lietuvos nepriklausomybe

Karas Lietuvoje jau vyksta, tik ar visi žinome, kaip kovoti?
Karas Lietuvoje jau vyksta, tik ar visi žinome, kaip kovoti? (2) 2014.08.09 20:05  Pagrindinė šiandienos politinė tema – tai Ukraina ir Rusijos samdinių siautėjimas joje. Malaizijos avialinijų lėktuvo tragedija ir dirbtinai primetama diskusija, bandant išsiaiškinti, kas nuspaudė raketos paleidimo mygtuką. Tai buvo veikiančios Rusijos armijos karininkas ar tariamai į atsargą išleistas Rusijos žvalgybos karininkas.
 L. Graužinienė: agresyvios propagandos situacijoje būtina susitelkti ir apginti nepriklausomybę
L. Graužinienė: agresyvios propagandos situacijoje būtina susitelkti ir apginti nepriklausomybę (4) 2014.08.06 16:55 Seime minint Gotlando komunikato 25-metį parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė teigė, kad jo iškeltas siekis atgauti nepriklausomybę - įtvirtintas, tačiau agresijos akivaizdoje reikia telktis ją apginti. „Pagrindinis Gotlando komunikate iškeltas tikslas pasiektas – nepriklausoma Lietuvos valstybė atkurta. Tačiau gyvenimas nestovi vietoje, jis kelia naujus uždavinius.
Verslo valdymo sistemoms – VGTU kurtas dirbtinis intelektas
Verslo valdymo sistemoms – VGTU kurtas dirbtinis intelektas 2014.07.21 13:37 Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, dirbantys inžinerinės informatikos ir programų inžinerijos srityse, su tarptautine verslo įmone kuria modernią kalbinę-semantinę vertimo technologiją. Ji padės verslo įmonei sutaupyti IT specialistų darbo laiko apdatuojant ir diegiant verslo valdymo sistemas įmonėse. VGTU mokslininkų sukurtas automatinis ataskaitų vertimas nereikalaus vertėjo paslaugų, o supaprastintas jų sugeneravimas bei taisymas atlaisvins programuotojų rankas.
Lietuvos mokslininkai kuria dirbtinį intelektą verslo valdymo sistemoms
Lietuvos mokslininkai kuria dirbtinį intelektą verslo valdymo sistemoms 2014.07.18 12:08 Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, dirbantys inžinerinės informatikos ir programų inžinerijos srityse, su tarptautine verslo įmone kuria modernią kalbinę-semantinę vertimo technologiją. Ji padės verslo įmonei sutaupyti IT specialistų darbo laiko apdatuojant ir diegiant verslo valdymo sistemas įmonėse. VGTU mokslininkų sukurtas automatinis ataskaitų vertimas nereikalaus vertėjo paslaugų, o supaprastintas jų sugeneravimas bei taisymas atlaisvins programuotojų rankas.
 M. Monkevičius: ar lietuvių vienybei reikalingas priešas?
M. Monkevičius: ar lietuvių vienybei reikalingas priešas? (2) 2014.07.17 15:46 Šį savaitgalį Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavime moderuojant diskusiją „Lietuviai pasaulyje – kaip susitelkti bendrai misijai“ išryškėjo pamatinis lietuvių vienybės supratimo skirtumas: „vienybės už“ ir „vienybės prieš“. Dalis diskusijos dalyvių lietuvių susitelkimą bendrai misijai suprato kaip vienybę prieš ir pasirengimą pasipriešinimui prieš galimą agresorių iš Rytų.
Vilniaus mero A. Zuoko sveikinimas Lietuvos Respublikos Prezidentei inauguracijos proga
Vilniaus mero A. Zuoko sveikinimas Lietuvos Respublikos Prezidentei inauguracijos proga 2014.07.12 11:20 Sveikinu Jūsų Ekscelenciją, pradedančią antrąją šios puikios šalies Prezidento kadenciją, inauguracijos proga. Po priesaikos ir šventinių akimirkų bus kasdienis penkerių metų darbas, kuris gal ir trumpas valstybės gyvenime, bet ilgas žmogui, nes tai mūsų visų gyvenimo metai. Nuo Jūsų veiklos, aistros ir išminties priklausys, kokį pėdsaką paliksite Lietuvos ir Europos istorijoje.
Prisiekė antrajai kadencijai perrinkta prezidentė D.Grybauskaitė
Prisiekė antrajai kadencijai perrinkta prezidentė D.Grybauskaitė (7) 2014.07.12 11:18 Vilniuje šeštadienį prisiekė antrajai kadencijai perrinkta Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Priesaikos ceremonija vyko iškilmingame Seimo posėdyje istorinėje Kovo 11-osios salėje, dalyvaujant Lietuvoje reziduojantiems užsienio šalių ambasadoriams, premjerui A. Butkevičiui ir kitiems Vyriausybės nariams, Lietuvos ambasadoriams užsienyje, kitiems svečiams. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Gušas.
R. Maceikianecas: vidinę okupaciją  įgyvendino grupė asmenų su V. Tomaševskio gimine priešakyje
R. Maceikianecas: vidinę okupaciją įgyvendino grupė asmenų su V. Tomaševskio gimine priešakyje (22) 2014.06.21 21:27 www.pogon.lt Hitlerui su Stalinu pasidalijus Rytų Europą, 1939-1940 metais čia įsibrovė sovietai su Raudonąja armija, ir tai buvo pradžia naujos epochos, apie kurią ankščiau niekas pasaulyje nežinojo, kaip išsigimsta kraštas ir žmonės, užvaldyti nūdienio bolševizmo. (Juzefas Mackievičius (Jozef Mackiewicz). Kelias į niekur.
Antivalstybinis marginalas žada leisti laikraštį 100 tūkst. tiražu
Antivalstybinis marginalas žada leisti laikraštį 100 tūkst. tiražu (20) 2014.06.19 15:56 Visaginietis Jurijus Subotinas, buvęs prieš Lietuvos nepriklausomybę kovojusios „Jedinstvo“ narys, vadinamas verslo konsultantu, paskelbė apie naujo judėjimo įkūrimą. „Netrukus jūs sužinosite ir kas tie mes, ir kokia mūsų programa“, – savo „Facebook“ paskyroje dėsto marginalas, bandęs registruotis šių metų prezidento rinkimuose, tačiau nesėkmingai. Dar daugiau, jedinstvininkas pranešė leisiantis laikraštį, kurio tiražas bus apie 100 tūkst. Laikraštį žada platinti nemokamai.
Žydų gelbėtojai prilyginti Laisvės kovų dalyviams
Žydų gelbėtojai prilyginti Laisvės kovų dalyviams 2014.06.17 11:41 LRT.lt Seimas plenariniame posėdyje priėmė Pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyvių teisinio statuso įstatymo pataisas, kuriomis žydų gelbėtojai holokausto metu prilyginti Laisvės kovų dalyviams. Už teisės akto pakeitimus balsavo 72 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras, skelbiama pranešime spaudai.
Atostogų žavesys – išbandyti, kas nepatirta
Atostogų žavesys – išbandyti, kas nepatirta 2014.06.15 23:23 Kai apima jausmas, kad dar viena diena ir darbe nebeištversi, kai tvankiame bute kiurksoti darosi nebepakeliama, o parduotuvėje akys pačios krypsta į paplūdimyje neišvengiamus atributus, ateina laikas atostogoms. Trumpoms ar ilgoms, bet svarbiausia – tokioms, kad atgavus jėgas, atgaivinus jausmus ir pasisėmus įspūdžių su nauja energija vėl kibtumėte į darbus. Panevėžio jachtų klubo buriuotojai porą kartų per metus išsinuomoja jachtą ir leidžiasi po pasaulio vandenis.
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Tautinio olimpinio komiteto atkūrimas
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Tautinio olimpinio komiteto atkūrimas 2014.06.15 12:52 Lietuvos žygis į Nepriklausomybės atkūrimą kupinas reikšmingų apsisprendimų. Vienas tokių – sprendimas 1988 m. gruodžio 11 d. atkurti Lietuvos tautinį olimpinį komitetą. Pirmos nacionalinės organizacijos nepriklausomybės atkūrimas buvo įkvepiantis pavyzdys kitoms istorinėms visuomenės raiškos sferoms, kėlęs išsivaduojamojo judėjimo dvasią ir tvirtinęs ryžtą atkurti Valstybę.
V. Radžvilas: autonomizmas šiandien
V. Radžvilas: autonomizmas šiandien (22) 2014.06.08 07:46  „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ Lietuvos vidaus ir užsienio politika vis labiau atrodo tarsi apkerėta tamsios ir pikta linkinčios jėgos. Vadinamasis „Lietuvos lenkų“ klausimas artėja prie sunkiai prognozuojamos atomazgos. Didėja tikimybė, kad ši atomazga bus sąjūdinių laikų masto politinis sprogimas. 1. Memel – Wilno: neišmoktos istorijos pamokos Tokią baigtį žada šio seniai svarstomo ir įtampą visuomenėje kurstančio klausimo siūlomi sprendimai.
Vaikystės prisiminimų apmąstymai po šešiasdešimt metų 1919 metų kovose su bermontininkais
Vaikystės prisiminimų apmąstymai po šešiasdešimt metų 1919 metų kovose su bermontininkais 2014.06.02 22:31 Romualdas BALTUTIS Taip jau susiklostė mano vaikystė, kad turėjau laimės nuolat klausytis įdomiausių mano tėvelio Liudo Baltučio pasakojamų „pasakų“. Tos pasakos buvo rimtos - „Grafas Montekristas“, „Kovos už Klaipėdos išvadavimą“, „Kovos su plėšikais bermontininkais“… Gimiau ir gyvenau Kurtuvėnų mokykloje. Dažnokai pas tėvelį apsilankydavo generolas S. Raštikis bei kiti draugai, daugiausia šauliai. Štai tais vakarais ir prašydavau vėl ir vėl pasakoti tas man įdomiausias pasakas.
KGB generolas M. Misiukonis paskutinį Lietuvos partizaną norėtų paversti banditu
KGB generolas M. Misiukonis paskutinį Lietuvos partizaną norėtų paversti banditu (15) 2014.06.02 19:00 Panevėžio apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kuria siekiama atkurti istorinį teisingumą. Tačiau iš dešimties įtariamųjų teisiamųjų suole sėdi tik vienas – pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis (74 m.). Šioje Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Romualdo Valiulio dar 2009-ųjų lapkritį teismui perduotoje byloje dėl vieno paskutiniųjų Lietuvos partizanų Antano Kraujelio žūties buvo kaltinami keturi Lietuvos gyventojai: M. Misiukonis, S...
V. Uspaskichas: mano šeimos indėlis į šalies ūkį
V. Uspaskichas: mano šeimos indėlis į šalies ūkį (7) 2014.05.13 12:32 Pirmuosiuose šalies dienraščių puslapiuose ir televizijos ekranuose — prievarta, avarijos, sukčiavimas, banditizmas, bankrotai, bankų žlugimai, savižudybės, nužudymai. Koks požiūris į Lietuvą atvažiuojančio žmogaus? Kokia nuomonė apie savo šalį mūsų paprastų žmonių, matančių tik tokias antraštes? Turbūt tikima, kad nieko kito Lietuvoje ir nevyksta. Nėra kitų žmonių, kitos visuomenės, yra tik nusikaltėliai ir nusikaltimai.
Ką žvaigždės veikė Vilniaus oro uoste?
Ką žvaigždės veikė Vilniaus oro uoste? (1) 2014.05.06 17:00 Šiandien Vilniaus oro uoste susirinkę žinomi muzikos, verslo, sporto atstovai pakvietė visus išvykstančius ir parvykstančius susitikti liepos 10–13 dienomis Lietuvoje.
VDU minimos 25-osios atkūrimo metinės
VDU minimos 25-osios atkūrimo metinės 2014.04.25 12:52 Agnė Kairiūnaitė, LRT radijas, LRT.lt Minimos 25-osios Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo metinės. Prieškariu įkurta lietuviška aukštoji mokykla sovietmečiu buvo uždaryta ir atkurta tik po beveik keturių dešimtmečių. Vytauto Didžiojo universiteto pradžia sutapo su šalies valstybingumu, kai 1918 m. buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Siekis įkurti lietuvišką universitetą įgyvendintas po kelerių metų, reorganizavus iki tol veikusius Aukštuosius kursus.
Z.Vaišvila: Neapsimeskim, kad nesuprantam, jog referendumas „Tautos valia“ neįvyks
Z.Vaišvila: Neapsimeskim, kad nesuprantam, jog referendumas „Tautos valia“ neįvyks (23) 2014.04.17 13:04 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje, pavadintoje „Dėl Tautos atsako valdžiai dėl pastarosios kėsinimosi į Lietuvos nepriklausomybę ir konstitucinę santvarką“, rėžė iš peties: to Lietuvos istorijoje esą dar nebuvo: Seimas, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), prezidentė ir visa vykdomoji valdžia kėsinasi į šalies konstitucinę sąrangą.
Rusijos grėsmė Lietuvai: realaus pavojaus nėra?
Rusijos grėsmė Lietuvai: realaus pavojaus nėra? (4) 2014.04.04 10:10 Greičiausiai pavojus yra ir jis jau realus, tačiau to nematome ar nenorime matyti? Kas tai: netoliaregiškumas, informacijos trūkumas, nesugebėjimas adekvačiai įvertinti situacijos ar tiesiog paniška baimė, neleidžianti net galvoti apie tokį scenarijų ir verčianti kaip strutį kišti galvą į smėlį, nieko nenorėti matyti ir tarsi užkeikimą kartoti – jie neišdrįs, jie neišdrįs.
 J. Bidenas – jau trečiasis JAV viceprezidentas Lietuvoje
J. Bidenas – jau trečiasis JAV viceprezidentas Lietuvoje (6) 2014.03.18 19:44 Vykintas Pugačiauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Antradienio vakarą į Vilnių atskrendantis patyręs užsienio politikos veteranas Joe Bidenas bus jau trečiasis Jungtinių Valstijų viceprezidentas, lankysiantis Lietuvą per 22-ejus metus. Nuo pat viceprezidento Dano Quayle`o apsilankymo 1992-aisiais visų vizitų temos – Vašingtono parama Lietuvos nepriklausomybei, saugumas ir energetika.
D. Pozniako turnyre čempionais tapo trys lietuviai
D. Pozniako turnyre čempionais tapo trys lietuviai 2014.03.15 19:47  IX-ajame tarptautiniame jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyre, kuris skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui, aukso medalius iškovojo trys Lietuvos boksininkai. Tai – Tadas Šakočius (svorio kategorija iki 75 kg), Tomas Olberkis (91 kg) ir Dovydas Šernas (virš 91 kg). Arnoldas Taraškevičius (91 kg) iškovojo sidabro medalį, o Modestas Zmuidina (49 kg), Deividas Mikalauskas (60 kg) ir Darius Ašmontas (81 kg) pelnė bronzos apdovanojimus.
D. Pozniako turnyre į finalus iškopė keturi lietuviai
D. Pozniako turnyre į finalus iškopė keturi lietuviai 2014.03.14 22:57 IX-asis tarptautinis jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyras, skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui, pasiekė kulminaciją. Vilniuje vykstančiame turnyre kovas pradėjo daugiau negu 100 boksininkų iš 19 valstybių. Penktadienį paaiškėjo 20 finalininkų.
V. Radžvilas: tada mus norėjo padaryti betaučiais homo-sovieticus, dabar –  homo-europaeus
V. Radžvilas: tada mus norėjo padaryti betaučiais homo-sovieticus, dabar – homo-europaeus (42) 2014.03.13 08:02 Apie Kovo 11-tosios minėjimą, šios šventės keliamus iššūkius, „Laisvosios bangos“ eteryje kalbamės su Vilniaus universiteto profesoriumi, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvines grupės nariu Vytautu Radžvilu. Profesoriau, kaip, Jūsų manymu, šiandien pasikeitė šūkio „Lietuva – lietuviams“ samprata? Kodėl jis tapo taip dviprasmiškai interpretuojamas ir net kai kam keliantis baimę? Mes jį ne taip suprantame ir jo bijome, nes yra daroma viskas, kad jį suprastume klaidingai ir bijotume.
Prasidėjo D. Pozniako vardo bokso turnyras
Prasidėjo D. Pozniako vardo bokso turnyras 2014.03.12 22:05  Vilniuje prasidėjo IX-asis tarptautinis jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyras, skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui. Į Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) oficialų kalendorių įtrauktame turnyre šiais metais kovoja net 125 boksininkai iš 19 šalių. Didžiausia delegacija - varžybų šeimininkų. Iš viso kovos 20 lietuvių. Po 10 boksininkų atsivežė turkija ir Azerbaidžanas, devynis Švedija, aštuonis Gruzija.
Klaipėdos rusakalbiai: kalbos apie šio krašto prijungimą prie Rusijos skamba juokingai (papildyta 12:57)
Klaipėdos rusakalbiai: kalbos apie šio krašto prijungimą prie Rusijos skamba juokingai (papildyta 12:57) (12) 2014.03.12 12:05 Pastarosiomis dienomis viename interneto portale rusų kalba pasirodžiusį raginimą pasirašyti peticiją, kuria prašoma prijungti Klaipėdos kraštą prie Rusijos, partijos „Rusų aljansas“ atstovai vadina provokacija, kuriai reikia užkirsti kelią. O Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, reaguodamas į internete pasirodžiusį raginimą, kreipėsi į aukščiausius šalies vadovus ir Valstybės saugumo departamentą, prašydamas atkreipti dėmesį į nesantaiką kurstančius išpuolius.
 Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – kvietimas  apsilankyti Gedimino pilyje
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną – kvietimas apsilankyti Gedimino pilyje (1) 2014.03.07 17:45 Gedimino pilies bokštas – Vilniaus ir Lietuvos simbolis sulaukia didžiausio į sostinę atvykstančių užsienio turistų susidomėjimo. Pilies bokšto mūro sienos mena senuosius laikus miesto ir valstybės kūrimosi pradžią. Lietuvos nepriklausomybės dieną Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia į istorijos pažinimo pamokas Gedimino pilies bokšte. Teminėse ekskursijose ir edukacinėse programose pristatoma pilies, sostinės ir valstybės istorija. Kovo 11-ąją ekskursijos Gedimino pilies bokšte vyks 11 val.
V. Plečkaitis: prezidentė nepasižymi geru charakteriu, jai sunku kalbėti su kitų šalių vadovais
V. Plečkaitis: prezidentė nepasižymi geru charakteriu, jai sunku kalbėti su kitų šalių vadovais (14) 2014.02.24 09:05 Signataras Vytautas Plečkaitis, kalbėdamas apie Lietuvos ir Lenkijos santykius, sakė matantis problemų nesubalansuotoje Lietuvos užsienio politikoje. „Mes iš esmės neturime draugų Europos Sąjungoje netgi tarp didžiųjų valstybių. Čia yra problema“, – LRT televizijos laidoje „Savaitė“ sakė Nepriklausomybės akto signataras, nuo 1996 iki 2001 metų ambasadoriumi Ukrainoje dirbęs V. Plečkaitis.
D.Grybauskaitė: turime prisiimti atsakomybę už savo šalį
D.Grybauskaitė: turime prisiimti atsakomybę už savo šalį (4) 2014.02.16 12:32 Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina prisiimti atsakomybę už Lietuvą ir netrypčioti vietoje. Šalies vadovė sekmadienį trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Vilniuje priminė, kad vis dar yra žmonių, kuriems laisva Lietuva nėra vertybė, todėl paragino susitelkti dėl Lietuvos. "Šiandien neturime teisės trypčioti vietoje, žvalgytis atgal, delsti prisiimti visapusišką atsakomybę už savo šalį ir jos gerovę.
„Amerikos balso“ archyvai. S. Kairys: siekiui atkurti nepriklausomybę ypač priešinosi Vokietijos reichas
„Amerikos balso“ archyvai. S. Kairys: siekiui atkurti nepriklausomybę ypač priešinosi Vokietijos reichas 2014.02.16 12:14  LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Prieš paskelbdama Nepriklausomybės Aktą, 1918 m. pradžioje Tautos Taryba išgyveno ypač sunkų laikotarpį, nes reikėjo pasipriešinti Vokietijos reikalavimams, „Amerikos balso“ radijui, minint Vasario 16-osios 40-ąsias metines, pasakojo signataras Steponas Kairys. „Konvencijoms taryboje priešinosi keturi asmenys. Tai – jau miręs Jonas Vileišis, taip pat miręs Stasys Narutavičius, Mykolas Biržiška ir Steponas Kairys“, – sakė jis.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!