lietuvos nepriklausomybe

Z.Vaišvila: Neapsimeskim, kad nesuprantam, jog referendumas „Tautos valia“ neįvyks
Z.Vaišvila: Neapsimeskim, kad nesuprantam, jog referendumas „Tautos valia“ neįvyks (23) 2014.04.17 13:04 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje, pavadintoje „Dėl Tautos atsako valdžiai dėl pastarosios kėsinimosi į Lietuvos nepriklausomybę ir konstitucinę santvarką“, rėžė iš peties: to Lietuvos istorijoje esą dar nebuvo: Seimas, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), prezidentė ir visa vykdomoji valdžia kėsinasi į šalies konstitucinę sąrangą.
Rusijos grėsmė Lietuvai: realaus pavojaus nėra?
Rusijos grėsmė Lietuvai: realaus pavojaus nėra? (4) 2014.04.04 10:10 Greičiausiai pavojus yra ir jis jau realus, tačiau to nematome ar nenorime matyti? Kas tai: netoliaregiškumas, informacijos trūkumas, nesugebėjimas adekvačiai įvertinti situacijos ar tiesiog paniška baimė, neleidžianti net galvoti apie tokį scenarijų ir verčianti kaip strutį kišti galvą į smėlį, nieko nenorėti matyti ir tarsi užkeikimą kartoti – jie neišdrįs, jie neišdrįs.
 J. Bidenas – jau trečiasis JAV viceprezidentas Lietuvoje
J. Bidenas – jau trečiasis JAV viceprezidentas Lietuvoje (6) 2014.03.18 19:44 Vykintas Pugačiauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Antradienio vakarą į Vilnių atskrendantis patyręs užsienio politikos veteranas Joe Bidenas bus jau trečiasis Jungtinių Valstijų viceprezidentas, lankysiantis Lietuvą per 22-ejus metus. Nuo pat viceprezidento Dano Quayle`o apsilankymo 1992-aisiais visų vizitų temos – Vašingtono parama Lietuvos nepriklausomybei, saugumas ir energetika.
D. Pozniako turnyre čempionais tapo trys lietuviai
D. Pozniako turnyre čempionais tapo trys lietuviai 2014.03.15 19:47  IX-ajame tarptautiniame jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyre, kuris skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui, aukso medalius iškovojo trys Lietuvos boksininkai. Tai – Tadas Šakočius (svorio kategorija iki 75 kg), Tomas Olberkis (91 kg) ir Dovydas Šernas (virš 91 kg). Arnoldas Taraškevičius (91 kg) iškovojo sidabro medalį, o Modestas Zmuidina (49 kg), Deividas Mikalauskas (60 kg) ir Darius Ašmontas (81 kg) pelnė bronzos apdovanojimus.
D. Pozniako turnyre į finalus iškopė keturi lietuviai
D. Pozniako turnyre į finalus iškopė keturi lietuviai 2014.03.14 22:57 IX-asis tarptautinis jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyras, skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui, pasiekė kulminaciją. Vilniuje vykstančiame turnyre kovas pradėjo daugiau negu 100 boksininkų iš 19 valstybių. Penktadienį paaiškėjo 20 finalininkų.
V. Radžvilas: tada mus norėjo padaryti betaučiais homo-sovieticus, dabar –  homo-europaeus
V. Radžvilas: tada mus norėjo padaryti betaučiais homo-sovieticus, dabar – homo-europaeus (42) 2014.03.13 08:02 Apie Kovo 11-tosios minėjimą, šios šventės keliamus iššūkius, „Laisvosios bangos“ eteryje kalbamės su Vilniaus universiteto profesoriumi, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvines grupės nariu Vytautu Radžvilu. Profesoriau, kaip, Jūsų manymu, šiandien pasikeitė šūkio „Lietuva – lietuviams“ samprata? Kodėl jis tapo taip dviprasmiškai interpretuojamas ir net kai kam keliantis baimę? Mes jį ne taip suprantame ir jo bijome, nes yra daroma viskas, kad jį suprastume klaidingai ir bijotume.
Prasidėjo D. Pozniako vardo bokso turnyras
Prasidėjo D. Pozniako vardo bokso turnyras 2014.03.12 22:05  Vilniuje prasidėjo IX-asis tarptautinis jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyras, skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui. Į Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) oficialų kalendorių įtrauktame turnyre šiais metais kovoja net 125 boksininkai iš 19 šalių. Didžiausia delegacija - varžybų šeimininkų. Iš viso kovos 20 lietuvių. Po 10 boksininkų atsivežė turkija ir Azerbaidžanas, devynis Švedija, aštuonis Gruzija.
Klaipėdos rusakalbiai: kalbos apie šio krašto prijungimą prie Rusijos skamba juokingai (papildyta 12:57)
Klaipėdos rusakalbiai: kalbos apie šio krašto prijungimą prie Rusijos skamba juokingai (papildyta 12:57) (12) 2014.03.12 12:05 Pastarosiomis dienomis viename interneto portale rusų kalba pasirodžiusį raginimą pasirašyti peticiją, kuria prašoma prijungti Klaipėdos kraštą prie Rusijos, partijos „Rusų aljansas“ atstovai vadina provokacija, kuriai reikia užkirsti kelią. O Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, reaguodamas į internete pasirodžiusį raginimą, kreipėsi į aukščiausius šalies vadovus ir Valstybės saugumo departamentą, prašydamas atkreipti dėmesį į nesantaiką kurstančius išpuolius.
 Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – kvietimas  apsilankyti Gedimino pilyje
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – kvietimas apsilankyti Gedimino pilyje (1) 2014.03.07 17:45 Gedimino pilies bokštas – Vilniaus ir Lietuvos simbolis sulaukia didžiausio į sostinę atvykstančių užsienio turistų susidomėjimo. Pilies bokšto mūro sienos mena senuosius laikus miesto ir valstybės kūrimosi pradžią. Lietuvos nepriklausomybės dieną Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia į istorijos pažinimo pamokas Gedimino pilies bokšte. Teminėse ekskursijose ir edukacinėse programose pristatoma pilies, sostinės ir valstybės istorija. Kovo 11-ąją ekskursijos Gedimino pilies bokšte vyks 11 val.
V. Plečkaitis: prezidentė nepasižymi geru charakteriu, jai sunku kalbėti su kitų šalių vadovais
V. Plečkaitis: prezidentė nepasižymi geru charakteriu, jai sunku kalbėti su kitų šalių vadovais (14) 2014.02.24 09:05 Signataras Vytautas Plečkaitis, kalbėdamas apie Lietuvos ir Lenkijos santykius, sakė matantis problemų nesubalansuotoje Lietuvos užsienio politikoje. „Mes iš esmės neturime draugų Europos Sąjungoje netgi tarp didžiųjų valstybių. Čia yra problema“, – LRT televizijos laidoje „Savaitė“ sakė Nepriklausomybės akto signataras, nuo 1996 iki 2001 metų ambasadoriumi Ukrainoje dirbęs V. Plečkaitis.
D.Grybauskaitė: turime prisiimti atsakomybę už savo šalį
D.Grybauskaitė: turime prisiimti atsakomybę už savo šalį (4) 2014.02.16 12:32 Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina prisiimti atsakomybę už Lietuvą ir netrypčioti vietoje. Šalies vadovė sekmadienį trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Vilniuje priminė, kad vis dar yra žmonių, kuriems laisva Lietuva nėra vertybė, todėl paragino susitelkti dėl Lietuvos. "Šiandien neturime teisės trypčioti vietoje, žvalgytis atgal, delsti prisiimti visapusišką atsakomybę už savo šalį ir jos gerovę.
„Amerikos balso“ archyvai. S. Kairys: siekiui atkurti nepriklausomybę ypač priešinosi Vokietijos reichas
„Amerikos balso“ archyvai. S. Kairys: siekiui atkurti nepriklausomybę ypač priešinosi Vokietijos reichas 2014.02.16 12:14  LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Prieš paskelbdama Nepriklausomybės Aktą, 1918 m. pradžioje Tautos Taryba išgyveno ypač sunkų laikotarpį, nes reikėjo pasipriešinti Vokietijos reikalavimams, „Amerikos balso“ radijui, minint Vasario 16-osios 40-ąsias metines, pasakojo signataras Steponas Kairys. „Konvencijoms taryboje priešinosi keturi asmenys. Tai – jau miręs Jonas Vileišis, taip pat miręs Stasys Narutavičius, Mykolas Biržiška ir Steponas Kairys“, – sakė jis.
 Červenės miškas ošia apie Lietuvos laisvės kovas
Červenės miškas ošia apie Lietuvos laisvės kovas (3) 2014.02.15 16:23 1918 m. vasario 16 d. atsikūrusi jauna Lietuvos valstybė patyrė daug sunkumų nepriklausomybės įtvirtinimo kelyje. O 1941 m. prasidėjęs Vokietijos ir Sovietų Sąjungos karas mūsų valstybę, jau okupuotą sovietų, įtraukė į pražūtingą kovų sūkurį ir jau pirmosiomis dienomis pareikalavo ištikimiausių, sąmoningiausių jos piliečių aukų. Siekė nuslėpti nusikaltimus Vokiečių kariuomenei įžengus į Lietuvos teritoriją, sovietiniai okupantai siekė nuslėpti mūsų žemėje įvykdytus savo nusikaltimus.
 V. Adamkus: atkurtai Lietuvos valstybei sukaks ir du, ir trys šimtai metų
V. Adamkus: atkurtai Lietuvos valstybei sukaks ir du, ir trys šimtai metų (8) 2014.02.14 20:15 Juras Jankevičius, LRT televizijos laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt Prezidentas Valdas Adamkus sako matantis Lietuvą po kelių dešimtmečių stipriai pažengusią į priekį, susitvarkiusią ir atsikračiusią šiuo metu slegiančių bėdų. „Nors sunku ištarti, šiandien dar maudomės savotiškame politiniame liūne, kuris yra nepateisinamas. Bet jaunoji karta ateina matydama atvirą ir skaidrų pasaulį ir siekdama gėrio Lietuvos žmogui“, – interviu LRT televizijai penktadienį sakė V. Adamkus.
Artėja metas, kai ES bus priversta tikslinti vieną iš savo fundamentalių laisvių
Artėja metas, kai ES bus priversta tikslinti vieną iš savo fundamentalių laisvių 2014.02.04 12:15 Įstodama į Europos Sąjungą, Lietuva žengė teisingą žingsnį. Nors tuo metu buvo ir ne visai sąžiningų tuometinių euroentuziastų pastangų alumi ir skalbimo milteliais skatinti balsavimą referendume, lieku prie tos pačios nuomonės: esame ten, kur norėjome ir turėjome būti. Taip nusprendėme patys, suteikdami galimybę sau ir valstybei pakartotinai sugrįžti ten, kur ji buvo savo valstybės jaunystėje – į Europą. Nekalbėsiu apie pasiekimus, nes ne jie yra šio straipsnio dėmesio centre.
Prokuratūra siekia 12 metų įkalinti trėmimuose dalyvavusį buvusį saugumo pareigūną
Prokuratūra siekia 12 metų įkalinti trėmimuose dalyvavusį buvusį saugumo pareigūną 2014.01.26 12:44 Kauno apygardos prokuratūra siekia, kad už civilių asmenų trėmimą kaltu pripažintas buvęs sovietų saugumo pareigūnas, Vilniuje gyvenantis Rusijos pilietis Michailas Tabakajevas būtų nuteistas kalėti 12 metų. Ligotam 86 metų nuteistajam 2012 metų lapkritį Kauno apygardos teismas skyrė laisvės apribojimą dvejiem metams, įpareigojant jį nuo 23 val. iki 5 val.
Prieš bebrus bejėgiai ir ūkininkai, ir medžiotojai
Prieš bebrus bejėgiai ir ūkininkai, ir medžiotojai 2014.01.15 18:00 Jolita Žurauskienė Aštriadančių graužikų kaimynystė įgriso Ukmergės rajono Balelių kaimo ūkininkams. Jie teigė, kad, bebrams užtvenkus melioracijos griovį, ne tik ėmė pelkėti dirva, nukentėjo pasėlių laukai bei ganyklos, bet ir žuvo dalis jaunuolyno. Pasak specialistų, bebrai gadina melioracijos įrenginius: išrausia sankasas, užkasa pralaidas ir sugadina sausinimo sistemas. Todėl miške susidaro drėgmės perteklius, dėl kurio patiriama didelių nuostolių.
 A. Butkevičius: tas laisvės nevertas, kas negina jos
A. Butkevičius: tas laisvės nevertas, kas negina jos (2) 2014.01.12 19:07 Sekmadienį Laisvės gynėjų atminimo laužų uždegimo ceremonijoje prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasakė atminimo žodį. „Sausio 13-ąją Lietuva lenkiasi Laisvės gynėjams, primindama mums visiems dėl šio didingo tikslo gyvybes paaukojusiųjų vardus. Nusprendę gyventi laisvėje buvome vieningi, todėl ir galingi. Mes tvirtai pasakėme, jog laisvė – pamatinė žmogaus ir tautos vertybė, visaverčio gyvenimo šaltinis.
 „Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Lietuviškumo idėja ir 1863 metų sukilimas
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Lietuviškumo idėja ir 1863 metų sukilimas 2014.01.12 15:20 Bronislovas Genzelis Joks istorinis vyksmas nesuvesdintinas į vieną versmę, ypač sukilimai, juose veikiančios įvairios socialinės grupės turi savų interesų. Dalis interesų sutampa, dalis ne. Socialinių grupių įtaka ne visada proporcinga jos dalyvių skaičiui. Kai išryškėja skirtingi interesai, siekiama susitarimo. Jo nesuradus vyksta skilimas ir bendras tikslas pralaimi. Šie momentai ypač ryškūs 1863 metų sukilime. Lietuvos sukilėliai vardan kovos su bendru priešu darydavo nuolaidas lenkomanams.
V. Tomaševskis: Lietuvoje yra pažeidžiamos žmogaus teisės
V. Tomaševskis: Lietuvoje yra pažeidžiamos žmogaus teisės (27) 2014.01.10 13:27 Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) piktinasi teismo sprendimu dėl dvikalbių gatvių pavadinimų lentelių Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui skirti milžinišką baudą. Pasak Valdemaro Tomaševskio, toks teismo sprendimas yra politizuotas ir demonstruojantis, kad Lietuvoje yra pažeidžiamos žmogaus teisės.
Artėja metas, kai ES bus priversta tikslinti vieną iš savo fundamentalių laisvių
Artėja metas, kai ES bus priversta tikslinti vieną iš savo fundamentalių laisvių 2014.01.09 12:24 Dainius Paukštė Įstodama į Europos Sąjungą, Lietuva žengė teisingą žingsnį. Nors tuo metu buvo ir ne visai sąžiningų tuometinių euroentuziastų pastangų alumi ir skalbimo milteliais skatinti balsavimą referendume, lieku prie tos pačios nuomonės: esame ten, kur norėjome ir turėjome būti. Taip nusprendėme patys, suteikdami galimybę sau ir valstybei pakartotinai sugrįžti ten, kur ji buvo savo valstybės jaunystėje – į Europą. Nekalbėsiu apie pasiekimus, nes ne jie yra šio straipsnio dėmesio centre.
 Artėja metas, kai ES bus priversta tikslinti vieną iš savo fundamentalių laisvių
Artėja metas, kai ES bus priversta tikslinti vieną iš savo fundamentalių laisvių (2) 2014.01.06 23:45 Įstodama į Europos Sąjungą, Lietuva žengė teisingą žingsnį. Nors tuo metu buvo ir ne visai sąžiningų tuometinių euroentuziastų pastangų alumi ir skalbimo milteliais skatinti balsavimą referendume, lieku prie tos pačios nuomonės: esame ten, kur norėjome ir turėjome būti. Taip nusprendėme patys, suteikdami galimybę sau ir valstybei pakartotinai sugrįžti ten, kur ji buvo savo valstybės jaunystėje – į Europą. Nekalbėsiu apie pasiekimus, nes ne jie yra šio straipsnio dėmesio centre.
Sutinkant Naujuosius: L. Graužinienės pokštai, D. Grybauskaitės nejuokingi pokštai, tolimesnis Lietuvos degradavimas
Sutinkant Naujuosius: L. Graužinienės pokštai, D. Grybauskaitės nejuokingi pokštai, tolimesnis Lietuvos degradavimas (28) 2014.01.04 16:38 Kaip danguje, taip ir žemėje: nieko naujo. Praėjo liūdnos šventės, televizijos eteryje karaliavo raganos, būrėjai, visokio plauko apsišaukėliai ir šarlatanai, N. Bunkės ašaros, iki koktumo nuvalkiotos frazės ir kiti vimdantys šventiniai „fejerverkai“. Atrodo, kad čia esminė taisyklė tokia: kai jau manai, kad žemiau kristi neįmanoma – stebuklas įvyksta. Vietoje šventės išvysti graudulį keliantį norą iš paskutiniųjų užsidirbti. Bet kokia kaina.
Gedimino pilies bokšte pagerbiama Lietuvos valstybės vėliava
Gedimino pilies bokšte pagerbiama Lietuvos valstybės vėliava 2014.01.01 08:00 Sausio 1-ąją, minint Lietuvos vėliavos dieną, Vilniaus Gedimino pilies bokšte tradiciškai bus pagerbta Lietuvos valstybės vėliava. Pirmą kartą Gedimino pilies bokšte Lietuvos trispalvę 1919 m. sausio 1 dieną iškėlė dešimties Lietuvos savanorių būrys: karininkas Kazys Škirpa, karo valdininkai Jonas Nistelis ir Petras Gužas, kareiviai Albinas Rauba, Romualdas Marcalis, Pranas Plauska, Jonas Norvila, Mikas Slyvauskas, Vincas Steponavičius ir Stasys Butkus.
Kaip juda Lietuvos strateginiai projektai?
Kaip juda Lietuvos strateginiai projektai? 2013.12.31 18:40  Aurelija Malakauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Ateinantieji metai bus ypač svarbūs įmonėms, įgyvendinančioms strateginius energetikos objektus. „Klaipėdos naftai“ reikės užbaigti suskystintųjų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje, elektros tinklo operatorei „Litgrid“ – atlikti didžiąją dalį darbų tiesiant dvi svarbias elektros jungtis su Švedija ir su Lenkija. Projektų vykdytojai sako rimtai pasirengę kitų metų darbams.
 Gedimino pilies bokšte – Lietuvos valstybės vėliavos dienos šventė
Gedimino pilies bokšte – Lietuvos valstybės vėliavos dienos šventė 2013.12.30 14:03 Sausio 1-ąją, minint Lietuvos vėliavos dieną, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Gedimino pilies bokšte bus pagerbta Lietuvos valstybės vėliava.
 Gyvenimas gamtos ritmu
Gyvenimas gamtos ritmu 2013.12.22 21:51 Kiekviena sodyba savaip unikali. Šeimininkų pasaulėjautą dažnai atspindi trobesiai, kiemas, augalai. Užtenka kelių minučių ir aišku, kam šeimininkai teikia pirmenybę – prabangai ar harmonijai su gamta. Nijolė Baronienė Alantos girios pašonėje Piešiškių kaime besiglaudžianti Felikso Laivio sodyba stebina paprastumu ir ramybe.
„Olimpinė panorama“: pabėgimas iš meškos glėbio
„Olimpinė panorama“: pabėgimas iš meškos glėbio 2013.12.11 09:38 1988 metų gruodžio 11 dieną per LTOK atkuriamąjį suvažiavimą Vilniuje advokatas Kazimieras Motieka ištarė žodžius, kurių tada laukė visa Lietuva. Adolfo Strakšio interviu su vienu LTOK atkūrimo organizatorių advokatu Kazimieru Motieka, atkurtojo komiteto viceprezidentu ir Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pavaduotoju, buvo išspausdintas „Olimpinėje panoramoje“ 2003-iaisiais. Įdomus jis ir šiandien švenčiant LTOK atkūrimo 25 metų sukaktį. Spausdiname sutrumpintą.
Kas nutrauks nesibaigiantį B. Bradausko, L. Graužinienės ir P. Gražulio tyčiojimąsi iš Lietuvos?
Kas nutrauks nesibaigiantį B. Bradausko, L. Graužinienės ir P. Gražulio tyčiojimąsi iš Lietuvos? (61) 2013.12.05 09:47 Ko norėjot, tą ir turit – valdžią, kuri iš jūsų tyčiojasi. Žmones Seime, kurie dirba užsienio šalims. Vadinat tai „kova prieš sistemą“, nors tai yra kova su Lietuvos laisve. Ir čia, kaip toje reklamoje, - nes jūs to verti.
Lietuva tarpukariu nebuvo atsilikėlė
Lietuva tarpukariu nebuvo atsilikėlė (13) 2013.11.17 11:51 Anatolijus Lapinskas Kaip atrodė nepriklausoma Lietuva tarpukariu? Greta visų patriotinių peizažų Pirmosios Respublikos vaizdą neblogai nupiešia ir statistika. Tuo labiau, kai mūsų šalis gretinama su kaimynėmis – Latvija ir Estija.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!