keliu eismo taisykles

Atlikėjas D. Montvydas laužo kelių eismo taisykles?
Atlikėjas D. Montvydas laužo kelių eismo taisykles? 2014.07.28 17:52 Atlikėjas Donatas Montvydas užsitraukė vairuotojų nemalonę. „Kadangi turiu nemažai draugų neįgaliųjų, negaliu toleruoti ir ypač žymių žmonių, tokiu kaip Donatas Montvidas, kuris atskubėjas į koncertą numetė automobili tų vietoje, kuriems teko ieškotis vietos kitur. Nemanau, kad gražus balsas ir valso suktukas atstoja gražius poelgius. Pasidalinkit su kitais (red.
Teismas kelių chuliganus tramdo baudomis, areštu ir konfiskuodamas automobilius
Teismas kelių chuliganus tramdo baudomis, areštu ir konfiskuodamas automobilius (1) 2014.07.24 16:17 Panevėžio miesto apylinkės teismas per pirmąjį šių metų pusmetį išnagrinėjo 559 bylas dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų ir 548 pažeidėjams skyrė nuobaudas. Ne kartą prasižengę ar eismo įvykį sukėlę asmenys, vairavę neblaivūs ir neturėdami teisės vairuoti, neteko automobilių ir turėjo sumokėti baudas arba praleisti mėnesį areštinėje. Vienoje byloje teismas priėmė nutarimą konfiskuoti traktorių, kuriuo buvo padarytas pažeidimas.
Muzika, ausinės, garsas – kelias į avariją
Muzika, ausinės, garsas – kelias į avariją 2014.07.17 10:00 Pasak specialistų,garsios muzikos klausymas automobilyje, ausinių naudojimas vairuojant transporto priemonę yra nesuderinamas su saugaus vairavimo principais ir gali tapti eismo įvykio priežastimi.
Muzikos festivalis „Tundra“: 26 įtariamieji narkotinių medžiagų prekyba ir 11 neblaivių vairuotojų
Muzikos festivalis „Tundra“: 26 įtariamieji narkotinių medžiagų prekyba ir 11 neblaivių vairuotojų 2014.07.14 14:00 Savaitgalį (liepos 10–13 dienomis) Zarasų rajone vykusiame alternatyvios muzikos festivalyje retas galėjo pritrūkti veiklos. „Atšventęs garbingą dešimtmečio jubiliejų, alternatyvios elektroninės muzikos festivalis „Tundra“ subrandino daugiau užsiėmimų ir dieninės veiklos!“, – skelbė festivalio organizatoriai.
Sąžiningi verslininkai turės samdytis seklių agentūras
Sąžiningi verslininkai turės samdytis seklių agentūras (1) 2014.07.03 11:29 Prieš dvi savaites vykusiame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje verslininkų ir politikų sukritikuotos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisos, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) nuomone, yra labai svarbus ginklas kovoje su šio mokesčio grobstytojais. Susitikę su Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) nariais, VMI atstovai sakė, kad PVM grobstymas – didelė problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje.
Vairuojančioms moterims: vairavimas ir nėštumas
Vairuojančioms moterims: vairavimas ir nėštumas 2014.06.26 13:25 Jokių priežasčių, dėl kurių reikėtų vengti vairuoti automobilį nėštumo metu, ypač pirmaisiais mėnesiais, nėra. Tačiau būtina atsižvelgti į kai kuriuos aspektus, kurie galėtų turėti įtakos vairavimo saugumui.
Greičio lenktynėse – saugaus eismo pamokos
Greičio lenktynėse – saugaus eismo pamokos 2014.06.20 17:47 Ne tik pašėlę greičiai, bet ir vaizdžios eismo saugumo pamokos. Tai gražios ir naudingos tradicijos, per eilę metų teigiamai įvertintos sportininkų ir žiūrovų, kasmet atvykstančių į didžiausias ir prestižiškiausias Baltijos šalyse 1000 km lenktynes, teigiama pranešime spaudai. Netaps išimtimi ir šiemetinės, jubiliejinės 15-osios lenktynės kurortinėje Palangoje.
Nesaugo savęs: policijos pareigūnams įkliuvo neužsisegę diržo
Nesaugo savęs: policijos pareigūnams įkliuvo neužsisegę diržo 2014.06.18 21:53 Praėjusią savaitę Šiaulių apskrities policijos pareigūnai tikrino, ar vairuotojai ir keleiviai važiuoja užsisegę saugos diržus, ar vaikai automobiliuose vežami laikantis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, vykdė pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų kontrolę bei fiksavo šių eismo dalyvių daromus pažeidimus. Per septynias dienas apskrities keliuose buvo nustatyti 47 eismo dalyviai, nesegėję saugos diržų (46 vairuotojai ir 1 keleivis), vaikų vežimo automobiliuose taisyklių pažeidimų nenustatyta.
 Nusikalstantys policininkai – vis dar ne retenybė
Nusikalstantys policininkai – vis dar ne retenybė 2014.06.07 21:16 Promilės, kyšiai ir netgi rimtesnė nusikalstama veikla – tai trys pagrindinės priežastys, kai kuriuos policijos pareigūnus išsviedžiančios iš policijos sistemos, kurioje pareigūnų vis dar trūksta. Tokių istorijų visada yra šalies teismuose.
Geležinkelio pervažose – saugos akcija
Geležinkelio pervažose – saugos akcija 2014.06.03 12:50 Birželio 3 – 5 dienomis AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojai kartu su Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnais skatins vairuotojus ir pėsčiuosius laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų kertant pervažas bei įspės juos apie gresiančius pavojus. Šiemet birželio 3-oji paskelbta Tarptautine saugaus elgesio pervažose diena. AB „Lietuvos geležinkeliai“ parengė informacinį bukletą, priminsiantį pagrindinius saugaus elgesio pervažose principus.
Sėdintys gale saugos diržą segasi retai
Sėdintys gale saugos diržą segasi retai 2014.05.29 09:24 Nors tikimybė per avariją automobilyje susižaloti ar net žūti, jei nesegi saugos diržo, išauga apie pusantro karto, trečdalis (30 proc.) gyventojų, sėdėdami galinėse sėdynėse, diržą užsisega retai, dar 15 proc. jo nesisega niekada.
Užsieniečiai per mėnesį Lietuvoje sukelia daugiau nei 30 avarijų
Užsieniečiai per mėnesį Lietuvoje sukelia daugiau nei 30 avarijų 2014.05.28 11:37 Patekau į avariją, o iš kito automobilio išlipo nevietinis kitakalbis vairuotojas – tokia situacija anaiptol nebėra retenybė, o draudikų teigimu, susidūrimai su užsienio šalyse registruotais automobiliais mūsų šalyje fiksuojami beveik kasdien.
 Užsieniečiai per mėnesį Lietuvoje sukelia daugiau nei 30 avarijų
Užsieniečiai per mėnesį Lietuvoje sukelia daugiau nei 30 avarijų 2014.05.28 11:26 Patekau į avariją, o iš kito automobilio išlipo nevietinis kitakalbis vairuotojas – tokia situacija anaiptol nebėra retenybė, o draudikų teigimu, susidūrimai su užsienio šalyse registruotais automobiliais mūsų šalyje fiksuojami beveik kasdien. Europos draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenimis, 2013 m. užfiksuota 513 tokių eismo įvykių – 19 proc. daugiau nei 2012 m. ir beveik 50 proc.
Vyriausybė nusprendė vairuotojams įvesti baudos balus
Vyriausybė nusprendė vairuotojams įvesti baudos balus (8) 2014.05.19 11:45   Vyriausybė pirmadienį pritarė siūlymui įvesti vairuotojams baudos balus - surinkus dešimt, kiltų grėsmė iki metų prarasti teisę vairuoti.   Grąžinti anksčiau galiojusią tvarką dėl baudos balų pasiūlė Valstybinė eismo saugumo komisija. Remdamasi jos pozicija Vidaus reikalų minsiterija (VRM) parengė Administracinių teisės pažeidimų pataisų projektą.
Jaunimas rizikingiausiai vairuoja ne dėl įgūdžių trūkumo
Jaunimas rizikingiausiai vairuoja ne dėl įgūdžių trūkumo 2014.04.24 20:00 Agnė Skamarakaitė, LRT radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Į didžiausios rizikos grupę jauni vairuotojai patenka ne dėl įgūdžių stokos, o dėl visai kitų priežasčių, sako VDU Teorinės psichologijos katedros lektorė Laura Šeibokaitė. „Tyrimai rodo, kad svarbiausia ne įgūdžiai, o tai, kad [...] jauniems vairuotojams svarbiau pasirodyti prieš draugus, [...] sudaryti „kieto“, gebančio gerai manevruoti vairuotojo įspūdį“, – pastebi ji.
Už melagingus parodymus dėl KET pažeidėjo – baudos iki 3000 Lt
Už melagingus parodymus dėl KET pažeidėjo – baudos iki 3000 Lt 2014.04.24 14:30 Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai atkreipia dėmesį, kad už melagingą liudijimą dėl KET pažeidėjo gresia bauda iki 3000 litų. Prieš kelias savaites jau nubaustas vienos sostinės įmonės vadovas. Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai užfiksavo Kelių eismo taisykles pažeidžiantį automobilį, stovėjusį Aušros Vartų gatvėje ir kreipėsi į įmonės vadovą prašydami nurodyti, kas tuo metu vairavo automobilį. Įmonės vadovas nurodė užsienio pilietį.
Kodėl vairuojant kebabas rankoje saugiau už mobilųjį
Kodėl vairuojant kebabas rankoje saugiau už mobilųjį (1) 2014.04.22 07:05 Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt Valgymas, gėrimas ar dažymasis vairuojant yra panaši blogybė, kaip ir kalbėjimas mobiliuoju telefonu, todėl baudžiamoji atsakomybė tai pat turėtų būti taikoma panaši, sako Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas. Tačiau vairavimas su mobiliuoju rankoje gali atsieiti 100-300 litų, o užkandžiaujantis nubaustas perspėjimu. „Tiesą sakant ir kalbėjimas, ir valgymas yra panaši blogybė.
JK greitkelyje policija sustabdė lietuvį, kuris sakė, kad eina ... į Londoną
JK greitkelyje policija sustabdė lietuvį, kuris sakė, kad eina ... į Londoną (4) 2014.04.18 22:17 Ketvirtadienio rytą Didžiosios Britanijos policija sustabdė greitkelio pakraščiu ėjusį lietuvį, kuris pareigūnams pasakė, kad eina ... į Londoną. 42 metų vyras sunkiai kalbėjo angliškai, tačiau kažkaip sugebėjo pareigūnams paaiškinti, kad eina link sostinės, rašo vietos spauda. Keistas incidentas įvyko šalia nedidelio miestuko Pease Pottage, netoli Crawley'io, esančio už maždaug 45 km nuo Londono, apie devintą ryto.
 Ne viskas gyvenime pinigais matuojama
Ne viskas gyvenime pinigais matuojama (2) 2014.04.14 17:04 Saulėtą balandžio 11-osios penktadienio popietę Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto lietuvių filologijos ryšių su visuomene ištęstinių studijų V kurso studentės Šiaulių bulvare organizavo viešąją akciją prieš pakišas – „GRĄŽINAME JUMS JŪSŲ PINIGUS“. Intriguojantis akcijos pavadinimas ir policijos, medicinos, teisėsaugos institucijų darbuotojomis persirengusios merginos patraukė šiauliečių dėmesį.
Skaitytojo naujiena: statybos atkirto gyventojus nuo pasaulio (II d.)
Skaitytojo naujiena: statybos atkirto gyventojus nuo pasaulio (II d.) (3) 2014.04.11 07:15 „Mes kasdien meldžiamės, kad kokia nelaimė neištiktų“, – balsas.lt žurnalistams sakė sunerimę vieno sostinės Žirmūnų mikrorajono daugiabučio gyventojai kiek daugiau negu prieš savaitę. Paaiškėjo, kad greta didžiulio, 8 laiptinių penkiaaukščio, prasidėjusios statybos beveik atitvėrė juos nuo likusio pasaulio. „Jei kam nors prireiktų išsikviesti greitąją ar dar blogiau – kiltų gaisras, iki mūsų jie paprasčiausiai neprivažiuos.
Kelių eismo taisyklės galioja ir dviratininkams
Kelių eismo taisyklės galioja ir dviratininkams (1) 2014.04.06 19:48 Šiais metais anksti atšilus orams, Vilniaus miesto gatvėse pasirodė dviratininkai. Vilniaus aps. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai jau užfiksavo eismo įvykius, kuriuose dalyvavo dviratininkai. Pirmieji pavasario mėnesiai – pats pavojingiausias laikotarpis šios kategorijos eismo dalyviams.
Saugaus eismo diena Tauragėje – šviečiamoji ir prevencinė
Saugaus eismo diena Tauragėje – šviečiamoji ir prevencinė 2014.04.06 17:14 Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Saugaus eismo dieną paminėjo surengdami švietėjišką prevencinę eismo saugumo užtikrinimo priemonę, kurios metu Tauragės mieste ir rajone patruliavę 5 policijos ekipažai priminė eismo dalyviams Kelių eismo taisykles ir saugaus bei atsakingo elgesio kelyje svarbą.
Saugiam eismui visų pirma reikia mokytis vairavimo kultūros
Saugiam eismui visų pirma reikia mokytis vairavimo kultūros 2014.04.06 11:41 „Daug metų mokau vairuoti būsimus vairuotojus. Visą darbo dieną praleidžiu važinėdamas gatvėse, nuolat stebiu kitus eismo dalyvius ir galiu pasakyti, kad Lietuvoje itin trūksta vairavimo kultūros“, – teigia vairavimo instruktorius Arvydas Vilimas. Vairavimo instruktorius sako, kad Vilniuje mokydamas būsimus vairuotojus iš aplinkinių eismo dalyvių pasigenda tolerancijos mokomosioms mašinoms. „Būna tokių situacijų, kai mokinys rodo posūkį norėdamas persirikiuoti ir jo niekas nepraleidžia.
Kaip pardavus automobilį „nenusipirkti“ bėdos?
Kaip pardavus automobilį „nenusipirkti“ bėdos? (3) 2014.04.06 09:42 Mindaugas Malcevičius Kaip rašo savaitraštis "Šiauliai plius", atlikti tyrimai rodo, kad lietuviai nėra linkę itin dažnai keisti savo turimą transporto priemonę. Pajuokaujant dažnai net teigiama, kad vyrai savo keturratę transporto priemonę prižiūri ir myli labiau nei širdies damą. Myli, tad ir išsiskirti neskuba. Moterys taip pat mieliau keičia pavasarinius batelius, nei pabodusį automobilį.
5 KET punktai, kuriuos dažniausiai ignoruojame
5 KET punktai, kuriuos dažniausiai ignoruojame 2014.04.04 12:06 Per daugiau nei 20 Lietuvos nepriklausomybės metų Lietuvoje kelių eismo taisyklės (KET) koreguotos bent 10 kartų, įvedant naujų reikalavimų, pagerinančių eismo dalyvių saugumą. Ir nors kai kurie reikalavimai įsigaliojo jau prieš daugelį metų, vairuotojų įpročiai keičiasi lėtai.
Kelių eismo taisyklės galioja ir dviratininkams
Kelių eismo taisyklės galioja ir dviratininkams 2014.04.02 15:00 Šiais metais anksti atšilus orams, gatvėse pasirodė dviratininkai. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai jau užfiksavo eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviratininkai. Pirmieji pavasario mėnesiai – pats pavojingiausias laikotarpis šios kategorijos eismo dalyviams.
Blogiausi keleiviai – vyrai?
Blogiausi keleiviai – vyrai? 2014.04.02 09:09 KET apibrėžta kelių eismo dalyvio sąvoka yra gana plati. Būdami keleiviais jūs esate tokie patys eismo dalyviai, tad turite ir savų pareigų.
 Pareigūnai primena, kas gresia juos ignoruojantiems vairuotojams
Pareigūnai primena, kas gresia juos ignoruojantiems vairuotojams (1) 2014.03.27 13:40 Skubančius policijos pareigūnus, medikus ar ugniagesius vairuotojai privalo praleisti sustodami šalikelėje, tačiau dažnas įsigudrina tik šiek tiek pasitraukti ar apskritai ignoruoti. Policija primena, kad už tokius poelgius gali tekti ne tik pakloti kelis šimtus litų baudos, bet ir kuriam laikui atsisveikinti su teisėmis bei turėti švietėjišką pokalbį. Su LRT.lt portalu susisiekęs vilnietis Benas T. papasakojo trečiadienio rytą patirtą situaciją.
 Lietuvoje vėl bus registruojami dešiniavairiai automobiliai
Lietuvoje vėl bus registruojami dešiniavairiai automobiliai (5) 2014.03.21 11:45 Ilgai netrukus Lietuvos keliuose bus galima pamatyti kur kas daugiau transporto priemonių, kurių vairas yra dešinėje pusėje. Šiandien Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – ES Teismas) priėmė sprendimą, kuriuo Lietuvos nacionalinis reguliavimas dėl dešiniavairių transporto priemonių pripažintas prieštaraujančiu Europos Sąjungos teisei. Tai išskirtinis atvejis, nes palyginus su kitomis valstybėmis narėmis, Lietuvos Respublika yra itin retai pripažįstama pažeidusi ES teisę.
Prasidedant dviračių sezonui: 5 dažniausios avarijų priežastys
Prasidedant dviračių sezonui: 5 dažniausios avarijų priežastys 2014.03.13 12:44 Anksčiau į Lietuvą atklydęs pavasaris ir mažesnis kritulių kiekis paankstino ir dviračių sezono pradžią miestų gatvėse. Remdamiesi karčia praėjusių metų patirtimi, draudikai ragina tiek vairuotojus, tiek dviratininkus neprarasti budrumo ir adekvačiai įvertinti pavojus.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!