keliu eismo taisykles

Susidūrus su besimokančiu vairuoti – dažniausiai kaltas lieka vairuotojas
Susidūrus su besimokančiu vairuoti – dažniausiai kaltas lieka vairuotojas 2015.01.26 12:57  Pamačius kelyje vairavimo mokyklos automobilį reikėtų laikytis nuo jo saugaus atstumo arba lėtais ir apgalvotais manevrais jį apvažiuoti, pataria draudikai. Pasak Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje, net 9 iš 10 incidentų, į kuriuos pakliūna besimokantys vairuotojai, nutinka dėl per staigaus stabdymo. Tačiau pagal kelių eismo taisykles, tokiu atveju atsakomybė tenka ne mokomojo automobilio, o iš galo važiavusiam vairuotojui.
Bandė išvengti atsakomybės – įpainiojo ir draugus
Bandė išvengti atsakomybės – įpainiojo ir draugus 2015.01.16 11:06  Šiaulių apylinkės teisme – akiplėšiškas neblaivaus vairuotojo, padariusio kelių eismo taisyklių pažeidimą, bandymas išsisukti nuo atsakomybės. 2014 m. spalio mėnesį nusižengęs kelių eismo taisyklėms – automobiliu apgadinęs svetimą nuosavybę ir pabėgęs iš įvykio vietos bei teismo posėdžio metu keitęs savo parodymus, 40-metis Šiaulių rajono gyventojas R. G. teisingumo visgi sulaukė.
Gedulas ir kraujas – Lietuvos pakelių palydovas
Gedulas ir kraujas – Lietuvos pakelių palydovas 2015.01.10 19:00 2014 metais nelaimės Lietuvos keliuose nusinešė daugiau žmonių gyvybių, negu 2013-aisiais. Lietuvos kelių policijos tarnybos statistika skelbia, kad pernai per avarijas žuvo 265 žmonės, tai yra 9 daugiau negu užpernai. Tarp žuvusiųjų – net 24 nepilnamečiai. Šildytis uždrausta Žinant, kad Lietuvoje dėl emigracijos ir per mažo gimstamumo gyventojų kasmet sparčiai mažėja, belieka liūdnai apgailestauti, kad „karas“ keliuose vyksta nemažėjančiais tempais.
Trečiadienį Pilaitėje gyventojai protestuos dėl vaikų saugumo gatvėse
Trečiadienį Pilaitėje gyventojai protestuos dėl vaikų saugumo gatvėse 2015.01.06 15:33 Susirūpinę pėsčiųjų, ypač moksleivių saugumu judriausiose miesto gatvėse, kur net šviesoforu reguliuojamose perėjose nuolat žūva pėstieji, žalieji valstiečiai sausio 7 d. 13 val. Pilaitėje organizuoja visuomeninę akciją „Žalią šviesą saugiam vaikų keliui į mokyklas“ ir kviečia pilietiškus žmones jungtis bei palaikyti.
Su baudų balų projektų vidaus reikalų ministras į Seimą žada grįžti pavasarį
Su baudų balų projektų vidaus reikalų ministras į Seimą žada grįžti pavasarį (2) 2014.12.25 10:29 Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis dar kartą bandys įtikinti Seimą grąžinti baudos balų sistemą. Parlamentarams nepritarus atitinkamoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, ministras per pavasario sesiją žada grįžti su patobulinto projekto pateikimu. „Mes turime gražaus laiko iki pavasario sesijos patobulinti, tada pavasario sesijoje planuojame pateikimą“, - sakė ministras.
Psichologė pataria, kaip per šventes kelyje neprarasti savitvardos
Psichologė pataria, kaip per šventes kelyje neprarasti savitvardos 2014.12.23 22:51 Didžiųjų šalies miestų gatvėse transporto spūstys prieš šventes pasiekė apogėjų, o vairuotojai ne tik užtrunka ilgiau kelyje, bet ir tampa agresyvesni. Didžiausios ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ pykčio keliuose valdymo konsultantė Eglė Masalskienė pastebi, kad skubantiems vairuotojams pyktis kyla, nes jie nebūna pasiruošę tokioms spūstims, tikisi pravažiuoti „kaip visada“, o susidūrę su realybe jaučiasi bejėgiai.
Seimas nesutiko grąžinti baudos balų sistemos KET pažeidėjams
Seimas nesutiko grąžinti baudos balų sistemos KET pažeidėjams 2014.12.11 17:14 Ketvirtadienį Seimas nepritarė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, kurios grąžintų baudos balų sistemą. Už pataisas per pateikimo procedūrą balsavo 26 parlamentarai, prieš buvo trys, susilaikė - 28. Seimas grąžino pataisas iniciatoriams tobulinti. Vidaus reikalų ministerija siūlė grąžinti kaupiamąją balų sistemą už kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Tris žmones pražudžiusiam vairuotojui – ilgi metai kalėti
Tris žmones pražudžiusiam vairuotojui – ilgi metai kalėti (1) 2014.12.10 22:53  Kovo mėnesį Utenoje automobiliu „Audi“ tris žmones užmušusį ir keleivius sužalojusį 25 metų Mantą Široną Panevėžio apygardos teismas nuteisė už nužudymą ir skyrė 14 metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose bei atėmė teisę trejus metus po bausmės atlikimo vairuoti. Teismas sukūrė precedentą Nuteistasis taip pat turės atlyginti neturtinę žalą žuvusiųjų artimiesiems – daugiau kaip pusketvirto milijono litų. „Čia Lietuva, čia lietūs lyja. Esu šokiruota.
Transporto priemonių valstybinio numerio ženklai privalo būti švarūs
Transporto priemonių valstybinio numerio ženklai privalo būti švarūs (5) 2014.12.10 15:16 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai nori atkreipti vairuotojų dėmesį į eisme dalyvaujančių transporto priemonių valstybinių numerių tvarkingumą ir atitikimą nustatytiems techniniams reikalavimams. Pareigūnai pastebėjo, kad esant permainingiems drėgniems orams eisme dalyvauja transporto priemonės, kurių valstybinio numerio ženklai nešvarūs, sunkiai įskaitomi.
Odesa: meilė lietuviams, geriausias purvas ir žurnalistų mobilizacija
Odesa: meilė lietuviams, geriausias purvas ir žurnalistų mobilizacija 2014.12.09 14:07  Oksana Laurutytė Dvi savaites Odesoje viešėjęs žurnalistas ir rašytojas Svajūnas Sabaliauskas tikina: šiame Ukrainos mieste mielai apsigyventų, rašo savaitraštis „Šiauliai plius“. Lietuviai Odesoje mylimi, kainos nesikandžioja, o kultūrinis gyvenimas – verda.
Vilniuje naikinamos nesaugios perėjos
Vilniuje naikinamos nesaugios perėjos 2014.11.10 13:22 LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Pirmadienį Vilniuje naikinamos nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos Šeimyniškių gatvėje ir Laisvės prospekte. Dar nepasibaigus metams, jose jau žuvo daugiau pėsčiųjų negu praėjusiais metais. Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjo Vidmanto Pumpučio teigimu, prie nesaugių perėjų atsiradimo prisidėjo ir prastas projektavimas sovietmečiu.
Iš KET pakeitimų daugiausia diskusijų sulaukia žalios rodyklės pataisa
Iš KET pakeitimų daugiausia diskusijų sulaukia žalios rodyklės pataisa 2014.11.04 13:40 Spalio mėnesį įsigaliojo kelių eismo taisyklių pakeitimų. Vienus pakeitimus vairuojantieji priėmė su džiaugsmu, be didesnių diskusijų, o kai kurie taisyklių pakeitimai sulaukė ir dviprasmiškų vertinimų. Transporto portalo Autogidas.lt atlikta vairuotojų apklausa atskleidė, kad daugumai vairuotojų įvairūs pakeitimai svarbūs – apie 62 proc. respondentų teigia, kad ne tik girdėjo apie pokyčius, bet į juos jau ir įsigilino, ir bando prie jų pratintis.
Eismo įvykius atkuriantiems ekspertams prireikia ir eksperimentų
Eismo įvykius atkuriantiems ekspertams prireikia ir eksperimentų 2014.11.01 18:17  Kristina Savickaitė, LRT Televizijos laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt Didinamasis stiklas, pėdsakų analizė ir nuosekli eismo įvykio atkūrimo schema. Tai ne detektyvinio filmo siužetas, o eismo įvykių tyrimo ekspertų kasdienybė. Laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ domėjosi, kaip šiuolaikinėmis technologijomis apsiginklavę ekspertai išaiškina net painiausius avarijas, kelių ereliams nepalikdami jokių galimybių išsisukti. Smūgis, garsas ir sudaužyti automobiliai.
Nuo lapkričio 10-osios vasarines padangas keičiame į universalias arba žiemines
Nuo lapkričio 10-osios vasarines padangas keičiame į universalias arba žiemines 2014.10.23 17:54 Susisiekimo ministerija atkreipia dėmesį, kad šalies keliuose nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31-osios bus draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Taip pat ministerija primena, kad nuo lapkričio 1 d. bus galima važiuoti su dygliuotomis padangomis, kurias naudojant ant automobilio būtina priklijuoti apie tai informuojantį skiriamąjį ženklą. „Mūsų prioritetas – kiekvieno eismo dalyvio saugumas, mums svarbi kiekviena išsaugota gyvybė.
Galbūt jau metas suteikti vairuotojams stabilumą?
Galbūt jau metas suteikti vairuotojams stabilumą? (4) 2014.10.19 07:34 „Kas dieną – po naujieną“, – taip galėtume apibūdinti Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus mūsų šalyje. Gyventojams dar nespėjus priprasti prie vienų pakeitimų, jau kalbama apie kitus. Kiek efektyvu ir tikslinga taip dažnai keisti Kelių eismo taisykles? Ar pokyčiai yra naudingi? KET pasikeitimų „puokštė“ liepą Lietuvoje nuo 2014 metų pradžios KET pildytos ir keistos jau keletą kartų.
Lenktynininkas: su vasarinėmis padangomis atšalus – jūs tik keleivis už vairo
Lenktynininkas: su vasarinėmis padangomis atšalus – jūs tik keleivis už vairo (2) 2014.10.17 12:42 Vytenis Radžiūnas, LRT.lt Ratų montavimo ir balansavimo staklės autoservisuose dar tik laukia intensyvaus darbo – į servisus užsuka vos vienas kitas vairuotojas, iš anksto norintis pasikeisti automobilio avalynę iš vasarinės į žieminę. Daugkartinis Lietuvos ralio čempionas Vytautas Švedas vairuotojus ragina atkreipti dėmesį į artėjančius šalčius ir nerizikuoti važinėjant vasarinėmis padangomis.
 KET pakeitimai: nesustojus prie „žalios rodyklės“ galima netekti teisių
KET pakeitimai: nesustojus prie „žalios rodyklės“ galima netekti teisių (2) 2014.10.15 23:03 Edmundas Jakilaitis, LRT Televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt Šiomis dienomis Lietuvoje įsigaliojo prieš kelias savaites Vyriausybės priimti kelių eismo taisyklių pakeitimai. Apie šiuos pakeitimus dauguma vairuotojų net nenutuokia.
 5 aplinkybės, kai ir nedidelis susidūrimas pabrangsta
5 aplinkybės, kai ir nedidelis susidūrimas pabrangsta 2014.10.09 15:38 Vos jaučiamas stuktelėjimas, brūkšnys ar netgi bučinys – tokiais žodžiais vairuotojai dažnai pasakoja apie nuotaiką sugadinusį, tačiau greitai pamirštamą eismo įvykį be skaudžių pasekmių. Smulkios avarijos sudaro didžiąją dalį eismo įvykių, fiksuojamų Lietuvos miestų gatvėse, tačiau nereikšmingomis anaiptol nepavadinsi žalų, kurias draudikai registruoja daugumos eismo įvykių metu. Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenimis, maždaug 17 proc.
Keičiamos kelių eismo taisyklės
Keičiamos kelių eismo taisyklės (11) 2014.10.05 23:12 kaunas.kasvyksta.lt Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos parengtam Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimo projektui, kurio tikslas – įgyvendinti nuo š. m. liepos 1 d. įsigaliojusias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas ir ES direktyvos dėl saugesnių vaikiškų sėdynių naudojimo nuostatas. „Tam, kad teisės aktuose nebūtų dviprasmybių ir eismo dalyviams nekiltų neaiškumų, Kelių eismo taisyklių reikalavimai suderinti su įstatymo nuostatomis.
Trečdalis vairuotojų užmiršo, kad reikia važiuoti pirma eismo juosta
Trečdalis vairuotojų užmiršo, kad reikia važiuoti pirma eismo juosta (3) 2014.10.02 15:30 Draudimo bendrovės „If“ atlikta vairuotojų apklausa apie dažniausiai pamirštamas kelių eismo taisykles (KET) parodė, kad daugiau nei trečdalis (34 proc.) vairuotojų nemano, jog važiuoti antra juosta galima tik lenkiant arba apvažiuojant kliūtį. Dar trečdalis (36 proc.) vairuotojų mano, kad prekybos centro aikštelėje negalioja dešinės rankos taisyklė, o pirmumo teisę turi važiuojantis tiesiai.
Kyšiai ir kyšininkai – įprasta kasdienybė
Kyšiai ir kyšininkai – įprasta kasdienybė (1) 2014.10.01 22:54 Šalies policijos vadovai nuolat skelbia itin aktyviai kovojantys su kyšininkavimu, kad nebūtų galima „juodais“ pinigais tyliai anuliuoti kokį nors nusižengimą ar nusikaltimą, ir dėl to organizuojantys įvairias priemones bei akcijas, tačiau kyšininkavimas, rodos, nebeišraunamas. Kyšius policininkams bruka net ir nepilnamečiai pažeidėjai, lengvai perimantys gilias tradicijas iš tėvų ir senelių. Ir kaip nebruks, jeigu vis atsiranda kyšius imančiųjų – netgi reikalaujančiųjų.
Keliuose smulkmenų nebūna
Keliuose smulkmenų nebūna 2014.10.01 17:52 Spalio 1 d. Seimo narys, profesorius, technikos mokslų daktaras Stasys Brundza, daugelį metų atidavęs automobilių sportui ir verslui bei automobilių eismo problemoms, priklausantis „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai, Seime surengė pirmąją spaudos konferenciją.
Geležinkelininkai rūpinasi eismo saugumu
Geležinkelininkai rūpinasi eismo saugumu (1) 2014.09.22 11:52  Ant geležinių bėgių žūsta palyginti nedaug žmonių. Tokios nelaimės Lietuvoje nuo 2014 metų sausio 1 d. iki rugsėjo 4 d. nusinešė vienuolika gyvybių. Tačiau labai didelė dalis automobilių ir traukinių susidūrimų baigiasi itin tragiškai. Pati pavojingiausia vieta – geležinkelių pervažos. Pavyzdžiui, 2012 m. visoje ES jose įvyko 573 įvykiai, per kuriuos žuvo 373 žmonės. Lietuvoje 2012 metais geležinkelio pervažose žuvo 3 žmonės, 2013 metais – 5 žmonės.
 Moterys kelyje pasigenda džentelmeniškumo
Moterys kelyje pasigenda džentelmeniškumo 2014.09.20 11:00 Moterų teigimu, Lietuvos keliuose dažniausiai jos susiduria (54,7 proc.) su agresyviu vyrų vairuotojų elgesiu. Vis dėlto daugelis kalbintų dailiosios lyties atstovių (40,4 proc.) stengiasi į piktus veiksmus kelyje demonstruojančius eismo dalyvius nekreipti dėmesio, rodo vienos draudimo bendrovės užsakymu atliktos apklausos duomenys.
10 raudonų šviesoforo signalų ignoravęs  D. Howardas neteko vairavimo teisių
10 raudonų šviesoforo signalų ignoravęs D. Howardas neteko vairavimo teisių 2014.09.18 17:15 Donato Motiejūno komandos draugas „Houston Rockets“ klube Dwightas Howardas į treniruotes negali vykti nuosavu automobiliu – iš vidurio puolėjo atimtos vairavimo teisės. Anot „TMZ Sports“, D. Howardas jau dešimt kartų nuo 2012 metų įkliuvo važiuojantis per raudoną šviesoforo signalą. Vien tik Floridoje per pastaruosius 10 mėnesių kelių eismo taisykles jis pažeidė 9 kartus.
Girtų prie vairo gali laukti ir kalėjimo kamera
Girtų prie vairo gali laukti ir kalėjimo kamera 2014.09.18 07:29 Policija nuolat rengia reidus, tikrindama vairuotojų blaivumą, ir kiekvieną kartą konstatuoja apie sulaikytus prie vairo neblaivius vairuotojus. Per metus sulaikoma apie 12 000 vairuotojų, vairavusių jiems išgėrus. Litras alaus Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai surengė netikėtą reidą Marijampolės mieste ir aplinkiniuose keliuose. Reido metu buvo patikrinta 150 transporto priemonių. Ir nustatyti 6 kelių eismo taisyklių pažeidėjai.
Lietuvos Kartingo akademijos vaikų laukia dar vienas išbandymas
Lietuvos Kartingo akademijos vaikų laukia dar vienas išbandymas 2014.09.10 15:55 Artėjantį savaitgalį Lietuvos Kartingo akademijos vaikai rinksis į priešpaskutinę sesiją. Nors mokslo metai jau prasidėjo, tačiau vaikų noras lenktyniauti nesumažėjo nė truputį, teigiama pranešime spaudai. „Labai laukiu“. „Noriu lenktyniauti“. „Suaugęs būsiu lenktynininkas“. Tai Kartingo akademijos studentų žodžiai, rodantys jaunuolių ryžtą toliau tobulinti savo lenktyniavimo įgūdžius. Šį savaitgalį jų laukia sudėtinga užduotis – vaikai pirmą kartą treniruosis lenktynių startą iš eigos.
Vilniaus Kelių policija kontroliuos, ar automobilių vairuotojai neužima maršrutiniam transportui skirtos juostos
Vilniaus Kelių policija kontroliuos, ar automobilių vairuotojai neužima maršrutiniam transportui skirtos juostos (1) 2014.09.09 23:23 Pareigūnai vis dažniau pastebi, kad vairuotojai, bandydami išvengti transporto spūsčių, bando gudrauti, važiuodami maršrutiniam transportui skirtomis eismo juostomis, taip trikdydami maršrutinio transporto eismą.
Gavus baudą užsienyje – aiškintis negalima mokėti
Gavus baudą užsienyje – aiškintis negalima mokėti 2014.09.07 13:34 Atostogos visuomet yra gerai, bet kur kas blogiau tai, kad jos anksčiau ar vėliau baigiasi. Gaila, kad ne visuomet šį dėsnį galima pritaikyti su atostogomis susijusiems rūpesčiams. Tuo šią vasarą spėjo įsitikinti šiaulietis Rytis, kuris iš kelionės automobiliu po Europą grįžęs namo gavo Italijos policijos pareigūnų laišką – vaikinui už tos šalies autostradoje viršytą leistiną greitį paskirta nemaža bauda. Vairuotojas tokiu laišku labai stebisi, nes už prasižengimą iškart teko krapštyti piniginę.
Reidai vairuotojams nė motais
Reidai vairuotojams nė motais 2014.09.05 10:27 Žinių radijas Vairuotojai menkai reaguoja į išankstinius policijos perspėjimus, kad keliuose vyks reidai, ir toliau pažeidinėja Kelių eismo taisykles, teigia Lietuvos kelių policijos tarnyba. Specialiosios paskirties skyriaus viršininkas Jaunius Malinauskas „Žinių radijui“ sakė, kad kai kuriose apskrityse eismo įvykių netgi daugėja. „Pažeidimų iš tikrųjų nemažėja. Neramina neblaivių išaiškintų vairuotojų skaičius, vairuotojų, vairuojančių be teisės vairuoti, saugos diržų neužsisegimas.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!