lietuvos nepriklausomybe

 Vytautas Landsbergis: negalime nugalėti Rusijos, bet galime parodyti, kad tai brangiai kainuos
Vytautas Landsbergis: negalime nugalėti Rusijos, bet galime parodyti, kad tai brangiai kainuos (11) 2014.10.15 20:32 Deividas Jursevičius, LRT Radijo laida „60 minučių“, LRT.lt Pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis įsitikinęs, kad Rusija jau stovi ant bedugnės krašto. Tačiau vis dar kyla daug klausimų: kas nutiktų Rusijai sugriuvus ir kaip Lietuvai reaguoti į informacinę agresiją. V. Landsbergis mano, kad laukimas, priimant sprendimus, naudos neatneš.
 Radviliškyje pagerbti 1919 metais su bermontininkais grūmęsi savanoriai
Radviliškyje pagerbti 1919 metais su bermontininkais grūmęsi savanoriai 2014.10.11 22:25 Lidija Jankauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Radviliškyje pagerbti savanoriai, prieš 95 metus žuvę mūšyje su bermontininkais. Mūšio inscenizacijoje kaip ir 1919-aisiais nugalėjo Lietuvos kariuomenė. Radviliškyje prie seno vėjinio malūno, kaip ir 1919-ųjų rudenį, susikovė Lietuvos ir Bermonto Avalovo vadovaujama Rusijos Vakarų savanorių armija, kurią sudarė rusų baltagvardiečiai bei vokiečių tautybės kariai.
Kalbininkė: raides, kurių taip bijome dokumentuose, rašė K. Donelaitis
Kalbininkė: raides, kurių taip bijome dokumentuose, rašė K. Donelaitis (5) 2014.09.21 12:35  Raminta Jonykaitė, Gailutė Jankauskienė, LRT Klasikos laida „Kultūros savaitė“, LRT.lt Nelietuviškų asmenvardžių perrašymas pagal tarimą rodo, kad žmogus vertinamas kaip literatūrinis personažas, mano Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos skyriaus vadovė Loreta Vaicekauskienė. „Grožinėje ar vaikams skirtoje literatūroje autentiškus arba išgalvotus vardus visada perrašome pagal tarimą.
Tarptautinės teisės ekspertė: Rusija demonstruoja abejojanti Lietuvos nepriklausomybe
Tarptautinės teisės ekspertė: Rusija demonstruoja abejojanti Lietuvos nepriklausomybe (8) 2014.09.10 06:56 Rusijos teisėsaugos bandymas atgaivinti baudžiamąjį persekiojimą Lietuvos piliečių, 1990–1991 m. atsisakiusių tarnauti sovietinėje armijoje, neturi jokio teisinio pagrindo, tačiau tuo pačiu patvirtina Rusiją esant Sovietų Sąjungos tęsėja, atsakinga už Baltijos valstybėms padarytus nusikaltimus, sako tarptautinės teisės ekspertė Erika Leonaitė.
Ar atneš sėkmę Lietuvos rinktinei R. Meilutytės fenomeną mačiusi arena?
Ar atneš sėkmę Lietuvos rinktinei R. Meilutytės fenomeną mačiusi arena? 2014.09.06 17:48 Iš Atlanto vandenyno skaulaujamos Gran Kanarijos, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė persikėlė į Katalonijos sostinę Barseloną. Pirmąsias aštunfinalio rungtynes lietuviai žais sekmadienį prieš Naujosios Zelandijos krepšininkus. Oranžinio kamuolio aistruolius ir komandas į savo glėbį priima garsioji „Palau Sant Jordi“ arena. Būtent joje praėjusių metų vasarą olimpinė čempionė plaukikė Rūta Meilutytė pagerino planetos rekordą bei pasidabino dviejų spalvų čempionato medaliais – aukso ir sidabro.
Atmintina diena: sovietinės okupacinės kariuomenės išvedimas iš Lietuvos
Atmintina diena: sovietinės okupacinės kariuomenės išvedimas iš Lietuvos (3) 2014.08.31 14:21 Lietuvos Respublikos Seimo 2002 metų liepos 5 dieną priimtu Atmintinų dienų įstatymo 1 straipsnio pakeitimo įstatymu rugpjūčio 31-ajai – Laisvės dienai – suteiktas atmintinos dienos statusas (įstatymas įsigaliojo 2002 m. liepos 19 d.). Pagal LR Atmintinų dienų įstatyme pateiktą apibrėžimą, Atmintina diena – tai „reikšminga diena, susijusi su esminiais Lietuvos valstybingumo kūrimo ir įtvirtinimo faktais ir (ar) įvykiais, visuotinių vertybių propagavimu, atminimo kultūros ir gyvosios istorijos iš...
Ispanijoje skamba pirmieji FIBA 2014 pirmenybių akordai
Ispanijoje skamba pirmieji FIBA 2014 pirmenybių akordai 2014.08.30 07:30 „Apetitas auga bevalgant“, – taip būtų galima pavadinti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės siekius jau šiandien vakare prasidėsiančiame pasaulio čempionate Ispanijoje. 2010 metais iš Turkijos bronzos medalius parvežę lietuviai tapo nacionaliniais didvyriais, tačiau, ar po ketverių metų ir vėl jais pasidabinsime, sužinosime tik po kiek daugiau nei dviejų savaičių – rugsėjo 14 dieną. Naujutėlė arena Lietuvos vyrų krepšinio kovas pradės Atlanto vadenyno skalaujamoje Gran Kanarijos saloje.
Rugpjūčio 23-sios spalvos (I d.)
Rugpjūčio 23-sios spalvos (I d.) (1) 2014.08.23 07:00 Mūsų valstybės istorijoje nedaug dienų, kurios būtų tokios daugiaprasmės ir daugiaspalvės, kaip rugpjūčio 23-oji. Tai juoda ir balta, okupacija ir laisvės siekis, pavergimas ir išsivadavimas. Tai Juodojo kaspino diena ir V. Molotovo–J. Ribbentropo paktas 1939-siais, kai Vokietijos ir Rusijos susitarimų slaptieji protokolai surakino tris Baltijos valstybes geležiniuose SSRS gniaužtuose.
Karas Lietuvoje jau vyksta, tik ar visi žinome, kaip kovoti?
Karas Lietuvoje jau vyksta, tik ar visi žinome, kaip kovoti? (2) 2014.08.09 20:05  Pagrindinė šiandienos politinė tema – tai Ukraina ir Rusijos samdinių siautėjimas joje. Malaizijos avialinijų lėktuvo tragedija ir dirbtinai primetama diskusija, bandant išsiaiškinti, kas nuspaudė raketos paleidimo mygtuką. Tai buvo veikiančios Rusijos armijos karininkas ar tariamai į atsargą išleistas Rusijos žvalgybos karininkas.
 L. Graužinienė: agresyvios propagandos situacijoje būtina susitelkti ir apginti nepriklausomybę
L. Graužinienė: agresyvios propagandos situacijoje būtina susitelkti ir apginti nepriklausomybę (4) 2014.08.06 16:55 Seime minint Gotlando komunikato 25-metį parlamento pirmininkė Loreta Graužinienė teigė, kad jo iškeltas siekis atgauti nepriklausomybę - įtvirtintas, tačiau agresijos akivaizdoje reikia telktis ją apginti. „Pagrindinis Gotlando komunikate iškeltas tikslas pasiektas – nepriklausoma Lietuvos valstybė atkurta. Tačiau gyvenimas nestovi vietoje, jis kelia naujus uždavinius.
Verslo valdymo sistemoms – VGTU kurtas dirbtinis intelektas
Verslo valdymo sistemoms – VGTU kurtas dirbtinis intelektas 2014.07.21 13:37 Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, dirbantys inžinerinės informatikos ir programų inžinerijos srityse, su tarptautine verslo įmone kuria modernią kalbinę-semantinę vertimo technologiją. Ji padės verslo įmonei sutaupyti IT specialistų darbo laiko apdatuojant ir diegiant verslo valdymo sistemas įmonėse. VGTU mokslininkų sukurtas automatinis ataskaitų vertimas nereikalaus vertėjo paslaugų, o supaprastintas jų sugeneravimas bei taisymas atlaisvins programuotojų rankas.
Lietuvos mokslininkai kuria dirbtinį intelektą verslo valdymo sistemoms
Lietuvos mokslininkai kuria dirbtinį intelektą verslo valdymo sistemoms 2014.07.18 12:08 Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkai, dirbantys inžinerinės informatikos ir programų inžinerijos srityse, su tarptautine verslo įmone kuria modernią kalbinę-semantinę vertimo technologiją. Ji padės verslo įmonei sutaupyti IT specialistų darbo laiko apdatuojant ir diegiant verslo valdymo sistemas įmonėse. VGTU mokslininkų sukurtas automatinis ataskaitų vertimas nereikalaus vertėjo paslaugų, o supaprastintas jų sugeneravimas bei taisymas atlaisvins programuotojų rankas.
 M. Monkevičius: ar lietuvių vienybei reikalingas priešas?
M. Monkevičius: ar lietuvių vienybei reikalingas priešas? (2) 2014.07.17 15:46 Šį savaitgalį Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavime moderuojant diskusiją „Lietuviai pasaulyje – kaip susitelkti bendrai misijai“ išryškėjo pamatinis lietuvių vienybės supratimo skirtumas: „vienybės už“ ir „vienybės prieš“. Dalis diskusijos dalyvių lietuvių susitelkimą bendrai misijai suprato kaip vienybę prieš ir pasirengimą pasipriešinimui prieš galimą agresorių iš Rytų.
Vilniaus mero A. Zuoko sveikinimas Lietuvos Respublikos Prezidentei inauguracijos proga
Vilniaus mero A. Zuoko sveikinimas Lietuvos Respublikos Prezidentei inauguracijos proga 2014.07.12 11:20 Sveikinu Jūsų Ekscelenciją, pradedančią antrąją šios puikios šalies Prezidento kadenciją, inauguracijos proga. Po priesaikos ir šventinių akimirkų bus kasdienis penkerių metų darbas, kuris gal ir trumpas valstybės gyvenime, bet ilgas žmogui, nes tai mūsų visų gyvenimo metai. Nuo Jūsų veiklos, aistros ir išminties priklausys, kokį pėdsaką paliksite Lietuvos ir Europos istorijoje.
Prisiekė antrajai kadencijai perrinkta prezidentė D.Grybauskaitė
Prisiekė antrajai kadencijai perrinkta prezidentė D.Grybauskaitė (7) 2014.07.12 11:18 Vilniuje šeštadienį prisiekė antrajai kadencijai perrinkta Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Priesaikos ceremonija vyko iškilmingame Seimo posėdyje istorinėje Kovo 11-osios salėje, dalyvaujant Lietuvoje reziduojantiems užsienio šalių ambasadoriams, premjerui A. Butkevičiui ir kitiems Vyriausybės nariams, Lietuvos ambasadoriams užsienyje, kitiems svečiams. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Gušas.
R. Maceikianecas: vidinę okupaciją  įgyvendino grupė asmenų su V. Tomaševskio gimine priešakyje
R. Maceikianecas: vidinę okupaciją įgyvendino grupė asmenų su V. Tomaševskio gimine priešakyje (22) 2014.06.21 21:27 www.pogon.lt Hitlerui su Stalinu pasidalijus Rytų Europą, 1939-1940 metais čia įsibrovė sovietai su Raudonąja armija, ir tai buvo pradžia naujos epochos, apie kurią ankščiau niekas pasaulyje nežinojo, kaip išsigimsta kraštas ir žmonės, užvaldyti nūdienio bolševizmo. (Juzefas Mackievičius (Jozef Mackiewicz). Kelias į niekur.
Antivalstybinis marginalas žada leisti laikraštį 100 tūkst. tiražu
Antivalstybinis marginalas žada leisti laikraštį 100 tūkst. tiražu (20) 2014.06.19 15:56 Visaginietis Jurijus Subotinas, buvęs prieš Lietuvos nepriklausomybę kovojusios „Jedinstvo“ narys, vadinamas verslo konsultantu, paskelbė apie naujo judėjimo įkūrimą. „Netrukus jūs sužinosite ir kas tie mes, ir kokia mūsų programa“, – savo „Facebook“ paskyroje dėsto marginalas, bandęs registruotis šių metų prezidento rinkimuose, tačiau nesėkmingai. Dar daugiau, jedinstvininkas pranešė leisiantis laikraštį, kurio tiražas bus apie 100 tūkst. Laikraštį žada platinti nemokamai.
Žydų gelbėtojai prilyginti Laisvės kovų dalyviams
Žydų gelbėtojai prilyginti Laisvės kovų dalyviams 2014.06.17 11:41 LRT.lt Seimas plenariniame posėdyje priėmė Pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyvių teisinio statuso įstatymo pataisas, kuriomis žydų gelbėtojai holokausto metu prilyginti Laisvės kovų dalyviams. Už teisės akto pakeitimus balsavo 72 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras, skelbiama pranešime spaudai.
Atostogų žavesys – išbandyti, kas nepatirta
Atostogų žavesys – išbandyti, kas nepatirta 2014.06.15 23:23 Kai apima jausmas, kad dar viena diena ir darbe nebeištversi, kai tvankiame bute kiurksoti darosi nebepakeliama, o parduotuvėje akys pačios krypsta į paplūdimyje neišvengiamus atributus, ateina laikas atostogoms. Trumpoms ar ilgoms, bet svarbiausia – tokioms, kad atgavus jėgas, atgaivinus jausmus ir pasisėmus įspūdžių su nauja energija vėl kibtumėte į darbus. Panevėžio jachtų klubo buriuotojai porą kartų per metus išsinuomoja jachtą ir leidžiasi po pasaulio vandenis.
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Tautinio olimpinio komiteto atkūrimas
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Tautinio olimpinio komiteto atkūrimas 2014.06.15 12:52 Lietuvos žygis į Nepriklausomybės atkūrimą kupinas reikšmingų apsisprendimų. Vienas tokių – sprendimas 1988 m. gruodžio 11 d. atkurti Lietuvos tautinį olimpinį komitetą. Pirmos nacionalinės organizacijos nepriklausomybės atkūrimas buvo įkvepiantis pavyzdys kitoms istorinėms visuomenės raiškos sferoms, kėlęs išsivaduojamojo judėjimo dvasią ir tvirtinęs ryžtą atkurti Valstybę.
V. Radžvilas: autonomizmas šiandien
V. Radžvilas: autonomizmas šiandien (22) 2014.06.08 07:46  „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ Lietuvos vidaus ir užsienio politika vis labiau atrodo tarsi apkerėta tamsios ir pikta linkinčios jėgos. Vadinamasis „Lietuvos lenkų“ klausimas artėja prie sunkiai prognozuojamos atomazgos. Didėja tikimybė, kad ši atomazga bus sąjūdinių laikų masto politinis sprogimas. 1. Memel – Wilno: neišmoktos istorijos pamokos Tokią baigtį žada šio seniai svarstomo ir įtampą visuomenėje kurstančio klausimo siūlomi sprendimai.
Vaikystės prisiminimų apmąstymai po šešiasdešimt metų 1919 metų kovose su bermontininkais
Vaikystės prisiminimų apmąstymai po šešiasdešimt metų 1919 metų kovose su bermontininkais 2014.06.02 22:31 Romualdas BALTUTIS Taip jau susiklostė mano vaikystė, kad turėjau laimės nuolat klausytis įdomiausių mano tėvelio Liudo Baltučio pasakojamų „pasakų“. Tos pasakos buvo rimtos - „Grafas Montekristas“, „Kovos už Klaipėdos išvadavimą“, „Kovos su plėšikais bermontininkais“… Gimiau ir gyvenau Kurtuvėnų mokykloje. Dažnokai pas tėvelį apsilankydavo generolas S. Raštikis bei kiti draugai, daugiausia šauliai. Štai tais vakarais ir prašydavau vėl ir vėl pasakoti tas man įdomiausias pasakas.
KGB generolas M. Misiukonis paskutinį Lietuvos partizaną norėtų paversti banditu
KGB generolas M. Misiukonis paskutinį Lietuvos partizaną norėtų paversti banditu (15) 2014.06.02 19:00 Panevėžio apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kuria siekiama atkurti istorinį teisingumą. Tačiau iš dešimties įtariamųjų teisiamųjų suole sėdi tik vienas – pirmasis po nepriklausomybės atkūrimo vidaus reikalų ministras Marijonas Misiukonis (74 m.). Šioje Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Romualdo Valiulio dar 2009-ųjų lapkritį teismui perduotoje byloje dėl vieno paskutiniųjų Lietuvos partizanų Antano Kraujelio žūties buvo kaltinami keturi Lietuvos gyventojai: M. Misiukonis, S...
V. Uspaskichas: mano šeimos indėlis į šalies ūkį
V. Uspaskichas: mano šeimos indėlis į šalies ūkį (7) 2014.05.13 12:32 Pirmuosiuose šalies dienraščių puslapiuose ir televizijos ekranuose — prievarta, avarijos, sukčiavimas, banditizmas, bankrotai, bankų žlugimai, savižudybės, nužudymai. Koks požiūris į Lietuvą atvažiuojančio žmogaus? Kokia nuomonė apie savo šalį mūsų paprastų žmonių, matančių tik tokias antraštes? Turbūt tikima, kad nieko kito Lietuvoje ir nevyksta. Nėra kitų žmonių, kitos visuomenės, yra tik nusikaltėliai ir nusikaltimai.
Ką žvaigždės veikė Vilniaus oro uoste?
Ką žvaigždės veikė Vilniaus oro uoste? (1) 2014.05.06 17:00 Šiandien Vilniaus oro uoste susirinkę žinomi muzikos, verslo, sporto atstovai pakvietė visus išvykstančius ir parvykstančius susitikti liepos 10–13 dienomis Lietuvoje.
VDU minimos 25-osios atkūrimo metinės
VDU minimos 25-osios atkūrimo metinės 2014.04.25 12:52 Agnė Kairiūnaitė, LRT radijas, LRT.lt Minimos 25-osios Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo metinės. Prieškariu įkurta lietuviška aukštoji mokykla sovietmečiu buvo uždaryta ir atkurta tik po beveik keturių dešimtmečių. Vytauto Didžiojo universiteto pradžia sutapo su šalies valstybingumu, kai 1918 m. buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Siekis įkurti lietuvišką universitetą įgyvendintas po kelerių metų, reorganizavus iki tol veikusius Aukštuosius kursus.
Z.Vaišvila: Neapsimeskim, kad nesuprantam, jog referendumas „Tautos valia“ neįvyks
Z.Vaišvila: Neapsimeskim, kad nesuprantam, jog referendumas „Tautos valia“ neįvyks (23) 2014.04.17 13:04 Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje, pavadintoje „Dėl Tautos atsako valdžiai dėl pastarosios kėsinimosi į Lietuvos nepriklausomybę ir konstitucinę santvarką“, rėžė iš peties: to Lietuvos istorijoje esą dar nebuvo: Seimas, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), prezidentė ir visa vykdomoji valdžia kėsinasi į šalies konstitucinę sąrangą.
Rusijos grėsmė Lietuvai: realaus pavojaus nėra?
Rusijos grėsmė Lietuvai: realaus pavojaus nėra? (4) 2014.04.04 10:10 Greičiausiai pavojus yra ir jis jau realus, tačiau to nematome ar nenorime matyti? Kas tai: netoliaregiškumas, informacijos trūkumas, nesugebėjimas adekvačiai įvertinti situacijos ar tiesiog paniška baimė, neleidžianti net galvoti apie tokį scenarijų ir verčianti kaip strutį kišti galvą į smėlį, nieko nenorėti matyti ir tarsi užkeikimą kartoti – jie neišdrįs, jie neišdrįs.
 J. Bidenas – jau trečiasis JAV viceprezidentas Lietuvoje
J. Bidenas – jau trečiasis JAV viceprezidentas Lietuvoje (6) 2014.03.18 19:44 Vykintas Pugačiauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Antradienio vakarą į Vilnių atskrendantis patyręs užsienio politikos veteranas Joe Bidenas bus jau trečiasis Jungtinių Valstijų viceprezidentas, lankysiantis Lietuvą per 22-ejus metus. Nuo pat viceprezidento Dano Quayle`o apsilankymo 1992-aisiais visų vizitų temos – Vašingtono parama Lietuvos nepriklausomybei, saugumas ir energetika.
D. Pozniako turnyre čempionais tapo trys lietuviai
D. Pozniako turnyre čempionais tapo trys lietuviai 2014.03.15 19:47  IX-ajame tarptautiniame jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyre, kuris skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui, aukso medalius iškovojo trys Lietuvos boksininkai. Tai – Tadas Šakočius (svorio kategorija iki 75 kg), Tomas Olberkis (91 kg) ir Dovydas Šernas (virš 91 kg). Arnoldas Taraškevičius (91 kg) iškovojo sidabro medalį, o Modestas Zmuidina (49 kg), Deividas Mikalauskas (60 kg) ir Darius Ašmontas (81 kg) pelnė bronzos apdovanojimus.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!