norkus

Europos paprastųjų šaškių čempionate M. Jocaitė ir D. Norkus lieka tarp lyderių savo amžiaus grupėse
Europos paprastųjų šaškių čempionate M. Jocaitė ir D. Norkus lieka tarp lyderių savo amžiaus grupėse 2013.05.07 16:27 Baltarusijoje vykstančiame Europos paprastųjų šaškių jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų čempionate vykstančiose pagrindinės programos varžybose ir toliau sėkmingai žaidžia Lietuvos atletai, iš kurių net trys realiai pretenduoja į medalius. Geriausiai sekasi Mildai Jocaitei, kuri lieka šešiolikmečių merginų lyderių grupėje.
Dvi Lietuvos: kuri geresnė?
Dvi Lietuvos: kuri geresnė? 2013.05.05 18:10  Rolandas Maskoliūnas, LRT televizijos laida „Mokslo ekspresas“ Ar daugiau pasiekėme per pirmąją Lietuvos nepriklausomybę, ar per antrąją? Argumentuotai į šį klausimą pajėgia atsakyti mokslo šaka, vadinama lyginamąja sociologija. „Mokslo eksprese“ – kai kurie netikėti tyrimų rezultatai. Kaip suprasti visuomenę, jos lūkesčius ar baimes? Kaip išvengti klaidų, mokantis iš istorijos ir objektyviai įvertinti šalies pasiekimus? Padėti mums gali socialinių mokslų specialistai.
„Raidla Lejins & Norcous“ pripažinta geriausia Baltijos šalyse
„Raidla Lejins & Norcous“ pripažinta geriausia Baltijos šalyse 2013.05.02 16:17 Balandžio 25 d. Londone vykusioje vieno įtakingiausių Europoje teisės žinyno „Chambers Europe“ apdovanojimų ceremonijoje „Raidla Lejins & Norcous“ pripažinta geriausia 2013-ųjų metų advokatų kontora Baltijos šalyse. „Pasiekusios puikių rezultatų verslo teisės srityje, „Raidla Lejins & Norcous“ advokatų kontoros Baltijos šalių regione pelnė klientų pasitikėjimą ir įgijo nepriekaištingą reputaciją.
M. Jocaitė – Europos jaunių paprastųjų šaškių čempionė
M. Jocaitė – Europos jaunių paprastųjų šaškių čempionė 2013.05.02 14:25 Sėkmingai Baltarusijoje vykstančio Europos paprastųjų šaškių jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų čempionate startavo Lietuvos atstovai. Trečiadienį pasibaigusiose "greitųjų" šaškių varžybose merginų jaunių (iki 16 metų) grupėje triumfavo pirmą kartą Senojo žemyno čempione tapusi Milda Jocaitė. Lietuvė surinko net 16 taškų iš 18 galimų ir net trim taškais aplenkė antroje vietoje likusią rusę Juliją Žurovinskają.
NKL klubų rinktinė turnyre Kinijoje užėmė antrąją vietą
NKL klubų rinktinė turnyre Kinijoje užėmė antrąją vietą 2013.04.23 18:49 Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) žaidėjų pagrindu sudaryta komanda šiuo metu vieši Kinijoje, kur dalyvauja draugiškuose turnyruose. Pirmajame iš jų lietuviai užėmė antrą vietą, teigiama pranešime spaudai.
FAA: Lietuvoje įmones daugiausia pirko lietuviai
FAA: Lietuvoje įmones daugiausia pirko lietuviai 2013.04.13 23:00 Finansų analitikų asociacijos (FAA) duomenimis 2012 metais M&A (Susijungimų ir įsigijimų) rinkoje iš viso sudaryti 65 sandoriai, 11 mažiau nei 2011 metais. Užsienio investuotojai pernai įsigijo 14 šalies bendrovių, lietuviai užsienyje sudarė 10 įsigijimo sandorių. Prognozuojama, kad 2013 metais įsigijimų daugės, o patraukliausi investicijoms išliks žiniasklaidos ir komunikacijos, energetikos bei finansų sektoriai.
Policininkai dangsto ir degtindarius, ir žagintojus, ir sukčius...
Policininkai dangsto ir degtindarius, ir žagintojus, ir sukčius... (2) 2013.04.13 22:30 Keturi policininkai nuteisti už kyšininkavimą, keturi dar tik laukia, ką jiems pagal tokį patį kaltinimą netrukus pasakys teismas. Tai – tik kelių pastarųjų savaičių faktai, ir tokie skaičiai sukasi nuolat – keičiasi tik nuteistųjų ar dar tik įtariamųjų pavardės bei rajonai, garsinami kyšininkų.
 Lietuviai sugeba apeiti griežtus britų įstatymus
Lietuviai sugeba apeiti griežtus britų įstatymus 2013.03.26 19:40 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė du ikiteisminius tyrimus.
Jubiliejinėje turizmo parodoje Maskvoje – netikėtas Lietuvos įvertinimas
Jubiliejinėje turizmo parodoje Maskvoje – netikėtas Lietuvos įvertinimas 2013.03.25 10:08 20-ą kartą surengtos tarptautinės Maskvos turizmo parodos MITT išvakarėse populiarus Rusijos turizmo ir kelionių portalas travel.ru paskelbė sąrašą valstybių, kuriose geriausiai laikomasi etiško turizmo principų. Pasak specialaus travel.ru korespondento, turizmo portalo Ethical Traveler kasmetiniame reitinge Lietuva išskirta kaip aplinkos saugojimo ir ekoturizmo vystymo lyderė pasaulyje. „Apie šį netikėtą reitingą mus informavo Lietuvos turizmo atstovybės Rusijoje darbuotojai.
Auklėjimas darželiuose: vaikų piešiniuose atsiranda neegzistuojantys tėčiai
Auklėjimas darželiuose: vaikų piešiniuose atsiranda neegzistuojantys tėčiai (1) 2013.03.18 17:00 Vesta LAPIENĖ „Mamyte, šiandien auklėtojai nepatiko mano piešinys. Aš nemokėjau piešti tėčio“, – vienišai mamai skundėsi iš darželio grįžęs penkiametis Vilius (vardas pakeistas). Šios įstaigos auklėtoja vaikų prašė nupiešti savo šeimą. Vilius visada manė, kad šeima – jis ir jį viena auginanti jo mama, bet po piešimo užduoties jis pasijuto sumišęs. „Jis turi sužinoti, kas iš tikrųjų yra šeima“, – kaip auklėti sūnų, mokė jo auklėtoja.
Teisme pradėta nagrinėti byla dėl „Vilniaus vandenų“ vadovų nusikalstamų veiksmų
Teisme pradėta nagrinėti byla dėl „Vilniaus vandenų“ vadovų nusikalstamų veiksmų 2013.03.12 12:00 Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai baigė tirti dar tris nusikalstamos veikos epizodus, kurių tyrimas 2012 metais buvo išskirtas iš 2009 m. pradėto didelės apimties ir sudėtingo ikiteisminio tyrimo dėl didžiausios šalyje vandentiekio bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovų ir darbuotojų nusikalstamų veiksmų, bendrovei vykdant viešuosius pirkimus ir sudarant bei vykdant sutartis su kitomis bendrovėmis.
Tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl V. Vasiliausko
Tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą dėl V. Vasiliausko (6) 2013.03.05 14:48 Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį nusprendė pradėti tyrimą dėl Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.
V. Vasiliauskas prašo VTEK įvertinti jo elgesį
V. Vasiliauskas prašo VTEK įvertinti jo elgesį (3) 2013.03.04 12:07 Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis teigia kreipęsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir prašęs ištirti, ar Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas nepažeidė tarnybinės etikos. Pirmadienį su tokiu pat prašymu į VTEK kreipėsi pats Lietuvos banko valdybos pirmininkas. Centrinio banko vadovas siekia išsklaidyti viešojoje erdvėje kilusias abejones dėl galbūt kilusio interesų konflikto pasirenkant konsultantus Ūkio banko istorijoje.
P. Gražulis: dėl V. Vasiliausko veiksmų galėjo kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas
P. Gražulis: dėl V. Vasiliausko veiksmų galėjo kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas (2) 2013.03.04 10:16  Šiandien Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, reaguodamas į visuomenės informavimo priemonėse pasirodžiusią informaciją, kad Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas nesilaikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų ir dėl to galėjo kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas.
Kvėpavimo problemos kamuoja ir vaikus, ir suaugusiuosius
Kvėpavimo problemos kamuoja ir vaikus, ir suaugusiuosius (1) 2013.02.26 14:24 Niekas nepaneigs, kad kvėpavimas yra vienas esminių žmogaus fizinės sveikatos aspektų. Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Visa organizmo veikla priklauso nuo kvėpavimo: visi jame vykstantys apykaitos procesai vyksta padedant deguoniui. Nekokybiškas kvėpavimas veikia net tik fizinę savijautą, bet ir žmogaus psichinę būseną – deguonies trūkumas gali lemti tokių būsenų kaip apatija, pasyvumas, nerimas atsiradimą.
 Kraujo ir nesąžiningumo dėmės ant Lietuvos policijos munduro
Kraujo ir nesąžiningumo dėmės ant Lietuvos policijos munduro (7) 2013.02.12 22:30 „Akistata“ bando surūšiuoti, kas ir kokiomis aplinkybėmis yra smarkiausai suteršę Lietuvos policijos mundurą. „Tokios dėmės policijos mundurui seniai nebuvo“. Taip pareiškė vienas aukštas Vilniaus teisėsaugos pareigūnas, kai neseniai buvo sulaikyti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato policininkai, kurie, dirbdami Narkotikų kontrolės skyriuje, kaip įtariama, patys kilogramais (!) savinosi ir platino narkotikus.
Laisvalaikis ant suoliuko prekybos centre – nauja mada?
Laisvalaikis ant suoliuko prekybos centre – nauja mada? (4) 2013.02.10 19:14 Benas JANKAUSKAS Kiekvieną sykį užėjus į bet kurį prekybos centrą neįmanoma nepastebėti kone visus suoliukus nusėdusio jaunimo. Visuomet nemažais būriais, šnekasi, juokauja, apžiūrinėja praeinančiuosius, kartais mandagiai arba nelabai juos užkalbina, numeta kokią repliką. Lieka neaišku, ko tie jauni ir perspektyvūs jaunuoliai eina į prekybos centrus leisti laisvo laiko, užuot sportavę, mokęsi ar dirbę.
 Psichologas: šeimoje smurtą patyrę vaikai net ir suaugę jo nepamiršta
Psichologas: šeimoje smurtą patyrę vaikai net ir suaugę jo nepamiršta (1) 2013.02.07 17:55 2012 metais Šiaulių apskrities policijos įstaigose gauti 2048 pranešimai dėl smurto artimoje aplinkoje, kuriais remiantis pradėti 1386 ikiteisminiai tyrimai. Policijos psichologas Arūnas Norkus sako, kad vaikystėje patirtas smurtas palieka rimtas pasekmes visam gyvenimui.
Kauno teisėjai užtarė kvaišalų platintoją
Kauno teisėjai užtarė kvaišalų platintoją (3) 2013.01.27 20:30  Jeigu moteris turi mažamečių vaikų ir nors šiek tiek supratimo, kokio dydžio kvaišalų „dovanėle“ ji gali nudžiuginti kalėjime bausmę atliekantį savo žmogų, tai ji drąsiai gali bandyti laimę – tapti kvaišalų platintoja. Mat Temidė tokios anksčiau niekuo nenusikaltusios platintojos pasigailės. Tiesa, jeigu tik įkliuvus kvaišalų gavėjas, kalinys, neišduos savo geradarės, teisme gudriai patvirtindamas, kad jis pats savo moterį įkalbėjo, privertė.
„Menas“ užteršė miestų sienas
„Menas“ užteršė miestų sienas 2013.01.18 22:26 Povilas LUNGĖ Vieni teigia, kad grafičiai yra meno rūšis, kiti – kad sienų terlionės. Vis dėlto reikėtų būti kategoriškiems – dauguma šios sienų „tapybos“ miesto nepuošia. Pastatų sienas itin užteršė vadinamieji „tagai“ – vieno asmens ar grupuotės ženklai, reklamuojantys juos pačius arba žymintys jų valdomą teritoriją. Kovoje su grafitininkais labiausiai nukenčia pastatų šeimininkai – nuvalyti ar perdažyti sienas kainuoja nemažai, o galimybių apsaugoti savo turtą beveik nėra.
Kuo skiriasi plastinė chirurgija Lietuvoje ir JAV?
Kuo skiriasi plastinė chirurgija Lietuvoje ir JAV? 2013.01.09 13:34 Atrodytų, kad plastinė chirurgija yra plastinė chirurgija visur – juk visi pasaulio chirurgai vadovaujasi knygomis, moksliniais straipsniais, žinynais, enciklopedijomis. Tačiau semiantis patirties iš kolegų, dalinantis žiniomis ir plečiant akiratį, išryškėja naujos ir ganėtinai skirtingos tendencijos.
 Globalios Lietuvos lyderiai: Lietuva – galimybių šalis
Globalios Lietuvos lyderiai: Lietuva – galimybių šalis 2012.12.28 17:00 Gyvename dar tik besikuriančioje visuomenėje, todėl turime begalę neišnaudoto potencialo verslo, mokslo ir kituose svarbiausiuose sektoriuose, o padėti pasinaudoti galimybėmis gali užsienyje gyvenantys lietuviai, kurių ten nestinga. Tereikia juos pakviesti, - vieningos išvados po ketvirtadienį prezidentūroje vykusių Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimų diskutavę verslo, mokslo ir kitų sričių atstovai.
Švenčių dienomis apsidraudę gyventojai patyrė daugiau nei 1 mln. litų nuostolių
Švenčių dienomis apsidraudę gyventojai patyrė daugiau nei 1 mln. litų nuostolių 2012.12.27 11:59 Penkių nedarbo dienų nuostoliai, prognozuojama, sieks daugiau nei 1 mln. litų, informuoja draudimo bendrovė "Lietuvos draudimas". 80 proc. visų registruotų ilgojo savaitgalio nuostolių sudaro transporto žalos, o kreipinių skaičius, norint pranešti apie patirtą žalą, yra 5-6 kartus didesnis, palyginti su įprasta darbo diena. Ketvirtadienį per pirmas tris darbo valandas į "Lietuvos draudimo" skambučių centrą jau kreipėsi 600 per Kalėdų šventes nukentėjusių klientų.
Po traumos darbe neteko dalies piršto
Po traumos darbe neteko dalies piršto (1) 2012.12.18 07:16 Regina MUSNECKIENĖ Devyniolikmečiam Kelmės rajono Kušleikių kaimo gyventojui Kęstučiui Levickiui ūkininko lentpjūvėje sutraiškyti du pirštai. Dalį vieno piršto teko amputuoti. Vaikinas į lentpjūvę dirbti siųstas kaip Europos remiamo projekto dalyvis. Darbo birža darbdaviui kompensuoja pusę vaikinui mokamo atlyginimo ir pusę „Sodros“ įmokų. „O kas mums kompensuos dėl gydymo ir piršto amputacijos patirtus nuostolius?“ – klausia vaikino mama.
Plastikos chirurgas: krūtų implantai netrukdo maitinti krūtimi
Plastikos chirurgas: krūtų implantai netrukdo maitinti krūtimi 2012.12.03 11:59 Turbūt niekas nepaneigs, kad kūdikio maitinimas krūtimi neatsiejamas nuo motinystės instinkto, kuris glūdi kiekvienoje moteryje. Žindymas turi ypatingą biologinį ir emocinį poveikį tiek kūdikiui, tiek motinai, todėl ypač svarbu, kad jis būtų kuo sklandesnis. Tačiau moterys, kurios norėtų pasididinti krūtinę, dažnai nuogąstauja, ar krūtų implantai joms nesutrukdys žindyti savo kūdikio.
NKL: Plungės „Olimpas“ sutriuškino dar nė karto nesuklupusius „Mažeikius“
NKL: Plungės „Olimpas“ sutriuškino dar nė karto nesuklupusius „Mažeikius“ 2012.11.24 23:21 Geriausiai NKL besiginanti komanda Mažeikių „Mažeikiai“ (10-4) iki šio vakaro Nacionalinėje krepšinio lygoje žygiavo užtikrintai ir nei vienai komandai neleido savęs skriausti. Tačiau Plungės „Olimpo“ namų arenoje jų laukė tikras pragaras.
NKL: „Žalgirio-2“ komanda iškovojo triuškinančią pergalę
NKL: „Žalgirio-2“ komanda iškovojo triuškinančią pergalę 2012.11.22 22:36 Ketvirtadienį pirmosiose XIII-ojo NKL turo rungtynėse susitiko Klaipėdos „Nafta – Universitetas“ ir Kauno „Žalgiris-2“. Pirmą kėlinį komandos sužaidė lygiosiomis (19:19), tačiau antrajame uostamiesčio krepšininkai atsiliko 29 taškais ir pergalę atidavė žaliai–baltiems. Pasibaigus rungtynių laikui švieslentė rodė „Žalgirio“ dublerių pranašumą 74:93. Klaipėdos ir Kauno ekipų susitikime rezultatas buvo lygus tik pirmajame kėlinyje. Esminis lūžis, nulėmęs rungtynių baigtį, įvyko antrajame kėlinyje.
Į „zoną“ – paskui sutuoktinį
Į „zoną“ – paskui sutuoktinį (1) 2012.11.20 20:10 Anksčiau neteista marijampolietė Irena Norkuvienė (39 m.), rizikavusi paklusti kalinčiam sutuoktiniui, įkliuvo ir sulaukė teismo bausmės – paskui vyrą keliauti už grotų. Tokių lietuviškų „dekabrisčių“ vis daugėja, o kartu – ir vaikų, kuriuos kalėti nuteistos jų motinos palieka laisvėje gyventi kaip našlaičius. Nuteisė vyrą ir žmoną I. Norkuvienė – keturių vaikų mama. Du iš jų jau suaugę, o dėl kitų dviejų moteris dabar gali tik apgailestauti ir liūdėti.
Nužudymą užsakęs ekskomisaras pasiųstas už grotų
Nužudymą užsakęs ekskomisaras pasiųstas už grotų (1) 2012.11.09 23:26 Lapkričio 8 dieną Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje buvęs Telšių vyriausiojo policijos komisariato kriminalistinių tyrimų poskyrio viršininkas 53-ejų metų Algirdas Norkus buvo kaltinamas su bendrininkais organizavęs žmogžudystę ir padaręs kitų nusikaltimų. Kartu su A. Norkumi buvo teisiami ir dar keli žmonės: 31-erių metų Tomui Lidikauskui inkriminuojamas viešosios tvarkos pažeidimas, neteisėtas laisvės atėmimas.
Nužudymą organizavęs Telšių kriminalistas kalės 7 metus
Nužudymą organizavęs Telšių kriminalistas kalės 7 metus 2012.11.08 19:44 Buvęs Telšių vyriausiojo policijos komisariato kriminalistinių tyrimų poskyrio viršininkas Algirdas Norkus nuteistas kalėti 7 metus. Šiaulių apygardos teismo baudžiamųjų bylų kolegija jį pripažino kaltu dėl penkių įvairių veikų. Buvęs 53-ejų Telšių ekspertas kriminalistas Algirdas Norkus kaltintas, kad užsakė ir kartu su bendrininkais prieš keletą metų rengėsi nužudyti 21-erių telšiškį Vladą Pocių.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!