keliu eismo taisykles

Pernai rugsėjį Lietuvos keliuose nežuvo nė vienas vaikas
Pernai rugsėjį Lietuvos keliuose nežuvo nė vienas vaikas 2014.09.01 11:12  Tomas Kavaliauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Prasidedant naujiems mokslo metams, institucijos ir verslas imasi globoti po vasaros atokvėpio mokyklas užplūsiančius vaikus. Ypatingą dėmesį eismo saugumui tradiciškai skirs pareigūnai. Vairuotojai raginami būti itin atidūs, visą mėnesį vyks reidai keliuose. Policija taip pat lankysis ugdymo įstaigose, primins kelių eismo taisykles. Rugsėjo pirmoji arba nauji mokslo metai – vieniems didelis džiaugsmas, kitiems didelis rūpestis.
Galutinis teismo sprendimas: A. Matonis dvejus metus negalės sėsti prie vairo
Galutinis teismo sprendimas: A. Matonis dvejus metus negalės sėsti prie vairo (1) 2014.08.29 15:28 Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė buvusio Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) vadovo Algirdo Matonio skundą dėl jam skirtos nuobaudos už vairavimą išgėrus. Už Kelių eismo taisykles nubausto ekspareigūno advokatas kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydamas panaikinti žemesnės instancijos teismo skirtą nuobaudą ir administracinę bylą nutraukti.
 Lietuvos policininkai ir ugniagesiai savaitgalį vaikams pristatys savo darbą
Lietuvos policininkai ir ugniagesiai savaitgalį vaikams pristatys savo darbą 2014.08.29 13:40 Šį savaitgalį prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ Vilniuje ir Klaipėdoje įvyks pirmojo lietuviško LEGO® miesto statybos. Į jas renginio organizatoriai kviečia ateiti ne tik šio konstruktoriaus gerbėjus, bet ir norinčius iš arčiau susipažinti su tikraisiais miesto herojais – Lietuvos policijos pareigūnais ir ugniagesiais. „Policininkai ir ugniagesiai yra vieni iš dominuojančių LEGO personažų. Todėl be jų neapsieis ir lietuviškas LEGO miestas.
 Atlikėja R. Ščiogolevaitė: saugos kėdutė avarijos metu apsaugojo sūnų nuo sužalojimų
Atlikėja R. Ščiogolevaitė: saugos kėdutė avarijos metu apsaugojo sūnų nuo sužalojimų 2014.08.28 23:32 Didžiųjų miestų gatvėse žaibišku greičiu daugėja automobilių, o rugsėjo mėnesį į gatves išbėgs gausybė po vasaros atostogų išsiblaškiusių vaikų, tad ir vėl būtina kalbėti saugaus eismo tema. Atlikėja Rūta Ščiogolevaitė tik prieš mėnesį susilaukusi antrosios atžalos jau šiandien įsisukusi į darbų sūkurį ir automobilyje tiek viena, tiek su savo šeima praleidžia vis daugiau laiko.
Kelyje būtina atida, konkurse – irgi
Kelyje būtina atida, konkurse – irgi 2014.08.28 14:45 Rugsėjo 6-ąją Vilniuje prasideda tradicinis, jau tryliktą rudenį Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamas „Geriausiojo Lietuvos vairuotojo 2014“ konkursas, sulaukęs pirmųjų paraiškų. Tarp būsimųjų varžovų ir būrys naujokų, ir jau ne kartą dalyvavusių šiuose renginiuose, ir net laimėjusių trokštamą titulą.
Bausdami kitus policininkai baudą gavo patys
Bausdami kitus policininkai baudą gavo patys 2014.08.24 13:10 Karolina STAŽYTĖ Už tai, kad atliekdamas tarnybą tarnybinį automobilį pasistatė neleistinoje vietoje, jį vairavusiam policijos pareigūnui bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Skaitytojo nuotrauka Miesto daugiabučių kiemuose – ankšta. Nerasdami kur pasistatyti automobilį daugelis gyventojų juos palieka neleistinose vietose. O tai pritraukia policijos pareigūnų dėmesį. Tačiau atvykę išrašyti baudų policininkai ir patys neretai tarnybinę mašiną palieka kur papuola.
Dviratininkų Achilo kulnas – perdėtas pasitikėjimas ar atsakomybės stoka?
Dviratininkų Achilo kulnas – perdėtas pasitikėjimas ar atsakomybės stoka? 2014.08.21 10:53 Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį avarijos, įvykusios dėl dviratininkų kaltės buvo antroje vietoje pagal augimo tempą. Palyginti su 2013 metų sausiu-birželiu, tokių eismo įvykių skaičius šoktelėjo 10,7 proc. Didesnį augimą skaičiavo tik tie eismo įvykiai, kuriuos sukėlė neturintys teisės vairuoti transporto priemonės asmenys (+14,4 proc.
Laidų vedėja L. Imbrasienė: pirmąją sūnaus savarankišką kelionę į parduotuvę stebėjau slapčia
Laidų vedėja L. Imbrasienė: pirmąją sūnaus savarankišką kelionę į parduotuvę stebėjau slapčia (1) 2014.08.19 14:51 Artėjant mokslo metams, jaunesnio amžiaus vaikus auginantys tėvai susiduria su nelengvu uždaviniu, kaip savo atžalas tinkamai išmokyti saugaus eismo pagrindų.
„Velomaratone“ mėgėjų grupės važiavimas – ne lenktynės
„Velomaratone“ mėgėjų grupės važiavimas – ne lenktynės 2014.08.19 08:37 Šį sekmadienį (rugpjūčio 24 dieną) startuoja didžiausias dviračių renginys – „Velomaratonas“. Renginio organizatoriai, siekdami užtikrinti saugų ir sklandų dalyvių dalyvavimą, primena, kad gausiausiame ERGO mėgėjų važiavime nėra lenktyniaujama, teigiama pranešime spaudai. Renginio organizatoriaus Benedikto Vanago teigimu, pirmiausiai dalyviai, važiuojantys šioje dviratininkų grupėje, turi nepamiršti, kad „Velomaratone“ dalyvauja didelis dviratininkų kiekis.
Kodėl vairuotojai nesinaudoja kairiąja žiedinės sankryžos juosta?
Kodėl vairuotojai nesinaudoja kairiąja žiedinės sankryžos juosta? 2014.08.18 13:54 Vilniaus gatvėse dažnai pastebima, kad automobilių vairuotojai nelinkę važiuoti kairiąja žiedinės sankryžos juosta. Balsas.lt domisi, kodėl keliuose vyrauja toks elgesys ir, ar vairuotojai nepažeidžia kelių eismo taisyklių. Kalbiname vairavimo mokyklos „Autologija" instruktorių Kastytį Povilaitį. „Kairiąja eismo juosta galima važiuoti tik ratu. Vilniaus pagrindiniuose žieduose yra taikomas bendras eismo organizavimo principas ir optimaliausia važiuoti vidurine eismo juosta.
Kauno automobilių stovėjimo aikšteles aplankė pilietinė akcija – „Atspėk negalią!“
Kauno automobilių stovėjimo aikšteles aplankė pilietinė akcija – „Atspėk negalią!“ 2014.08.13 23:12 Trečiadienio pavakare po Kauno automobilių stovėjimo aikšteles pasklido pilietinės akcijos „Atspėk negalią!“ dalyviai. Jie tikrino ar sveikieji nestato transporto priemonių žmonėms su negalia skirtose vietose. Aplankytos didžiųjų Kauno prekybos centrų, kavinių, greitojo maisto restoranų aikštelės.
 Kauno apskritis turės unikalią – mobilią saugaus eismo klasę
Kauno apskritis turės unikalią – mobilią saugaus eismo klasę 2014.08.13 13:52 Kauno apskrityje ne mokiniai važiuos į saugaus eismo klasę, o klasė galės „atvažiuoti“ pas mokinius. Už lenktynininkų komandos „BMWracing.lt“ skirtą 5000 Lt paramą Kauno policija planuoja įsigyti mobilias mokymo priemones, kurias naudos ne tik mieste, bet ir vežios į apskrities rajonus.
 Sulaikomi pažeidėjai pareigūnus ir spardo, ir kandžioja
Sulaikomi pažeidėjai pareigūnus ir spardo, ir kandžioja 2014.08.10 22:37 Girtuokliai, ne kartą „užsidirbę“ teistumus, niekur nedirbantys, vartojantys ir narkotikus – tokie apspangėliai gana dažnai jaučiasi nebaudžiami ir atvykusiems jų raminti policijos pareigūnams neretai šoka į akis. Ne vienas jų ne tik iškeikia sudrausti ketinusius pareigūnus, bet dargi kimba jiems į atlapus, spardo transporto priemones ir net... kandžiojasi. Mušasi ir spardosi Pasipriešinimo pareigūnams atvejai fiksuojami vos ne kasdien.
Dviratininkų ir vairuotojų kovą sustabdyti gali vienas paprastas dalykas
Dviratininkų ir vairuotojų kovą sustabdyti gali vienas paprastas dalykas 2014.08.07 20:00 Išaugęs dviračių skaičius mieste – džiugina, nes mažėja transporto spūstys, žmonės turi progą bent kiek pasportuoti. Bėda ta, kad dviratininkai ne dažnai elgiasi spontaniškai ir neatsakingai, taip į pavojų pastatydami ne tik savo, bet ir kitų žmonių gyvybes. Pasak saugaus eismo specialistų, tai lemia dviratininkų požiūris, o ne neišvystyta infrastruktūra. „Didžiausia problema yra dviratininkų neatidumas.
Saugumas kelyje svarbiau, negu kelios sugaištos minutės
Saugumas kelyje svarbiau, negu kelios sugaištos minutės 2014.08.06 16:43 Kur tu, žmogau skubi, ir kur nuskubėsi? Aplenksi vieną, kitą automobilį, o paskui vis tiek stovėsi „kamštyje“. Niekur tu nenulėksi.Tokius žodžius pasakytų Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas visiems vairuotojams, viršijantiems leistiną greitį ar kitaip pažeidžiančius Kelių eismo taisykles.
 Važiuok dviračiu saugiai!
Važiuok dviračiu saugiai! (1) 2014.08.06 14:55 Pastaraisiais metais Lietuvoje, o ypatingai didžiuosiuose miestuose, daugėja dviratininkų. Žmonės dviračius renkasi kaip alternatyvią, pigesnę bei ekologišką transporto priemonę, bei kaip aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Sveikatos specialistai teigia, jog dviratis yra viena iš geriausių priemonių gerai žmogaus savijautai užtikrinti, be to dviračiu važiuoti yra smagu ir naudinga. Važiuojant dviračiu didėja ištvermė, gerėja širdies ir plaučių kraujotaka, stiprėja raumenys.
Vairuotojai turėtų būti pagalbininkai vieni kitiems
Vairuotojai turėtų būti pagalbininkai vieni kitiems 2014.08.05 17:05 Kelių eismo taisykles privaloma mokėti kiekvienam, norinčiam gauti vairuotojo pažymėjimą, tačiau pavažinėjus Lietuvos keliais, ypač sostinės centrinėmis gatvėmis piko metu susidaro įspūdis, kad vairuotojai tyčia jų nesilaiko arba gavę pažymėjimą pamiršo. Taip pat panašu, kad eismo dalyviams trūksta pagarbos vieni kitiems.
Nudėvėtos padangos – viena iš trijų pagrindinių avarijų priežasčių
Nudėvėtos padangos – viena iš trijų pagrindinių avarijų priežasčių (1) 2014.07.30 09:28 Vilniuje dirbo saugaus eismo kampanijos „Ruošk ratus žiemai“ mobilus padangų patikrinimo punktas. Kampanijos tikslas – artėjant žiemai paskatinti vairuotojus atkreipti dėmesį į padangų saugumą.
Atlikėjas D. Montvydas laužo kelių eismo taisykles?
Atlikėjas D. Montvydas laužo kelių eismo taisykles? 2014.07.28 17:52 Atlikėjas Donatas Montvydas užsitraukė vairuotojų nemalonę. „Kadangi turiu nemažai draugų neįgaliųjų, negaliu toleruoti ir ypač žymių žmonių, tokiu kaip Donatas Montvidas, kuris atskubėjas į koncertą numetė automobili tų vietoje, kuriems teko ieškotis vietos kitur. Nemanau, kad gražus balsas ir valso suktukas atstoja gražius poelgius. Pasidalinkit su kitais (red.
Teismas kelių chuliganus tramdo baudomis, areštu ir konfiskuodamas automobilius
Teismas kelių chuliganus tramdo baudomis, areštu ir konfiskuodamas automobilius (1) 2014.07.24 16:17 Panevėžio miesto apylinkės teismas per pirmąjį šių metų pusmetį išnagrinėjo 559 bylas dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų ir 548 pažeidėjams skyrė nuobaudas. Ne kartą prasižengę ar eismo įvykį sukėlę asmenys, vairavę neblaivūs ir neturėdami teisės vairuoti, neteko automobilių ir turėjo sumokėti baudas arba praleisti mėnesį areštinėje. Vienoje byloje teismas priėmė nutarimą konfiskuoti traktorių, kuriuo buvo padarytas pažeidimas.
Muzika, ausinės, garsas – kelias į avariją
Muzika, ausinės, garsas – kelias į avariją 2014.07.17 10:00 Pasak specialistų,garsios muzikos klausymas automobilyje, ausinių naudojimas vairuojant transporto priemonę yra nesuderinamas su saugaus vairavimo principais ir gali tapti eismo įvykio priežastimi.
Muzikos festivalis „Tundra“: 26 įtariamieji narkotinių medžiagų prekyba ir 11 neblaivių vairuotojų
Muzikos festivalis „Tundra“: 26 įtariamieji narkotinių medžiagų prekyba ir 11 neblaivių vairuotojų 2014.07.14 14:00 Savaitgalį (liepos 10–13 dienomis) Zarasų rajone vykusiame alternatyvios muzikos festivalyje retas galėjo pritrūkti veiklos. „Atšventęs garbingą dešimtmečio jubiliejų, alternatyvios elektroninės muzikos festivalis „Tundra“ subrandino daugiau užsiėmimų ir dieninės veiklos!“, – skelbė festivalio organizatoriai.
Sąžiningi verslininkai turės samdytis seklių agentūras
Sąžiningi verslininkai turės samdytis seklių agentūras (1) 2014.07.03 11:29 Prieš dvi savaites vykusiame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje verslininkų ir politikų sukritikuotos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisos, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) nuomone, yra labai svarbus ginklas kovoje su šio mokesčio grobstytojais. Susitikę su Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) nariais, VMI atstovai sakė, kad PVM grobstymas – didelė problema ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje.
Vairuojančioms moterims: vairavimas ir nėštumas
Vairuojančioms moterims: vairavimas ir nėštumas 2014.06.26 13:25 Jokių priežasčių, dėl kurių reikėtų vengti vairuoti automobilį nėštumo metu, ypač pirmaisiais mėnesiais, nėra. Tačiau būtina atsižvelgti į kai kuriuos aspektus, kurie galėtų turėti įtakos vairavimo saugumui.
Greičio lenktynėse – saugaus eismo pamokos
Greičio lenktynėse – saugaus eismo pamokos 2014.06.20 17:47 Ne tik pašėlę greičiai, bet ir vaizdžios eismo saugumo pamokos. Tai gražios ir naudingos tradicijos, per eilę metų teigiamai įvertintos sportininkų ir žiūrovų, kasmet atvykstančių į didžiausias ir prestižiškiausias Baltijos šalyse 1000 km lenktynes, teigiama pranešime spaudai. Netaps išimtimi ir šiemetinės, jubiliejinės 15-osios lenktynės kurortinėje Palangoje.
Nesaugo savęs: policijos pareigūnams įkliuvo neužsisegę diržo
Nesaugo savęs: policijos pareigūnams įkliuvo neužsisegę diržo 2014.06.18 21:53 Praėjusią savaitę Šiaulių apskrities policijos pareigūnai tikrino, ar vairuotojai ir keleiviai važiuoja užsisegę saugos diržus, ar vaikai automobiliuose vežami laikantis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, vykdė pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų kontrolę bei fiksavo šių eismo dalyvių daromus pažeidimus. Per septynias dienas apskrities keliuose buvo nustatyti 47 eismo dalyviai, nesegėję saugos diržų (46 vairuotojai ir 1 keleivis), vaikų vežimo automobiliuose taisyklių pažeidimų nenustatyta.
 Nusikalstantys policininkai – vis dar ne retenybė
Nusikalstantys policininkai – vis dar ne retenybė (1) 2014.06.07 21:16 Promilės, kyšiai ir netgi rimtesnė nusikalstama veikla – tai trys pagrindinės priežastys, kai kuriuos policijos pareigūnus išsviedžiančios iš policijos sistemos, kurioje pareigūnų vis dar trūksta. Tokių istorijų visada yra šalies teismuose.
Geležinkelio pervažose – saugos akcija
Geležinkelio pervažose – saugos akcija 2014.06.03 12:50 Birželio 3 – 5 dienomis AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojai kartu su Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnais skatins vairuotojus ir pėsčiuosius laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų kertant pervažas bei įspės juos apie gresiančius pavojus. Šiemet birželio 3-oji paskelbta Tarptautine saugaus elgesio pervažose diena. AB „Lietuvos geležinkeliai“ parengė informacinį bukletą, priminsiantį pagrindinius saugaus elgesio pervažose principus.
Sėdintys gale saugos diržą segasi retai
Sėdintys gale saugos diržą segasi retai 2014.05.29 09:24 Nors tikimybė per avariją automobilyje susižaloti ar net žūti, jei nesegi saugos diržo, išauga apie pusantro karto, trečdalis (30 proc.) gyventojų, sėdėdami galinėse sėdynėse, diržą užsisega retai, dar 15 proc. jo nesisega niekada.
Užsieniečiai per mėnesį Lietuvoje sukelia daugiau nei 30 avarijų
Užsieniečiai per mėnesį Lietuvoje sukelia daugiau nei 30 avarijų 2014.05.28 11:37 Patekau į avariją, o iš kito automobilio išlipo nevietinis kitakalbis vairuotojas – tokia situacija anaiptol nebėra retenybė, o draudikų teigimu, susidūrimai su užsienio šalyse registruotais automobiliais mūsų šalyje fiksuojami beveik kasdien.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!