šį ritualą galima pamatyti ir kai kuriuose Graikijos kaimuose, kur nuo 20 amžiaus pradžios gyvena išeiviai iš Bulgarijos.
Bildukai pakeitė moters gyvenimą
Bildukai pakeitė moters gyvenimą (2) 2014.07.02 21:20 Prieš 20 metų Kelmės rajono Laikšių kaime, kukliame Ritos Merkelienės namelyje, apsigyveno... bildukai. Nemielų įnamių moteris atsikratė, tačiau susidūrimas su jais iš esmės pakeitė jos gyvenimą. Nijolė Mitkevičienė Stojusi akistaton su dvasiomis R.Merkelienė dabar vadina save vargšų astrologe, sudarinėja horoskopus, buria Taro kortomis, be to, ji augina anūkus, piešia ant drobės ir šilko, daug keliauja. Namų sargas Nafania R.Merkelienė perspėja, kad nereikėtų painioti bildukų su naminukais.
Vaizdo klipe „Pikaso“ atskleidžia repeticijų užkulisius
Vaizdo klipe „Pikaso“ atskleidžia repeticijų užkulisius 2014.06.30 12:51 Grupė „Pikaso“ pristato naujausios savo dainos „Lengvai“ vaizdo klipą, kuriame atskleidžia muzikinės virtuvės užkulisius. Klipas „Lengvai“ nufilmuotas Klaipėdoje, muzikos įrašų studijoje. Būtent ten ir vyko grupės repeticija, buvo ruošiamasi dainos "Lengvai" įrašams. Tada ir sugalvota nufilmuoti vaizdo klipą. Taip gimė paprasta ir nuoširdi vaizdo medžiaga apie tai, koks yra grupės „Pikaso“ kūrybinis procesas. Vaizdo klipo filmavimas neapsiėjo ir be moteriškos dvasios.
Kūrybinio rašymo terapija
Kūrybinio rašymo terapija 2014.06.29 18:52 Jurga Švagždienė Eilėraščių, dienoraščių, laiškų, net skundų rašymas padeda geriau pažinti save, susivokti chaotiškame gyvenime, ištverti sunkumus, netektis, stresus.
Čigonių kerai meilės neįveikia
Čigonių kerai meilės neįveikia 2014.06.27 23:10 „Iš mano vyro, galvoto žmogaus, trys gatvėje sutiktos apskretusios čigonės sugebėjo išvilioti vestuvinį žiedą! Jis tuo metu buvo visiškai blaivus, bet tarsi nesavas. Kokie čia čigoniški monai?“ – klausia Adelė iš Lavoriškių k. (Vilniaus r.) Atsako psichologė Rūta Bubelienė. Nei galvotumas, nei blaivumas kartais neapsaugo žmogaus nuo kvailų poelgių – tokiu ir pavadinčiau jūsų vyro bendravimą su čigonėmis gatvėje.
Kam pasaulio futbolo čempionato medalius prognozuoja E. Jankauskas?
Kam pasaulio futbolo čempionato medalius prognozuoja E. Jankauskas? 2014.06.27 17:10 Brazilijoje vykstantis pasaulio futbolo čempionatas persirito per pusiaują. Pasibaigus grupės varžyboms kovą dėl titulo tęs tik 16 stipriausių planetos komandų. „Trakų“ komandai vadovaujančiam Edgarui Jankauskui didžiausią įspūdį pirmajame etape paliko Vokietijos komanda, o tarp vilčių nepateisinusių ekipų – Portugalija, Italija ir Ispanija. Tituluočiausiam visų laikų šalies futbolininkui ši vasara kitokia nei įprastai.
Prestižinę „Auksinę kaukę“ pelnęs spektaklis į Vilnių atveš airiškos dvasios
Prestižinę „Auksinę kaukę“ pelnęs spektaklis į Vilnių atveš airiškos dvasios 2014.06.26 11:48 Vilniuje gastroliuos prestižinę Rusijos teatro premiją – „Auksinę kaukę“ – pelnęs spektaklis. Liepos 24-ąją Permės teatro „U mosta“ komedija „Luošys iš Inišmano“ bus rodoma Lietuvos rusų dramos teatro scenoje. Sergejaus Fedotovo režisuotas kūrinys atvyksta jau pasisvečiavęs kaimyninėse šalyse ir susižėręs šūsnį apdovanojimų.
Ką iš tikrųjų reiškia paparčio žiedas ir kaip jį rasti
Ką iš tikrųjų reiškia paparčio žiedas ir kaip jį rasti (1) 2014.06.23 20:15  Deividas Jursevičius, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Paparčio žiedas iš tiesų yra dvasinio nušvitimo, kurio žmogus nuolat siekia, metafora, sako etnokosmologas Jonas Vaiškūnas. „Tai nereiškia, kad turime kažkur pririšti paparčio žiedą ir eiti jo ieškoti. Vaikai taip gali žaisti, bet suaugusieji turi suprasti, kad išties dabar reikia susikaupti ir šviesą, kurią gauname šiandien, išsaugoti ir tamsiuoju metų laiku“, – teigia jis.
Holivudo žvaigždžių astrologas: moterys dažniausiai klausia apie antrąsias puses, vaikus, o vyrai – apie save
Holivudo žvaigždžių astrologas: moterys dažniausiai klausia apie antrąsias puses, vaikus, o vyrai – apie save (1) 2014.06.16 10:03 „Gahlas Edenas Sassonas yra ne tik profesionalus visatos gidas, bet ir puikus paslapčių saugotojas“. Maždaug taip paslaptingai nuskambėtų bet kurios Holivudo įžymybės sakinys apie vyrą, kurio darbus pripažino ir Jo Šventenybė Dalai Lama XIV. Astrologas Iš Los Andželo, kuris niekuomet nekalba apie savo klientų, kaip jis pats sako, asmeninius dvasios žemėlapius Lietuvoje lankysis liepos pradžioje.
10 į istoriją patekusių viešbučių
10 į istoriją patekusių viešbučių 2014.06.13 19:30 Kai kurie viešbučiai nepaisydami madų bei pokyčių svečius vilioja praeitimi dvelkiančia dvasia, kurios neturi modernūs pastatai. Jie gali būti ir prabangūs ir kuklūs, dideli ir maži, tačiau juos kai kas sieja – apsistoti čia visada reiškia prisiliesti prie legendos. Hôtel Ritz, Paryžius, Prancūzija Šis, Prancūzijos sostinės širdyje esantis viešbutis (neretai vadinamas vienu gražiausiu pasaulyje), tapo aristokratų bei turtuoliu simboliu.
LKL čempionų žiedus jau puošia Kauno „Žalgirio“ vardas
LKL čempionų žiedus jau puošia Kauno „Žalgirio“ vardas 2014.06.13 11:17 Penktadienio popietę įvyks iškilminga Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono uždarymo ceremonija, kurios metu Kauno "Žalgiriui" bus įteikti čempionų žiedai. Po finalinių mačų nurungę Klaipėdos "Neptūną" žalgiriečiai jau ketvirtą kartą iš eilės gaus 20 išskirtinių trofėjų. Juos žaidėjams įteiks ne tik svarbūs šalies krepšinio atstovai, bet ir žiedų gamintojai - "Premiere" juvelyrikos namai. "Jau aštuntus metus gaminame čempionų žiedus.
V. Putinui – D. Grybauskaitės sveikinimai
V. Putinui – D. Grybauskaitės sveikinimai (11) 2014.06.12 09:15 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė visos Lietuvos vardu pasveikino Rusijos Federacijos Prezidentą Vladimirą Putiną nacionalinės šventės - Rusijos dienos - proga.
Buriuotojas R. Milevičius prasiskynė kelią į profesionalių Lietuvos sportininkų elitą
Buriuotojas R. Milevičius prasiskynė kelią į profesionalių Lietuvos sportininkų elitą 2014.06.11 12:15 Lietuvos profesionalių sportininkų elito gretas papildė buriuotojas Rokas Milevičius. Lietuvis olimpietis įveikė paskutinį atrankos etapą ir yra oficialiai patvirtintas olandų „Brunel“ komandos nariu prestižinėse „Volvo Ocean Race“ buriavimo lenktynėse aplink pasaulį. Jis ir belgas Louis Balcean atrinkti iš penkių kandidatų kategorijoje iki 30 metų, kurie kartu su komanda keturis mėnesius intensyviai treniravosi Lanzerotės saloje Ispanijoje, teigiama pranešime spaudai.
Grupė „Liūdni slibinai“ surengs koncertą Vilniuje
Grupė „Liūdni slibinai“ surengs koncertą Vilniuje 2014.06.10 13:15 „Liūdni slibinai“ - liūdnas lietuvio gyvenimo detales apdainuojanti, teatrališkai išradinga ir muzikaliai sąmoninga „grupė“. Į aiškius muzikinius rėmus netelpantys liūdesio išpažinėjai gyvuose savo pasirodymuose žiūrovus pavergia artistiškumu, taikliu jumoru, originaliais dainų tekstais ir užkrečiančia energija. Chuliganiškieji aktoriai pop, rock, hip-hop ir net drum&bass muzikos ritmais pateikia tokių Lietuvos klasikų, kaip Maironio, K. Donelaičio, A. Baranausko, J. Marcinkevičiaus eiles.
Paaiškėjo pirmieji konkurso „Geidžiamiausias Lietuvos vyras“ finalistai
Paaiškėjo pirmieji konkurso „Geidžiamiausias Lietuvos vyras“ finalistai 2014.06.09 12:13 Sveikiname pirmuosius dviejų savaičių laimėtojus! 9 komisijos nariai apžiūrėjo kiekvieno dalyvio nuotraukas bei vaizdo prisistatymus ir kiekvienam iš jų skyrė nuo 0 iki 10 balų. Viena iš konkurso komisijos narių Milda Metlovaitė pasidalino, kas būtent jai svarbu renkantis modelius fotosesijoms, reklamoms, asmeniniams projektams bei kitiems darbams. “Mano kuriamas personažas (kalbu ne apie komercines fotosesijas, o labiau apie asmeninius projektus) niekad netaps komercinės mados vergas.
Atsisakyti mėsos paskatino šuo
Atsisakyti mėsos paskatino šuo (8) 2014.06.08 11:05 „Nebevalgyti gyvūnų mane paskatino šuo. Prieš metus įsigijau vokiečių aviganį, susidomėjau žaliavalgiška šunų mityba, t.y. šuns šėrimu žalia mėsa, gyvūnų organais. Kadangi šuo per dieną suėsdavo po 2 kg mėsos, teko ja rimtai apsirūpinti. Mėsą gaudavau iš skerdyklos, kur dirba mano draugės mama. Pirkdavau dideliais kiekiais, nemažai laiko sugaišdavau, kol ją sutvarkydavau, sudėdavau į šaldymo dėžę, išplaudavau didžiulius kibirus, pilnus kraujo“, – pradeda pasakojimą lyg iš siaubo filmo Lina.
Medikai neįžvelgė mirtino pavojaus
Medikai neįžvelgė mirtino pavojaus (5) 2014.06.07 19:57 Keturis vaikus užauginusios ir neseniai mirusios moters artimieji mano, kad šansą gyventi jai atėmė gresiančio insulto požymių neįvertinę biržiečiai medikai. Pirmojo anūko sulaukusios ir šį pavasarį kartu su juo Velykas šventusios močiutės Laimos Kondrašienės mažasis Laurynas daugiau nebepajus jos žemiškos meilės bei rūpesčio. „Šiaurės rytai“ rašė, kad gegužės 25- ąją, kai šalis buvo pilna rinkiminio šurmulio, Nemunėlio Radviliškyje tvyrojo gedulo rimtis.
„LTeam“ olimpinėje dienoje nebuvo abejingų
„LTeam“ olimpinėje dienoje nebuvo abejingų 2014.06.07 18:55 Saulėtą ir šiltą šeštadienį tūkstančiai vilniečių bei miesto svečių susirinko į „LTeam“ olimpinę dieną. Joje dalyvavo ir profesionalūs sportininkai, kurie pristatė savo sporto šakas, ir sporto mėgėjai, ir visai atsitiktiniai į miestą pasivaikščioti išėję žmonės. Svarbiausi renginiai vyko Katedros aikštėje ir prie Baltojo tilto. Tai buvo jubiliejinė, 25-oji Olimpinės dienos šventė Vilniuje.
Britanijos karo veteranas dėl iškilmių Normandijoje pabėgo iš slaugos namų
Britanijos karo veteranas dėl iškilmių Normandijoje pabėgo iš slaugos namų 2014.06.07 15:36 Vienas 89 metų veteranas, pabėgęs iš slaugos namų Didžiojoje Britanijoje, kad galėtų dalyvauti Prancūzijoje vykusiose Normandijos desanto atminimo ceremonijose, šeštadienį grįžo į savo šalį, liaupsinamas kaip Antrojo pasaulinio karo kovingos dvasios pavyzdys. Bernardas Jordanas (Bernardas Džordanas) sakė visiškai nesigailintis dėl to, kad ketvirtadienį slapta paspruko iš senelių namų „The Pines“, įsikūrusių Hovo mieste Anglijos pietinėje pakrantėje, prisisegęs savo medalius po lietpalčiu.
 Klaipėdoje duotas startas jubiliejiniam džiazo festivaliui
Klaipėdoje duotas startas jubiliejiniam džiazo festivaliui 2014.06.06 23:43 Penki uostamiesčio merai oficialiai atidarė tris dienas miestą nenuilstamame džiazo ritme paskandinsiantį jubiliejinį, 20-ąjį ir vis dar NEMOKAMĄ Klaipėdos pilies džiazo festivalį. Į Klaipėdą sugrįžtančios ar pirmą kartą atvykstančios džiazo pasaulio žvaigždės, dešimtys Lietuvos ir užsienio atlikėjų bei muzikantų, gausybė įvairių renginių - visa tai šį savaitgalį klaipėdiečiams ir miesto svečiams žada jau dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojantis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!