sporto sakos

Futbolas: visų pripažintas sporto karalius
Futbolas: visų pripažintas sporto karalius (3) 2008.06.17 09:21 „Niekaip nesuprantu, kodėl 22 sveiki vyrai pusantros valandos laksto paskui vieną kamuolį, taikydamiesi į jį spirti. Duotų kiekvienam jų po kamuolį ir lai spardo į valias“, - dar praėjusiame šimtmetyje stebėjosi įžymus Londono literatas Bernardas Shaw. Tačiau mūsų laikų filosofas Leonidas Donskis yra įsitikinęs, kad šiuo atveju klasikas buvo neteisus. Neteisus, nes neperprato futbolo esmės, neįspėjo šio žaidimo žavesio paslapties.
Klaidinantys manevrai
Klaidinantys manevrai (7) 2008.06.04 14:21 Tai nėra nauja tiek pasaulio, tiek Lietuvos politikos istorijoje. Per pastaruosius aštuoniolika Nepriklausomybės metų tų klaidinančių manevrų taip pat buvo pakankamai. Jie pridengdavo įvairius sandorius, privatizacijos procesus ar pan. Paskutiniu metu keičiasi tik klaidinančių manevrų pobūdis. Manyčiau pasikeitimai susiję su naujuoju premjeru ir jo aplinka.
2012 metais pasaulio sporto žaidynės vyks Šiauliuose
2012 metais pasaulio sporto žaidynės vyks Šiauliuose (3) 2008.06.02 14:37 Praėjusią savaitę Prancūzijoje vykusiame Tarptautinės „Sporto visiems“ organizacijos (TAFISA) kongrese Šiauliams 2012 metais patikėta surengti penktąsias planetos neolimpinių sporto šakų žaidynes. „Džiaugiamės suteikta teise organizuoti tokį svarbų pasaulinio lygio sporto renginį. Šiauliai garsėja savo sportininkų pasiekimais tiek olimpinėse, tiek neolimpinėse sporto šakose.
Ž. Savickas: sportininkas visų pirma turi būti stiprus dvasia
Ž. Savickas: sportininkas visų pirma turi būti stiprus dvasia (2) 2008.05.30 21:00 Visame pasaulyje Lietuvos vardą garsinančiam sportininkui „Balsas.lt“ paskambino tuo metu, kai jis intensyviai ruošėsi šį sekmadienį vyksiančioms varžyboms. Jau šeštą kartą stipriausiu pasaulio žmogumi tapęs Žydrūnas Savickas stebina ne tik savo jėga ir ištverme, bet ir santūrumu, išmintimi bei stipria valia. Kaip jam pavyksta pasiekti tokių aukštumų? Kokioms varžyboms šiuo metu ruošiatės? Sekmadienį dalyvausiu čempionų lygos trečiame etape Olandijoje. Grįžkime į pačią pradžią.
Lietuva siekia 2012 metais surengti pasaulio žaidynes
Lietuva siekia 2012 metais surengti pasaulio žaidynes 2008.05.17 16:30 Šeštadienį Vilniuje įvyko Europos sporto komiteto (ESK) ataskaitinė asamblėja, kurioje komitetas pritarė Lietuvai kandidatūrai 2012 metais surengt Tarptautinės „Sporto visiems" asociacijos (TAFISA) organizuojamas pasaulio žaidynes. „Dėjome didžiules pastangas bei kruopščiai vykdėme visus reikalavimus, kad 2012 metų neolimpinių sporto šakų pasaulio žaidynės vyktų būtent Lietuvoje. Galimybė organizuoti šias pasaulinio lygio varžybas yra ypatingos svarbos įvykis Lietuvos sporto istorijoje.
Pirmą kartą Lietuvoje bus siekiama žmonų nešimo rekordo
Pirmą kartą Lietuvoje bus siekiama žmonų nešimo rekordo 2008.05.07 20:17 Kada paskutinį kartą Jūsų mylimas vyras nešė Jus ant rankų? O gal Jūs ir esate vienas iš daugelio vyrų, kurie savo mylimą moterį paskutinį kartą ant rankų nešė vestuvių dieną? Šiaurės šalių sporto renginių ciklas "Heja Norden!" kviečia į pirmą kartą Lietuvoje fiksuojamą žmonų nešimo rekordą ir varžybas. Renginys "Nešk ant rankų!" vyks š.m. gegužės 10 d. (šeštadienį) 18.00 val.
LTOK prezidentas A. Poviliūnas: „Duodu daugiau nei 50 procentų, kad Ž. Ilgauskas žais Kinijoje.”
LTOK prezidentas A. Poviliūnas: „Duodu daugiau nei 50 procentų, kad Ž. Ilgauskas žais Kinijoje.” (3) 2008.04.25 10:34 Nenumaldomai mažėjant iki 29-ųjų Pekino olimpinių žaidynių pradžios likusiam laikui (liko 105 dienos), Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas pasidalino savo mintimis ir viltimis ne tik apie Lietuvos sportininkų pajėgumą ar tai, kiek medalių jie gali parvežti, bet ir apie Lietuvos šansus kada nors būti olimpiados šeimininke bei apie tai, kiek realu, kad išvysime Žydrūną Ilgauską žaidžiantį Kinijoje.
Nacionalinėje televizijoje siūloma steigti specialų sporto kanalą
Nacionalinėje televizijoje siūloma steigti specialų sporto kanalą (5) 2008.04.22 10:04 Seimo narys valstietis liaudininkas Alfredas Pekeliūnas siūlo Nacionalinėje televizijoje (LRT) steigti specialų sporto kanalą. Šią idėją parlamentaras dar praėjusią savaitę išsakė Seimo plenarinio posėdžio metu, kuomet buvo aštriai diskutuojama dėl alkoholio reklamos apribojimų sporto varžybų transliacijų metu. Visgi A. Pekeliūnas nesieja savo iniciatyvos vien tik su alkoholio reklamos ribojimo peripetijomis, nors ir teigia, kad tai iš dalies panaikintų spekuliacijas šioje srityje.
Žudikas rekordininkas?
Žudikas rekordininkas? 2008.04.15 11:41 Po to, kai už grotų praėjusią savaitę atsidūrė kaunietis Artūras Račkelis (38 m.), įtariamas verslininko Žydrūno Buzo pagrobimu, pareigūnai atsigręžė ir į senus nusikaltimus, kuriuos įvykdė taiklus šaulys. Neatmetama, kad Nacionalinės praktinio šaudymo asociacijos narys taiklų šaulį A.Račkelį Kauno nusikalstamo pasaulio šulai buvo pasamdę įvykdyti kelias garsias žmogžudystes. Tarp jų - ir Bokso federacijos prezidento Remigijaus Daškevičiaus nužudymą 2001 metais.
Apsvaigimo rekordus sumušę tautiečiai griauna medicinos teoriją
Apsvaigimo rekordus sumušę tautiečiai griauna medicinos teoriją 2008.04.14 12:58 Sigitas STASAITIS "Ką, pradėjai gerti samanę ir pilstuką?" - nustebo kaimynas kiemsargis Zigmas, kai paprašiau nuvesti pas "bobutę", mano mikrorajono girtuoklius aprūpinančią pigesniais gėrimais. Teko kaimynui paaiškinti, kad iš tikro tos bjaurasties nė burnon neimu, tik domiuosi tais, kurie geriančiuosius aprūpina namine degtine ir pilstuku. Nes mūsų šalyje ir vėl pasipylė mirtys nuo neaiškios kilmės alkoholio.
Sportinės avarijos
Sportinės avarijos 2008.04.12 02:00 Kas galėtų pamanyti, kad lauko ir stalo tenisas ar badmintonas – tokios pavojingos sporto šakos? Jei netikite – štai įrodymai....
Europos centre – golfo sezono atidarymo turnyras
Europos centre – golfo sezono atidarymo turnyras 2008.04.10 21:13 Šeštadienį (balandžio 12 d.) „Europos centro golfo klubas“ sukvies geriausius Lietuvos golfo žaidėjus ir užsienio svečius į golfo sezono atidarymo turnyrą. Turnyre gali dalyvauti bet kuris žaidėjas ar žaidėja turintys handikapą (HCP nuo 0 iki 36). Pasak „Europos centro golfo klubo“ vadovo Vyginto Jarašūno, šiemet golfo klubas tęs savo misija pradėtą praėjusiais metais, o tai yra golfo kaip sporto šakos populiarinimas ir profesionalumo vystymas.
Sveikata
Sveikata 2008.03.19 10:38 Nugaros skausmai - ir jaunų, ir pagyvenusių žmonių bėda Sandra PUTRŪNAITĖ Greit ateis pavasaris, daugelis skubės pabūti miške, pradėti darbus sode ar darže. Medikai žino: dėl pernelyg didelio fizinio krūvio, raumenų įtampos ar peršalimo pavasarinis grįžimas "prie žemės" gali sukelti ir sveikatos sutrikimų. Todėl pavasarį padaugėja pacientų, varginamų nugaros skausmo.
Juodojo diržo savininkas kuprinę atgal į Japoniją susikrautų akimirksniu
Juodojo diržo savininkas kuprinę atgal į Japoniją susikrautų akimirksniu (1) 2008.03.17 15:10 Alytiškis dvidešimtmetis Ainis Vencevičius, Tojohaši mieste (Japonija) sėkmingai išlaikęs trijų dalių dziudo egzaminą, pelnė pirmo dano juodąjį japonišką diržą. Tokio įvertinimo nėra pelnęs nė vienas kitas Lietuvos dziudo imtynininkas. Aktyviai sportuojančiam Mykolo Romerio universiteto antrakursiui, būsimam teisininkui, buvo sunku rasti laiko pokalbiui, tačiau prisėdę panirome į jaunuolio trylikos metų sportinę patirtį ir įvertinimus. Ainis - daugkartinis Lietuvos jaunimo čempionas.
„Super Bowl“ reklamos galia
„Super Bowl“ reklamos galia (1) 2008.03.04 09:26 Vienintelis sporto renginys, žiūrimas ir dėl reklamos tarp kėlinių, yra „Super Bowl“ transliacija, rašo Kęstutis Vaškevičius staipsnyje „Amerikietiškojo futbolo ypatumai". Vasario 3 dieną JAV įvyko Nacionalinės amerikietiškojo futbolo lygos (NFL) finalas, dar žinomas kaip „Super Bowl“. Nežinantiems – prieš gerą šimtą metų amerikiečiai nusprendė, kad regbis (žaidimas ovalo formos kamuoliu.
Ž. Savickas Vyriausybės premijų nematys
Ž. Savickas Vyriausybės premijų nematys (10) 2008.03.03 18:21 Pagal naująjį Vyriausybės nutarimą, į premijas už pasiektus rezultatus negalės pretenduoti galiūnas Žydrūnas Savickas, kiokušin karatė ir bušido meistrai. Pirmadienį vyriausybės paskelbtoje naujoje nutarimo „Dėl sportininkų ir jų trenerių, gydytojų, masažuotojų ir mokslininkų skatinimo“ redakcijoje numatyti du esminiai pakeitimai.
Arenos Klaipėdoje laukiama kaip mesijo
Arenos Klaipėdoje laukiama kaip mesijo 2008.02.08 09:33 Nors universalioji Klaipėdos arena dar net nepradėta projektuoti, su ja šviesesnę ateitį jau sieja tūkstančiai, kuriuos statinys išvaduotų nuo nūdienos bėdų. Tie, kuriems atrodo, kad daugiafunkcinis kompleksas stovės tuščias, klysta. Arena - lyg ta gelbėjimosi valtis "Titanike" - jos visiems skęstantiems neužteks.
Kam reikalingos pergalės?
Kam reikalingos pergalės? (1) 2008.01.28 07:00 Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė Europos uždarų patalpų B diviziono čempionate Čekijoje užėmė antrąją vietą ir po 4 metų pertraukos pelnė teisę rungtyniauti A divizione. 2002 metais mūsų ekipa yra tapusi Europos elito grupės vicečempione. Turnyras vyko netoli Prahos esančiame Nymburke, varžybose dalyvavo 8 komandos, kurios iš pradžių buvo suskirstytos į 2 grupes. B grupėje lietuvaitės 6:4 (3:0) nugalėjo Slovakiją, 5:6 (2:3) pralaimėjo Lenkijai ir 4:1 (2:1) įveikė Portugaliją.
Alaus šalies krepšinio bėdos
Alaus šalies krepšinio bėdos (42) 2008.01.02 17:41 Kalėdinės ir naujametinės šventės šįsyk buvo pažymėtos atkaklia kova už alkoholį. Simboliška, nes Lietuva yra ta šalis, kurioje švenčių dienomis šis skystas produktas vartojamas ypač gausiai (tarp švenčių – „tik“ labai gausiai). Įdomumo dėlei tenka pastebėti, jog kaunamasi dėl reklamos. Greičiausiai todėl, kad išlaikytų aukštus sunaudojimo statistinius rodiklius, nors, kaip teigia dauguma kovojančiųjų, neva reklama vartojimui įtakos neturi. Keista.
„Gala“ kino festivalyje - filmas apie Diego Maradoną
„Gala“ kino festivalyje - filmas apie Diego Maradoną 2007.12.27 12:30 Nors šiais metais futbolo kovos jau pasibaigė, paskutinės savaitės „Gala“ kino festivalis kviečia futbolo gerbėjus į kiną. Gruodžio 29, 31 ir sausio 2 dienomis kino centre „Coca Cola Plaza“ Vilniuje įvyks vieninteliai Argentinos filmo „Kelionė pas dieviškąjį Diego“ seansai.
Putinas įrašė mokomąją dziudo vaizdajuostę
Putinas įrašė mokomąją dziudo vaizdajuostę 2007.12.22 14:49 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, turintis juodąjį dziudo diržą, valdydamas didžiausią pasaulio valstybę, regis, randa laiko ir dalyvauti įrašant mokomąją dziudo vaizdajuostę. Atidarydamas "Toyota" automobilių gamyklą gimtajame Sankt Peterburge šalies lyderis prisipažino, jog drauge su vienu japonų specialistu padėjo įrašyti mokomąją dziudo vaizdajuostę. "Mudu įrašėme vaizdo plokštelę dziudo vadovėliui, - sakė jis žurnalistams.
Pagerbti Lietuvos jaunučių ir jaunimo sporto žaidynių prizininkai
Pagerbti Lietuvos jaunučių ir jaunimo sporto žaidynių prizininkai 2007.12.04 13:04 Pirmadienį Vilniaus viešbutyje "Karolina" įvyko iškilmingas 2007 metų Lietuvos jaunučių ir jaunimo sporto žaidynių uždarymas. Iškilmėse pagerbti bei apdovanoti geriausieji kompleksinėje miestų, rajonų, savivaldybių, apskričių, sporto mokymo įstaigų bei klubų įskaitose.Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas pažymėjo, kad šios žaidynės - išskirtinis renginys visame Baltijos regione, kadangi nieko panašaus neturi nei latviai, nei estai.
Ispanijoje diskutuota apie pasaulio jaunimo olimpines žaidynes
Ispanijoje diskutuota apie pasaulio jaunimo olimpines žaidynes 2007.12.03 18:10 Lapkričio 30 - gruodžio 1 dienomis Valensijoje (Ispanija) vyko Europos olimpinių komitetų (EOK) generalinė asamblėja, kurioje dalyvavo ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas bei generalinis sekretorius Vytautas Zubernis.Pasak LTOK svetainės internete, į Valensiją buvo atvykę visų 49 Senojo žemyno šalių olimpinių komitetų vadovai.Juos pasveikino Ispanijos karalius Juanas Carlosas II.
V. Alekna - UNESCO sporto čempionas
V. Alekna - UNESCO sporto čempionas (1) 2007.11.23 23:09 Penktadienį iškilmingoje ceremonijoje UNESCO būstinėje Prancūzijos sostinėje Paryžiuje šios organizacijos generalinis direktorius Koichiro Matsuura vieną geriausių pasaulio visų laikų disko metikų Virgilijų Alekną inauguravo UNESCO sporto čempionu. 35 metų Lietuvos disko metikas dukart (2000 ir 2004) tapo olimpiniu bei pasaulio (2003 ir 2005) čempionu.
Š. Kuliešius – kiek sporte lemia pinigai
Š. Kuliešius – kiek sporte lemia pinigai (1) 2007.11.12 14:48 Pats sportuoju nuo vaikystės. Mačiau įvairių dalykų sporte – sutartas rungtynes (tai - iš legionieriaus patirties), nesąžiningą teisėjavimą, muštynes tarp žaidėjo ir trenerio ir t.t. Tačiau nenukrypstant, dažnai man kyla vienas klausimas. Ar tam, kad taptum kokioje nors sporto šakoje nugalėtoju, užtenka tik atstovauti finansiškai stiprią organizaciją? Apie tai pagalvoju ne tik atstovaudamas Lietuvos ledo ritulio rinktinei, bet ir žiūrėdamas įvairių kitų sporto šakų varžybas.
Teniso apžvalga: Kas su kuo miega ir ką pagaliau daryti
Teniso apžvalga: Kas su kuo miega ir ką pagaliau daryti (43) 2007.11.08 11:09 Prieš tapdama supermegapopžvaigžde Madonna permiegojo apytikriai su tiek prodiuserių ir šiaip visokių šou biznio prašalaičių, kiek Vincentas van Goghas per visą gyvenimą nutapė paveikslų. Tai bent! Juk Vincentas tapė kaip išprotėjęs. Tiesa, jis ir buvo išprotėjęs, bet tai nieko nekeičia – vis tiek pritapė. Kita vertus, tai, ko gero, tik gandai. Nes apie pop žvaigždės meilės nuotykius yra ir kitokių duomenų. Nesigilinsim.
Bušido – kario kelias prasideda Vilniuje
Bušido – kario kelias prasideda Vilniuje 2007.10.29 12:00 „Buši“ - karys, „do“ – kelias. Bušido kovos meno šaknys glūdi samurajų epochoje...Lapkričio 10d. Vilniuje, „Siemens“ arenoje įvyks tarptautinis bušido turnyras "K-1 Hero‘s 2007", kurį organizuoja Lietuvos bušido federacija kartu su tarptautine organizacija K-1. Turnyre geriausi pasaulio dvikovinių sporto šakų kovotojai kausis prieš Lietuvos bušido rinktinę, kuriai atstovaus tokie kovotojai kaip Kęstutis Smirnovas, Valentinas Golubovskis, Egidijus Valavičius ir kiti.
Nardymas iš kosmoso
Nardymas iš kosmoso (7) 2007.10.25 09:02 Pamirškite apie šokinėjimą nuo aukštų pastatų prisirišus tampriu trosu ar svaigius skrydžius skraidykle: jei ekstremalaus sporto entuziastai pasieks savo, adrenalino dozę bus galima „susileisti“ nauju būdu. Tai bus pats beprotiškiausias ir drąsiausias triukas – nušokti į Žemę iš kosmoso, rašo britų dienraštis „The Telegraph“. Uždelstus šuolius parašiutu planuojama vykdyti iš aukščio, kuriame prasideda beorė erdvė.
Teniso treneriui Remigijui Balžekui - LTOK Olimpinė žvaigždė
Teniso treneriui Remigijui Balžekui - LTOK Olimpinė žvaigždė 2007.10.10 21:47 Trečiadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas 50-mečio proga bei už indėlį į teniso populiarinimą šalyje bei pasaulyje LTOK Olimpine žvaigžde apdovanojo teniso trenerį Remigijų Balžeką.Pasak LTOK svetainės internete, atsiimti apdovanojimo R. Balžekas atvyko su garsiausiu savo auklėtiniu septyniolikmečiu Ričardu Berankiu.Tenisininką bei jo trenerį lydėjo Lietuvos teniso sąjungos (LTS) prezidentas Liutauras Radzevičius.
Vilniaus "Akademijos-MRU" krepšinio ekipa pradeda ketvirtąjį sezoną
Vilniaus "Akademijos-MRU" krepšinio ekipa pradeda ketvirtąjį sezoną 2007.10.04 19:44 Penktadienį Vilniaus vyrų krepšinio komanda "Akademija-MRU" pradeda ketvirtąjį savo sezoną. Praėjusiais metais Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate suklupusiai ketvirtfinalyje, šiemet ekipai minimalus keliamas tikslas - patekti tarp aštuonių geriausių iki 17 ekipų išsiplėtusios lygos klubų."Šį sezoną komanda žymiai atjaunėjo - jos pagrindą sudaro krepšinio akademijos auklėtiniai.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!