menstruaciju

 Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą?
Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą? 2014.04.14 13:19 Pavasarį vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Dėl chroniško nuovargio kritęs darbo produktyvumas sukelia problemų ne tik darbe, bet ir šeimoje – pykstamės su artimaisiais, kamuoja nemiga ir mieguistumas, esame pavargę ir pikti. Gydytojai teigia, kad laiku neišaiškintos sumažėjusio darbingumo priežastys vėliau virsta rimtomis ligomis.
10 dalykų, kuriuos turi žinoti kiekviena mergina iki 25 metų
10 dalykų, kuriuos turi žinoti kiekviena mergina iki 25 metų 2014.03.24 07:14 1. Pasidaryk profesionalų veido valymą. Jaunos merginos dažnai nelabai rūpinasi veido oda, tačiau patikėk, ateityje pati sau padėkosi! 2. Nutrauk nepageidaujamus santykius. Yra vienas ar keletas nemalonių tipelių, kurie labai norėtų su tavimi permiegoti? Baik atrašinėti jiems ir nebeatsiliepk į telefono skambučius. Neleisk savo laiko vėjams. 3. Nustok smerkti netikusį savo geriausios draugės vaikiną.
Maroko sultonas, tapęs 1 171 vaiko biologiniu tėvu
Maroko sultonas, tapęs 1 171 vaiko biologiniu tėvu 2014.02.27 16:22 Kiek vaikų turite ar planuojate turėti jūs? Legendinis Maroko sultonas Mula Izmailas (Moulay Ismaïl) pasaulyje žinomas ne tik kaip nuožmus tironas, bet ir kaip produktyviausias visų laikų sėklintojas. Manoma, kad Maroką nuo 1672 iki 1727 m. valdęs asmuo pasaulyje paliko daugiau kaip 1 100 vaikų. Tai patvirtino ir Vienos universiteto (Austrija) mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai, rašo „LiveScience.
10 šiurpinančių ir iki šiol neatskleistų serijinių žmogžudysčių (II)
10 šiurpinančių ir iki šiol neatskleistų serijinių žmogžudysčių (II) (2) 2014.02.25 22:14 Daugelį žmonių domina ir jaudina istorijos apie serijinius žudikus – monstrus, kurių mintyse dedasi nepaaiškinami dalykai, o žiaurūs nusikaltimai stingdo kraują. Visuomenė tikisi, kad šie žmogžudžiai galiausiai bus susekti ir atsidurs už grotų, bet taip nutinka toli gražu ne visada. Kai kurie maniakai išvengia policijos ištisus metus ir net dešimtmečius, o kai kurių taip ir nepavyksta sugauti, rašo Listverse.com.
Maistas, žadinantis aistrą
Maistas, žadinantis aistrą (1) 2014.02.22 18:00 Nuo senų senovės, kuomet žmonėms stengėsi sužadinti gyvybines jėgas, padidinti moterų vaisingumą, iki šių dienų, kuomet pats seksualumas (ir, žinoma, seksas) savaime tapo vertybe, buvo naudojama begalė afrodizinių priemonių. Nemažai maisto produktų yra įvardijami kaip afrodiziakai. Braškės, austrės, šokoladas – šiuos žinome visi. Bet yra ir kitų. Anyžius Šis prieskoninį augalą ypač vertino senovės Romos legionieriai, sakydami, kad anyžių kvapas ir skonis ypač jaudrina.
Seksas stovint – patikimesnis už kontracepciją?
Seksas stovint – patikimesnis už kontracepciją? 2014.02.21 13:26 Apklausa, atlikta britų vyriausybės užsakymu, parodė, kad daugiau nei 10 proc. šalies gyventojų įsitikinę, jog moteris negali pastoti, jei mylisi stovėdama. Tyrime dalyvavo du tūkstančiai žmonių (nuo 16 iki 50 metų amžiaus), rašo „News of the World.“ Maždaug kas penktas — 19 proc. apklaustųjų nė nenutuokia, kad kai kuriais atvejais galima pastoti net menstruacijų metu ar nutraukus lytinį aktą (kai vyras ištraukia penį prieš pat sėklos išsiveržimą). Be to,  11 proc.
Dažniausių Lietuvos gyventojų negalavimų dešimtukas
Dažniausių Lietuvos gyventojų negalavimų dešimtukas 2014.02.11 10:49  Nesunkius negalavimus lietuviai vis dažniau linkę spręsti pasitelkdami profesionalaus vaistininko pagalbą, teigia specialistai. Dažniausiai kreipiamasi dėl peršalimo ir gripo, taip pat kraujotakos ir širdies sutrikimų, įvairaus pobūdžio skausmo, virškinimo bėdų bei akių sudirginimo, Pasaulinės ligonių dienos (vasario 11 diena) proga nustatė vaistinių tinklas „Camelia“. „Vis daugiau pacientų supranta, kad visus nesunkius negalavimus galima išspręsti vaistinėje, konsultuojantis su specialist...
Vėžio profilaktikai – fizinis aktyvumas ir augalų terapija
Vėžio profilaktikai – fizinis aktyvumas ir augalų terapija (1) 2014.02.03 11:30 Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių, dar apie 80 tūkst. šiuo metu serga įvairiomis onkologinėmis ligomis, o net 20 proc. visų mirčių – nuo vėžinių susirgimų. Daugiausia pacientų nužudo piktybiniai plaučių navikai, nuo jų kiek atsilieka storosios žarnos ir skrandžio vėžys. Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva vasario 4 dieną minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena.
Apie vyrišką PMS (N-18)
Apie vyrišką PMS (N-18) 2014.01.28 14:42 Kaip kartais sako vyrai, būna dienų, kuomet su dailiosios lyties atstovėm saugiausia bendrauti trumposiomis SMS žinutėmis... Taip taip, kalbame apie PMS, tačiau kaip ten bebūtų, stipriosios lyties atstovai irgi ne geležiniai. Nustebsite, tačiau ir vyrai kenčia nuo savo kritinių dienų... Prancūzų andrologas Silvienas Memunas pastebi, kad vyriškas ciklas trunka 72-74 dienas – būtent tiek, kiek laiko reikia subręsti visaverčiams spermatozoidams.
Kokios yra moterų žolės ir kuo jos naudingos
Kokios yra moterų žolės ir kuo jos naudingos 2014.01.18 15:34 Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Moteriškus negalavimus padės įveikti moterų žolelės – rasakila ir kraujažolė, sako sveikos gyvensenos ir vaistažolių žinovė Nijolė Degutienė. Anot jos, abi šios vaistažolės moterims gali ypač padėti tuomet, kai kamuoja menstruacijų sutrikimai. „Kai vargina menstruacijų sutrikimai, klimakteriniai negalavimai ar skauda apatinę pilvo dalį, patariama vartoti rasakilą kartu su kraujažole“, – teigia N. Degutienė.
„Kvieskite daktarą!“ laidos metu – nemokama gydytojos konsultacija internete realiu laiku
„Kvieskite daktarą!“ laidos metu – nemokama gydytojos konsultacija internete realiu laiku (2) 2014.01.08 16:35 „Užteks drovėtis kalbų apie mėnesines. Mėnesinės – neįkainojama informacija apie moters sveikatą, hormonų veiklą ir jų disbalansą. Kaip pasitelkus tik natūralius produktus subalansuoti hormonų lygį moters organizme ir kaip sušvelninti menopauze?“ – taip skamba šio vakaro TV3 medicinos pokalbių šou „Kvieskite daktarą!“ anonsas. 17.55 val. moterys laidos dėka galės džiaugtis puikia savijauta ir gera nuotaika bei neįkainojama informacija. Negana to, šįvakar nuo 17.50 val. iki 19.00 val.
Moterų higiena: lietuves vis dar valdo stereotipai
Moterų higiena: lietuves vis dar valdo stereotipai 2013.12.21 14:40 Tyrimai rodo, jog reta mergina ar moteris Lietuvoje apie tamponus žino daugiau nei parašyta ant jų pakuotės. Lietuvoje įsisenėję stereotipai ir baimės vis dar 3-4 kartus dažnesni nei Vakaruose. Gydytojos ginekologės Ingridos Kravčenkienės teigimu, norint atsakyti į moterų klausimus bei išsklaidyti abejones, svarbu jas supažindinti ne tik su higieninių produktų specifika, tačiau ir su jų istorija. Tamponų „proproseneliai“ Tie, kas mano, kad tamponai – šių laikų išradimas, klysta.
Moteriškos ligos, apie kurias sunku kalbėti
Moteriškos ligos, apie kurias sunku kalbėti (4) 2013.12.14 13:42 Šiuolaikinė moteris – tai stipri, pasitikinti savimi asmenybė. Viską ji sugeba! Ir karjera pasirūpinti, ir automobilį vairuoti, ir remontą atlikti. Tačiau... kartais ji tyli ir nepasakoja apie savo slapčiausią troškimą! Apie tai, kad labiausiai pasaulyje ji norėtų būti mama. Kodėl nevaisingumas tapo XXI amžiaus problema? Nes gyvenime įsivyravo „non-stop“ režimas, kuris daro neigiamą įtaką sveikam gyvenimo būdui.
Nereguliarios mėnesinės – ieškome priežasčių
Nereguliarios mėnesinės – ieškome priežasčių 2013.12.08 12:31 Kiekviena mamytė (ir kiekviena moteris) žino, ką reiškia mėnesinių dingimas, ar ne? Kita vertus, neretai menstruacijų ciklas sutrinka visai ne dėl nėštumo, tad ieškome priežasčių, jeigu nėštumo testas neigiamas. Stresas Tai bene dažniausia išnykusių menstruacijų arba nereguliaraus ciklo priežasčių. Streso hormonas kortizolis tiesiogiai veikia mūsų lytinių hormonų estrogeno ir progesterono kiekius, tad jeigu šiuo metu situacija darbe ar šeimoje sudėtinga, jūsų mėnesinės tikrai gali išnykti.
Pažadinkime Morfėją – miego ir sapnų dievą
Pažadinkime Morfėją – miego ir sapnų dievą 2013.12.07 17:00  Miegas – labai individualus dalykas: vienam pakanka vos keturių valandų, o kitas, tiek išmiegojęs, skundžiasi nemiga. Henrieta Aleknienė VL žurnalistė Psichologai teigia, kad nemiga dažniausiai būna susijusi su nerimu, kai išgyvenama dėl nemalonaus įvykio pasekmių ar nuolat svarstoma, kas atsitiks ateityje. Miegas taip pat sutrinka, sergant įvairiomis psichikos ligomis, pvz., depresija. Bet kokia fizinė liga, sukelianti diskomfortą, skausmą, pvz.
Kada norisi labiau (N-18)
Kada norisi labiau (N-18) 2013.11.30 18:46 Seksualiniam moterų aktyvumui įtakos turi hormoninis fonas, kuris keičiasi priklausomai nuo menstruacijų ciklo dienos. Aistros periodas Seksualinė trauka moterims sustiprėja, kai estrogenų aktyvumas būna didžiausias. Tai nutinka 7-15 ciklo dieną. Galbūt pati gamta rūpinasi giminės pratęsimu, mat tomis dienomis galimybė pastoti taip pat būna didžiausia. Šiuo laikotarpiu moterį labiausiai traukia parterio jėga ir nepriklausomybė.
9 dalykai apie širdies ligas, kuriuos turėtų žinoti kiekviena moteris
9 dalykai apie širdies ligas, kuriuos turėtų žinoti kiekviena moteris 2013.10.29 15:03 Spalio 29-ąją pasaulis mini Pasaulinę insulto dieną. Insultas kyla sutrikus kraujotakai, o šią dažnai sutrikdo širdies ligos. Deja, apie jų grėsmę labiausiai įspėjami vyrai, mat plačiai paplitęs klaidingas įsitikinimas, kad širdies ligos daugiausiai kankina juos. Tuo tarpu dauguma moterų klaidingai mano, kad didesnę grėsmę jų sveikatai kelia vėžys.
Nėštumo testas: lemtingas TAIP arba NE
Nėštumo testas: lemtingas TAIP arba NE 2013.10.26 07:14 Dauguma moterų kas mėnesį su nerimu laukia menstruacijų dienos. Vienos besitikėdamos, kad „tos dienos“ tikrai prasidės, o kitos laikydamos kumščius, kad galbūt pagaliau jų nesulauks. Kaip nusiraminti? Paprasčiausias būdas – pasidaryti nėštumo testą. O kaip jį išsirinkti ir kada jau galima tikėtis tikro atsakymo į rūpimą klausimą? Kaip veikia testas? Nors egzistuoja daugybė testų, visi jie grįsti vienu principu – nustato chorioninio gonadotropino atsiradimą (arba nebuvimą) šlapime.
Egzotiškas maistas – meilės maistas
Egzotiškas maistas – meilės maistas 2013.10.25 07:04 Afrodiziakai – tai medžiagos, maistas, kvapas arba veikla, kurie turėtų sužadinti ar padidinti aistrą ir seksualumą. Čia reiktų pabrėžti žodį “turėtų”, nes afrodiziakų veiksmingumas iki šiol tebėra diskutuotinas klausimas.
Kaip šokoladas gali pagerinti seksą? (N-18)
Kaip šokoladas gali pagerinti seksą? (N-18) 2013.10.16 18:47 Tu manei, kad kalbos apie tą dieviško šokolado plytelės sąsaja su seksu iš piršto laužtos? Teigiama jau nuo seno, jog šokoladas gali padidinti moters susijaudinimą. Vieni naujausių tyrimų kartą ir visiems laikams patvirtino, jog šokoladą dažnai valgančios moterys yra geidulingesnės, jų seksualinį apetitą numalšinti sunku. Taip pat nustatyta (moterų nelaimei), jog šokoladas vyrų potencijai reikšmės neturi, tad jiems lieka pasirūpinti tuo, kad moteris valgytų tam tikros rūšies šokoladą.
7 nevaisingumo priežastys, kurias galima išgydyti
7 nevaisingumo priežastys, kurias galima išgydyti 2013.10.16 15:22 Visame pasaulyje nepaliauja augti nevaisingų porų skaičius. Nevaisinga laikoma pora, kuri nesisaugodama nėštumo ir gyvendama reguliarų lytinį gyvenimą daugiau nei 2 metus neužmezga naujos gyvybės.  Tokiu atveju svajojantiesiems apie būsimą tėvystę ir motinystę būtina kreiptis į specialistus. Pastarieji išskiria 7 pagrindines nevaisingumo priežastis. Tikrindami ir atmesdami vieną po kitos specialistai nustato, dėl ko konkreti pora negali susilaukti vaikų.
Amalas – ne tik meilei stiprinti, bet ir onkologinėms ligoms gydyti
Amalas – ne tik meilei stiprinti, bet ir onkologinėms ligoms gydyti 2013.10.10 13:28 Daugeliui žinoma tradicija, kai per šv. Kalėdas po amalu bučiuojasi įsimylėjėlių porelės. Bet ar daug yra žinančių, jog šis augalas gali palengvinti sergančiųjų vėžiu gyvenimą? Amalo terapija siekiama pagerinti organizmo gijimo procesus, sulėtinti naviko augimą bei sumažinti pašalinius reiškinius, sukeltus chemoterapijos ar radioterapijos. Šis metodas jau keletą dešimtmečių yra vienas dažniausiai naudojamų alternatyvių vėžio gydymo metodų Europoje.
Šokiruojanti anoreksija: sergančios ikimokyklinio amžiaus mergaitės ir mirštantys vyrai
Šokiruojanti anoreksija: sergančios ikimokyklinio amžiaus mergaitės ir mirštantys vyrai (1) 2013.10.03 07:35 Kasmet sergančiųjų anoreksija skaičiai vis didėja – ši klastinga liga įtraukia netgi itin jauno amžiaus žmones – penkiamečiai vaikai guldomi į ligonines, vis daugėja atvejų, kad nuo jos miršta ir vyrai. Vis dėlto daugiausia šios ligos aukų – jaunos moterys, kurios, anot specialistų, liguistam liesumui ryžtasi dėl itin propaguojamo ir liaupsinamo liesų moterų kulto mados ir pramogų pasauliuose.  Moteris, kenčiančias nuo anoreksijos, galima pastebėti plika akimi.
Pažangi kontracepcija lietuviams dar neįkandama: Lietuvą aplenkė Rusija ir Baltarusija
Pažangi kontracepcija lietuviams dar neįkandama: Lietuvą aplenkė Rusija ir Baltarusija (1) 2013.09.26 10:35 Rugsėjo 26 d. Lietuvoje septintą kartą minima tarptautinė iniciatyva – Pasaulinė kontracepcijos diena. Naujausias kontracepcijos prieinamumo moterims tyrimas dešimtyje Europos Sąjungos šalių parodė, kad Lietuva stipriai atsilieka nuo kitų šalių ir čia moterų reprodukcinės teisės ginamos silpniausiai. Neseniai ES šalyse atliktas barometro tyrimas vertino politikos ir socialines sąlygas šiuolaikinės kontracepcijos prieinamumui ir pateikė rekomendacijas padėčiai gerinti.
Kita sekso pusė (N-18)
Kita sekso pusė (N-18) 2013.09.22 18:25 Viena vis dar tabu suvaržyta, tačiau dėl to ne mažiau dominanti sekso tema yra analinis seksas. Specialistai įsitikinę, kad per didelis domėjimasis juo liudija apie poros santykiuose įsivyraujančią disharmoniją arba apie nepasitikėjimą savimi, jeigu kalbama apie konkretų žmogų.
R. Mikelkevičiūtė ir G. Talmantienė Zambijoje išbandė afrikietišką stilių
R. Mikelkevičiūtė ir G. Talmantienė Zambijoje išbandė afrikietišką stilių 2013.08.26 11:06 Keliaudamos po Zambiją, kurioje kūrė dokumentinį filmą „Zambija: Ačiū, Lietuva!”, LNK laidų vedėjos Giedrė Talmantienė ir Rūta Mikelkevičiūtė neatsispyrė spalvingų afrikietiškų medžiagų žavesiui. Nuvykusios į vieną iš turgų, žurnalistės įsigijo keletą metrų pribloškiamai ryškiai numargintų audinių. Kai vietos moterims Giedrė su Rūta prasitarė, kad turi nusipirkusios vietinių medžiagų, šios pasišovė jas papuošti afrikietišku stiliumi.
Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys
Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys 2013.08.13 07:23 Šiuo metu menstruacinio ciklo sutrikimai yra vienas labiausiai paplitusių ginekologinių negalavimų. Nors kartą gyvenime su tuo susiduria beveik visos moterys. Tačiau vienas dalykas – „atsitiktinis nusimušimas“, sukeltas streso, o kitas dalykas – pastovūs užsilaikymai. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą? Pirmosios menstruacijos, kaip taisyklė, prasideda 12-14 metų. Pirmaisiais metais ciklas nusistovi. Ir vis dėl to, pirmaisiais metais turėtų būti ne mažiau nei 8 ciklai.
Ar nėštumo testas gali klysti?
Ar nėštumo testas gali klysti? 2013.08.06 11:06 Norint susilaukti savojo stebuklo, nėštumo testas tikrai tampa pirkiniu nr. 1, tačiau ar jais galima pasitikėti? Ką daryti, kad jų tikslumas būtų maksimalus? Ar kartais jie gali ir sumeluoti? Skaitykite ir sužinosite visus atsakymus. 1. Testas atliktas per anksti Paprastai ant testo pakuotės būna nurodyta, kad naudotis juo galima pradedant nuo pirmųjų vėluojančių mėnesinių dienų.
Keisti ritualai, nuo kurių nugara nueina pagaugais
Keisti ritualai, nuo kurių nugara nueina pagaugais 2013.07.29 21:00 Pasaulis yra margas. Dažnai net neįsivaizduojame, kaip žmonės gyvena pasaulio vietovėse, esančiose tūkstančius kilometrų nuo mūsų. Jeigu ir žinome šiek tiek, dažniausiai iš filmų ar naujienų. Šiame straipsnyje pateikiame keistų ritualų pavyzdžių, kurie vis dar atliekami pasaulyje. Moterų genitalijų apipjaustymas (Afrika) Apipjaustant vaginą paliekama tik tokia anga, kad per ją galėtų pratekėti šlapimas ir menstruacijų kraujas.
Patarimai K. Middleton, kaip paskatinti karališkojo kūdikio atėjimą į pasaulį
Patarimai K. Middleton, kaip paskatinti karališkojo kūdikio atėjimą į pasaulį (4) 2013.07.19 10:46 Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton vis dar nepagimdė, todėl spaudimas jai didėja. Net Anglijos karalienė Elizabeth II sakė laukianti kūdikio gimimo, kad jam atėjus į šį pasaulį galėtų išeiti atostogų. Niekaip nesulaukiant karališkojo kūdikio gimimo, tinklalapis dailymail.co.uk pateikia patarimų, kaip Kate galėtų pagreitinti gimdymą. Valgyti aštrų maistą Daugelis moterų sako, kad aštrus maistas yra puikus būdas prišaukti gimdymą greičiau.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!