menstruaciju

Vėlyva motinystė: ką reikėtų žinoti?
Vėlyva motinystė: ką reikėtų žinoti? 2014.12.01 15:57 Jau turiu tvirtą finansinį pagrindą po kojomis ir norėčiau planuoti nėštumą. Mama mane gąsdina, kad jau esu per sena gimdyti pirmą vaiką ir kur kas didesnė tikimybė, kad jis gims nesveikas. Kadangi sąmoningai noriu planuoti nėštumą, manau, kad ji klysta. Būčiau dėkinga už patarimus, nuo ko turėčiau pradėti planuoti nėštumą. Žinau, kad reikia tris mėnesius negerti kontraceptikų, vartoti folio rūgštį. Airinė, 35 m. Kontraceptikų vartojimo nutraukimas tris mėnesius prieš pastojimą – mitas.
 Kamuoja nuovargis, prastas apetitas? Laikas prisiminti geležį
Kamuoja nuovargis, prastas apetitas? Laikas prisiminti geležį 2014.11.04 08:07 Jeigu organizmas stokoja geležies, žmogus jaučia nuovargį, silpnumą, sumažėja jo dėmesio koncentracija, sulėtėja gyvybiniai procesai ir krinta produktyvumo lygis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis šios medžiagos trūkumu skundžiasi apie 30% gyventojų, o nesiimant jokių priemonių jai kompensuoti, gali išsivystyti geležies stokos anemija (mažakraujystė). Nuo šios ligos kenčia apie 3,5 milijardų žmonių, daugiausia besivystančiose šalyse, įskaitant ir Lietuvą.
Kamuoja nuovargis ir mažas apetitas? Laikas prisiminti geležį
Kamuoja nuovargis ir mažas apetitas? Laikas prisiminti geležį 2014.10.28 10:14 Jeigu organizmas stokoja geležies, žmogus jaučia nuovargį, silpnumą, sumažėja jo dėmesio koncentracija, sulėtėja gyvybiniai procesai ir krinta produktyvumo lygis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis šios medžiagos trūkumu skundžiasi apie 30% gyventojų, o nesiimant jokių priemonių jai kompensuoti, gali išsivystyti geležies stokos anemija (mažakraujystė). Nuo šios ligos kenčia apie 3,5 milijardų žmonių, daugiausia besivystančiose šalyse, įskaitant ir Lietuvą.
Kodėl „tomis dienomis“ aš noriu šokolado
Kodėl „tomis dienomis“ aš noriu šokolado 2014.10.23 16:41 Ar norite šokolado, kai Jums priešmenstruacinis sindromas? Jūs nesate tokia viena. Psichologijos ir neuromokslų profesorė Amy Jo Stavnezer demistifikuoją šį procesą ir dalinasi savo įžvalgomis. Minėta mokslininkė mano, jog šokoladas apskritai yra ta maisto rūšis, kurio trokšta didesnė dalis žmonių, tame tarpe ir moterų, nepriklausomai nuo to, kuri ciklo diena.
Vegetarizmo pliusai ir minusai
Vegetarizmo pliusai ir minusai 2014.10.23 07:13  Parengė Sandra Miškinienė Ar taip jau sveika maitintis tik žaliais produktais ir visiškai atsisakyti mėsos? Egzistuoja daugybė būdų praktikuoti vegetarizmą. Vieni vegetarai leidžia sau valgyti pieno produktus ir kiaušinius, tačiau neprisiliečia nei prie mėsos, nei prie paukštienos ir net žuvies. Kiti vegetarai valgo pieno produktus, tačiau nevalgo kiaušinių, arba atvirkščiai – valgo kiaušinius, bet nepripažįsta nieko pieniško. Dar yra tokių, kurie valgo žuvį, bet nevalgo paukštienos.
Paracetamolis ne tik gydo, bet ir sargdina
Paracetamolis ne tik gydo, bet ir sargdina (1) 2014.09.23 17:40  Aušrinė Šėmienė Su rudeniu į mūsų duris pasibeldžia ir peršalimo ligos, o silpnesnius į lovas guldo gripas. Bet tokiomis dienomis, užuot sukę pas gydytojus, žmonės griebia paracetamolio tabletę, o jei nepadeda, – ir kelias. Nors medikai tvirtina, kad populiarus vaistas gali pražudyti, jį kasdien vartoja apie 10 tūkst. Lietuvos žmonių. Sergančiųjų daugėja Lietuvoje daugėja sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
200 įdomiausių faktų apie seksą (XVI)
200 įdomiausių faktų apie seksą (XVI) 2014.09.09 18:57 Mums visada įdomu, kas dedasi kaimyno lovoje, ar esame pajėgūs, seksualūs, ar atitinkame „normas“. Tad, kad labai nesijaudintumėte pristatome Jums pačių įdomiausių faktų apie seksą rinkinį. Sužinosite tai, kas Jus domino seniai ir apie ką nė negalėjote pagalvoti… 151. Vidutiniškai susijaudinusios moters vagina yra 10 cm gylio. Tuo tarpu vidutinis penio dydis erekcijos metu – 15 cm. 152. Standartiškai moteris gali pasiekti orgazmą masturbuodamasi per 4 minutes, su vyru – per 10-20 min.
Nereguliarios mėnesinės: ieškome priežasčių
Nereguliarios mėnesinės: ieškome priežasčių 2014.09.05 10:36 Kiekviena mamytė (ir kiekviena moteris) žino, ką reiškia mėnesinių dingimas, ar ne? Kita vertus, neretai menstruacijų ciklas sutrinka visai ne dėl nėštumo, tad ieškome priežasčių, jeigu nėštumo testas neigiamas. Stresas Tai bene dažniausia išnykusių menstruacijų arba nereguliaraus ciklo priežasčių. Streso hormonas kortizolis tiesiogiai veikia mūsų lytinių hormonų estrogeno ir progesterono kiekius, tad jeigu šiuo metu situacija darbe ar šeimoje sudėtinga, jūsų mėnesinės tikrai gali išnykti.
Galvos skausmo priežastys ir pagalba sau
Galvos skausmo priežastys ir pagalba sau 2014.09.01 09:54 Galvos skausmas sumažina darbingumą, ilgam sugadina nuotaiką ir gali sugriauti ilgai kurptus planus. Kodėl skauda galvą? Ar verta sunerimti ir kreiptis į gydytoją? Kaip nuslopinti galvos skausmą namuose? Galvos skausmo rūšys Medikai aprašo daugiau kaip 200 skirtingų galvos skausmo rūšių, kurios skirstomos pagal atsiradimo priežastį bei skausmo pobūdį.
Išsiaiškino, ką ir kaip stimuliuoti geriausia
Išsiaiškino, ką ir kaip stimuliuoti geriausia 2014.08.31 15:14 Kanados mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 30 sveikų 18-35 metų amžiaus moterų. Jo metu išsiaiškintos jautriausios dailiosios lyties atstovių kūno vietos ir tinkamiausia jų stimuliacija. Eksperimento metu mokslininkai moterų paprašė nusirengti ir atsigulti ant stalo. Po to joms buvo uždėti akiniai, idant nematytų, kas vyksta.
Kamuoja PMS? Keiskite gyvenimo būdą
Kamuoja PMS? Keiskite gyvenimo būdą (1) 2014.08.05 12:32 Nesusitvarkau su PMS. Prieš mėnesines mane nuolat beria. Kamuoja nuotaikų kaita. Atrodo, pati savęs nekenčiu. Mėnesinės labai skausmingos. Sunku eiti į darbą. Kaip sumažinti šiuos, mane kamuojančius, PMS simptomus? Ugnė, 22 metai   Tačiau dažniausiai kaltas padidėjęs nervų sistemos jautrumas. Sindromas taip pat gali atsirasti ir dėl krūtų hormono prolaktino padidėjimo. Priešmenstruacinį sindromą – PMS – patiria apie 40 procentų moterų. 5 procentus jų – kamuoja sunki forma.
10 išradimų, kuriuos dievina moterys (II)
10 išradimų, kuriuos dievina moterys (II) 2014.07.15 21:55 Bėgant metams moteriškosios lyties grožiui išryškinti sukurta begalės produktų. Pavyzdžiui - perlai. Perlų auskarai, sagės, vėriniai - vieni vertingiausių ir subtiliausių juvelyrinių papuošalų. Jau nuo 1893 metų perlai tapo pasiekiami milijonams. Jais puoštis dar ir dabar mėgsta dauguma moterų... Portalas crackedhistory.com paruošė 10-ties labiausiai pasiteisinusių moteriškam grožiui skirtų atradimų sąrašą.
Ką moteriai reikia turėti kelioninėje rankinėje?
Ką moteriai reikia turėti kelioninėje rankinėje? 2014.07.07 10:42 Kelionių planavimas, ypač vasarą, kuomet nuolat pasitaiko bent trumpų išvykų, dažnai moteriai tampa tikru galvos skausmu. Menstruacijos gali apsunkinti tiek ramų poilsį paplūdimyje, tiek intensyvias atostogas stovyklaujant, tačiau jų keliamų nepatogumų galima išvengti. „Dr. Kravčenkos ginekologijos klinikos“ gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė pažymi, kad norint ramiai keliauti tereikia į kelioninę kuprinę susidėti visas reikalingas priemones.
Kaip pastoti: liaudiški patarimai
Kaip pastoti: liaudiški patarimai 2014.06.13 10:03 Vaiko gimimas – neabejotinas stebuklas, kurį trokšta patirti beveik visos moterys. Tačiau kartais motinystės džiaugsmų tenka laukti pernelyg ilgai, tad širdin įsiskverbia nerimas: kas ne taip? kas kaltas? ką daryti? Priežasčių, dėl ko nepavyksta pastoti, gali būti įvairių, nuo vidaus organų ir sistemų patologijos iki nepalankaus laiko pastojimui, patiriamo streso.
Kaip pastoti: liaudiški patarimai
Kaip pastoti: liaudiški patarimai 2014.06.08 07:12 Vaiko gimimas – neabejotinas stebuklas, kurį trokšta patirti beveik visos moterys. Tačiau kartais motinystės džiaugsmų tenka laukti pernelyg ilgai, tad į širdį įsiskverbia nerimas: kas ne taip? kas kaltas? ką daryti? Priežasčių, dėl ko nepavyksta pastoti, gali būti įvairių – nuo vidaus organų ir sistemų patologijos iki nepalankaus laiko pastoti, patiriamo streso.
13 keisčiausių kada nors naudotų grožio procedūrų (I)
13 keisčiausių kada nors naudotų grožio procedūrų (I) 2014.06.03 17:20 13. Paukščių išmatų veido masažas, Japonija Dar XVIII a. geišos ir kabuki aktoriai naudodavo japonišką iš lakštingalų išmatų pagamintą pudrą daugybei balto makiažo nuo veido nuvalyti. Gausi amino rūgštimi guaninu išmatų kaukė suteikia odai minkštumo, porceliano baltumo, tačiau turi ir savo kainą.
Kai seksas virsta orgazmo vaikymusi
Kai seksas virsta orgazmo vaikymusi 2014.06.02 15:49 Kartais atrodo, kad dėl visko kalti seksologai. Nuo tada, kai jie mus įtikino, kad esame verti malonumo, prasidėjo negandos: „užsiciklinome“ dėl to malonumo, sudarinėjame jo skales, iš partnerių reikalaujame nerealių dalykų ir įsigyjame ne vieną keistoką kompleksą. Pasak tų pačių seksologų, tokios „bėdos“ dažniau kamuoja dailiosios lyties atstoves, rašo laidy.mail.ru. Aš verta daugiau Kai tik žiniasklaidoje pasirodo žinutė iš serijos „Britų mokslininkai nustatė.
Mėnesinių ciklas veikia moterų smegenis
Mėnesinių ciklas veikia moterų smegenis 2014.05.22 15:04 Manoma, jog šis atradimas padės sukurti veiksmingus preparatus nuo prieš menstruacijas daugelį moterų kamuojančio nuotaikų svyravimo. Tyrimo metu 15 savanorių moterų žaidė virtualų žaidimą automatu, turėdamos galimybę išlošti 10 arba 20 dolerių. Tuo tarpu mokslininkai stebėjo, kurios smegenų sritys aktyvuojamos laukiant laimėjimo, priklausomai nuo moters ciklo. Pastebėta, kad 4-8 dienas po menstruacijų smegenų migdolinės liaukos būna aktyvesnės, nei kitu ciklo metu.
Kaip nebijoti gimdyti
Kaip nebijoti gimdyti 2014.05.05 12:59 Jei manote, kad pagrindinis jūsų tikslas - pagimdyti, tai ir visos su tuo susijusios menkiausios detalės jūsų akyse įgauna ypatingą reikšmę. Jei nervų sistema, psichika pernelyg sukrėsta, ar iš viso įmanoma patirti laimę? Esama nuomonės, kad laimę patiria tas, kas išlaiko pusiausvyrą, yra harmoningas ir moka valdytis. Monika R. rašo: “Pati savęs nesupratau. Juk troškau kūdikio! Bet įsivaizdavau, ką man teks praeiti. Ir gūžiausi iš baimės.
 Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą?
Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą? 2014.04.14 13:19 Pavasarį vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Dėl chroniško nuovargio kritęs darbo produktyvumas sukelia problemų ne tik darbe, bet ir šeimoje – pykstamės su artimaisiais, kamuoja nemiga ir mieguistumas, esame pavargę ir pikti. Gydytojai teigia, kad laiku neišaiškintos sumažėjusio darbingumo priežastys vėliau virsta rimtomis ligomis.
10 dalykų, kuriuos turi žinoti kiekviena mergina iki 25 metų
10 dalykų, kuriuos turi žinoti kiekviena mergina iki 25 metų 2014.03.24 07:14 1. Pasidaryk profesionalų veido valymą. Jaunos merginos dažnai nelabai rūpinasi veido oda, tačiau patikėk, ateityje pati sau padėkosi! 2. Nutrauk nepageidaujamus santykius. Yra vienas ar keletas nemalonių tipelių, kurie labai norėtų su tavimi permiegoti? Baik atrašinėti jiems ir nebeatsiliepk į telefono skambučius. Neleisk savo laiko vėjams. 3. Nustok smerkti netikusį savo geriausios draugės vaikiną.
Maroko sultonas, tapęs 1 171 vaiko biologiniu tėvu
Maroko sultonas, tapęs 1 171 vaiko biologiniu tėvu 2014.02.27 16:22 Kiek vaikų turite ar planuojate turėti jūs? Legendinis Maroko sultonas Mula Izmailas (Moulay Ismaïl) pasaulyje žinomas ne tik kaip nuožmus tironas, bet ir kaip produktyviausias visų laikų sėklintojas. Manoma, kad Maroką nuo 1672 iki 1727 m. valdęs asmuo pasaulyje paliko daugiau kaip 1 100 vaikų. Tai patvirtino ir Vienos universiteto (Austrija) mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai, rašo „LiveScience.
10 šiurpinančių ir iki šiol neatskleistų serijinių žmogžudysčių (II)
10 šiurpinančių ir iki šiol neatskleistų serijinių žmogžudysčių (II) (2) 2014.02.25 22:14 Daugelį žmonių domina ir jaudina istorijos apie serijinius žudikus – monstrus, kurių mintyse dedasi nepaaiškinami dalykai, o žiaurūs nusikaltimai stingdo kraują. Visuomenė tikisi, kad šie žmogžudžiai galiausiai bus susekti ir atsidurs už grotų, bet taip nutinka toli gražu ne visada. Kai kurie maniakai išvengia policijos ištisus metus ir net dešimtmečius, o kai kurių taip ir nepavyksta sugauti, rašo Listverse.com.
Maistas, žadinantis aistrą
Maistas, žadinantis aistrą (1) 2014.02.22 18:00 Nuo senų senovės, kuomet žmonėms stengėsi sužadinti gyvybines jėgas, padidinti moterų vaisingumą, iki šių dienų, kuomet pats seksualumas (ir, žinoma, seksas) savaime tapo vertybe, buvo naudojama begalė afrodizinių priemonių. Nemažai maisto produktų yra įvardijami kaip afrodiziakai. Braškės, austrės, šokoladas – šiuos žinome visi. Bet yra ir kitų. Anyžius Šis prieskoninį augalą ypač vertino senovės Romos legionieriai, sakydami, kad anyžių kvapas ir skonis ypač jaudrina.
Seksas stovint – patikimesnis už kontracepciją?
Seksas stovint – patikimesnis už kontracepciją? 2014.02.21 13:26 Apklausa, atlikta britų vyriausybės užsakymu, parodė, kad daugiau nei 10 proc. šalies gyventojų įsitikinę, jog moteris negali pastoti, jei mylisi stovėdama. Tyrime dalyvavo du tūkstančiai žmonių (nuo 16 iki 50 metų amžiaus), rašo „News of the World.“ Maždaug kas penktas — 19 proc. apklaustųjų nė nenutuokia, kad kai kuriais atvejais galima pastoti net menstruacijų metu ar nutraukus lytinį aktą (kai vyras ištraukia penį prieš pat sėklos išsiveržimą). Be to,  11 proc.
Dažniausių Lietuvos gyventojų negalavimų dešimtukas
Dažniausių Lietuvos gyventojų negalavimų dešimtukas 2014.02.11 10:49  Nesunkius negalavimus lietuviai vis dažniau linkę spręsti pasitelkdami profesionalaus vaistininko pagalbą, teigia specialistai. Dažniausiai kreipiamasi dėl peršalimo ir gripo, taip pat kraujotakos ir širdies sutrikimų, įvairaus pobūdžio skausmo, virškinimo bėdų bei akių sudirginimo, Pasaulinės ligonių dienos (vasario 11 diena) proga nustatė vaistinių tinklas „Camelia“. „Vis daugiau pacientų supranta, kad visus nesunkius negalavimus galima išspręsti vaistinėje, konsultuojantis su specialist...
Vėžio profilaktikai – fizinis aktyvumas ir augalų terapija
Vėžio profilaktikai – fizinis aktyvumas ir augalų terapija (1) 2014.02.03 11:30 Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių, dar apie 80 tūkst. šiuo metu serga įvairiomis onkologinėmis ligomis, o net 20 proc. visų mirčių – nuo vėžinių susirgimų. Daugiausia pacientų nužudo piktybiniai plaučių navikai, nuo jų kiek atsilieka storosios žarnos ir skrandžio vėžys. Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva vasario 4 dieną minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena.
Apie vyrišką PMS (N-18)
Apie vyrišką PMS (N-18) 2014.01.28 14:42 Kaip kartais sako vyrai, būna dienų, kuomet su dailiosios lyties atstovėm saugiausia bendrauti trumposiomis SMS žinutėmis... Taip taip, kalbame apie PMS, tačiau kaip ten bebūtų, stipriosios lyties atstovai irgi ne geležiniai. Nustebsite, tačiau ir vyrai kenčia nuo savo kritinių dienų... Prancūzų andrologas Silvienas Memunas pastebi, kad vyriškas ciklas trunka 72-74 dienas – būtent tiek, kiek laiko reikia subręsti visaverčiams spermatozoidams.
Kokios yra moterų žolės ir kuo jos naudingos
Kokios yra moterų žolės ir kuo jos naudingos 2014.01.18 15:34 Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Moteriškus negalavimus padės įveikti moterų žolelės – rasakila ir kraujažolė, sako sveikos gyvensenos ir vaistažolių žinovė Nijolė Degutienė. Anot jos, abi šios vaistažolės moterims gali ypač padėti tuomet, kai kamuoja menstruacijų sutrikimai. „Kai vargina menstruacijų sutrikimai, klimakteriniai negalavimai ar skauda apatinę pilvo dalį, patariama vartoti rasakilą kartu su kraujažole“, – teigia N. Degutienė.
„Kvieskite daktarą!“ laidos metu – nemokama gydytojos konsultacija internete realiu laiku
„Kvieskite daktarą!“ laidos metu – nemokama gydytojos konsultacija internete realiu laiku (2) 2014.01.08 16:35 „Užteks drovėtis kalbų apie mėnesines. Mėnesinės – neįkainojama informacija apie moters sveikatą, hormonų veiklą ir jų disbalansą. Kaip pasitelkus tik natūralius produktus subalansuoti hormonų lygį moters organizme ir kaip sušvelninti menopauze?“ – taip skamba šio vakaro TV3 medicinos pokalbių šou „Kvieskite daktarą!“ anonsas. 17.55 val. moterys laidos dėka galės džiaugtis puikia savijauta ir gera nuotaika bei neįkainojama informacija. Negana to, šįvakar nuo 17.50 val. iki 19.00 val.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!