sporto sakos

Diana Rasimovičiūtė: „Šis medalis man labai svarbus morališkai“
Diana Rasimovičiūtė: „Šis medalis man labai svarbus morališkai“ (6) 2010.03.03 09:15 Skambiausią nepriklausomos Lietuvos biatlono pergalę pasiekusi 25-erių metų Diana Rasimovičiūtė viliasi, kad jai iškovojus Europos vicečempionės titulą mūsų šalyje atsiras bent viena biatlono bazė. Lietuvos olimpietė dėl apgailėtinos šalies biatlono bazės būklės jau ne vienus metus treniruojasi Latvijoje. Estijoje vykstančiame Senojo žemyno čempionate D. Rasimovičiūtė sidabro medalį antradienį pelnė sunkiausioje individualioje biatlono rungtyje – 15 km lenktynėse.
Žemaitijos rinktinė mes iššūkį „Energijai“
Žemaitijos rinktinė mes iššūkį „Energijai“ (3) 2010.03.02 12:29 Kovos 7 dieną, sekmadienį, 17.00 val. Klaipėdoje įvyks XXI amžiaus ledo ritulio įvykis – pirmą kartą šiame šimtmetyje uostamiestyje po daugiau nei 20 metų pertraukos viešės šiuo metu stipriausia ledo ritulio komanda Elektrėnų „Energija“. Šios komandos pagrindu sudaroma Lietuvos ledo ritulio rinktinė, tad Klaipėdoje bus galima išvysti tokias ledo ritulio žvaigždes kaip Petras Nausėda, Martynas Šlikas, Rolandas Aliukonis, Dalius Vaiciukevičius bei geriausias šalies vartininkas Nerijus Daukseviči...
Šokiai aplink striptizo stulpą bus įtraukti į olimpiados programą?
Šokiai aplink striptizo stulpą bus įtraukti į olimpiados programą? (4) 2010.02.24 16:43 Neįtikėtina, tačiau jau artimiausioje vasaros olimpiadoje sporto aistruoliai gali išvysti itin egzotiškas varžybas – šokius aplink striptizo stulpą. Šios sporto šakos atstovai įnirtingai reikalauja, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pripažintų ją kaip visavertį sportą ir įtrauktų į 2012 metų Londono olimpiados programą. Dabartinė pasaulio šokių aplink striptizo stulpą čempionė yra japonė Mai Sato. Ji treniruotėse pluša penkias dienas per savaitę po penkias valandas.
Mobilusis telefonas, štanga, sauna... ir žūstantys spermatozoidai
Mobilusis telefonas, štanga, sauna... ir žūstantys spermatozoidai (2) 2010.02.24 15:00 Mobilusis telefonas, sauna, kompiuteris ir štanga… Apie tai, su kokiais pavojais susiduriame kasdien. Dauguma iš jų kaip reikiant įsitvirtino mūsų gyvenime ir tapo neatskiriama jo dalimi. Ir vis dėlto! Ką gi baisaus jie gali mums padaryti?   Mobilusis telefonas žudo spermą 1.    Gautas patvirtintas mokslinis įrodymas: mobilusis telefonas daro neigiamą poveikį spermatozoidų kiekybei ir kokybei.
Darius Čepauskas: „Sportininkams nėra svarbu, kas prezidentas“
Darius Čepauskas: „Sportininkams nėra svarbu, kas prezidentas“ (8) 2010.02.22 18:00 Neseniai buvo išrinktas naujasis Lietuvos imtynių federacijos (LIF) prezidentas, kuriuo tapo Darius Čepauskas. Jis šiose pareigose pakeitė 14 metų sėkmingai vadovavusį Andrejų Gribojedovą. Didelių permainų neplanuoja – Kaip tapote naujuoju LIF prezidentu? – „Balsas.lt savaitė“ paklausė D. Čepausko. – Viskas labai paprasta. Lietuvos imtynių federacija yra demokratiška organizacija, veikianti pagal savo įstatus, kurie vadovybei numato 4 metų kadenciją.
Ramūnas Rudokas ruošiasi žiemos motokroso varžyboms?
Ramūnas Rudokas ruošiasi žiemos motokroso varžyboms? (3) 2010.02.19 12:30 Vieno Vilniaus miegamojo rajono gyventojai buvo nustebinti savo apsnigtame ir sunkiai pravažiuojamame kieme išvydę sparčiai judantį sportinį motociklą. Pasikeisdami jį vairavo Lietuvos žiemos kroso čempionas Artūras Rastenis ir TV3 serialo „Svetimi“ aktorius Ramūnas Rudokas. Abiem vyram tai buvo įsimintina diena – Artūras pirmą kartą nusifilmavo seriale, o Ramūnas, išbandęs sportinį motociklą, jau juokais galvoja apie motokroso lenktynes.
Ar iš meilės galima numirti?
Ar iš meilės galima numirti? (2) 2010.02.14 18:09 Prancūzų rašytojas Stendalis rašė, kad meilės kančios purto širdį it baisūs traukuliai. Kaip rodo naujausi tyrimai, tai nėra nei fantazija, nei poetinė metafora: mylimo žmogaus praradimo skausmas išties fiziškai paveikia širdį, „sudaužytos širdies“ sindromas medikams yra puikiai žinomas. Daugelis susirgusių meilės liga įsivaizduoja iš liūdesio mirsiantys.
Kaip nukristi iš 10 km aukščio ir likti gyvam?
Kaip nukristi iš 10 km aukščio ir likti gyvam? (14) 2010.02.03 14:12 Tai galbūt vienas baisiausių jūsų vaizduotėje galinčių kilti scenarijų: kristi ant Žemės paviršiaus iš labai didelio aukščio. Tačiau pasaulyje yra žmonių, kurie tokį kritimą išgyveno, o portalas „Popular Mechanics“ netgi pateikia „išlikimo atmintinę“, kuriai skaityti jūs greičiausiai sugaišite daugiau laiko, nei truktų pats kritimas iš 10 km aukščio. Įsivaizduokite, jog esate dešimties kilometrų aukštyje - visiškai vienas, be to, krentate žemyn, o parašiutas kaip tyčia liko.
Romanas Buršteinas: „Sportas yra mano gyvenimas“
Romanas Buršteinas: „Sportas yra mano gyvenimas“ (26) 2010.02.02 18:00 Kalbama, kad krepšinis – antroji Lietuvos religija. Jei taip, tai mūsų šalyje netrūksta ne tik krepšinio dievukų ir jų išpažinėjų, bet ir dvasininkų, t. y. žurnalistų. Populiariausio Lietuvoje krepšinio portalo „Krepsinis.net“ vyriausiasis redaktorius 28-erių metų Romanas Buršteinas – vienas tokių. Jis sporto žurnalistikos virtuvėje sukasi jau dešimt metų. Radijas, spauda ir internetas – Kokius mokslus esi baigęs? Kiek laiko jau esi žurnalistikoje? – „Balsas.
Užsieniečiai veržiasi į Lietuvos žvaigždes
Užsieniečiai veržiasi į Lietuvos žvaigždes (8) 2010.01.30 10:16 Ir išvažiavo jie laimės už jūrų marių ieškoti... Ši frazė puikiai tiktų visoms dabartinėms užsienio žvaigždutėms, gyvenančioms Lietuvoje. Pastaruoju metu labai ryškiai žiba žavi gruzinė Šorena Džaniašvili - ji dalyvavo trijuose televizijos projektuose, pergalę nuskynė „Šok su manimi“. Lietuvoje ugningoji mergina nuskynė ir meilės žiedą - ją pamilo aktorius Audrius Bružas. Gruzinei sėkmės gali pavydėti kiti užsieniečiai, mūsų šalyje kylantys į sceną.
Sporto reforma brukama per jėgą
Sporto reforma brukama per jėgą (10) 2010.01.28 06:32 Vilniaus sporto bazių būklė apgailėtina. Lengvosios atletikos čempionatai čia jau senokai nerengiami nei žiemą, nei vasarą. Svarbiausios futbolo varžybos vyksta Kaune arba Marijampolėje, o stebėti plaukikų startų vykstame į Anykščius. Atrodo, kad sostinės galvos įsijautė į griovėjų vaidmenį - dabar skubama išdraskyti ir Vilniaus sporto mokyklas. Sostinės savivaldybė nusprendė imtis drastiškos sporto mokyklų reformos.
Lietuvos ledo ritulyje – karas tarp rinktinės žaidėjų ir federacijos
Lietuvos ledo ritulyje – karas tarp rinktinės žaidėjų ir federacijos (8) 2010.01.25 14:47 Lietuvos ledo ritulio žaidėjai iš Elektrėnų „Energijos“ ir kitų šalių klubų neatstovaus mūsų rinktinei nei „Iššūkio taurės“ turnyre vasarį, nei Pasaulio čempionate balandį, jei dabartinis Lietuvos ledo ritulio federacijos (LLRF) prezidentas Rolandas Bučys neatsistatydins iš pareigų.
Ar Lietuvoje atsigaus žiemos sportas?
Ar Lietuvoje atsigaus žiemos sportas? (7) 2010.01.25 12:56 Vankuveryje vyksiančioje žiemos olimpiadoje Lietuvos garbę gins tik trijų sporto šakų atstovai. O kur kitos sporto šakos? Juk žaidynių programoje jų – net 15-a. Deja, daugelis žiemos sporto šakų pas mus kultivuojamos tik mėgėjų lygiu, neturi savo federacijų. Kadangi nėra organizacijų, negaunamas ir finansavimas iš valstybės. Visgi yra trys žiemos sporto šakos, kurių vadovai tikisi jei ne 2014, tai 2018 metais papildyti Lietuvos olimpiečių gretas.
Klaipėdos sportui - kritikos strėlės
Klaipėdos sportui - kritikos strėlės (2) 2010.01.22 09:24 Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyrius sulaukė kritikos dėl parengto 2010-2012 metų strateginio veiklos plano. "Planas - žemiau kritikos, neįžvelgiu jokios strategijos", - teigė vakar Socialinių reikalų komitete dalyvavęs Klaipėdos tarybos narys Kęstutis Gabšys. Šį planą vakar turėjo pristatyti Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas Irenijus Zaleckis, tačiau pastarasis atsiuntė savo pavaduotoją Igną Pocių. Neoficialiomis žiniomis, I. Zaleckis turi nedarbingumo lapelį.
Sostinės sporto mokyklose mažės administracijos darbuotojų, daugės trenerių
Sostinės sporto mokyklose mažės administracijos darbuotojų, daugės trenerių 2010.01.19 13:56 Mažėjantis sporto mokyklas lankančių vaikų skaičius, didelės valdymo išlaidos ir menkas veiklos efektyvumas paskatino sostinės valdžią imtis sporto mokyklų reformos. Vilniaus mero Viliaus Navicko teigimu, šiuo metu sporto mokyklos valdomos decentralizuotai - tai lemia menką efektyvumą ir dideles valdymo išlaidas. "Būtina jas sumažinti, o sutaupytas lėšas skirti tiesioginiam sportininkų rengimui.
Vida Vencienė: „Mane visada kažkas globojo“
Vida Vencienė: „Mane visada kažkas globojo“ (9) 2010.01.10 18:54 Vida Vencienė - vienintelė Lietuvos moteris, tapusi žiemos olimpinių žaidynių čempione. Tai skamba išdidžiai. Tačiau sportininkė savo nuopelnų nesureikšmina. Buvusi slidininkė tikina, kad jos gyvenime didelę įtaką turėjo atsitiktinumai. Be to, šalia nuolat buvo žmonių, vedančių, o kartais ir stumiančių į tikslą. V.Vencienės nuomone, ir dabar gatvėse tikriausiai vaikšto potencialios olimpinės čempionės. Reikia tik jas surasti.
Nemira Pumprickaitė grįždama į eterį nesijaučia drąsiai
Nemira Pumprickaitė grįždama į eterį nesijaučia drąsiai (11) 2010.01.02 22:30 Šį sekmadienį po aštuonerių metų pertraukos į televiziją grįžtanti Nemira Pumprickaitė pasirodys LNK laidoje „Savaitės įvykių TOP5“. Ilgus metus žinių vedėja dirbusi žurnalistė prisipažįsta, kad prieš laidos premjerą labai jaudinasi.   - Koks, jūsų manymu, buvo reikšmingiausias 2009 metų įvykis Lietuvoje ir pasaulyje? - Ekonominė krizė, vienaip ar kitaip palietusi daugybę žmonių.
Nemira Pumprickaitė jaučiasi lyg pirmą kartą eitų į televiziją
Nemira Pumprickaitė jaučiasi lyg pirmą kartą eitų į televiziją (5) 2009.12.31 14:25 Šį sekmadienį po aštuonerių metų pertraukos į televiziją grįžtanti Nemira Pumprickaitė pasirodys LNK laidoje „Savaitės įvykių TOP5“. Ilgus metus žinių vedėja dirbusi žurnalistė prisipažįsta, kad perieš laidos premjerą labai jaudinasi.  - Koks, jūsų manymu, buvo reikšmingiausias 2009 metų įvykis Lietuvoje ir pasaulyje? - Ekonominė krizė, vienaip ar kitaip palietusi daugybę žmonių.
Čiuožykloje jau apsilankė 15 tūkst. kauniečių ir miesto svečių
Čiuožykloje jau apsilankė 15 tūkst. kauniečių ir miesto svečių (2) 2009.12.30 13:54 Pirmą kartą Kaune profesionaliai įrengta nemokama atviro ledo čiuožykla sulaukė itin didelio kauniečių ir miesto svečių susidomėjimo – per mėnesį joje apsilankė daugiau nei 15 tūkst. čiuožimo mėgėjų. „Kauniečiai šiemet atrado čiuožinėjimą ledu po atviru dangumi. Net ir permainingas gruodžio mėnesio oras nesutrukdė čiuožimo mėgėjams pramogauti gryname ore -  ir spaudžiant stipriam šaltukui, ir lyjant lietui čiuožykloje buvo gausu šios pramogos entuziastų.
Sausį Vilnių sudrebins „Diena su ledo rituliu“
Sausį Vilnių sudrebins „Diena su ledo rituliu“ (4) 2009.12.23 13:14 Elektrėnų „Energija“ ir Vilniaus „Hockey Punks“ klubas spaudžia vienas kitam ranką ir organizuoja „Dieną su ledo rituliu“. Idėja 2010 m. sausio 16 d. Vilniaus „Pramogų arenoje“ surengti renginį kilo norint parodyti ledo ritulio dabartį Lietuvoje. Pastaruoju metu augantis susidomėjimas ledo rituliu suteikė tokią galimybę, kadangi vis daugiau asmenų nori prisidėti prie dinamiško ir kieto žaidimo populiarinimo.
Vladimiras Romanovas: „Žalgiriui“ grėsė pražūtis
Vladimiras Romanovas: „Žalgiriui“ grėsė pražūtis (18) 2009.12.14 18:00 Garsių sporto komandų mecenatas Vladimiras Romanovas džiaugiasi, kad sunkmečiu gali atsiduoti savo didžiajai aistrai – sportui. Kaunietis verslininkas V. Romanovas dažnai prasitaria, kad tiksliai net nežino, kiek turi turto. Jis apskritai nelinkęs kalbėti apie savo turtus, girtis nevaržoma prabanga.
Apdovanoti geriausi šalies lengvaatlečiai
Apdovanoti geriausi šalies lengvaatlečiai 2009.12.09 22:23 Trečiadienį Vilniuje, viešbutyje "Crowne Plaza", apdovanoti geriausi 2009 metų šalies lengvaatlečiai. Rinkimuose triumfavo 22 metų klaipėdietė sprinterė Lina Grinčikaitė ir 37 metų vilnietis disko metikas Virgilijus Alekna. Laureatus rinko ne tik lengvosios atletikos ekspertai, bet ir teisę balsuoti internetu turėję šios sporto šakos gerbėjai bei šalies sporto žurnalistai.
Pusė milijono jau surinkta
Pusė milijono jau surinkta (9) 2009.12.06 09:18 Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės šansai dalyvauti 2010 m. pasaulio čempionate gerokai išaugo. Šalies krepšinio federacijai pavyko surinkti pusę milijono eurų, o lietuvius kovoje dėl bilieto į Turkiją pažadėjo užstoti Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padalinio vadovai. LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas pripažino, kad pavyko padaryti tai, kas neįmanoma, ir patriotiškai nusiteikusių rėmėjų pastangomis surinkti milžinišką sumą.
L. Varanavičius: „Savo grupėje norime anglų arba olandų“
L. Varanavičius: „Savo grupėje norime anglų arba olandų“ (15) 2009.11.30 18:20 LFF prezidentas Liutauras Varanavičius kelia ambicingus tikslus tiek Lietuvos rinktinei, tiek visam futbolui mūsų šalyje. Išskirtiniame interviu „Balsas.lt savaitei“ Lietuvos futbolo galva atskleidė, kokia yra dabartinė padėtis kovoje dėl rinktinės vyriausiojo trenerio kėdės, kokių atrankos burtų tikisi iš naujo ciklo, kaip vertina „A lygos“ sezoną, savo darbą UEFA ir futbolo ateitį Lietuvoje.
Klaipėdoje užsimota gaivinti tenisą
Klaipėdoje užsimota gaivinti tenisą (2) 2009.11.27 15:58 Klaipėdoje svečiavosi ir apie galimybes mieste atgaivinti lauko tenisą kalbėjo naujasis Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas. „Klaipėdoje lauko teniso situacija yra itin sudėtinga. Didžiausia bėda, kad nėra vaikų teniso, neįžvelgiu ir jokios strategijos, – pabrėžė svečias. – Būtina judinti šiuos klausimus ir imtis ryžtingesnių veiksmų“. Jis pripažino, kad be miesto valdininkų noro ir pagalbos atgaivinti lauko tenisą, kuris pasaulyje yra itin mėgstamas, bus sudėtinga.
Klubas „Roller“ atvers duris į naktinį žaidimų kambarį
Klubas „Roller“ atvers duris į naktinį žaidimų kambarį 2009.11.24 10:23 Paskutinį rudens šeštadienį, lapkričio 28 dieną, dar visai jaunas, tačiau jau dabar analogų Baltijos šalyse neturintis naktinis Vilniaus klubas „Roller“ (Smetonos g. 5) atvers duris į pilną paslapčių naktinį žaidimų kambarį. Jaukioje, neįpareigojančioje „Roller“ aplinkoje kiekvienas ras sau mieliausią veiklą.
Galiūnui Ž. Savickui dar kartą pakluso pasaulio rekordas
Galiūnui Ž. Savickui dar kartą pakluso pasaulio rekordas (7) 2009.11.23 06:30 Stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas ne tik laimėjo Europos rąsto kėlimo čempionatą, bet jame dar pagerino ir pasaulio rekordą. Tituluočiausias Lietuvos galiūnas nebestebina rekordais. Jie tapo Žydrūno vizitine kortele, nes beveik per kiekvienas varžybas jis gerina rekordus.
„Respublikos“ rudens prenumeratos akcijoje – dovanos
„Respublikos“ rudens prenumeratos akcijoje – dovanos (3) 2009.11.16 16:57 Dienraštis „Respublika“ pradėjo rudens prenumeratos akciją, kurios metu visi skaitytojai prenumeruodami šį dienraštį 2010 metams gaus neregėtų dovanų. Dienraščio „Respublika“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojos Ramunės Vaičiulytės teigimu, dienraštis „Respublika“ vienintelis iš Lietuvos dienraščių turi didėjančią skaitytojų auditoriją. Dienraščio skaitomumas išaugo todėl, kad „Respublika“ pasirinko labai aiškią, tikromis vertybėmis grįstą koncepciją ir griežtai jos laikėsi.
Paniekintas tinklinis bunda iš komos
Paniekintas tinklinis bunda iš komos (2) 2009.11.10 09:35 Vienai gražiausių komandinių sporto šakų – tinkliniui Lietuvoje – aštuoniasdešimt. Solidus amžius, spalvinga istorija ir kukli, tačiau optimistinė šiandiena. Atrodytų, pačios gamtos lietuviams skirta žaisti tinklinį. Tiek daug turime (ir visada turėjome) dailiai nuaugusių aukštų žmonių, kurie galėtų kalnus nuversti šioje erdvėje. Bet didžioji dauguma aukštaūgių pasuka vieninteliu gerai išmintu taku, vedančiu į krepšinį. Nors ir mūsų tinklininkai spėjo parodyti savo stiprybę.
Interesų rūmai
Interesų rūmai (18) 2009.11.09 13:04 Šią savaitę pasirodžiusiame „Balsas.lt savaitė“ numeryje narpliojama, kodėl į Europos Sąjungos fondų lėšas pretenduojantys senieji Vilniaus koncertų ir sporto rūmai (VKSR) sunkiai skinasi kelią atsinaujimo link. Ūkio ministerijos valdininkai nepripažįsta, kad šie rūmai mažiau vertingi nei Gariūnų turgavietė. Europinio masto kultūriniams renginiams, politikos ir ekonomikos forumams tinkamų patalpų neturintis Vilnius ir Lietuvos valstybė kol kas labiau vertina kitokius objektus.
«
Dėkojame už išsakytą nuomonę!